Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Uniunea Salvati Romania

* * * * - 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
10770 replies to this topic

#7129
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003

View Postactive95, on 19 martie 2017 - 16:32, said:

Adica asa cum o face firma la care madam armand e director.

Contractul e semnat de PSD. Ai impresia ca firma lui Clotilde Armand nu isi face treaba? Atunci trage-i de urechi pe reprezentantii beneficiarului: pe pesedei.

#7130
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

View Postfigo1988, on 19 martie 2017 - 10:32, said:

Unde s-a lăudat? A trecut în CV, ca altfel săreau alții de cur în sus ca nu e transparenta.
Corect, ok!

View Postfigo1988, on 19 martie 2017 - 10:32, said:

În lumea în care ma învârt, e f comun sa începi proiecte în paralel cu activitatea principala.
Desigur... da' doar ca nu m-am prins (adica nu am reusit sa aflu) care este activitatea principala si in ce constau proiectele in paralel... Poate nu vad eu sau vad stramb: deci, ce performante are /  a avut ca lider?

View Postfigo1988, on 19 martie 2017 - 10:32, said:

Unele ies, altele nu, nimic ciudat.
De acord cu tine cand vine vorba de afaceri & co (desi sunt sigur ca actionarii au alte interese - de genul sa iasa $$$, nu sa mancam resturi din gunoi, pentru ca... "diverse").

Dar cand vine vorba de politica & legi? Facem la fel? Esti sigur ca este ok ca populatia sa fie ceva spatiu de experimente?

View Postfigo1988, on 19 martie 2017 - 21:33, said:


Contractul e semnat de PSD. Ai impresia ca firma lui Clotilde Armand nu isi face treaba? Atunci trage-i de urechi pe reprezentantii beneficiarului: pe pesedei.
Nu forta si tu nota... daca era sa fie corecti, reziliau naibii contractul. Sau ajungem la vorba cu "mulsul" statului si corectitudinea? Sau, altfel spus, sustii ca statul poate fi "muls" atat timp cat "mulgatorii" nu sunt de la PSD?

Edited by dexterash, 20 March 2017 - 04:55.


#7131
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,929
  • Înscris: 31.03.2003

View Postactive95, on 19 martie 2017 - 16:32, said:

Pina completati, vreau sa va zic ca directorul de la CNAIR vineri seara in direct a zis ca una dintre facturi e exact pt contractul Bechtel reziliat de catre guvern in 2013, dar in 2016 a fost prelungit pt. firma la care lucreaza madam armand.
Adica se face, nu se face, firma primeste morman.
Desigur ca in 2016 tot aia de au semnat contractu' in 2004 erau la conducere. Posted Image

Poi contractul cu EGIS nu a fost reziliat. Scrie in articol. Am scris si eu, mai sus.
Astga e paradoxul, contractul cu EGIS se termina atunci cand e gata autostrada. Ma intreb cine l-a negociat in 2004. 100% cred ca a fost Ciolos. Deci nu inteleg despre ce prelungire vorbim.

Edited by oaspetele, 20 March 2017 - 06:57.


#7132
antic

antic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 04.12.2004

View Postoaspetele, on 20 martie 2017 - 06:57, said:

contractul cu EGIS se termina atunci cand e gata autostrada.

Si cica nu exista masini de tiparit bani.
Ba exista!

#7133
carens

carens

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,162
  • Înscris: 12.03.2016

View Postantic, on 20 martie 2017 - 17:15, said:

Si cica nu exista masini de tiparit bani.
Ba exista!
Ghita era jigodie ca avea contracte cu statul ?
madame CLitorise se "ncadreaza" in contract, si deci amendam doar pe cei care au semnat din partea statului..

#7134
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,920
  • Înscris: 29.03.2005

View Postfigo1988, on 19 martie 2017 - 21:33, said:

Contractul e semnat de PSD. Ai impresia ca firma lui Clotilde Armand nu isi face treaba? Atunci trage-i de urechi pe reprezentantii beneficiarului: pe pesedei.


Care cuvint din postarea mea va creaza dificultati?
Este cumva "a" ? Sau este "fost" ? Sau "prelungit" ?  Posted Image


View Postdexterash, on 20 martie 2017 - 04:59, said:

..
Nu forta si tu nota... daca era sa fie corecti, reziliau naibii contractul. Sau ajungem la vorba cu "mulsul" statului si corectitudinea? Sau, altfel spus, sustii ca statul poate fi "muls" atat timp cat "mulgatorii" nu sunt de la PSD?

Contractu' semnat in 2004 a fost prelungit in 2016, moment in care mociorlos include si  supervizarea rezilierii facute in 2013 in contractu' cu Bechtel.
In Octombrie 2016 madam armand se jura pe toti sfiinti ca n-are treaba cu Bechtel.
Un video valoreaza mai mult decit o mie de cuvinte:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1Cv33BvcwVI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]





View Postoaspetele, on 20 martie 2017 - 06:57, said:

Poi contractul cu EGIS nu a fost reziliat. Scrie in articol. Am scris si eu, mai sus.
Astga e paradoxul, contractul cu EGIS se termina atunci cand e gata autostrada. Ma intreb cine l-a negociat in 2004. 100% cred ca a fost Ciolos. Deci nu inteleg despre ce prelungire vorbim.

Chiar vreti ca ultima farima de respect pe care o am pt. domnia voastra sa se duca naibii?
Intreb pt. ca in 2016 prelungirea contractului firmei madamei armand cind soc si groaza pesedeii cica nu erau la guvernare includea si supervizarea contractului reziliat in 2013.
Uitati-va si domnia voastra la video si vedeti cum pe la minutu' 3 se jura pe toti sfiinti ca n-are treaba cu Bechtel ca acu' sa trimita factura de meleoane. Posted Image

#7135
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,929
  • Înscris: 31.03.2003

View Postactive95, on 20 martie 2017 - 19:14, said:

Chiar vreti ca ultima farima de respect pe care o am pt. domnia voastra sa se duca naibii?


Intreb pt. ca in 2016 prelungirea contractului firmei madamei armand cind soc si groaza pesedeii cica nu erau la guvernare includea si supervizarea contractului reziliat in 2013.
Uitati-va si domnia voastra la video si vedeti cum pe la minutu' 3 se jura pe toti sfiinti ca n-are treaba cu Bechtel ca acu' sa trimita factura de meleoane. Posted Image
Sincer crezi ca-mi pasa?

Intreb doar : contractul a fost rezliat? Cand?
Din ce aminteles eu din articol, contractul lua sfarsit in momentul in care Brasov-Oradea era gata.

Probabil ca se punea problema reluarii muncii de santier de pe autostrada. A fost din cate tin eu minte o incercare pe zona Suplacu de Barcau, dar constructorul s-a dovedit a fi slabanog si nu a reusit sa duca acel contract la sfarsit.

#7136
carens

carens

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,162
  • Înscris: 12.03.2016

View Postoaspetele, on 20 martie 2017 - 20:05, said:

Sincer crezi ca-mi pasa?

Intreb doar : contractul a fost rezliat? Cand?
Din ce aminteles eu din articol, contractul lua sfarsit in momentul in care Brasov-Oradea era gata.

Probabil ca se punea problema reluarii muncii de santier de pe autostrada. A fost din cate tin eu minte o incercare pe zona Suplacu de Barcau, dar constructorul s-a dovedit a fi slabanog si nu a reusit sa duca acel contract la sfarsit.
Bre deci statul a fost muci dar ea ce a facut ? a profitat ? si Ghita nu a profitat ? de ce nu este si ea ponegrita ca a facut afaceri cu dedicatie ?

#7137
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,929
  • Înscris: 31.03.2003
Poi contractul a fost semnat in 2004.
În 2005-2010 a lucrat ca manager executiv la Distrigaz Sud pentru București și manager de proiect pentru Distrigaz Confort, apoi din 2010 - director of Innovation & new markets la GDF Suez Energie France în Paris, cu accent pe producția de energie regenerabilă.[4][16] Din septembrie 2013 până în prezent Clotilde Armand este director general pentru grupul de firme Egis din România, Bulgaria și Moldova, în care lucrează 200 de ingineri pentru proiecte de infrastructură: autostrăzi, poduri, tuneluri, baraje, stadioane, stații de epurare, porturi, aeroporturi, navigabilitatea Dunării.[5][14][17]

In septembrie 2013 cine era oare la butoane? Tot Ciolos?

#7138
carens

carens

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,162
  • Înscris: 12.03.2016

View Postoaspetele, on 20 martie 2017 - 20:28, said:

Poi contractul a fost semnat in 2004.
În 2005-2010 a lucrat ca manager executiv la Distrigaz Sud pentru București și manager de proiect pentru Distrigaz Confort, apoi din 2010 - director of Innovation & new markets la GDF Suez Energie France în Paris, cu accent pe producția de energie regenerabilă.[4][16] Din septembrie 2013 până în prezent Clotilde Armand este director general pentru grupul de firme Egis din România, Bulgaria și Moldova, în care lucrează 200 de ingineri pentru proiecte de infrastructură: autostrăzi, poduri, tuneluri, baraje, stadioane, stații de epurare, porturi, aeroporturi, navigabilitatea Dunării.[5][14][17]

In septembrie 2013 cine era oare la butoane? Tot Ciolos?
Pai Ghita a facut afaceri cu statul inainte cu mult de Ciolos, la fel ca d-na Clotilde, dar nu ma refer la Premierul Ciolos aici  ci la oameni de afaceri care sunt ponegriti in functie de apartenenta politica.

#7139
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,929
  • Înscris: 31.03.2003
Eu am vrut sa reliefez faptul ca
1.Clotilde nu era in EGIS cand s-a semnat contractul, a venit doar in 2013, cand mandru carmaci era Ponta
2.Firma EGIS nu este a Clotildei, cel putin eu asa inteleg.
3.Daca era cazul contractul cu Egis trebuia reziliat in 2013, cand s-a reziliat contractul cu Bechtel.
4.Ce zice un nene director al CNAIR ”Verificăm documentele suport care stau la baza justificării serviciilor prestate de supervizor, iar în măsura în care sunt respectate condițiile de legalitate, această factură va fi plătită”, a spus Ștefan Ioniță, la Antena 3.
Daca nu e cazul, sa nu primeasca.
5.parca nu l-as baga pe Ghita in aceeasi oala.

Edited by oaspetele, 20 March 2017 - 20:57.


#7140
geo76com

geo76com

    Maninc clone fara memorie si stresez userii bugetari

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,998
  • Înscris: 14.09.2004
Gata ma. Liber la comentarii. S-a transat:

"Nicuşor Dan: Decizia USR este fermă, i-a fost transmisă invitaţia lui Dacian Cioloş"

http://www.rfi.ro/po...r-dacian-ciolos

Posted Image

PS

PNL is history  !Posted Image

Edited by geo76com, 21 March 2017 - 15:09.


#7141
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,920
  • Înscris: 29.03.2005

View Postoaspetele, on 20 martie 2017 - 20:05, said:

Sincer crezi ca-mi pasa?

Intreb doar : contractul a fost rezliat? Cand?
Din ce aminteles eu din articol, contractul lua sfarsit in momentul in care Brasov-Oradea era gata.

Probabil ca se punea problema reluarii muncii de santier de pe autostrada. A fost din cate tin eu minte o incercare pe zona Suplacu de Barcau, dar constructorul s-a dovedit a fi slabanog si nu a reusit sa duca acel contract la sfarsit.


E bun atunci.
Incercati sa urmariti cu un betigas ceva, ca-i super complicat de inteles si mai ales de citit. In 2004 la pachet cu Bechtel se semneaza cu Egis. In 2013 se reziliaza cu Bechtel da' se prelungeste cu Egis pina in 2016. In 2016 mociorlos prelungeste contractu' cu Egis si include verificari din contractu' reziliat cu Bechet in 2013.
Adica nu mai exista lucrari de verificat din moment ce contractu' cu Bechtel a fost reziliat, da' Egis sa verifice.
Ca dpdv legal e legal, ca sa zic asa, tot ce se poate, totusi am asa o senzatie ca in cazu' in care ar fi fost vreo firma d'alu' dragnea, ati fi inteles din prima. Posted Image



View Postgeo76com, on 21 martie 2017 - 15:06, said:

Gata ma. Liber la comentarii. S-a transat:

"Nicuşor Dan: Decizia USR este fermă, i-a fost transmisă invitaţia lui Dacian Cioloş"

http://www.rfi.ro/po...r-dacian-ciolos

Posted Image

PS

PNL is history  !Posted Image

Posted Image Posted ImagePosted Image
Liberalii de la 30% la alegerile parlamentare precedente ajung la 21% in 2016 proptindu-l pe mociorlos in geam,  deci de la 8% cit au avut acu' useritii , in 2020 ajung la negativ.
Plus ca vad cum #rezist cam zic ca useritii nu-i reprezinta fiind timpu' unui nou partid.

Edited by active95, 21 March 2017 - 15:50.


#7142
geo76com

geo76com

    Maninc clone fara memorie si stresez userii bugetari

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,998
  • Înscris: 14.09.2004

View Postactive95, on 21 martie 2017 - 15:49, said:

...
Liberalii de la 30% la alegerile parlamentare precedente ajung la 21% in 2016 proptindu-l pe mociorlos in geam,  deci de la 8% cit au avut acu' useritii , in 2020 ajung la negativ.
Plus ca vad cum #rezist cam zic ca useritii nu-i reprezinta fiind timpu' unui nou partid.

Cum domnu' Palada ? Nu mai e piata Victoriei plina cu toti useriti din Bucuresti ? Posted Image
Aia erau altii ?
Sa intelegem ca exista in Bucuresti useriti si mai exista alti 300000 de votanti neuseriti dar anti PSD ?
Ati imbulinat-o atunci Posted Image

#7143
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,929
  • Înscris: 31.03.2003

View Postactive95, on 21 martie 2017 - 15:49, said:

E bun atunci.
Incercati sa urmariti cu un betigas ceva, ca-i super complicat de inteles si mai ales de citit. In 2004 la pachet cu Bechtel se semneaza cu Egis. In 2013 se reziliaza cu Bechtel da' se prelungeste cu Egis pina in 2016. In 2016 mociorlos prelungeste contractu' cu Egis si include verificari din contractu' reziliat cu Bechet in 2013.
Adica nu mai exista lucrari de verificat din moment ce contractu' cu Bechtel a fost reziliat, da' Egis sa verifice.
Ca dpdv legal e legal, ca sa zic asa, tot ce se poate, totusi am asa o senzatie ca in cazu' in care ar fi fost vreo firma d'alu' dragnea, ati fi inteles din prima. Posted Image
Articolul citat spunea clar faptul ca acel contract ia sfarsit in momentul in care se termina de construit autostrada.
Ma gandesc ca a doua zi de la preluarea puterii (ma rog, a treia, ca a doua au avut treaba cu ceva dezincriminari) pesedistii rupea contractul in mii de bucati si ii dadeau un sut in fund lui madam Clotilde. Totusi, nu au facut-o. Ba mai mult, se gandesc sa plateasca daca e cazul.
In plus, ma intreb de ce si cine a prelungit contractul lui EGIS in 2013.

Si in sfarsit, EGIS e a doamnei Clotilde?

#7144
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postgeo76com, on 21 martie 2017 - 15:06, said:

Gata ma. Liber la comentarii. S-a transat:

"Nicuşor Dan: Decizia USR este fermă, i-a fost transmisă invitaţia lui Dacian Cioloş"

http://www.rfi.ro/po...r-dacian-ciolos

Posted Image

PS

PNL is history  !Posted Image

Ciolos de asemeni....un papa lapte ca si Nicusor ala cum il cheama

#7145
AdiTot

AdiTot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,402
  • Înscris: 29.05.2006

View Postgeo76com, on 21 martie 2017 - 15:06, said:

Gata ma. Liber la comentarii. S-a transat:

"Nicuşor Dan: Decizia USR este fermă, i-a fost transmisă invitaţia lui Dacian Cioloş"

http://www.rfi.ro/po...r-dacian-ciolos

Posted Image

PS

PNL is history  !Posted Image

Mda, cum nu se poate mai ferma decizia asta:

Nicusor Dan: Sunt in acea minoritate care nu considera oportuna venirea lui Dacian Ciolos in USR in acest moment

#7146
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,920
  • Înscris: 29.03.2005

View Postgeo76com, on 21 martie 2017 - 16:34, said:

Cum domnu' Palada ? Nu mai e piata Victoriei plina cu toti useriti din Bucuresti ? Posted Image
Aia erau altii ?
Sa intelegem ca exista in Bucuresti useriti si mai exista alti 300000 de votanti neuseriti dar anti PSD ?
Ati imbulinat-o atunci Posted Image

Posted Image Posted Image
Domnu' chichibun stiinta ,adica o chestie exacta, arata ca in Piata nu puteau fi mai mult de 100.000, asa ca intrebati la partid unde sint listele cu aia de au participat si numaratii..
Sa ne aducem aminte citi au votat pt. useriti ? 620.000  De cite ori intra 300.000 in 620.000  inainte de mociorlos ?

View Postoaspetele, on 21 martie 2017 - 19:23, said:

Articolul citat spunea clar faptul ca acel contract ia sfarsit in momentul in care se termina de construit autostrada.
Ma gandesc ca a doua zi de la preluarea puterii (ma rog, a treia, ca a doua au avut treaba cu ceva dezincriminari) pesedistii rupea contractul in mii de bucati si ii dadeau un sut in fund lui madam Clotilde. Totusi, nu au facut-o. Ba mai mult, se gandesc sa plateasca daca e cazul.
In plus, ma intreb de ce si cine a prelungit contractul lui EGIS in 2013.

Si in sfarsit, EGIS e a doamnei Clotilde?

Nu era nevoie sa probati ca-i complicat cu cititu', deja e axiomatic, deci e clar ca in cazu' in care v-as spune ca in Romania din 2013 se continua construirea de autostrazi, chiar daca milimetric, necesitind supraveghere, asta nu inseamna ca o autostrada reziliata mai necesita supraveghere, deja v-am pierdut pe drum. #cuvintele_multe_va_dau_dureri_de_cap.
Si apropo, in statu' ala de drept in care traiti si in care desigur ca nu exista comunism, se poate ca o parte sa rezilieze un contractu' prelungit de exceptionala guvernare mociorlos cu doar citeva luni de zile in urma fara sa plateasca penalitati enorme.

Desigur ca nu, cind jumulesti statului roman adica cetatenii de milioane pt. supravegherea unei autostrazi care a fost reziliata acu' 4 ani, e absolut firesc sa mori de grija lor si sa te legi cu lanturi de feisbuc cum ca le vrei binele. :rolleyes:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate