Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Europa si SUA sub teroarea atentatelor de sorginte islamistã

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
3623 replies to this topic

#2251
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View Postmihaela5, on 26 iunie 2017 - 10:04, said:

Adica vrei sa spui ca toate atentatele teroriste islamice care s-au soldat cu morti si raniti de pana acum nu au fost decat niste bagatele comparabile cu niste gainarii? care bineinteles nu merita sa fie condamnate .

Eu zic sa "recitesti textul problemei de trei ori cu atentie" cum spunea o invatatoare daca asta ai inteles.

#2252
Tywin

Tywin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 29.05.2017

View Posta3ds, on 25 iunie 2017 - 23:32, said:

Da, evreii, care la fel nu voiau sa se integreze cu restul populatiei. Sunt neamuri cu arabii deci nu e de mirare ca au aceeasi psihologie.

De fapt evreii erau bine integrati in Germania in interbelic. Nazistii se plangeau tocmai ca s-au integrat prea bine, nu se mai stia care e german si care e evreu, deci trebuie identificati, marcati (stea galbena), segregati etc. Ei i-au pus in ghetouri.

#2253
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,582
  • Înscris: 30.10.2003

View Postmihaela5, on 26 iunie 2017 - 09:49, said:


Ce au cautat sa se roage pe strada ? Rugaciunile se fac acasa sau in locasul de rugaciune nu ostentativ pe strada.
Loool. Asta imi aminteste de un caz din Romania cand un bastan, parlamentar ceva de genul, a dat peste niste batranei. S-a ajuns la concluzia ca batraneii erau de vina. Ce cautau ei la ora aia pe trotuar?
BTW, femeia era musulmanca, iar incidentul a fost intr-un parc, langa o parcare.

Pana unde merg oamenii la disperare ... Posted Image

#2254
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

View PostBursul, on 26 iunie 2017 - 10:51, said:

Loool. Asta imi aminteste de un caz din Romania cand un bastan, parlamentar ceva de genul, a dat peste niste batranei. S-a ajuns la concluzia ca batraneii erau de vina. Ce cautau ei la ora aia pe trotuar?
BTW, femeia era musulmanca, iar incidentul a fost intr-un parc, langa o parcare.

Pana unde merg oamenii la disperare ... Posted Image

Stai jos . N-ai inteles nimic.
Eu la cazuri din astea ma refeream.


https://www.google.n...SNpOpEVjpQPnHM:
http://avax.news/fact/Eid_al-Fitr.html

http://blogs.reuters...street-prayers/

View Postf300, on 26 iunie 2017 - 10:30, said:


Eu zic sa "recitesti textul problemei de trei ori cu atentie" cum spunea o invatatoare daca asta ai inteles.

Hai lasa-te.

Edited by mihaela5, 26 June 2017 - 11:20.


#2255
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,108
  • Înscris: 09.01.2007
Eu va intreb care traiti cu musu in Molenbeek sau in cartiere rau famate prin Londra, Paris, Bruxelles si voi imi raspundeti ca ati trait sau traiti in tari cu populatie musulmana.
Inca o data, poate acum ati inteles intrebarea.

#2256
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View Postoverseas, on 26 iunie 2017 - 11:35, said:

Eu va intreb care traiti cu musu in Molenbeek sau in cartiere rau famate prin Londra, Paris, Bruxelles si voi imi raspundeti ca ati trait sau traiti in tari cu populatie musulmana.

Eu am trecut pe unde traiesc conationalii nostri nomazi (super-crestini de altfel) in Strasbourg si intr-adevar nu-mi doresc sa fiu in pielea vecinilor.

Iar in centru nu poti sa stai un minut fara sa te agaseze careva cu o fusta colorata si paharul de carton in mina.

#2257
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,108
  • Înscris: 09.01.2007
Zici ca romanii se arunca in aer in numele BOR prin capitale ?!
Poate nu ai inteles intrebarea.

#2258
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View Postoverseas, on 26 iunie 2017 - 11:44, said:

Poate nu ai inteles intrebarea.

Care era intrebarea, daca avem pe aici useri care se imperecheaza cu musulmani? Eu am inteles ca intrebarea se referea la cine are experienta cu diferite zone mai rau famate din Europa, eventual datorate unor culturi mai putin vest-europene, ca sa zic asa.

#2259
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,108
  • Înscris: 09.01.2007

View Postf300, on 26 iunie 2017 - 11:57, said:


Eu am inteles ca intrebarea se referea la cine are experienta cu diferite zone mai rau famate din Europa, eventual datorate unor culturi mai putin vest-europene, ca sa zic asa.

Eu zic ca tu:
1. sa pui propriile tale intrebari
2. sa nu le denaturezi pe ale mele

#2260
SorinGT

SorinGT

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,334
  • Înscris: 23.07.2014

View Postf300, on 26 iunie 2017 - 11:39, said:

Eu am trecut pe unde traiesc conationalii nostri nomazi...............
Iar in centru nu poti sa stai un minut fara sa te agaseze careva cu o fusta colorata si paharul de carton in mina.

Pe conationalii nomazi aia sa-i integreze occidentul, aratand rom^nilor cum se face, ca ei n-au reusit. Si rom^nii au problemele lor cu ei. Wait...ei fac bani la greu acolo agasand si aia le tot dau in continuare, chiar daca-i tragi de maneca si le spui ca nu-s bieti cersetori (betegi, sau ceva de genul) si le arati poze cu vile cu turnulete de si le fac in tara.

Edited by SorinGT, 26 June 2017 - 12:29.


#2261
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,582
  • Înscris: 30.10.2003

View Postmihaela5, on 26 iunie 2017 - 11:21, said:

Aaaa, despre asta vorbeai!??! N-am stiut. Cand ai dat replay la incidentul cu femeia care a intrat peste musulmani, credeam ca despre el te referi. De unde sa stiu ca tu vorbesti asa la general?

#2262
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View PostSorinGT, on 26 iunie 2017 - 12:26, said:

Pe conationalii nomazi aia sa-i integreze occidentul, aratand rom^nilor cum se face, ca ei n-au reusit.

Pe de alta parte poate e ceva si in strategia asta a pamintului pirjolit pe care inca o aplica Romania in secolul 21. Scapi de conationali (atit nedoriti cit si de aia mai intreprinzatori sau harnici), nu se pune problema sa-ti vina emigranti ca pina si in Turcia e mai bine. Sa ramina in tara doar PSD-ul si acolitii.

#2263
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postf300, on 26 iunie 2017 - 12:39, said:

Pe de alta parte poate e ceva si in strategia asta a pamintului pirjolit pe care inca o aplica Romania in secolul 21. Scapi de conationali (atit nedoriti cit si de aia mai intreprinzatori sau harnici), nu se pune problema sa-ti vina emigranti ca pina si in Turcia e mai bine. Sa ramina in tara doar PSD-ul si acolitii.
Good point
Ce se intampla dupa ce mai pleaca alte 5 milioane?

#2264
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,108
  • Înscris: 09.01.2007

View Postf300, on 26 iunie 2017 - 12:39, said:

Sa ramina in tara doar PSD-ul si acolitii.

Solutia ta fiind completarea cu cateva milioane de "refugiati" ?

#2265
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,582
  • Înscris: 30.10.2003
Eu daca ma intorc in Romania peste 10 ani din cauza musulmanilor, nemaiavand cetatenie romana, o sa fiu considerat refugiat? Posted Image

#2266
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postoverseas, on 26 iunie 2017 - 12:57, said:

Solutia ta fiind completarea cu cateva milioane de "refugiati" ?
De ce au ajuns filipinezii să lucreze în turismul românesc?
http://www.bizbrasov...na-strainatate/

#2267
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View Postoverseas, on 26 iunie 2017 - 12:57, said:

Solutia ta fiind completarea cu cateva milioane de "refugiati" ?

Depinde care consideri ca-i problema. Dupa cum intrebi presupun ca tu te incadrezi la "PSD-ul si acolitii" si te temi ca o sa vina refugiatii peste tine. Relax, daca nu vin acum cind mai merg treburile cit de cit, chiar daca intr-un picior, sa vezi cit n-o sa vina cind o sa plece si ultimul care stie sa faca ceva din Romania si cind o sa trebuiasca sa fie platite datoriile externe.

#2268
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postoverseas, on 26 iunie 2017 - 12:57, said:

Solutia ta fiind completarea cu cateva  se intretine de 6 ani in OM  mai mult ca un razboi mondiat.asta e solutia conflictului cmilioane de "refugiati" ?

da, cam asta este solutia ce se preconizeaza, cu cat va continua acesta agresiune asupra
a doua  tari ce nu au declarat razboi si nu au deranjat cu nimic Europa.
6 ani de agresiune pentru ce ? -Ca sunt musulmani? -ca au petrol? -ca au pozitie strategica pentru echilibrul de forte politice intre blocuri de interese ?.
E posibil ?
Ca pentru joc de interese sa generezi 7 milioane de refugiati si apoi sa te mai si plangi ca se aduna la tine in casa la adapost de bombele tale si de agresiunea continua asupra vietii lor particulare LA EI ACASA ?? Dureaza mai mult ca un razboi mondial.si pentru ce?
Pentru motivul nefondat ca Assad e dictator ?

Edited by vio69a, 26 June 2017 - 13:58.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate