Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale
 Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 

Proiect de lege: Examenele auto vor fi inregistrate video; Nu vor putea fi soferi decat cei care au terminat macar clasa a zecea

- - - - -
  • Please log in to reply
127 replies to this topic

#109
TheEverlastingShadow

TheEverlastingShadow

    Vocea Nefiintei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,676
  • Înscris: 07.12.2005

View Postbuntzi, on 07 decembrie 2016 - 07:41, said:

Citind unele posturi de p-aici, parcă nu pare o idee chiar atât de rea asta cu studiile minime...

Auzi, da lui Stephen Hawking ii dai carnetul pentru condus caruciorul cu rotile ? Ca stii ca si ala are motor.

Eu zic ca politistii rutieri sa intre de acum pe forum pentru a vedea cum posteaza oamenii si in functie de asta sa se acorde permisele. O idee geniala, ce mai. Ca doar ce altceva ar putea reflecta mai bine abilitatile tale de sofer decat felul in care te exprimi pe un forum ? Deci, e clar ! Uite-l pe ala cum a mancat un "i", uite-l pe acela cum a facut un dezacord intre subiect si predicat, acela nu stie sa puna virgule unde trebuie, clar, astia nu au ce cauta cu permisul de conducere ! Ba, esti un geniu !

Intreaba-i si intre ce ani au domnit Stefan Cel Mare, Mihai Viteazu, Dragos Voda, s.a.m.d. ! Ia sa vedem, iau ei carnetul sau nu ?

Edited by TheEverlastingShadow, 07 December 2016 - 08:06.


#110
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,328
  • Înscris: 09.09.2006
Ce și cum scrii într-un loc public este o chestie legată de propria imagine și de respectul pe care îl acorzi celorlalți. "Cineva" care nu se străduiește să scrie corect când discută cu niște necunoscuți face parte de cele mai multe ori dintre din aceiași "cineva" care depășesc coloana pe linia de tramvai sau blochează intersecția, parchează aiurea, intră pe sensul interzis blocând o stradă întreagă și tot restul, pe motiv de "ce vrei , mă grăbesc!".

E nevoie de un anume nivel rațional ca să aplici conduita preventivă și să anticipezi mișcările celorlalți participanți la trafic. Persoanele care nu au reușit să termine 10 clase în România democratică nu sunt cei mai de dorit parteneri de trafic. Semnele de circulație au logica lor. Semnul de "oprirea interzisă" înaintea unui sector de drum îngustat sau a unui loc cu vizibilitate redusă are logica lui, pe care nu o vezi și nu o înțelegi dacă nu ai un anumit nivel de inteligență. Dacă indicatorul respectiv lipsește din varii motive, logica aia scapă și urmările pot fi grave. Am dubii serioase că cineva incapabil să termine 10 clase e capabil de tipul ăsta de gândire.

TL:DR version: dacă nu ești în stare să termini 10 clase în Romania, în condițiile în care profii trec pe capete toți babuinii retardați și analfabeți, înseamnă că ești ATĂT de bou încât nu, n-ai ce dracu' căuta la volan.

În altă ordine de idei, cam repede ai sărit mușcat de kwwr pentru o frază care nu era adresată nimănui în special...

Edited by buntzi, 10 December 2016 - 06:11.


#111
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
@buntzi, n-are bre legatura ortografia cu abilitatile de sofer. Ai cam exagerat.
Am la servici o gramada de tir-isti batrani, parcheaza aia cu spatele cu "saua" cum n-ai vazut, dar cu "condeiul" ma indoiesc ca s-ar descurca onorabil.

Nu spun ca orice analfabet ar trebui sa aiba permis de conducere, dar sa etichetezi orice om care nu are 10 clase ca analfabet e prea mult.
Proiectul asta e idiot dpmdv, pentru ca clasa zero se considera an scolar + 1 an de scoala profesionala sau complementara => 10 clase, deci care-i castigul real? ZERO!

Apoi, daca omul face o scoala de soferi, trece examenul teoretic (unde nu te ajuta nici dracu') si mai trece si examenul practic, ce vrei mai mult? Masterat + doctorat?

#112
Andrewvasiliev92

Andrewvasiliev92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 11.07.2016
Ba treaba cu 10 clase pute rau, si nu ma refer la mn, dar daca ai 10 clase, si tot prost bata esti la volan ce ai rezolvat? Nu iti trebe 10 clase sa inveti niste semne...

#113
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Mai voi stiti cîti sânt în mediul rural care au facut 8 clase apoi nu au avut bani sa se duca la scoala mai departe deoarece familiile lor nu au avut bani sa îi sustina ??
Apoi au strîns prin munca bani si au facut cursuri de meserii acum sînt instalatori,sudori,tubulatori,etc.
Cum ma sa le interzici din pix dreptul de a conduce ?? Nu santeti normali la cap...

#114
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,982
  • Înscris: 20.10.2015

View Postbuntzi, on 10 decembrie 2016 - 06:09, said:

Ce și cum scrii într-un loc public este o chestie legată de propria imagine și de respectul pe care îl acorzi celorlalți. "Cineva" care nu se străduiește să scrie corect când discută cu niște necunoscuți face parte de cele mai multe ori dintre din aceiași "cineva" care depășesc coloana pe linia de tramvai sau blochează intersecția, parchează aiurea, intră pe sensul interzis blocând o stradă întreagă și tot restul, pe motiv de "ce vrei , mă grăbesc!".

E nevoie de un anume nivel rațional ca să aplici conduita preventivă și să anticipezi mișcările celorlalți participanți la trafic. Persoanele care nu au reușit să termine 10 clase în România democratică nu sunt cei mai de dorit parteneri de trafic. Semnele de circulație au logica lor. Semnul de "oprirea interzisă" înaintea unui sector de drum îngustat sau a unui loc cu vizibilitate redusă are logica lui, pe care nu o vezi și nu o înțelegi dacă nu ai un anumit nivel de inteligență. Dacă indicatorul respectiv lipsește din varii motive, logica aia scapă și urmările pot fi grave. Am dubii serioase că cineva incapabil să termine 10 clase e capabil de tipul ăsta de gândire.

TL:DR version: dacă nu ești în stare să termini 10 clase în Romania, în condițiile în care profii trec pe capete toți babuinii retardați și analfabeți, înseamnă că ești ATĂT de bou încât nu, n-ai ce dracu' căuta la volan.

În altă ordine de idei, cam repede ai sărit mușcat de kwwr pentru o frază care nu era adresată nimănui în special...

Sa presupunjem ca tu mergi cu masina si iti sare un copil in fata si il lovesti. Ai un martor 50 de ani, care statea pe o banca si fuma.
Politie, dosar penal etc, judecata.
Tu, nu ai decat un singur martor care, se constata ca nu are decat 3 clase.

Cum ar fi ca legea sa spuna: Daca nu are liceul nu poate fi martor in nici o instanta?
Ti-ar conveni?

#115
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009
@buntzi: conduita preventiva e aia in care legea e de partea ta, dar te intereseaza mai mult sa ramai in viata. Daca am rombul galben, dar din lateral imi iese unul fara sa se uite, devin generos: ii dau si lui din prioritatea mea.

#116
TheEverlastingShadow

TheEverlastingShadow

    Vocea Nefiintei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,676
  • Înscris: 07.12.2005

View Postbuntzi, on 10 decembrie 2016 - 06:09, said:

TL:DR version: dacă nu ești în stare să termini 10 clase în Romania, în condițiile în care profii trec pe capete toți babuinii retardați și analfabeți, înseamnă că ești ATĂT de bou încât nu, n-ai ce dracu' căuta la volan.

Uite, vezi ? Chiar tu esti un bun exemplu al faptului ca o scoala terminata si posibil si o facultate, nu echivaleaza automat cu prezenta in minte a rationarilor corecte. Nu vreau sa te jignesc dar as putea folosi cuvinte mult mai dure pentru a te descrie pe baza ineptiilor ce le-am vomitat in aceasta postare, insa nu ar fi frumos.

Teoretic, se presupune ca un individ ce a urmat o scoala, ce a terminat si o facultate, ca ar trebui sa fie inteligent, iar inteligenta asta se masoara printre altele si prin a observa cum mintea respectiva intelege intr-un mod mai corect realitatea. Ori este foarte aparent ca in cazul tau faptul ca ai reusit sa termini o scoala si probabil si o facultate, lucrurile acestea te-au facut sa te simti superior fata de altii, insa nu in temelia unei priceperi mai corecte a realitatii ci in temelia unui orgoliu de snob fudul. Da ? Deci sper ca ai inteles ce am spus aici, daca tot ai o scoala si esti cu nasul pe sus, atunci doveste ca ai scoala prin a intelege mai corect realitatea, nu prin a arata cum esti paralel fata de ea.

Ma, unu' poate nu a reusit sa termine 10 clase pentru ca avea parinti alcoolici, sau mai stiu eu ce situatie din asta teribila pe acasa, insa poate acela nu e nici prost si nici analfabet, ci pur si simplu a avut ghinionul de a se naste intr-un mediu rau, si sa intelegem deci ca acela nu e vrednic de a imparti soseaua cu tine, nu ? Iar acest rationament al tau este dovada multelor tale clase si a efectului magnific pe care l-a avut scoala in mintea ta, corect ? Bravo, bravo !

#117
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Nu e neaparat sa ai parinti alcolici dar ca sa faci un liceu la oras în functie de distanta platesti si 500 pe luna ..asa ca tinînd cont de situatia din mediul rural si de faptul ca sant familii cu mai multi copii pur si simplu nu ai posibilitatea financiara sa continui.dar asta nu înseamnă ca sant prosti.si sa stiti de la mine unu care este mai greu de cap si se chinuie mai mult pîna ia permisul cand la luat cauta sa nu îi fie luat pentru ca stie ce greu la obtinut
Adica respecta regulile.

#118
TheEverlastingShadow

TheEverlastingShadow

    Vocea Nefiintei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,676
  • Înscris: 07.12.2005
In esenta realitatea este mult mai complexa decat acest rationament pe cat de simplu pe atat de stupid, ca daca nu ai 10 clase esti prost si nu ai ce cauta la volan. Poti sa nu ai 10 clase din mii de motive si niciunul legat de inteligenta ta. Insa guvernantilor le vine mai usor sa rezolve o problema prin a lovi intr-o categorie de oameni defavorizati decat prin a-si faca treaba cea adevarata de a curata tara de coruptie. Deoarece asa cum am mai spus intr-o postare anterioara, analfabetul cu carnet de conducere nu este suit la volan din pricina legislatiei ce lasa de dorit, ci din pricina coruptiei ! Iar coruptia nu se elimina prin a nu mai acorda permise de conducere celor ce nu au 10 clase.

Edited by TheEverlastingShadow, 11 December 2016 - 00:45.


#119
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,328
  • Înscris: 09.09.2006

View PostTheEverlastingShadow, on 11 decembrie 2016 - 00:22, said:

[...]dar as putea folosi cuvinte mult mai dure pentru a te descrie pe baza ineptiilor ce le-am Posted Image  vomitat in aceasta postare, insa nu ar fi frumos.[...]
Nu, n-ar fi frumos. Oh, the irony...

View PostTheEverlastingShadow, on 11 decembrie 2016 - 00:22, said:

Teoretic, se presupune ca un individ ce a urmat o scoala, ce a terminat si o facultate, ca ar trebui sa fie inteligent, iar inteligenta asta se masoara printre altele si prin a observa cum mintea respectiva intelege intr-un mod mai corect realitatea[...]
Cam asta am zis și eu (plus capacitatea de anticipare), dar erai prea ocupat să te simți ofuscat. Da, în mod normal, cu cât ai mai multe studii șansele cresc să ai și mai mult creier, dar nu e obligatoriu. Sunt destui dobitoci care au reușit să termine un liceu sau chiar o facultate. Ideea e, care sunt șansele să NU fii dobitoc, dar să nu fii în stare să termini 10 clase? Minime spre zero. Nu în 2017. Poate acum 50 de ani era o chestie valabilă, dar nu acum.
Trec peste restul invectivelor pe care mi le arunci cu atâta nonșalanță...

View Postsilesax, on 11 decembrie 2016 - 00:31, said:

[...]tinînd cont de situatia din mediul rural si de faptul ca sant familii cu mai multi copii pur si simplu nu ai posibilitatea financiara sa continui.[...]
Deci nu are posibilitatea financiară să facă două clase la liceul agricol de pe lângă satul lui, dar bani de școala de șoferi sunt...mmm'key.

View PostTheEverlastingShadow, on 11 decembrie 2016 - 00:41, said:

[...]Poti sa nu ai 10 clase din mii de motive si niciunul legat de inteligenta ta[...]
Numește 10 din miile alea. Ăăăă, MOTIVE, nu pretexte.
Succes!

View Postdanvlas, on 10 decembrie 2016 - 18:40, said:

@buntzi: conduita preventiva e aia in care legea e de partea ta, dar te intereseaza mai mult sa ramai in viata. Daca am rombul galben, dar din lateral imi iese unul fara sa se uite, devin generos: ii dau si lui din prioritatea mea.
Păi exact asta am zis și eu. Bizonul o să vadă numai rombul galben, un om cu capul pe umeri o să se gândească "oare s-a uitat? oare e atent? oare m-a văzut? nu vorbește la telefon? parcă se mișcă cam repede...mai bine frânez, just in case!"

#120
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009
Si (eu fiind avocatul diavolului), ala din spate da voiniceste in tine, apoi face scandal ca ai franat brusc fara motiv :D

#121
TheEverlastingShadow

TheEverlastingShadow

    Vocea Nefiintei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,676
  • Înscris: 07.12.2005

View Postbuntzi, on 11 decembrie 2016 - 16:27, said:

Cam asta am zis și eu (plus capacitatea de anticipare), dar erai prea ocupat să te simți ofuscat. Da, în mod normal, cu cât ai mai multe studii șansele cresc să ai și mai mult creier, dar nu e obligatoriu. Sunt destui dobitoci care au reușit să termine un liceu sau chiar o facultate. Ideea e, care sunt șansele să NU fii dobitoc, dar să nu fii în stare să termini 10 clase? Minime spre zero. Nu în 2017. Poate acum 50 de ani era o chestie valabilă, dar nu acum.
Trec peste restul invectivelor pe care mi le arunci cu atâta nonșalanță...
Mai, acum dincolo de orice argument ce ti s-ar parea logic, daca discutam la modul realist ar trebui sa intelegi ca situatia este mult mai complexa decat rationamentul: nu ai 10 clase, esti prost. Nu e asa simplu. Iar eu spun ca marea majoritate ce nu au 10 clase, nu sunt in situatia asta pentru ca sunt prosti, ci pur si simplu nu le au din alte motive. Si apoi sistemul nostru de invatamant, dragul de el, e atat de bun (ironie, desigur) incat poate fi folosit pe post de barometru al inteligentei nu ? Hai sa fim seriosi. Ce ar trebui sa faca guvernul e ceva simplu si de bun simt, sa mai taie din coruptie, fisa medicala sa fie facuta calumea, nu doar de ochii lumii, si in cadrul testarii pentru fisa medicala sa introduca si o etapa a testarii abilitatii de a citi, sa se dea acolo un text de citit si sa se urmareasca cat de cursiv este citit. Ca doar asta ne intereseaza pe noi, ca omul sa nu fie analfabet, iar daca nu este analfabet poate invata regulile de circulatie, este tot ce ar trebui de facut. Iar asta cu 10 clase este o prostie monumentala, de ce 10 clase si nu 8, sau 7 ? Care e diferenta dintre 8 clase si 10 clase ? Ce, la 8 clase esti analfabet dar la 10 nu mai esti analfabet ? E o prostie ! Analfabet nu esti nici daca ai 4 clase facute calumea.

O asemenea masura cu 10 clase creaza discriminari aberante in cadrul populatiei si nici nu rezolva problema reala, iar analfabetii vor fi in continuare la volan cata vreme nimeni nu se va ocupa de problema cea reala, coruptia. Si sa iei painea de la gura celor ce nu au 10 clase nu doar ca este o discriminare dar este de acum si ceva criminal. Te rog intelege cat de multi oameni isi castriga painea cu ajutorul carnetului de conducere si nu au 10 clase, insa nici prosti nu sunt. Cu ei cum ramane ? La ei nu te gandesti ? Gata asa, le dam in cap si s-a rezolvat ? Asta este definita snobului, cineva ce agreaza o masura populara, insa fara a se mai consulta si cu moralitatea. Tie care ai terminat o scoala, o facultate, iti este foarte usor sa arunci cu piatra in altii ca doar nu este pielea ta la mijloc, dar ia pune-te tu in locul celor ce nu au 10 clase si isi castiga painea cu ajutorul carnetului, insa care nici prosti sau analfabeti nu sunt.

Pur si simplu nu se procedeaza asa. Iar daca tu nu intelegi chestia asta, inseamna ca este ceva in neregula cu tine, cu modul inc are rationezi si gandesti.

Edited by TheEverlastingShadow, 11 December 2016 - 19:55.


#122
petit_christian

petit_christian

    Homo mirabilis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,836
  • Înscris: 15.08.2014
Buntzi:omul poate face şcoală la 25-30 de ani, cînd e picioarele proprii, nunmai are timp să termine liceul.

#123
TheEverlastingShadow

TheEverlastingShadow

    Vocea Nefiintei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,676
  • Înscris: 07.12.2005
Si apoi, hai sa ne gandim ce profil psihologic este mai periculos la volan ? O persoana ce stie in mintea sa ca nu are nici 10 clase si ca atare nu are cu ce se lauda, sau un individ plin de sine, mandru si cu nasul pe sus, ce-i desconsidera pe toti cei din jurul sau deoarece el are facultate ? Oare cine va avea stilul de condus mai agresiv ? Cine iti va taia calea si se va baga in fata ta, cine se va angaja in depasiri periculoase ? E clar ca numai cineva ce are o impresie foarte buna despre sine si-i considera prosti pe toti ceilalti din jurul sau. O persoana incepatoare, sau ce nu are n facultati, s.a.m.d, in mintea sa stie ca nu este Schumacher si poate ca va sta cuminte in spatele camionului si va asteapta acolo, pe cand unul ce se considera o combinatie intre Einstein si Schumacher, care in mintea sa se crede expert in fizica, logica, matematica si nu-i poti ajunge nici cu prajina la nas, acela este cel care se va arunca cu capul inainte in tot felul de situatii periculoase, pentru simplul motiv ca are o impresie foarte buna despre sine. Abilitatile de sofer nu se pot cuantifica in numarul de clase primare pe care le-ai terminat la scoala, ci sunt ceva mult mai complex decat un rationament atat simplu, nu ai 10 clase, nu ai ce cauta la volan. Cateodata a avea mai multa scoala poate avea un efect contra productiv, adica acela de a produce un sofer mai periculos.

Edited by TheEverlastingShadow, 11 December 2016 - 22:18.


#124
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,163
  • Înscris: 19.09.2005
Oare merita topic nou?

Din 03-07-2017 se inregistreaza proba practica a examenului pentru permis conducere.

cadrul legal:
https://lege5.ro/Gra...ve?d=2017-06-17

"(91) Pentru asigurarea și verificarea legalității examenului de obținere a permisului de conducere, modul de desfășurare a probei teoretice se înregistrează video, iar în cazul probei practice atât video, cât și audio, cu sisteme tehnice de monitorizare. Pentru proba practică, sistemele tehnice de monitorizare se instalează pe autovehiculele folosite la susținerea probei practice.
......
Art. 17. -
Prevederile art. 23 alin. (91) - (94) din Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 195/2002 privind circulația pe drumurile publice, republicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 670 din 3 august 2006, cu modificările și completările ulterioare, astfel cum a fost modificată și completată la pct. IV, intră în vigoare în termen de 1 an de la data intrării în vigoare a prezentei ordonanțe de urgență."


Comunicatul DRPCIV:

http://www.drpciv.ro...r.do?newsId=215

"Bucureşti  
Nr. 627.007 din  30.06.2017


DIRECŢIA REGIM PERMISE DE CONDUCERE
ŞI ÎNMATRICULARE A VEHICULELOR
COMUNICAT
Pentru asigurarea şi verificarea legalităţii examenului de obţinere a permisului de conducere, începând cu data de 03.07.2017, modul de desfăşurare a probei practice se va înregistra atât video cât şi audio, cu sisteme tehnice de monitorizare care se vor instala pe autovehiculele folosite la susţinerea acestei probe. Nu se va înregistra proba practică pentru categoriile AM, A1, A2 şi A.
Sistemul tehnic de monitorizare se instalează, într-un punct fix, în autovehiculul pe care este afişată vizibil menţiunea «EXAMEN» şi se orientează paralel cu partea carosabilă, astfel încât să surprindă traficul pe direcţia de deplasare a autovehiculului.
Stocarea datelor se realizează astfel încât să permită identificarea exactă a înregistrărilor după examinator, ziua şi ora examinării.
Înregistrările audio şi video realizate nu reprezintă informaţii de interes public. În cazul în care candidatul contestă rezultatul probei practice, înregistrările vor fi puse la dispoziţia instanţei competente.
De luni, 03.07.2017, sistemul de înregistrare audio-video va fi operaţional la nivelul serviciile publice comunitare ale mun. Bucureşti şi jud. Ilfov, iar în zilele următoare acest mod de desfăşurare a probei practice se va aplica, etapizat, la nivelul tuturor serviciilor judeţene.
Demo-ul se poate descărca de aici:
https://wetransfer.c...30074831/0941ed
Pentru prezentarea noului sistem şi oportunităţi de filmare, vă invităm luni, 03.07.2017, ora 10.00, în Bd. Gloriei (cartier Dămăroaia – capătul tramvaiului 24).

BIROUL DE RELAŢII PUBLICE"

o fi bine, o fi rau?

p.s. eu zic ca-i bine.

Edited by arg, 03 July 2017 - 13:39.


#125
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,163
  • Înscris: 19.09.2005
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lIfiFnq5Zr4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#126
Ina.Click

Ina.Click

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 09.07.2007
E bine, nu? La eventuale contestații se clarifică diverse ambiguități. El a zis, eu am zis, mi s-a părut, i s-a părut...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate