Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?
 Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...
 Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!

Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2
 ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București
 

Casa parter si "demisol" in Feleacu ( Cluj)

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
2081 replies to this topic

#667
Andr33i

Andr33i

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 01.02.2016

View Postpuisor, on 26 martie 2019 - 17:22, said:

This is it Posted Image E Xiaomi 2?

DA DA, Xiaomi 2...una dintre cele mai bune investitii...De cand l-am luat eu ma ocum pe aspirat in toata casa! :-p (se noteaza in dreptul meu)

#668
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,457
  • Înscris: 29.04.2008
https://forum.softpe...aomi-dyson-etc/

Părerile mai multor deținători.

#669
brawnie

brawnie

    Ing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,395
  • Înscris: 25.09.2008

View Postpuisor, on 26 martie 2019 - 17:22, said:

This is it Posted Image E Xiaomi 2?

Am pret si la manopera la gresie, 45 de lei, iar la caramida aparenta 80 de lei. Cum vi se pare?
Dupa cum arata e Xiaomi 2... Prima generatia avea senzorul ala de deasupra aproape de margine.
@Andr33i e ce trebuie? Face curatenie?
Un robotel care face cartofi prajiti nu inventeaza nimeni?

#670
puisor

puisor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,437
  • Înscris: 21.01.2009

View Postbrawnie, on 26 martie 2019 - 19:35, said:

Dupa cum arata e Xiaomi 2... Prima generatia avea senzorul ala de deasupra aproape de margine.
@Andr33i e ce trebuie? Face curatenie?
Un robotel care face cartofi prajiti nu inventeaza nimeni?
Din cate pareri am citit e ce trebuie Posted Image Ce cartofi prajiti? Sa facem hipercolesterolemie? M-as multumi sa faca salate de ton si mancare de linte, dar nici de-alea nu stie sa faca Posted Image

View Postcrocko.dilul, on 26 martie 2019 - 17:45, said:

Pai e greu de dat cu parerea, sunt multe variabile. Doar ca idee, doi baieti din sat veniti cumva "in vacanta" din Jermania mi-au montat gresia si faianta cu 30 lei/mp. Iar laminatul cu 10 Posted Image

LE: in Ilfov, la granita cu Prahova
Caramida mi s-a parut mai scumpa. Initial au cerut 100 de lei. Dar intr-adevar la caramida e mai migalos montajul.

#671
Andr33i

Andr33i

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 01.02.2016

View Postbrawnie, on 26 martie 2019 - 19:35, said:

Dupa cum arata e Xiaomi 2... Prima generatia avea senzorul ala de deasupra aproape de margine.
@Andr33i e ce trebuie? Face curatenie?
Un robotel care face cartofi prajiti nu inventeaza nimeni?

E mai mult decat m-as fi asteptat. Si da, face curatenie! Cum noi avem doar parter, mobila putina si pe picioare inalte, intra pe sub tot mobilierul...cel putin din punctul asta de vedere sigur ajunge in locuri in care cu aspiratorul normal ajungeam mai greu...Se poate vedea pe harta atasata...punctele incercuite sunt picioare de mese, paturi...etc

In plus, am un covor pufos cu fire de 6 cm in living, cand ajunge la el se tureaza automat si il aspira fara probleme, nu ramane intepenit. La una din bai...din motive de mesteri a trebuit sa mai torn o sapa autonivelanta, si am un prag de vreo 2, 3 cm. Nici aici nu are probleme, trece peste el si isi face treaba...

L-am luat cu 1950 RON, si merita fiecare banut!

Attached Files



#672
puisor

puisor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,437
  • Înscris: 21.01.2009

View PostAndr33i, on 26 martie 2019 - 19:58, said:

E mai mult decat m-as fi asteptat. Si da, face curatenie! Cum noi avem doar parter, mobila putina si pe picioare inalte, intra pe sub tot mobilierul...cel putin din punctul asta de vedere sigur ajunge in locuri in care cu aspiratorul normal ajungeam mai greu...Se poate vedea pe harta atasata...punctele incercuite sunt picioare de mese, paturi...etc

In plus, am un covor pufos cu fire de 6 cm in living, cand ajunge la el se tureaza automat si il aspira fara probleme, nu ramane intepenit. La una din bai...din motive de mesteri a trebuit sa mai torn o sapa autonivelanta, si am un prag de vreo 2, 3 cm. Nici aici nu are probleme, trece peste el si isi face treaba...

L-am luat cu 1950 RON, si merita fiecare banut!
De pe alliexpress? Sau din Romania?

#673
Andr33i

Andr33i

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 01.02.2016
Romania
https://www.pcgarage...siunea-2-a-alb/

#674
puisor

puisor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,437
  • Înscris: 21.01.2009
Multumesc Andrei.

Pt gresie ce adeziv ati folosit?

#675
danfizesan

danfizesan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,931
  • Înscris: 30.01.2008
pe pereți am folosit la faianta Ceresit CM11 Plus. Gresia am lipit-o cu Mapei Flex S1, avand in vedere încălzirea in pardoseală.

#676
brawnie

brawnie

    Ing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,395
  • Înscris: 25.09.2008
Faianta cu CM 11 iar la gresie ceva adeziv flexibil am folosit si eu. Nu retin exact numele produsului dar era ceva de la Knauf de la Total Quality.

#677
puisor

puisor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,437
  • Înscris: 21.01.2009
CM 11 va fi la faianta iar la gresie am luat pana la urma CM 17. Pt caramida aparenta am gasit ceva de la Sika, Sikabond. Inca nu stiu ce vom folosi pt rosturi la caramida.

Glafurile interioare ar trebui montate inainte de lavabila? Inca nu am ajuns la magazinele de lacuri si meseriașii ăștia lucreaza prea repede.

View Postiladi, on 26 martie 2019 - 10:57, said:



Nu e ceva foarte complicat, se poate face foarte usor. Gasesti dulii ceramice sau cupru foarte faine, fir matlasat si o doza de legaturi.

Mersi :) Nu stiam de duliile de cupru dar se potrivesc perfect la noi.Am găsit și fire textile. Estimativ, va costa undeva intre 1000 si 1500 de lei, pe primul site ce l-am gasit, poate mai puțin dar depinde de cate fire vor fi.

Am văzut azi un cadru de pat care mi-a placut mult dar nu are somiera. Se poate cumpara si separat? Sau o poate face un tâmplar?
Attached File  20190330_210333.jpg   174.06K   65 downloads

Edited by puisor, 30 March 2019 - 21:01.


#678
cristobob

cristobob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,489
  • Înscris: 06.01.2014

View Postpuisor, on 30 martie 2019 - 21:07, said:

...
Glafurile interioare ar trebui montate inainte de lavabila? Inca nu am ajuns la magazinele de lacuri si meseriașii ăștia lucreaza prea repede.
...

Noi am montat glafurile muuult dupa finisarea peretilor. Glafurile sunt din MDF, au fost pregatite in atelier si ajustate la casa.

View Postpuisor, on 30 martie 2019 - 21:07, said:

...
Am văzut azi un cadru de pat care mi-a placut mult dar nu are somiera. Se poate cumpara si separat? Sau o poate face un tâmplar?
Attachment 20190330_210333.jpg
Cu siguranta se paote face la tamplar, daca gasesti unu' care sa nu te refuze. Si, eu zic ca iti poate face si locas de somiera.
Din ce fel de lemn vrei sa-l faci ?
Oricum, cred ca trebuie prins/incleiat/fixat foooarte bine, sa nu joace, dupa un timp.

#679
danfizesan

danfizesan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,931
  • Înscris: 30.01.2008
Somiere se pot cumpăra separat, în jur de 400 ron la SomProduct de exemplu, ca să îți faci o idee despre preț.

#680
cristobob

cristobob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,489
  • Înscris: 06.01.2014
Somiera, achiziția ei, e cea mai mica problema. Cadrul, realizarea lui, e adevarata distracție.

#681
puisor

puisor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,437
  • Înscris: 21.01.2009
Asta e chestia, nici suport pt somiera nu am văzut la pat. Ne mai gândim.

Azi s-a terminat si rigipsul si vata la tavan. De mâine incepe montajul cărămizii dar nu am gasit inca chit de rosturi. Doar crem si eu vreau gri deschis.

S-a făcut azi si masca rezervorului de la wc-ul suspendat. Nu am prevăzut o nisa pt dus dar vom "scobi" una in perete care spre norocul nostru e din caramida de 30.
Attached File  IMG-20190401-WA0008.jpg   222.17K   95 downloadsAttached File  IMG-20190401-WA0006.jpg   125.6K   99 downloadsAttached File  20190401_172020.jpg   248.16K   92 downloads

Edited by puisor, 01 April 2019 - 19:10.


#682
duzu

duzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 26.06.2002
Ce-mi place caramida aia.. unde se gaseste?

#683
puisor

puisor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,437
  • Înscris: 21.01.2009

View Postduzu, on 01 aprilie 2019 - 19:26, said:

Ce-mi place caramida aia.. unde se gaseste?
Am gasit-o in Cluj pe olx, 46 de lei mp. E foarte subțire, 1 cm sau putin peste. Abia astept sa o vad pe perete :)

#684
bobitzaaa

bobitzaaa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,201
  • Înscris: 23.02.2007
Este chit la dedewoman, ceva ca un salam, se aplica cu un pistol special. Tine pana in 2cm, exact ce iti trebuie tie pt. klinker.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate