Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Incepator, prima masina, 2500 de euro

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#37
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011
http://www.olx.ro/of...html#a1782d26a4
Ceva de genul asta ( e doar un ex , nu stiu a cui este masina ) . O masina f fiabila si ieftina la intretinere .
http://www.olx.ro/of...html#a1782d26a4

Edited by cobi1, 31 August 2016 - 10:05.


#38
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,873
  • Înscris: 13.07.2011
Ford Fiesta, Skoda Fabia, Citroen C3, Mazda 323, Honda Jazz, Polo, Clio.

Cauta masina cu A/C foarte important si sa ai grija sa si functioneze cum trebuie.

#39
Aladin66

Aladin66

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,542
  • Înscris: 06.10.2008

View Postericmario, on 30 august 2016 - 23:48, said:

Si daca sunt inscrise, gata, dispare problema asta, nu? Bravo!
"Dute" sa te mai interesezi. La Arad.

on. Masina pt incepator, buget 2500 => Opel Tigra A, ieftina masina, ieftina intretinerea, fun to drive! 3in1.
Ma rog poate m-am făcut prost înțeles. Dar dacă mașina este inscrisa exista riscul mai mic sa fie făcută de vânzare. Poate este mașina personala a omului.  Eu tot Mazda 6 am cautat și am găsit doar căzături.  Am ales una de afara. În sensul ca m-am dus special sa o iau.  Apropo, afara nu găsești Mazda 6 la 2000 euro decât dacă e avariata. Îți zic din experiență. Și am cautat ceva și în Germania.  Acum depinde și de noroc.
Eu am luat-o la 2700 (cu negociere)   și m-a ajuns pana acum la aproape 4000.
Baftă

#40
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Ideea e sa cumperi o masina "comuna" la care sa gasesti piese din dezmebrari (o usa, o capota, un plastic etc). Daca iti iei tigra sau nuș-ce Lancia s-ar putea sa plangi la fiecare 2 din 4 suruburi pe care le cauti. :D

#41
Ina.Click

Ina.Click

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 09.07.2007
Un Golf nu e ok?

#42
Tront

Tront

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 10.07.2012

View Postcristianc28, on 31 august 2016 - 07:33, said:

@Tront:citisem jurnalul Tigrei,am cochetat si eu cu ideea asta,mai ales ca imi place cum arata,doar ca imi doresc o masina care sa aiba 4 locuri. Voi merge cu ea pe la munte/mare cat de des se poate impreuna cu cativa prieteni,de aceea cele 2 locuri din spate se cam impun.

Tigra are si locuri in spate. Si eu merg des cu pasageri in spate :). Problema e daca ai prieteni inalti ( peste 1.80 ) in spate, daca stau 2 in spate stau nasol. Daca sta unu, sta bine. Daca esti din Bucuresti, te pot invita sa vezi cum e o Tigra A.

View PostdreaQ, on 31 august 2016 - 12:10, said:

Ideea e sa cumperi o masina "comuna" la care sa gasesti piese din dezmebrari (o usa, o capota, un plastic etc). Daca iti iei tigra sau nuș-ce Lancia s-ar putea sa plangi la fiecare 2 din 4 suruburi pe care le cauti. Posted Image
Cum sa plangi la Tigra pentru piese?
Gasesti foarte multe de dezmembrat ( de exemplu, bara fata/spate undeva la 100 ron, capota 150 ron, hayonul cu tot cu luneta 100-150 ron, o usa cam 100-150 ron ).
Piese noi se gasesc iar foarte usor. Iti pot demonstra asta oricand.

#43
floo1987

floo1987

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 12.01.2011
Astra G sau daca gasesti la pret ok Golf 4 / Polo 9N. Ai sanse sa iei un Focus Mk1 cu 1.8 - 2.0 benzina dar atentie, foarte mare atentie la rugina - cu 2500-2800 ii faci si o revizie, ii pui si GPL,

#44
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
Da-o dracu' de marca! Asta nu e buget de ales masina dupa marca. Ia-o pe aia care e cat mai intreaga. E egala cu 0 marca daca masina e plina de chit si are defapt peste 300-350000 de km reali.
Urc-o pe elevator, vezi cum sunt lonjeroanele, tobele si daca are scurgeri, sa stea bine pe sosea, sa meaga bine franele, motorul, ambreiajul si directia si sa fie cat mai ok caroseria. Acum ca mai are un punct de rugina sau interiorul e mai uzat... poate ca e mai putin important. Si tine deoparte măcar 200-300 de euro. Daca e in mintile ei, de banii aia mai schimbi niste maruntisuri. Un pivot, o bucsa, poate ii iei un radio cd bun daca e cazul... sau poate ii schimbi distributia.

#45
cristianc28

cristianc28

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 27.01.2011
Care sunt diferentele intre Chevrolet Aveo si Chevrolet Kalos? Ambele hatchback.
Ma tot uit la Hyundai Getz (din ce am citit lumea a fost in general multumita de masinuta asta) si nu-mi vine sa cred ce sus sunt preturile, parca e Golf.

#46
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Aveo a venit dupa Kalos.

#47
code99

code99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 21.07.2015
Ford Fiesta. Am avut una fabricatie 2001 (cumparata de mine in 2010 din italia, sh la 3500 de euro) condusa de mine vreo 5 ani fara probleme. Acum am alta masina dar fordul inca merge struna.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate