Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare banca pentru firma

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?
 cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...
 DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)
 

Manegement si facultate

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
21 răspunsuri în acest subiect

#19
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 11.500
  • Înscris: 11.01.2013
Politia si armata da, dar teologia ortodoxa in nici un caz.

#20
Mosternag

Mosternag

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 70
  • Înscris: 06.11.2014

View Postionut76, on 26 iulie 2016 - 14:09, said:

"manegement", LOL
vino, copile, la Politehnica sa faci carte, lasa visele de meneger
Bine adultule, ma bucur ca mi-ai iluminat calea.
Daca tot spui ca politehnica e cer pe pamant, puteai veni cu niste argumente fara adresari de genu.. Incepand cu " Eu iti recomand sa vii la X pentru ca.." cu avantaje si desavantaje, nimeni nu te pune sa ajuti. Iar daca termin facultatea si nu gasesc de munca, ma aleg cu experienta dobandita, sunt sigur ca voi avea alta viziune despre viitor.

#21
LukRo

LukRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.862
  • Înscris: 23.10.2015

View PostMosternag, on 26 iulie 2016 - 10:20, said:

Exact, decat sa pierd 3 ani in facultate, mai bine ii investesc in ceva  ce imi place.. Iar cu voluntariatul ma voi dezvolta, voi crea relatii, voi cunoaste lume (ceea ce in ultimul an imi place mult)..
Nu cred ca sunt singurul care a luat aceasta decizie.
In plus, exista si persoane de succes fara facultate.
Cred ca a te afla intr-o continuare dezvoltare, nu necesita studii superioare.

Pfuai... stai... OPRESTE-TE!!!

Am inteles, consideri ca este inutil sa faci scoala de "directori". Iti dau dreptate, cu aia mori de foame.

Insa cine ti-a bagat in cap ideea ca facutatea sunt ani pierduti din viata, este dusmanul tau. Voluntariat fix-pix. Sa strangi gunoaie? Asta e dezvoltarea?

Tu, in momentul asta esti la egalitate cu toti colegii tai. Astia sunt concurenta ta la joburi. Si tu ce faci? Renunti si alegi sa fii salahor toata viata?

Dezvoltare personala dupa 10 ore de hamaleala? Vezi ca nu te-ai lovit de realitate?

Geez....

Asculta aicea la mine: te duci acasa si le spui ca scoala de directori nu este ceea ce vrei, mai ales ca esti la taxa. Insa ceea ce vrei este sa profiti de un an liber sa te pui cu burta pe carte sa intri la Informatica Economica sau oriunde vrei tu.

Fa o facultate calumea! ACUM! Sau vei regreta toata viata, la birtul din colt, cu o cinzeaca in fata, mormaind: "Hmm... nu cred ca am fost singurul care am luat decizia asta...."


Over and out!

#22
Mosternag

Mosternag

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 70
  • Înscris: 06.11.2014

View PostLukRo, on 27 iulie 2016 - 09:30, said:

Pfuai... stai... OPRESTE-TE!!!

Asculta aicea la mine: te duci acasa si le spui ca scoala de directori nu este ceea ce vrei, mai ales ca esti la taxa. Insa ceea ce vrei este sa profiti de un an liber sa te pui cu burta pe carte sa intri la Informatica Economica sau oriunde vrei tu.

Fa o facultate calumea! ACUM! Sau vei regreta toata viata, la birtul din colt, cu o cinzeaca in fata, mormaind: "Hmm... nu cred ca am fost singurul care am luat decizia asta...."


Over and out!
Ma bucur ca esti direct. Apreciez astfel de oameni.. Am sa fac cum ai zis tu, mi se pare cea mai buna alegere. Chiar maine ma gandeam sa plec sa platesc taxa, dar m-am razgandit.
Multumesc pentru ajutor.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate