Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 

Casa parter si "demisol" in Feleacu ( Cluj)

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
2081 replies to this topic

#2071
puisor

puisor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,437
  • Înscris: 21.01.2009

View PostDIY, on 31 iulie 2021 - 17:45, said:

E! De! Vis! Posted Image Posted Image Posted Image

De unde ai cumparat scaunele din foisor?
Dar pisica? Posted Image

De la un outlet de mobila de langa noi. Le-am cumparat anul trecut la reducere cu 80 de lei bucata. Am cumparat 10 desi inca nu aveam nici gand de foisor Posted Image Am vazut anul asta din nou dar la 200 de lei Posted Image
Attached File  WhatsApp Image 2021-07-31 at 18.49.10.jpeg   312.66K   134 downloadsAttached File  WhatsApp Image 2021-07-31 at 18.49.11.jpeg   427.16K   129 downloads


Cu pisica e poveste lunga. A fost primita cadou de la o matusa si statea la parintii mei. Chiar cand a inceput pandemia anul trecut. Fiica-mea statea la bunici in starea de urgenta pt ca ai ei parinti au mers la job nonstop. Intr-o luna nu a mai rezistat si a vrut sa se intoarca acasa. Dar cum ea la cei 12 ani impliniti, nu mai statuse singura niciodata, nu ne prea venea. Si tot copilul ne-a scos din problema, a stat singura in casa cea noua doar daca a venit cu ea si Hugo. Si desi eram convinsa pana atunci ca nicio pisica nu va sta la mine-n-casa, uite ca ne-am ales cu negrutul asta care e rasfatatul familiei. Si mai e si pe post de cocos Posted Image Doarme in camera tehnica si la 5.30-6 incepe sa miaune sa ii dam de mancare si sa il lasam afara.

#2072
manghels

manghels

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,894
  • Înscris: 27.02.2008
Ai si un pret pt sistemul de culisare bifold? Discutasem si eu cu unii in trecut dar nu au vrut să-mi trimita doar parte din angrenaj si am lăsat-o balta. Inca am portile din panouri bordurate.

#2073
puisor

puisor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,437
  • Înscris: 21.01.2009

View Postmanghels, on 31 iulie 2021 - 18:32, said:

Ai si un pret pt sistemul de culisare bifold? Discutasem si eu cu unii in trecut dar nu au vrut să-mi trimita doar parte din angrenaj si am lăsat-o balta. Inca am portile din panouri bordurate.

Sistem cu automatizare 10000 de lei. Scump dar pt noi e singura varianta. Poarta e in panta si nu am gasit alt sistem mai ieftin.

#2074
manghels

manghels

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,894
  • Înscris: 27.02.2008
Eu gasisem parte din angrenajul bifold la vreo 1000 lei la un moment  dat. La tine include si portile plus automatizarea? Sau doar automatizarea si bratele alea?

#2075
puisor

puisor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,437
  • Înscris: 21.01.2009

View Postmanghels, on 31 iulie 2021 - 19:02, said:

Eu gasisem parte din angrenajul bifold la vreo 1000 lei la un moment  dat. La tine include si portile plus automatizarea? Sau doar automatizarea si bratele alea?
Doar automatizarea si bratele. 4700 parca sunt bratele si inca 4500 automatizarea. Ceva de genul. Aproape 10000.

#2076
manghels

manghels

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,894
  • Înscris: 27.02.2008
Scump tare..Eu cu astia din link discutasem..doar pt angrenaj.  O automatizare buna nu cred sa depaseasca 3-4 mii lei.. dar si a mea de 1700 ron merge brici de 4 ani si are de toate..inclusiv comenzi vocale pe google home sau integrare in home automation pe Home Assistant.

Au luat-o razna preturile...

https://www.google.c...obile&ie=UTF-8#

Attached File  Screenshot_20210731-215101_Home Assistant.jpg   82.56K   31 downloads

Edited by manghels, 31 July 2021 - 20:52.


#2077
cristobob

cristobob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,486
  • Înscris: 06.01.2014
(Si) gardul e mortal .

Felicitări.  Bucurati-va.

#2078
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,542
  • Înscris: 11.03.2006
Wow! N-am mai vazut gard asa.
Totul arata perfect. N-aveti balarii acolo? Anul asta am muncit foarte mult, nu am avut timp si totul arata ca o jungla. In 2 zile se fac balariile de jumate de metru. Cum reusiti?

Edited by cumparator, 01 August 2021 - 09:38.


#2079
puisor

puisor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,437
  • Înscris: 21.01.2009

View Postcumparator, on 01 august 2021 - 09:37, said:

Wow! N-am mai vazut gard asa.
Totul arata perfect. N-aveti balarii acolo? Anul asta am muncit foarte mult, nu am avut timp si totul arata ca o jungla. In 2 zile se fac balariile de jumate de metru. Cum reusiti?

Multumesc, si eu sunt foarte incantata de gard :) Am cautat de vreo 3 ani un model prin care sa se vada padurea, sa fie usor de intretinut, sa se potriveasca cu soclul de beton brut nefinisat, si sa se potriveasca cu casa.

De muncit prin curte, n-avem timp...ajungem dupa ora 18 acasa si mai lucrez si weekendurile. Dar avem multa piatra, o data pe saptamana tunde al meu gazonul si cam o data la doua saptamani smulg buruienile dintre flori. Cred ca e noroc chior :)))

#2080
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,542
  • Înscris: 11.03.2006
Orice faceti, tineti-o tot asa, ca va iese foarte bine.Posted Image

#2081
catalijns

catalijns

    je

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,231
  • Înscris: 14.05.2007

View Postpuisor, on 31 iulie 2021 - 17:20, said:

Una peste alta, ne place cum a iesit casa si curtea Posted Image Suntem parca intr-o continua vacanta la munte. A meritat toate eforturile dar alta casa nu mai vreau sa fac in viata asta. A fost stresant, solicitant si cu multe coronare infundate.
E ca si cum traieste 2 vieti in una singura, este? Nu ma intreba de unde stiu.. Posted Image)

De la noi casa are nota 9.95, daca mai dai cu ceva vopsea pe betonul de la soclul gardului (ori lasi niste plante mai inalte anii urmatori) atunci reevaluam situatia! Posted Image  Soclul este destul de inalt in unele zone si destul de vizibil. In rest.. sa va bucurati de tati' sau cum zice ardeleanu': enjoy the life! Posted Image)

PS: daca tot va plac piersicile si vad ca terenul ca le prieste la voi: vezi ca si sunt unele paraguayos, au rodit la noi anul asta, asa ceva inca nu mancasem! Dai semn pe privat si iti zic de unde sa le comanzi daca te decizi. E doar o idee pentru ce sa (mai) faceti la toamna :)))))

Edited by catalijns, 04 August 2021 - 13:44.


#2082
Marta33

Marta33

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.10.2023
Am cititi cu mare interes si cu admiratie jurnalul. Felicitari pentru rezultatul final!

Imi puteti spune cat v-au ajuns rafturile acelea facute cu doka si balustrada? Materiale si manopera? Exact asa ne gandeam sa ne facem si noi si ne bucuram sa mai vedem la cineva din zona Clujului la fel. Noi construim in Dezmir acum(sunt constienta ca preturile difera acum, dar ar ajuta sa ne facem o idee). Imi puteti da si datele de contact de la cei care v-au facut lucrarile respective?

Un an nou fericit plini de realizari va doresc!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate