Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...
 

Televizoare OLED [discuții doar despre OLED]

* * * * - 27 votes
  • Please log in to reply
41534 replies to this topic

#22177
Danosul

Danosul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,207
  • Înscris: 07.01.2007
Nu ti-as recomanda sa faci acest lucru, vezi sa  nu schimbi ceva parametri pe acolo ca-l vei strica, oricum nu-l vei putea folosi asa in mod G1 pentru ca nu ai racirea panoului de la G1.

#22178
twisted

twisted

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 17.11.2005

 Danosul, on 17 ianuarie 2022 - 12:41, said:

Nu ti-as recomanda sa faci acest lucru, vezi sa  nu schimbi ceva parametri pe acolo ca-l vei strica, oricum nu-l vei putea folosi asa in mod G1 pentru ca nu ai racirea panoului de la G1.
Nu voiam sa-l schimb permanent. Ci doar de curiozitate daca se vede o diferenta sau nu. Also G1 nu are racire si din ce am citit panoul WBE e oricum mai rece ca cel WBC pentru ca e mai eficient din punct de vedere energetic.

#22179
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,014
  • Înscris: 25.04.2016
Eu am inteles ca G1 are racire, tot spatele e din metal.

#22180
Printdivision

Printdivision

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 22.05.2019

 twisted, on 17 ianuarie 2022 - 12:39, said:

Deci, am reusit sa intru in service menu, se pare ca se pupa ce e pe cutie cu ce e in tv si anume panoul WBE/MMG/GZ. Eram curios sa vad o diferenta intre cum ar arata in modul G1 vs cum arata in modul standard de C1, insa nu gasesc setarea respectiva, also daca ma poate indruma cineva unde gasesc numarul de ore as fi foarte recunoscator.
Multam 😊
După activarea meniului , în stânga jos , unde vezi UTT , este urmat de numărul de ore , numărul de "curățări" ale panoului (la 4 ore) și numărul de "curățări" ale panoului (la 2000 de ore - JB).
Dar este posibil să difere acum , eu am varianta din 2018 (și așa este la mine) , zic asta pentru că am observat că voi vedeți tipul de panel , iar eu nu (sau poate....nu știu eu) .
Și ai grijă ce faci acolo , nu modifica nimic !

Edited by Printdivision, 17 January 2022 - 13:41.


#22181
twisted

twisted

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 17.11.2005

 MMike, on 17 ianuarie 2022 - 13:36, said:

Eu am inteles ca G1 are racire, tot spatele e din metal.
Hmm mda daca backplate-ul de la G1 e din metal functioneaza probabil si ca racire pasiva. Oricum eu nu vreau sa fac schimbarea permanenta ci doar cateva zeci de minute.

 Printdivision, on 17 ianuarie 2022 - 13:37, said:


După activarea meniului , în stânga jos , unde vezi UTT , este urmat de numărul de ore , numărul de "curățări" ale panoului (la 4 ore) și numărul de "curățări" ale panoului (la 2000 de ore - JB).
Dar este posibil să difere acum , eu am varianta din 2018 (și așa este la mine) , zic asta pentru că am observat că voi vedeți tipul de panel , iar eu nu (sau poate....nu știu eu) .
Și ai grijă ce faci acolo , nu modifica nimic !
Numarul de ore il gasii, de curatari insa nu.
La UTT imi afiseaza doar 870 fara alte numere dupa.
Nu modific, nu modific, unde nu stiu cu ce se mananca doar casc gura si atat. 😊

#22182
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,014
  • Înscris: 25.04.2016
Daca ai C1 si vrei sa activezi panou Evo, se pare ca primesti doar 10% boost de luminozitate, nu ca la G1 cu 20%. Deci pe C1 nu ar fi probleme de incalzire mult mai mari, insa trebuie sa fii precaut.

#22183
twisted

twisted

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 17.11.2005

 MMike, on 17 ianuarie 2022 - 13:48, said:

Daca ai C1 si vrei sa activezi panou Evo, se pare ca primesti doar 10% boost de luminozitate, nu ca la G1 cu 20%. Deci pe C1 nu ar fi probleme de incalzire mult mai mari, insa trebuie sa fii precaut.

Da cam asa intelesesem si eu tocmai de aia nu ma gandesc sa-l las asa permanent ca nu cred ca merita riscul, dar pentru cateva zeci de minute ma gandesc ca e safe.

#22184
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,014
  • Înscris: 25.04.2016
C1 cu 10% mai multa luminozitate, va fi cam ca CX :)

#22185
twisted

twisted

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 17.11.2005
Nu stiu cum e CX-ul ca sunt la primul OLED si nu am avut unde sa vad CX in libertate so to speak :))

#22186
Printdivision

Printdivision

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 22.05.2019

 twisted, on 17 ianuarie 2022 - 13:46, said:


Numarul de ore il gasii, de curatari insa nu.
La UTT imi afiseaza doar 870 fara alte numere dupa.
Nu modific, nu modific, unde nu stiu cu ce se mananca doar casc gura si atat. 😊
👍
Înseamnă că meniurile diferă de la o generație la alta , după ore urma imediat și numărul de "curățări"
870 de ore.....de când ? 🤔😇

Edited by Printdivision, 17 January 2022 - 15:01.


#22187
twisted

twisted

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 17.11.2005

 Printdivision, on 17 ianuarie 2022 - 14:59, said:

��
Înseamnă că meniurile diferă de la o generație la alta , după ore urma imediat și numărul de "curățări"
870 de ore.....de când ? ����
De pe 17 noiembrie Posted Image de ce ? e mult, putin ?

#22188
Printdivision

Printdivision

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 22.05.2019

 twisted, on 17 ianuarie 2022 - 15:09, said:


De pe 17 noiembrie Posted Image de ce ? e mult, putin ?
14 ore pe zi......aaa...un fleac 😁
Bănuiam că nu-l ai de mult (și mi-se păreau multe ore)
Colegu'...îl ții și de lumină de veghe ?😉😁😇


#22189
twisted

twisted

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 17.11.2005

 Printdivision, on 17 ianuarie 2022 - 15:34, said:

14 ore pe zi......aaa...un fleac ��
Bănuiam că nu-l ai de mult (și mi-se păreau multe ore)
Colegu'...îl ții și de lumină de veghe ?������
Ei nu chiar, dar am avut de recuperat la vizionat chestii plus ca e situatie mai delicata putin ... :)

#22190
GatinCosmin

GatinCosmin

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 06.01.2022
Salutare!Revin cu o rugaminte, sa imi oferiti o informatie, veninta in special de la posesorii de Sony Oled A83J.
Azi mi-a venit tv-ul, si am remarcat ca nu are nici o folie , sticker pe ecran, cum am mai vazut pe youtube in videouri cu unboxing.
Mentionez ca la Lg C1 pe care l-am returnat din cauza unor probleme de uniformitate si tenta de roz, era folie atat pe display cat si pe spate.
Multumesc anticipat!

#22191
eddy_teer

eddy_teer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,721
  • Înscris: 31.12.2013
Dacă scădem la minimum acceptabil luminozitatea și nivelul culorilor, ecranele OLED vor face burn in la fel de repede, sau burn in-ul va apărea mult mai târziu sau deloc ?

În cât timp considerați că ar putea apărea burn ina 5 ore vizionare zilnic, din care 1 oră de știri cu burtiere, și 3 ore continuu siglă tipatoare același canal TV ?

#22192
Jean-Luc_Picard

Jean-Luc_Picard

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,814
  • Înscris: 04.10.2014
Dintre televizoarele noi cu care am avut de a face până acum, numai LG a avut folie. Trei modele diferite de Panasonic au venit fără folie.

Edited by Jean-Luc_Picard, 17 January 2022 - 16:40.


#22193
GatinCosmin

GatinCosmin

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 06.01.2022

 Jean-Luc_Picard, on 17 ianuarie 2022 - 16:39, said:

Dintre televizoarele noi cu care am avut de a face până acum, numai LG a avut folie. Trei modele diferite de Panasonic au venit fără folie.

Multumesc frumos!
Am uitat sa mentionez si de faptul ca are 2 cabluri de alimentare( unul in punga sigilata cu telecomanda si unul separat).
Pare putin dubios, tv-ul este luat ca nou.

#22194
crommozom

crommozom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 01.10.2010

 GatinCosmin, on 17 ianuarie 2022 - 16:24, said:

Salutare!Revin cu o rugaminte, sa imi oferiti o informatie, veninta in special de la posesorii de Sony Oled A83J.
Azi mi-a venit tv-ul, si am remarcat ca nu are nici o folie , sticker pe ecran, cum am mai vazut pe youtube in videouri cu unboxing.
Mentionez ca la Lg C1 pe care l-am returnat din cauza unor probleme de uniformitate si tenta de roz, era folie atat pe display cat si pe spate.
Multumesc anticipat!
Sony A80J - fără folie.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate