Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?
 Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 

Sondaje de opinie sau manipulare grosolana?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
66 replies to this topic

#19
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Ba erau cunoscuti toti hotii aia, doar ca au schimbat sigla si imperecherea,  pe principiul " lupul paru-si schimba, dar naravul, ba" Ce are diferit cariceanu fata de perioada penele sau usele? Dar aia de la noul penelecorcit fata de pedeleu´ lui Basescu?

Edited by myshyk, 10 December 2016 - 00:38.


#20
sabazios

sabazios

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,497
  • Înscris: 27.08.2013
sondajul a fost prezentat pe postul Digi24 ... care mi se parea mai echistant

acum am revazut acum sondajele IRES la alegerile prezidentiale din 2014


esec monumental ...


"Prezidenţiabilul Victor Ponta s-ar clasa pe primul loc în primul tur al alegerilor prezidenţiale cu 41%, în timp ce Klaus Iohannis nu ar trece pragul de 30%, potrivit unui sondaj IRES.
...
În cazul în care în turul al doilea al alegerilor prezidenţiale ar intra Klaus Iohannis şi Victor Ponta, preşedinte PSD ar câştiga bătălia pentru Palatul Cotroceni cu 55%, faţă de cele 45% ale liderului PNL."



daca IRES e atat de incompetent ... de ce Digi24 a ales sondajul lor?

de ce incerca sa ne prosteasca atat de grosolan?

#21
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postnotrust, on 10 decembrie 2016 - 00:35, said:


Romania rurala in sfarsit a ajuns in anul 2000.
Esti foarte, foarte, optimist. Mai scade vreo 100 de ani, si poate esti pe medie.

#22
Rixthinna

Rixthinna

    Khenifra

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,096
  • Înscris: 19.04.2015
Voi mergeti la vot acolo!

[ http://img.plici.ro/images/2016/12/10/2r43223aa5.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#23
lucian2retec

lucian2retec

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,679
  • Înscris: 09.11.2006

View Postsabazios, on 10 decembrie 2016 - 00:11, said:

.....

acum vad ca in sondaje "de calibrare" PSD are 44% ... ceea ce mi se pare greu de crezut

aveti incredere in sondaje?

Bun, si daca nu crezi in sondaje din ce motiv ai deschis acest topic?
Vrei sa gasesti indivizi care sa te incurajeze, sa "rezoneze"cu ideile tale, sa-ti linisteasca temerile ca va castiga PSD-ul 44%?
In fapt esti ingrijorat de faptul ca sondajele ar putea sa se adevereasca si PSD-ul sa castige alegerile.

  Uite eu iti zic ca PSD-ul ia sub 20% si cei din PNL+ USR vor avea peste 50%. Te simti mai bine?


Strict faptic, sondajele se bazeaza pe relatii matematice si au un anumit grad de eroare. Nu sunt perfecte, dar in majoritatea cazurilor ofera o imagine sugestiva a rezultatelor ce se vor obtine. Daca nu era asa, nu se mai foloseau.
In general aprecierile sondajelor sunt corecte, dar se pot intampla si surprize.

Edited by lucian2retec, 10 December 2016 - 01:08.


#24
adcamo

adcamo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,022
  • Înscris: 12.02.2009
Da,surprize de genul Mihaela,dragostea mea.... si dimineata,o laie presedinte.
PSD a încercat mereu sa manipuleze prin sondaje difuzate la tv si au cam luat teapa. Probabil vor lua teapa si acum....

#25
lucian2retec

lucian2retec

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,679
  • Înscris: 09.11.2006

View Postadcamo, on 10 decembrie 2016 - 01:12, said:

....
PSD a încercat mereu sa manipuleze prin sondaje difuzate la tv si au cam luat teapa. Probabil vor lua teapa si acum....

Pai e perfect atunci.
Esti sigur, sigur sau ai nevoie si dumneata de incurajare?
Crezi ca daca ne strangem suficienti pe acest forum si decretam ca sondajele sunt mincinoase deci PSD-ul nu face 44% la alegeri, se va schimba rezultatul alegerilor?

Edited by lucian2retec, 10 December 2016 - 01:18.


#26
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Ce ”pașpatru” la sută? Pesedeul trage la 48%, iar prin redistribuire depăște 50%.

Sincer? Mi-as dori ca GOP-ul lui @fanariotul sa dea PM si tot cabinetul. Macar stim o treaba.Posted Image

Dreptei românești iar sta foarte bine în opoziție, măcar până se coagulează și se maturizează.Posted Image
Pe termen mediu și lung e mai sănătos un PSD care se erodează la guvernare cât timp e Iuhannis preș.Posted Image

#27
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,626
  • Înscris: 13.06.2004
fanariotul e banat...

#28
adcamo

adcamo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,022
  • Înscris: 12.02.2009

View Postlucian2retec, on 10 decembrie 2016 - 01:17, said:



Pai e perfect atunci.
Esti sigur, sigur sau ai nevoie si dumneata de incurajare?
Crezi ca daca ne strangem suficienti pe acest forum si decretam ca sondajele sunt mincinoase deci PSD-ul nu face 44% la alegeri, se va schimba rezultatul alegerilor?

Pai pe mine ma doare la basca de rezultat.
Dar aia sunt prosti si manipulează. Si au luat teapa de câteva ori pt asta,cu somdaje măsluite... Plm,or fi masochisti...

Edited by adcamo, 10 December 2016 - 02:02.


#29
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 14.08.2007

View PostAstute, on 10 decembrie 2016 - 00:17, said:

Ghici cine mai are telefon fix in Romania
Telefon fix nu inseamna Romtelecom cum crezi tu ... la UPC de exemplu clientii cu o situatie financiara mai buna au de obicei abonament triple-play, ca folosesc sau nu telefonul fix e o alta problema.

Pe de alta parte la tara foarte multi nu au telefon fix ci doar mobil si se voteaza PSD masiv Posted Image Banuiesc ca la tara in Teleorman unde PSD are 90% nu sunt prea multi posesori de telefoane fixe ... in schimb in Cluj unde PSD are 10% sunt o gramada. Deci pe ansamblu se compenseaza.

Edited by utopium, 10 December 2016 - 07:06.


#30
maximg

maximg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,658
  • Înscris: 07.11.2007

View PostAstute, on 10 decembrie 2016 - 00:22, said:

Nu are cum sa aiba PSD 44% in 2016.
Mai ales ca o parte a votabtilor PSD se indreapta catre ALDE si PRU
Pe cit esti tu de convins de ce-ai scris , sint si eu convins ca 99% dintre romani nici n-au auzit de ALDE si PRU ....

#31
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,706
  • Înscris: 13.10.2003
Sunt undeva la tara în județul Arad.  Pe masa din bucătărie trona ziarul Curierul Aradului, pe toate paginile articole de ridicat în slavi PSD și candidații sai + articole anti PNL. De alte partide nu se leagă.  Bănuiesc ca ziarul a fost distribuit din poartă în poarta în tot ruralul județului. Se promite creșterea pensiilor,  reducerea impozitelor,  infrastructura,  etc. Probabil ca multi pun botul la propaganda.  Probabil ca un sondaj ar arata asta deși combinat cu urbane PSD nu a câștigat și nu va câștiga niciodată județul Arad.

#32
akayy

akayy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,556
  • Înscris: 01.03.2006
daca se mai da  mult in hipstereala  , psd-ul ia 50% singuri....  am prieteni { oameni de dreapta} de afaceri  potenti  financiar care voteza  psd-ul !!!  din punctul lor de vedere in acest moment  psd-ul e mai  de "dreapta " decat pnl-ul ...

#33
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009

View Postakayy, on 10 decembrie 2016 - 07:27, said:

daca se mai da  mult in hipstereala  , psd-ul ia 50% singuri....  am prieteni { oameni de dreapta} de afaceri  potenti  financiar care voteza  psd-ul !!!  din punctul lor de vedere in acest moment  psd-ul e mai  de "dreapta " decat pnl-ul ...
Spune-le potentilor financiar ca ti-a zis unul cu ford ka , ca sunt putin handicapati
Masurile de dreapta promise de PSD nu pot fi indeplinite daca nu elimini coruptia

#34
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013

View Postsabazios, on 10 decembrie 2016 - 00:11, said:

In ultima vreme sondajele de opinie din campaniile electorale sunt contrazise flagrant in ziua votului

S-a intamplat la Brexit, s-a intamplat la alegerile din USA ...

acum vad ca in sondaje "de calibrare" PSD are 44% ... ceea ce mi se pare greu de crezut

aveti incredere in sondaje?
Sondajul alaeste calculat pe o prezenta la vot de 35-36%.  

Cu cat prezenta la vot va fi mai ridicata cu atat acele procente vor fi modificate, catre in jos pentru pesede.

Vrem sa scapam de pesede?! Sa iesim la vot, cat mai multi!

View Postakayy, on 10 decembrie 2016 - 07:27, said:

daca se mai da  mult in hipstereala  , psd-ul ia 50% singuri....  am prieteni { oameni de dreapta} de afaceri  potenti  financiar care voteza  psd-ul !!!  din punctul lor de vedere in acest moment  psd-ul e mai  de "dreapta " decat pnl-ul ...


Eu* am prieteni de stanga (la fel cum aveti dumneavoatra prieteni de dreapta) care cosnidera ca psede este un partid care nu are de-a face cu stanga, de aia voteaza cu orice altceva decat cu psede.  Posted Image

Eu cred ca in Romania votul nu are nimic ideologic.  Asadar aia care voteaza cu pesede sunt manati strict de interesul de a avea aceiasi parteneri de afaceri cu statul, nicidecum de ideologie.




*Ironie.

Edited by zardato, 10 December 2016 - 07:56.


#35
akayy

akayy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,556
  • Înscris: 01.03.2006

View Postpetre69, on 10 decembrie 2016 - 07:49, said:

Spune-le potentilor financiar ca ti-a zis unul cu ford ka , ca sunt putin handicapati
Masurile de dreapta promise de PSD nu pot fi indeplinite daca nu elimini coruptia

aia au mercedesuri ,  s classe si gl-uri...   si ghici ce : nu fac afaceri cu statul roman !!!!  coruptia o au si americani ,cei din  ,uk de, etc... aia au adus-o in romania...  e exact ca si prostitutia  ,ambele sunt de mii de ani...  de scapat never in democratie , se poate eradica doar in regim dictatorial cu 7.62 mm.

Edited by akayy, 10 December 2016 - 08:12.


#36
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013

View Postakayy, on 10 decembrie 2016 - 08:10, said:

aia au mercedesuri ,  s classe si gl-uri...   si ghici ce : nu fac afaceri cu statul roman !!!!  coruptia o au si americani ,cei din  ,uk de, etc... aia au adus-o in romania...  e exact ca si prostitutia  ,ambele sunt de mii de ani...  de scapat never in democratie , se poate eradica doar in regim dictatorial cu 7.62 mm.
V-am inteles, sunteti fan coruptie, pesedist, se intelege!

Noi vrem sa avem si noi nivelul de coruptie din vest, nu coruptia din Orientul Mijlociu sau din Rusia.  De asta iesim masiv la vot sa le dam vacanta pesedeilor, sa aiba timp sa se ocupe de propriile afaceri, dar fara Stat! :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate