Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Aici sunt banii Dvs: tarife pentr...

Spatiu prea mare inainte de titlu
 Recomandare banca pentru firma

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?
 cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...
 

Portalele pirat KickassTorrents și Torrentz au fost închise.

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
151 răspunsuri în acest subiect

#37
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.921
  • Înscris: 01.01.2010

 Jammalan-the-Prophet, on 21 iulie 2016 - 12:12, said:

Ce fumasi?
Ai vazut like-uri pe FB din toata lumea, din toate colturile planetei? Fata tracker-e, vei vedea numai Germania, o parte a Americii, tarile nordice etc.
Netul ar deveni brusc pustiu, pentru ca fara multimedia, nu exista net.

#38
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Mesaje: 20.342
  • Înscris: 14.06.2006

 M_Rusolini, on 21 iulie 2016 - 12:03, said:

in Piatra Neamt nu exista cinematograf ?

Era Panoramicul. Ani de zile nu a functionat ca cinema, ma rog, aveau un cacat de proiector de ala cum are toata lumea acasa. Nu se ducea nimeni la film ca nu aveai ce face acolo.
Oricum sala e faimoasa: iarna e foarte frig inauntru, vara e doar frig. Scaunele imputite, de acum 50 de ani.
Dupa Colectiv, au mutat echipamentele de la Patria la Piatra Neamt.
Au rupt copiii usile sa vada filme. Am fost la o proiectie 3d, dupa 15 minute eram capiat de cap. Nu era reglat nu stiu ce pe acolo, o panarama de proiectie... Acuma cica au mai rezolvat-o.
Dar se construieste mall-ul, unde va fi cinema city.

#39
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.140
  • Înscris: 17.05.2016

 YOUR_GOD, on 21 iulie 2016 - 12:15, said:

Ai vazut like-uri pe FB din toata lumea, din toate colturile planetei? Fata tracker-e, vei vedea numai Germania, o parte a Americii, tarile nordice etc.
Netul ar deveni brusc pustiu, pentru ca fara multimedia, nu exista net.

Netul a existat inainte de trackere
Ca daca incercam prima data cand am avut net sa downloadez un film cred ca termina peste o saptamana si ca plateama telefonu vreo 10 salarii.

Au existat showuri si inainte de trackere , a existat lume in cinemtografe si inainte de trackere.
Era plina sala si la Jurasik Park si la MiB si la Titanic (doamne ce m-a prostit prietena atunci sa ma duc) si TPB nu exista p-atunci.
Si la ce sa ma fi uitat la filmele alea ? La un monitor de 14 inch si rezolutie de 2*3. ?

O sa se prabusesca netul ca nu mai avem filesharing si show-bisnita dupa el
quit smoking wtf you're smmoking

Editat de Jammalan-the-Prophet, 21 iulie 2016 - 12:23.


#40
south

south

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 417
  • Înscris: 15.01.2006
KAT era singurul pe care intram...din greseala...pentru documentare.

#41
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.921
  • Înscris: 01.01.2010

 Jammalan-the-Prophet, on 21 iulie 2016 - 12:22, said:

Stiu. Sunt de multi ani online. Stii cand m-a atras netul cu adevarat? Cand am aflat cuvantul "download". Download si fete ;)

#42
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.140
  • Înscris: 17.05.2016
Cum ziceam:

Quote

Finally, a review of Vaulin’s [email protected] account also reveals ties to
GA Star Trading (i.e., the beneficiary name for the Subject Account that received
the undercover funds for KAT advertising and which received over 28 million
Euros in less than seven months). For example:
a. In or about February 2016, the GA Star Trading account
received deposits totaling approximately €600,000 from Castleton Trading. Based
on corporate records found in Vaulin’s [email protected] email account, it appears that
Vaulin has a controlling interest in Bitcoin Innovations Ltd. Those corporate
records also identified Castleton Trading as a shell company that held 500 of the
2,000 shares of Bitcoin Innovations Ltd. Moreover, agents identified several
personal bank accounts through the review of Vaulin’s [email protected] account. The
review of Vaulin’s Baltic International Bank (Latvia) statement for an account
41
ending in *5001 revealed several deposits from Castleton Trading LP. The April
2015 deposits totaled approximately €65,250 and identified the transactions as
“payments for software development.”
b. On or about February 12, 2015, an individual sent Vaulin an
email with the subject line “Beriott_bank request.” I know from my review of the
Latvian bank records, correspondent bank records, and open sourced search of
U.K. corporate documents that GA Star Trading previously operated as Beriott
Trading Ltd

 YOUR_GOD, on 21 iulie 2016 - 12:34, said:

Stiu. Sunt de multi ani online. Stii cand m-a atras netul cu adevarat? Cand am aflat cuvantul "download". Download si fete Posted Image

Te rog formuleaza altfel ca eu citesc fap fap fap la sfarsit.

#43
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.070
  • Înscris: 09.08.2005

 YOUR_GOD, on 21 iulie 2016 - 12:12, said:

Si poate imi vei spune ca daca nu au bani, sa nu asculte/vizioneze. Ok. Se poate face. Mai avem showbiz asa?
Adevărul e că textul tau are o problemă de logică. Pentru că, dacă nu au bani nu contează dacă se uită (piratat) sau nu; în oricare din cazuri nu plătesc nimic deci de pe urma lor showbizul oricum nu ar fi scos bani.

#44
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 20.434
  • Înscris: 28.08.2005

 LensFlare, on 21 iulie 2016 - 11:27, said:

Usor, usor va faceti abonamente la Netflix, cumparati pachete extra la TV si vizitati mai des cinematograful. Posted Image

Da, si luam jocuri de pe netflix.

 Serafim606, on 21 iulie 2016 - 11:32, said:


Sa stii ca nu-i chiar placut sa te plimbi 50 de km dus, 50 intors pentru un film.

Depinde pe cine ai langa tine. :D

 December, on 21 iulie 2016 - 11:36, said:

Io merg 65 de kilometri pentru un film.

Eu merg 10. In acelasi oras. :(

#45
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.921
  • Înscris: 01.01.2010

 radunic, on 21 iulie 2016 - 13:00, said:

Adevărul e că textul tau are o problemă de logică. Pentru că, dacă nu au bani nu contează dacă se uită (piratat) sau nu; în oricare din cazuri nu plătesc nimic deci de pe urma lor showbizul oricum nu ar fi scos bani.
A, nu? Dar cine da lasa comentarii pe Youtube, Like-uri pe FB si cate si mai cate? Cine ovationeaza la concerte, cine se imbraca cu pantaloni cu turul la genunchi, hm?
Si te rog, renunta la logica. Aici purtam o discutie amicala. Daca te astepti sa filozofam, ai gresit aria.

 Jammalan-the-Prophet, on 21 iulie 2016 - 12:42, said:

Nu. Imi place ca opinia mea sa raman un mister pentru unii.

#46
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 20.434
  • Înscris: 28.08.2005

 Kalman2007, on 21 iulie 2016 - 11:39, said:

@n-amname: Megaupload revine din 2017 Posted Image
Și RU Tracker a avut probleme dar a revenit repede și merge perfect. Este folosit de milioane și are un conținut cu mult peste oricare alt tracker.

Tehnic, rutracker e un forum.

#47
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 25.857
  • Înscris: 07.07.2009
Da, așa este dar e tot cu torrente. Acum a devenit unul public. Nu e nevoie de cont ca să descarci de acolo. Eu îl folosesc din 2009 cu cont.

#48
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.778
  • Înscris: 09.05.2005

 YOUR_GOD, on 21 iulie 2016 - 12:10, said:

Sunt oameni care tin EO de 3 E pe telefoane, pentru c anu au bani. Ai idee cati ar plati pentru muzica sau filme?
Mi se pare ca scrii ca dintr-o tara a lumii I. Romania nu este asa ceva. Majoritatea populatiei abia au ce sa manance. Si noi inca o ducem bine. Fara tracker-e, o intreaga economie s-ar pune pe butuci. Acesta este adevarul.

Eu sunt de parere ca daca traiesti de pe o zi pe alta sau sunt zile in care nu ai ce manca cred ca ultima ta grija sunt filmele sau jocurile... mai bine faci ceva in legatura cu situatia asta.

 Ion_de_la_Raion, on 21 iulie 2016 - 13:11, said:

Da, si luam jocuri de pe netflix.

Pentru jocuri ai Steam si altele similare, de summer sale si winter sale poti face stoc de jocuri pentru tot anul la preturi reduse chiar si la 75% pentru jocuri ok.

Editat de LensFlare, 21 iulie 2016 - 13:34.


#49
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.921
  • Înscris: 01.01.2010

 LensFlare, on 21 iulie 2016 - 13:32, said:

Eu sunt de parere ca daca traiesti de pe o zi pe alta sau sunt zile in care nu ai ce manca cred ca ultima ta grija sunt filmele sau jocurile... mai bine faci ceva in legatura cu situatia asta.
Cred ca in realitatea este exact invers. Ai, n-ai ce manca, o muzica, un film, un joc, merg si pe stomacul gol.

#50
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.778
  • Înscris: 09.05.2005
@YOUR_GOD, pe stomacul gol nu prea merge nimic... in timpul alocat filmelor sau jocurilor mai bine inveti o meserie noua sau te specializezi pe ceva mai banos... cel putin asa vad eu problema, dar daca te multumesti cu nimic, atunci da, poti baga filme pe stomacul gol.

Editat de LensFlare, 21 iulie 2016 - 13:55.


#51
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.732
  • Înscris: 10.11.2013

 radunic, on 21 iulie 2016 - 13:00, said:

Adevărul e că textul tau are o problemă de logică. Pentru că, dacă nu au bani nu contează dacă se uită (piratat) sau nu; în oricare din cazuri nu plătesc nimic deci de pe urma lor showbizul oricum nu ar fi scos bani.
Ba se scot bani si de pe urma celor care nu downloadeaza legal, dar trebuie sa ai cap pentru asta. Poate ca ei nu ar cumpara game of thrones, dar ar plati pentru tricouri/salopete/prezervative cu game of thrones.
Doar cap si viziune sa ai, ca banii vin ei.

 LensFlare, on 21 iulie 2016 - 13:54, said:

@YOUR_GOD, pe stomacul gol nu prea merge nimic... in timpul alocat filmelor sau jocurilor mai bine inveti o meserie noua sau te specializezi pe ceva mai banos... cel putin asa vad eu problema, dar daca te multumesti cu nimic, atunci da, poti baga filme pe stomacul gol.

Ok, ok, te specializezi, esti bogat, ai 15.000 usd pe saptamana salariu la o mare multinationala, vrei sa urmaresti ultimul episod din gotham, quantico sau arrow (cand vor aparea, in toamna). Cum faci acest lucru daca esti in Ro? Ce te faci, renunti la twitter, facebook si youtube, deoarece ele vor fi pline cu spoilere pe care "good cookies" ti le vor recomanda? Nu raspunzi la intrebarea asta elementara, ce content nou poti avea LEGAL in afara SUA? Pirateria este cea care va grabi lansarea globala a contentului, deja unii (Gen breaking bad, game of thrones sau sherlock uk) au grabit lansarile, zic s-o lasam pana cand isi mai face treaba. Also, nu toti oamenii sunt capabili sa se specializeze in diverse chestii, trebuie sa existe si forta de munca necalificata pe lumea asta, altfel n-ar mai avea cine sa munceasca in afara biroului.

Editat de n-amname, 21 iulie 2016 - 14:07.


#52
M0D3

M0D3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.891
  • Înscris: 22.03.2009
rarbg va fi baza de acum.

#53
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.215
  • Înscris: 24.04.2007
Acum serios voi mai folositi torrente? Eu de cativa ani vad filme doar on-line...nu mai pierd timpul cu torrente

#54
M0D3

M0D3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.891
  • Înscris: 22.03.2009
Ar fi interesant sa vedem daca va reveni si KAT, cum au facut-o Demonoid si TPB (colosi, la timpul lor), dar ramanand in anonimat. Userii nu s-au mai intors decat in mica masura la trackerele care au reaparut dupa probleme legale.

Editat de M0D3, 21 iulie 2016 - 14:21.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate