Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente
 Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute
 Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 

Se anunta o vara politica fierbinte

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
32 replies to this topic

#19
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,646
  • Înscris: 13.06.2004
"Proşti, dar mulţi".

#20
nycolae

nycolae

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,951
  • Înscris: 29.03.2012
de când am auzit ce zice Dragnea, eu nu mai pot nici să dorm de griji.
(va veni o vreme când oamenii vor uita şi de penalul ăsta)

#21
geo76com

geo76com

    Maninc clone fara memorie si stresez userii bugetari

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,999
  • Înscris: 14.09.2004

View Postnycolae, on 01 iulie 2016 - 15:07, said:

de când am auzit ce zice Dragnea, eu nu mai pot nici să dorm de griji.
(va veni o vreme când oamenii vor uita şi de penalul ăsta)

Daca uitarea vine dupa ce ai aruncat cheia de la usa temnitei unde o sa fie inchis atunci astept acele vremuri.

#22
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,421
  • Înscris: 31.08.2006

View Postgeo76com, on 01 iulie 2016 - 15:10, said:

Daca uitarea vine dupa ce ai aruncat cheia de la usa temnitei unde o sa fie inchis atunci astept acele vremuri.

              Buna asta, dar nu prea vad cu ce dosar ar mai putea fi agatat asta. Eu ma asteptam sa vad ceva agitatie in ceea ce-l priveste in legatura cu discrepanta uriasa intre ditai viloul de neam prost pe care-l poseda si veniturile lui in cursul anilor. De unde, fratioare ,atata  opulenta de superbaron ?

#23
ciine

ciine

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,069
  • Înscris: 04.06.2007
De la buget , se stie!Posted Image

#24
geo76com

geo76com

    Maninc clone fara memorie si stresez userii bugetari

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,999
  • Înscris: 14.09.2004

View Postfansat, on 01 iulie 2016 - 15:16, said:

  Buna asta, dar nu prea vad cu ce dosar ar mai putea fi agatat asta. Eu ma asteptam sa vad ceva agitatie in ceea ce-l priveste in legatura cu discrepanta uriasa intre ditai viloul de neam prost pe care-l poseda si veniturile lui in cursul anilor. De unde, fratioare ,atata  opulenta de superbaron ?

Viloaie? Stai sa vezi ce domeniu are la intrare in Turnu Magurele. Fosta gospodarie de partid. A scos via si acum este livada...Posted Image

Attached Files



#25
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,421
  • Înscris: 31.08.2006

View Postgeo76com, on 01 iulie 2016 - 15:42, said:

Viloaie? Stai sa vezi ce domeniu are la intrare in Turnu Magurele. Fosta gospodarie de partid. A scos via si acum este livada...Posted Image


  Grof de grof, mustaciosul. Am spus de mai multe ori pe aici ca talharii de politicieni de acum sunt cu mult mai talhari decat nomenclaturistii de partid comunisti. Asta ca sa stie cei mai tineri nascuti dupa buluceala din decembrie '89 cum sta treaba cu nomenclaturistii de acum. Iata o dovada in acest sens. SI sunt cu sutele astfel de dovezi in ceea ce-i priveste pe indivizii astia. Cat de nebun, ca nu pot sa-i spun altfel, trebuie sa fie un om astfel incat sa sustina un asemenea politician ?

#26
hobbysat

hobbysat

    #ilegalist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,540
  • Înscris: 19.12.2006
Foarte bine ca are vila, inseamna ca nu mai este tentat sa fure.

#27
australis

australis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 26.10.2010
Mda, va fi vara prostilor......la vot !!

#28
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,421
  • Înscris: 31.08.2006

View Posthobbysat, on 01 iulie 2016 - 17:22, said:

Foarte bine ca are vila, inseamna ca nu mai este tentat sa fure.

    Gandire demna de vremurile demult apuse. Oricum, stai linistit. Banditii de politicieni care fura, fura pana cand crapa. Practic, furtul in cazul acestor banditi e ca si cancerul: boala incurabila.

#29
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Bre , de aia va zic eu ca democratia asta este defecta din proiect . Propovaduieste dreptul majoritatii de a-si alege directia ...desi se stie clar ca majoritatea este , statistic , imbecila . Politicul se joaca cu majoritatile locale , pentru a obtine , prin manipulare , hotie , denigrare , etc ...rezultate avantajoase pentru clubul inchis din care face parte . Numai ca apare o problema cu majoritatile imbecile. Prin felul lor de a procesa , au nevoie de lideri care sa le minta . Daca minti mult , ai sanse sa te aleaga prostimea ca fiind reprezentativ . Imbecilul nu vrea sa stie adevarul. Nu il intereseaza si nu il intelege. Imbecilul vrea o poveste frumoasa. Si asta primeste , sub diferite denumiri si ideologii .
Asa ca , nu va stresati prea tare de activtatea reala sau virtuala a politicului , oricum nu va puteti opune cu rezultate remarcabile prostiei .
Calimente a zis o vorba de duh la un interviu TV ,dupa caderea guvernului Ponta ,cand strada urla ca vrea alta clasa politica :
Si ...pe cine au sa aleaga ? Tot pe noi ...noi suntem politicul . Posted Image

#30
Patefon

Patefon

    Out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,642
  • Înscris: 26.03.2008
Cred ca trebuie facut un nou partid. Partidul Unității, Libertății si Autodetermonarii. Cred ca mulți ar avea simtul umorului si s-ar prezenta la vot doar pentru un mesaj murdar.

#31
hobbysat

hobbysat

    #ilegalist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,540
  • Înscris: 19.12.2006

View PostPatefon, on 01 iulie 2016 - 23:25, said:

Cred ca trebuie facut un nou partid. Partidul Unității, Libertății si Autodetermonarii. Cred ca mulți ar avea simtul umorului si s-ar prezenta la vot doar pentru un mesaj murdar.

Eu as sugera Partidul Cailor Verzi pe Pereti - un partid de dreapta, mult deasupra vulgului needucat.

#32
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007
Vara politica fierbinte, my ass...

Ar fi fierbinte daca lumea ar da de pamant cu intreaga clasa politica, daca ar pune oameni noi, profesionisti, incoruptibili si morali.
Daca s-ar transforma radical spectrul politic. Daca s-ar modifica, poate, Constitutia aia neocomunista, daca s-ar schimba eventual forma de guvernamant and shit...
Eventual daca s-ar alege oameni de dreapta, procapitalism.

Asa ...

va fi aceiasi lalaiala romaneasca. Nimic nou sub soare...

Avem de ales, ca intotdeauna, intre gunoaiele compromise, cunoscute si rascunoscute, avem aceleasi fetze triste pe buletinele de vot. Batalii politice de cacat, previzibile, mizerii si altele.
Se vor face aliante de conjunctura, care oricum, nu vor rezista, va fi din nou traseism politic, inscenari si dezvaluirile obisnuite.
Birocratii isi vor vedea de drum, iar politicienii de avantaje, votand in parlament legi si reguli pentru ei si familiile lor.
Va fi din nou absenteism masiv, un presedinte absent si relaxat, lume scarbita, va iesi iar pesedeul, all way long, ca prostimea voteaza stanga, sa le dea statul ajutoare, galeti si altele.
Apoi, liniste si consens.

E fierbinte vara doar termic.

Urmeaza concediile, fratilor.
Da-o in ma-sa de politica romaneasca.

Edited by sylvius, 02 July 2016 - 10:20.


#33
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,131
  • Înscris: 03.07.2008

View Postgeo76com, on 01 iulie 2016 - 14:36, said:

http://www.comisarul...ast_796054.html

"Bă, și nu uitați, luptăm pentru libertatea noastră! N-ați văzut ce-au zis ăștia după locale, că a fost pre-selecția pentru DNA? Dacă n-avem majoritatea în Parlament o să ne belescă pe toți!”
...

Ceea ce nu reusesc ei sa vada este ca si daca castiga parlamentarele tot la bulau vor ajunge.

Cum spunea judecatoarea aia arestata pentru coruptie acum cativa ani:

Quote


Păi, nu vezi că nu contează că a venit U.S.L - ul la putere...Pentru şpagă te leagă.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate