Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

ANAF vrea in timp real datele utilizatorilor de carduri, fara mandat judecatoresc

- - - - -
  • Please log in to reply
106 replies to this topic

#19
XORIAN_L

XORIAN_L

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,205
  • Înscris: 01.10.2009

View Postpasilla, on 27 iulie 2016 - 21:38, said:

Da. Si nici pe cei care vor intimitate sexuala. Ce daca se uita si altii la ei. ce se poate intampla ?
Vorbesti despre doua lucruri complet diferite. Intimitatea sexuala este necesara. Termenul "intimitate financiara" este o aberatie.

#20
ady_77

ady_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,126
  • Înscris: 05.02.2009

View Postcuculea, on 27 iulie 2016 - 21:20, said:


Sigur ca da..plateste tu ceva mai mare de 100 de milioane cu cash...sa vedem daca poti


Sigur ca poti,doar sa ai minte...aur de pe piata neagra sau gri,valuta....

#21
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
Eu v-am spus si pe alt topic, cine controleaza plasticele alea controleaza tot,

#22
XORIAN_L

XORIAN_L

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,205
  • Înscris: 01.10.2009

View Postn-amname, on 27 iulie 2016 - 21:51, said:

La ce sa te astepti de la o institutie cretina, condusa de cretinii pusi acolo cu diverse sarcini?
Sa-i bip in gura de jeguri, mai au sa ne puna bratari electronice si camere video pe retina, da-o in plm de viata privata si da-le in plm de mandate judecatoresti, cine sa se mai complice cu astea.

Era vorba ca intra anaf-ul peste ei si-i scutura...au scuturat pe dracu sa-i ia.

Te rog spune-mi tot ce ai cheltuit luna asta, pana la ultimul leu. Eventual fa-ti un blog public si posteaza acolo tot, cu chitante, cu tot ce trebuie, termenul de viata privata te incurca mult pe tine. Daca statul vrea informatiile acestea, are deja proceduri legale prin care le poate cere, nu e nevoie ca orice dobitoc angajat pe pile la anaf sa aiba informatia la un click distanta.
Pai anaful nu trebuie sa stie? Cum calculeaza impozitele?

#23
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View Postady_77, on 27 iulie 2016 - 21:55, said:



Sigur ca poti,doar sa ai minte...aur de pe piata neagra sau gri,valuta....

Problema apare cand incerci sa faci banii aia albi, sa iti cumperi o casa, o masina ceva,

#24
ady_77

ady_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,126
  • Înscris: 05.02.2009

View PostXORIAN_L, on 27 iulie 2016 - 21:28, said:

Nu-i inteleg pe astia care vor "intimitate" financiara? Pentru ce?

Cum pentru ce? Dar de ce sa stie orice fraier ce faci tu cu banii tai? De  ce sa stie ce ai cumparat,ce detii si unde? Ti se pare normal ca astea sa fie informatii accesibile oricui?
Cum sa afle orice pulete despre sumele ce-ti trec prin maini?

View PostPlaton, on 27 iulie 2016 - 21:58, said:


Problema apare cand incerci sa faci banii aia albi, sa iti cumperi o casa, o masina ceva,

Fii serios,masina nu o cumperi din Ro,o cumperi de afara,unde nu te intreaba nimeni de bani si de provenienta lor..Casa o faci,nu o cumperi,acolo nu stie nimeni ce si cum,cat costa fundatia sau ce finisaje ai ales.Ti-am spus,minte sa ai,aia e cel mai important..

#25
XORIAN_L

XORIAN_L

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,205
  • Înscris: 01.10.2009

View Postady_77, on 27 iulie 2016 - 21:59, said:


Cum pentru ce? Dar de ce sa stie orice fraier ce faci tu cu banii tai? De  ce sa stie ce ai cumparat,ce detii si unde? Ti se pare normal ca astea sa fie informatii accesibile oricui?
Cum sa afle orice pulete despre sumele ce-ti trec prin maini?
Nu stie orice fraier. Stiu cei care este de datoria lor sa stie. Sa nu exageram!

#26
Zinus

Zinus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,735
  • Înscris: 23.04.2014
Sa zicem, prin absurd, ca acest proiect de lege va trece, in 2-3 zile il blocheaza CCR, deoarece cred ca incalca putin dreptul la viata privata.

#27
ady_77

ady_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,126
  • Înscris: 05.02.2009

View PostXORIAN_L, on 27 iulie 2016 - 22:02, said:

Nu stie orice fraier. Stiu cei care este de datoria lor sa stie. Sa nu exageram!

Nu e de datoria lor sa stie ce bani am eu! E de datoria mea sa-i ascund cat mai bine de ei.Trebuie sa fii cel putin cretin sa le pui pe tava informatii de genul asta....Pai maine o sa scoata o lege,cum ca le datorezi X bani din trecut...ca asa vor muschii lor. Nu prea am inteles de unde grija asta a ta pentru impozitele puse de stat...

#28
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostXORIAN_L, on 27 iulie 2016 - 21:53, said:

Vorbesti despre doua lucruri complet diferite. Intimitatea sexuala este necesara. Termenul "intimitate financiara" este o aberatie.
Intimitatea , este intimitate, nu conteaza ca se refera la portofel, la nevasta, sau la ce fac la WC.

View PostXORIAN_L, on 27 iulie 2016 - 22:02, said:

Nu stie orice fraier. Stiu cei care este de datoria lor sa stie. Sa nu exageram!
Ihi, ca in reclama cu marmote.

#29
XORIAN_L

XORIAN_L

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,205
  • Înscris: 01.10.2009
Banuiesc ca cei de la banca pot vedea oricand ce tranzactii face fiecare client.

#30
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostXORIAN_L, on 27 iulie 2016 - 22:08, said:

Banuiesc ca cei de la banca pot vedea oricand ce tranzactii face fiecare client.
Bancile sunt, teoretic, partener si exista, tot teoretic secretul bancar. Statul este inamicul, inca nu si-a asigurat statulul de partener.

#31
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

View PostXORIAN_L, on 27 iulie 2016 - 21:28, said:

Nu-i inteleg pe astia care vor "intimitate" financiara? Pentru ce?
Când tu și ăla de ți-a dat like o să ve faceți blog cu banii ce-i câștigați și ce cheltuiți zi de zi, abia atunci voi crede ceea ce întrebi, până atunci te voi considera un troll plătit de ANAF. E OK?

P.S. ANAF este o instituție ILEGALĂ care FURĂ de la cetățenii României. Dacă Justitia în Romania ar fi Justiție și nu o labă tristă făcută la rece cu gheată pe coaie, aș da statul în judecată să justifice și ultimul leuț colectat din taxe și impozite începând cu 01.08.1989.
Te asigur eu că nu poate dovedi ce a făcut cu banii, deci despre ce vorbim, de fapt?
Vorbim despre un HOȚ care nu a făcut din 1989 încoace să-și facă legi care să-i ușureze furtul din buzunarele cetățeanului.
Partea tristă a poveștii este că sunt destui cetățeni spălați pe creier care sunt convinși că impozitele și taxele sunt normale și legale. Nu sunt.

Edited by SOCRATE_MMXII, 27 July 2016 - 22:22.


#32
XORIAN_L

XORIAN_L

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,205
  • Înscris: 01.10.2009
Nu sunt troll platit, atat doar ca nu are cu ce sa ma afecteze in rau, sunt cu impozitele platite la zi.

#33
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Mai sus , ti s-a explicat ca cei care fac evaziune, nu platesc cu cardul. Deci masura asta cui i se adreseaza, sau care este scopul ei ? Poti sa faci niste scenarii ?

#34
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,908
  • Înscris: 07.08.2008

View Postpasilla, on 27 iulie 2016 - 22:11, said:

Bancile sunt, teoretic, partener si exista, tot teoretic secretul bancar. Statul este inamicul, inca nu si-a asigurat statulul de partener.
Posted Image au umblat baietii si la ala.
UPDATE Fiscul primeşte de azi informații bancare despre contribuabili

#35
XORIAN_L

XORIAN_L

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,205
  • Înscris: 01.10.2009
Abar n-am. Poate sunt colegi care au ceva informatii.

Nici in bancile elvetiene nu mai exista secret bacar. CIA cauta banii care finanteaza terorismul.

#36
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Posttigerheart, on 27 iulie 2016 - 22:30, said:

Stiu, dar ne  prefacem ca inca exista "secretul bancar".

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate