Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tencuiala exterioara casa caramid...

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...
 Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri
 Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...
 Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...
 

Sapa de egalizare

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
ccristyan

ccristyan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,037
  • Înscris: 17.03.2014
Salutare,  vreau sa torn o sapa de egalizare dar nu vreau sa pierd foarte mult din inaltime , casa are placa de 12-13cm , peste placa vin tevile de ppr de la incalzire (diametru 20-25).
Cam ce grosime sa torn sapa peste aceste tevi ?
Ce sa aleg , sapa turnata clasic sau sapa mecanizata elicopterizata ?

#2
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
3 Cm ar fi deajuns ,cu conditia sa bagi plasa in sapa ,si sa fii atent ,sa fie ingropata in ciment cam la un cm subt nivel .
Clasica sau elicopterizata ,depinde de ce paviment pui ,dar eu cred ca si la elicopterizata ,ar tb un maset semiumed ,de 2-3 cm ,tras bn ,poti pune deasupra orice material vrei ....parchet ,gresie ,etc .

Nu stiu ce ai vrut pe privat ,ca nu a venit nic ,daca ai nelamuriri ,scrie aici .

Edited by gladiatore, 25 October 2016 - 19:38.


#3
ccristyan

ccristyan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,037
  • Înscris: 17.03.2014
3cm deasupra tevilor iar in total undeva la 6cm ?

#4
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Da ,cam asa ceva ,in maset nu tb sa pui plasa ,decat daca doresti . Masetul ,e un nisip in amestec cu ciment ,se prepara semiumed . Explic ,pt ca eu nu stiu daca si in Romania se cheama ca si in Italia .Facad-use semiumed ,e f usor de '' tras'' pt cine se pricepe ,si ti ramane mai ceva decat elicopterizat .

#5
gcom61

gcom61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 21.01.2007
La ce am sapat pe net pt incalzire pardoseala,se pare ca se foloseste o grosime de minim 4cm grosime(pt inertie termica),si,personal cred ca o sapa semiumeda ar ramane mai poroasa si de aici o transmitere mai grea a caldurii...

#6
ccristyan

ccristyan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,037
  • Înscris: 17.03.2014
Nu am incalzire prin pardoseala . sunt tevile de la calorifere , 2-3 tevi in fiecare camera .

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate