Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate
 Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta
 alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 

Google Pixel & Pixel XL (HTC) - discutii generale

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
2794 replies to this topic

#883
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007

View Postmihaipopm8, on 24 martie 2017 - 10:50, said:

Pixel 2?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/MJplxyJ7pSM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Hmmm, chiar imi place cum arata ( daca asta e conceptul original). Dar sa vedem si pretul ....

#884
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
La mine nu am nici un link la postarea lui @mihaipopm8, decat: Pixel 2? Mai pune cineva link sa vad si eu?

#885
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Arata bine si bezel-urile par a fi mici. Pretul, probabil 50$ peste pretul de acum

#886
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Da, dar având în vedere că e doar un concept... Atom la ce surprize ne putem aștepta. Am mai patit-o și cu N6P. Ce frumos arata randarea - doar că era de Mate 7 :)

Apropo, clipul îl vezi... De pe PC sau daca intri din web browser.

Încerc să mai pun și eu odată link-ul din tapatalk (sper sa se vadă acum): [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/MJplxyJ7pSM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

https://youtu.be/MJplxyJ7pSM

#887
mar1uscal1n

mar1uscal1n

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,563
  • Înscris: 13.04.2011
Pai sa  trimitem videoclipul la big G și sa'i spunem ca asta e telefonul pe care ni'l dorim... :D

#888
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Cu siguranta vor tine cont de parerea unei "maini" de romani. Cred ca vor da foc liniilor de productie si vor face altele sa respecte doleantele noastre. :)Am vazut si eu clipul in cele din urma. Au o imaginatie foarte bogata baietii astia, ar fi telefonul ideal, numai ca nu o sa vedem noi asa ceva de la google, doar daca ar mai fi lucrat cu LG cred ca ar fi putut face o asemenea opera de arta. Nu mai vad alta marca sa fie capabila de asa ceva.
Si o mica observatie, seamana un pic cu samsungurile cu fetele de sticla si luciul ala dus la extrem. Daca le-ar iesi un telefon asa ar avea pretul = pixel xl x 2.

Edited by katabxp, 26 March 2017 - 11:27.


#889
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Exact. Am comentat si eu pe tema aspectului - mie mi se păreau si alte  influente :)
Despre pret să nici nu ne gândim... Că ametim :)

Edited by danmerezeanu, 26 March 2017 - 14:39.


#890
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
[ https://sd.keepcalm-o-matic.co.uk/i/keep-calm-and-love-pixel-25.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#891
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Aplicația GCam = urmașa Google Glass.

#892
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Am citit atat cat ma pricep eu la engleza, nu am facut o ora de engleza in scoala. Sa inteleg ca putem pune si noi aplicatia pe telefoane sau e vorba de senzorul optic care trebuie sa stie de asa ceva? Oricum pozele alea facute cu pixel ( the best camera of 2016) sunt superbe.

#893
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Conceptul ala arata fix ca o corcitura intre Moto X Style si HTC 10 cu spate de sticla, szenzorul de amprenta pe spate si margini mai inguste.

Edited by Extinct, 27 March 2017 - 13:02.


#894
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Astia de la samsung cum dracu tin cont de parerea clientilor si pe google ii doare la banana?
http://www.androidau...eatures-725245/
Ce rame inguste are S8 in comparatie cu Pixelul, ce raport screen to body. Oare cand va tine si google cont de doleantele noastre?

#895
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
He, he, atunci cand Google va produce display-uri. Poate ti se par "frumoase" marginile alea inguste, dar fara softul adecvat pentru palm rejection, mai mult incurca. S6 si S7, mai ales la versiunile "edge", sufera din plin din cauza asta. Daca tii telefonul cu dreapta si vrei sa atingi o icoana din stanga-sus, vei atinge si icoanele din dreapta jos, cu podul palmei. Singurii pe care i-am vazut sa faca soft ca lumea pentru palm rejection sunt Apple. E atat de bine implementat, incat nici nu-ti dai seama de existenta lui.

#896
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Nu ma refer la muchiile lor curbate cu nus ce functii, ma refer strict la design si la cat de frumos acopera displayul de la samsung toata fata si in plus au si butoanele lor separate de display. Ale noastre au butoanele de home, back, etc direct pe display si asta iti ocupa din ecran iar ca bonus mai ai si efect de burnin screen dupa un an si ceva.
LG s-a conformat si au facut G6 supermisto la display, pana si iphone a scazut marginile la iphone 7 fata de celelalte, numai google parca face contra revolutie, au facut marginile la pixeluri de ocupa aproape jumate din ecran.

Edited by katabxp, 27 March 2017 - 19:04.


#897
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postkatabxp, on 27 martie 2017 - 19:04, said:

Nu ma refer la muchiile lor curbate cu nus ce functii, ma refer strict la design si la cat de frumos acopera displayul de la samsung toata fata si in plus au si butoanele lor separate de display. Ale noastre au butoanele de home, back, etc direct pe display si asta iti ocupa din ecran iar ca bonus mai ai si efect de burnin screen dupa un an si ceva.

Nici eu nu ma refer la muchiile curbate. am zis ca ambele (simplu si Edge) au aceeasi problema de "palm rejection". La ala simplu poti evita mai usor, ca e mai mic, dar tot exista problema. Am un prieten care tocmai si-a vandut S7-le simplu ca sa-si ia OP3 tocmai pentru problema asta.

View Postkatabxp, on 27 martie 2017 - 19:04, said:

pana si iphone a scazut marginile la iphone 7 fata de celelalte.

Apple n-a mai schimbat modelul de trei generatii incoace. 6, 6S si 7 au exact aceleasi margini. Tehnologia IPS nu prea permite margini subtiri.

Mie nu mi se pare un dezavantaj o margine mai groasa. Din contra, cred ca ofera mai multa rezistenta ecranului la impact. Facem pariu ca daca Pixel ar costa jumatate l-ai cumpara fara sa sufli, cu tot cu margini groase? Posted Image

Eu unul stiu ca asa as face. Am avut ocazia sa "ma dau" cateva zile cu cel mic, de revelion si mi s-a parut un telefon excelent, doar ca e extrem de scump. Pur si simplu chestia cu marginile sunt mofturi. In utilizarea de zi cu si nici nu-ti dai seama de ele pentru ca ecranul capteaza toata atentia.

Edited by Extinct, 27 March 2017 - 21:45.


#898
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Nici nu am zis că nu l-aș cumpără, l-aș cumpara fara regret numai că în momentul ăsta nu stau pe roze financiar și serios vorbind e foarte scump pt ce oferă. As putea să mă orientez către moto z sau mai nou op3t menționat de tine dar nu o să-mi iau altceva pt că nu am android clean și nici updateuri cum oferă Google. Probabil pixel xl va fi următorul telefon pe care o să-l iau dar asta in iarna viitoare poate. SH bineinteles!

#899
MaryusRazor

MaryusRazor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 18.09.2016

View Postkatabxp, on 27 martie 2017 - 21:53, said:

Nici nu am zis că nu l-aș cumpără, l-aș cumpara fara regret numai că în momentul ăsta nu stau pe roze financiar și serios vorbind e foarte scump pt ce oferă. As putea să mă orientez către moto z sau mai nou op3t menționat de tine dar nu o să-mi iau altceva pt că nu am android clean și nici updateuri cum oferă Google. Probabil pixel xl va fi următorul telefon pe care o să-l iau dar asta in iarna viitoare poate. SH bineinteles!
Androidul de la one plus e chiar foarte clean si nici cu update-urile nu stau rău eu zic că se apropie destul de mult de ce a fost Nexus plus că au suport pe xda din belsug

#900
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Ce ziceti de "marginile" astea?
https://www.engadget...246206&index=16
Ce zici Dan: 6,4"/ 6GB RAM/ full hd/ Chipset Snapdragon 821/ Screen to body 100%? Si e cat 6p la dimensiuni.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate