Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...
 Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...
 Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii Golf 5

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 

Ce sa fac?

- - - - -
  • Please log in to reply
296 replies to this topic

#109
D3an

D3an

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,531
  • Înscris: 30.09.2006
pisoiu22, barbatul alfa exista doar in visele tale. cuvantul asta nu exista intr-o familie. amandoi sunt alfa la un moment dat.
daca e doar barbatul o sa ajungem ca si timisoreanul care el ne`a zis ca uneori era "dictator".
ei, noi nu asta vrem sa ajungem

#110
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011

View Posttimisoreanul1979, on 01 iulie 2016 - 22:31, said:

Da, mi-a zis ca am devenit tiranic, intransigent, nu mai ascultam doar dictam.
Cred ca are dreptate, inclusiv maica-mea mi-a confirmat atitudinea ostila.


Sper ca patania mea sa ajute si pe altii!
Sper sa rezolvi de urgenta situatia si sa-ti revi . Deci ai o sansa uriasa sa reintri pe fagasul bun ! Bafta man !

View PostD3an, on 01 iulie 2016 - 23:13, said:

pisoiu22, barbatul alfa exista doar in visele tale. cuvantul asta nu exista intr-o familie. amandoi sunt alfa la un moment dat.
daca e doar barbatul o sa ajungem ca si timisoreanul care el ne`a zis ca uneori era "dictator".
ei, noi nu asta vrem sa ajungem
Femeia trebuie sa fie alfa Posted Image , dar un alfa bun !

Edited by cobi1, 01 July 2016 - 23:18.


#111
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016
Pai tu poti sa nu devii dictator, poti sa devii pampalau si sa te joace toate printre degete. Sau in casa, ca poate de asta o fi vorba, canta gaina nu cocosul. Dupa un timp da, mai lasa de la el intradevar, acolo e altceva, cum se recomanda si initiatorului.
Si inca ceva: femeile apreciaza baietii rai nu prostii. Oricum s-a zis mult prin topicele astea, inclusiv cu "femeia desteapta care nu se lasa calarita de orice prost", e perfect adevarat. Iar un barbat puternic sau alfa nu e prost, daca ar fi prost nu ar fi puternic. Si aici ma refer si la scoala vietii, nu doar la muschi, ca unii pot spune ca "nalt ca bradul prost ca gardul"-asta nu are legatura aici.
De regula cel alba sau puternic tine femeia fara efort, un pampalau sau partial prost o tine doar cu mari eforturi de tot felul, unul prost nu prea are deloc femeie e din gama disperatilor care aduna orice inclusiv femei proaste sau beta sau cum or fi, ca sunt si dinalea.

Femeia de regula se simte bine cu un barbat puternic ce stie sa ia decizii si sa conduca, sa fie si dictator cand trebuie. Asa e cel mai comod ptr ea, ptr ca a conduce cere energie multa si creier bun. Femeia se baga sa conduca doar cand nu e multumita de ce rezultate apar. Iar in cazul initiatorului, pe langa problemele cu copilul, a aparut si monotonia, plictiseala, lipsa afectiunii (se simte ca un obiect sau ca un subaltern sclavete), si probabil s-a acumulat prea mult stres cu afacerea aia.

#112
D3an

D3an

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,531
  • Înscris: 30.09.2006
pisoiu22, tu in care situatie te incadrezi ? ca la ce idei iti debiteaza mintea numai in ultima situatie descrisa te incadrezi.
nici o femeie care se respecta nu sta cu tine mai mult de juma` de an. asta intr-un caz optimist.
ca barbat alfa nu dai de multe ori cu pumnu in masa, ca te lasa si pleaca la mama-sa. mai bine sta cu masa decat cu un "alfa" de asta.
cunosc situatii.
o femeie sta cu un "alfa" ori din interes, ori de proasta.
spune-mi o femeie rationala care accepta la infinit sa fie calcata in picioare. au si ele orgoliul lor, si cand il calci in picioare, poti fi tu "alfa, fiul lui ALFA" ca te lasa cu degetu in gura si pleaca.

#113
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016
Si ce-i asa nebunie ca pleaca la ma-sa sau unde vede? Eu n-am zis ca o calci in picioare, am zis ca nu te ploconesti prea mult cum fac pampalaii si aia disperati.
Un barbat puternic si alfa are alta imediat.  Pt ca ala in primul rand nu-i sedentar, nu-i sclavete la altii. Omul asta din topic initiator, in primul rand a devenit un mare imobiliar., deci rolul lui e sa devina barbat puternic, care cum stim are femei multe.
Hai sa vedem: cate sotii a avut Tariceanu, I Nicolae cate curve de lux, Basescu amanta pe una din cele mai ravnite femei din Ro si multi altii.
Sa stii ca tiganii sunt foarte buni familisti.

Un barbat puternic si alfa are alta imediat. Pt ca de la natura asa e normal. Deaia produce mai multi spermatozoizi (adica ptr mai multe femele), iar femela un singur ovul (adica o singura sarcina poate avea la un moment de timp).

#114
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011
D3an , pisoiul e alfa dar e fara " haita " Posted Image

Edited by cobi1, 02 July 2016 - 00:00.


#115
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016

View PostD3an, on 01 iulie 2016 - 23:48, said:

o femeie sta cu un "alfa" ori din interes, ori de proasta.
da sigur. Alfa e doar amantul.  E adevar si aici, ptr casnicie e ideal un bou care indura, tace si munceste.
Ai dreptate, ce am zis eu ca nu?

Eu doar am combatut aici niste idei de pampalai.

Edited by pisoiu22, 02 July 2016 - 00:07.


#116
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011

View Postpisoiu22, on 02 iulie 2016 - 00:04, said:



Eu doar am combatut aici niste idei de pampalai. Cheliosi, urati, uzati, refuzati de oricare si bucurosi ca au o oarecare langa ei.
De ce ai facut asta ? N-au si ei dreptul la o relatie ?

#117
TheFlooder

TheFlooder

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,080
  • Înscris: 06.04.2008
Timisorene, am avut dreptate, pai si atunci pune-te tu la punct si rezolva problema ca de tine depinde, mai lasa munca si mai ocupa-te si de familie, nu stiu ce aveti toti de o dati in obsesie cu munca in general !

Pisoi ai zis si tu o prostie...aia nu e boala daca se iubesc si dupa 40 ani, e f bine !!! Si daca nu e ca ceilalti nu inseamna ca nu e mai bine, nu mai cataloga boala tot ce nu e asa zis normal, ca nu e corect, poate e mai bine sa te placi si dupa 40 ani decat sa pice totul dupa 3-4 ani !!! Dupa mine boala e ce se intampla la majoritatea ca duce la suferinta si nu e deloc bine.
Eu mereu iau ce e mai bine, nu neaparat ce fac majoritatea sau ce se intampla la majoritatea, ca daca la 90 % se intampla la fel un lucru negativ,  nu ma incalzeste sa ma iau dupa ei, sau ala sa fie etalonul, ca e total gresit.

#118
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011

View PostTheFlooder, on 02 iulie 2016 - 00:09, said:


Eu mereu iau ce e mai bine, nu neaparat ce fac majoritatea sau ce se intampla la majoritatea, ca daca la 90 % se intampla la fel un lucru negativ,  nu ma incalzeste sa ma iau dupa ei, sau ala sa fie etalonul, ca e total gresit.
Pai tu esti singurel cu mana la pupurel , deci pt e egal ca si la 90 de ani tot o sa-ti iubesti palma , nu ?

#119
TheFlooder

TheFlooder

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,080
  • Înscris: 06.04.2008
Da, nu conteaza, eu ziceam de cei ce fac cuplu, ca mai bine sa nu treaca nici dupa 40 ani dragostea decat sa treaca dupa 1-3 ani si dupa aia sa fie nasol.
Lasa ca si femeile stau cu mana la pupurel si e okey, am mai zis ca iesisem cu una de 42 ani si zicea ca face asta decat sa se incurce cu un prost care sa-i faca viata amara, si ca nu-i mai trebe barbat cat va trai !
Da, ele pot sta mai bine fara orgasm ca au testosteron mai putin si deci pofta e mai slaba, noi cum avem mai mult, na, asta e, trebuie sa facem cumva, dar sa stii ca aia mereu zicea "ahhh cum sa fac sa am orgasme mai dese....", avea niste probleme, i se scosese ovarele, mai avea doar putin de tot din unul, nu avea copii si nici barbat ca nu ma vroia.
Dar isi dorea orgasme cat mai multe, culmea.

#120
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011

View PostTheFlooder, on 02 iulie 2016 - 00:38, said:

Da, nu conteaza, eu ziceam de cei ce fac cuplu, ca mai bine sa nu treaca nici dupa 40 ani dragostea decat sa treaca dupa 1-3 ani si dupa aia sa fie nasol.

Lasa-i pe aia sa se descurce singuri ca nu esti tu mama ranitilor , vezi-ti de manuela si fi fericit si tu !

#121
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010

View Postpisoiu22, on 01 iulie 2016 - 23:03, said:

Si apropo de topicul celalat, barbatul puternic, sau barbatul alfa, este doritt de femei neconditionat, nu el face treaba ca sa aiba femei.
Pampalaii, care sunt beta sau gama (ca n-au cum sa fie alba) nu-s doriti, ei fac favoruri imense femeilor ca sa aibe si ei pe una. Sunt acei disperati, care sufera mult, care fac orice ptr femei, sunt evident vazuti ca prosti de care s epoate profita mult.

corect cu opusul urii. Am dat parca eu definitia intr-o paranteza mai sus undeva intr-un mesaj. (idealizarea pana la obsesie parca am scris, am scris mai corect acolo). Si evident ca ce idealizezi iti pare perfect si-ti place, ce urasti nu-ti place, te feresti, vrei sa nu vezi

Astia 2 poate nu se mai plac, daca s emai cearta mult se vor ura. Asa ca de unde iubire la ei

Omul daca e exact va trebui s-o minta spunad c-o iubeste.
Dupa 10 ani e clar c anu se mai iubesc, ei sunt doar prieteni sau parteneri de viata, asa e si normal.
Sunt studii care atesta ca aia care zic ca sunt indragostiti si dupa 40 de ani ca-n prima zi sunt bolnavi pshihic, au o boala practic
Se demonstreaza si chimic astea, e vorba de substante si hormoni din creier organism, care daca au alte concentratii inseamna boala
Ești departe de definiția iubirii.
Nu te supăra,nu o zic cu răutate,dar se pare că nu ai experimentat sentimentul de iubire,și tot ce spui pare a fi din filme,sau cărti care tratează strâmb iubirea(aș putea spune că au fost scrise de hateri/ofticați-pe românește,care sau nu au avut parte de iubire sau nu au știut ce să facă cu ea)sau doar o interpretare greșită a realității.
Obsesie datorită chimicalelor din creier,zici?
Iubirea este în suflet!

#122
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007
Pisoiu22, poate remarci că absolut toate răspunsurile ți-au fost date de bărbați. Chiar crezi ca toți ăștia sunt niște pampalai că nu își consideră femeia câine?

#123
TheFlooder

TheFlooder

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,080
  • Înscris: 06.04.2008
cobi, pai nu sunt mama ranitilor, eu doar ziceam la ce a zis Pisoi, ca nu prea e bine sa treaca dragostea in 3 ani si ca "boala" aia cand tine 40 ani, e buna, nu e rea deloc.
El zice pe dos ca e normal sa treaca repede, insa el uita ca ce e normal nu inseamna ca e si bine.

Este adevarat ca in general se intampla cum zice Pisoi si se cam duce, iar asta aud de la foarte multi si batrani si mai tineri, deci ar insemna ca asa o fi, eu cel putin nu stiu ce e aia ca nu am trecut prin asa ceva deci nu zic din experienta mea.
Si tot la fel de adevarat este ca s-a cercetat medical si din pacate s-a descris mecanismul dragostei, s-a explicat ca poate dura intre 1 luna si 5 ani, nu au spus si de ce, dar cine a citit medicina, stie..si de ce la unii pica in 3 luni iar la altii in 3 ani, stie si de ce nu poate dura mai mult dar stie si de ce la unii rar tine si 40 ani (nu e deloc boala, e chiar ceva foarte bun)
Ce spuneti voi ca ramane la aia care nu-si tin nevasta pe post de caine, este cam ce am zis eu, respect reciproc, comunicare, intelgere, ceva in comun.
Din pacate dragostea aia care apare prima data e frumoasa doar daca nu se lasa cu nasolie dupa ce trece, ca daca se lasa cu suicide, depresii si altele, nu e bine.
Desi asa frumos nu stiu daca e si asa, ca nu mai esti atent, nu mai esti productiv ca lumea la scoala sau servici, te suna aia sau ala de 8 ori pe zi de te zapaceste de cap, e totusi neinregula cumva, am zis nu stiu ptr ca dupa cum am zis nu am trait.

#124
D3an

D3an

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,531
  • Înscris: 30.09.2006
Pisoiu22 vrea să pară mare macho, insă noi nu suntem copii de grădiniță. El repede iși găsește alta alfa, nu ințelege că "eroul" nostru, adică timișoreanul nu are nevoie de altă, o vrea pe mama copilului lui. Desi din ce descrie ar putea avea femei intr-o lună cate nu va avea pisoiu22 in 3 vieți. Deci pisoiu, ești pe langă subiect. Cauta-ti tu o alfa, apoi alta si alta. Sau mai bine sii tu alfa si cauta-ti cateva strambe, schioape sau oarbe ca pentru alea vei fi alfa. Pentru o fata cu capul pe umeri vei fi 0. Te va trimite acasă la mama in mai puțin de 2 ore de la prima intalnire. Ai șanse să treacă mai mult de 2 ore dar cu condiția să nu zici nimic.

Edited by D3an, 02 July 2016 - 04:33.


#125
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013

View Posttimisoreanul1979, on 01 iulie 2016 - 22:31, said:

Da, mi-a zis ca am devenit tiranic, intransigent, nu mai ascultam doar dictam.
Cred ca are dreptate, inclusiv maica-mea mi-a confirmat atitudinea ostila.
Se pare ca am muncit prea mult si am pierdut controlul.
Noi am muncit prea mult.
In urma cu 15 ani, dupa terminarea facultatii, cu greu am reusit sa ne angajam amandoi pe un salariu de mizerie dupa ce am stat si in somaj. Apoi postul ei s-a desfiintat iar eu nu am suportat sistemul bugetar in care trebuie doar sa treaca timpul pt o leafa minima, nu conta competenta, profesionalismul. Am demisionat. Si in timp am inteles ca ni s-a facutun mare favor. Am putut profita de spiritul intreprinzator dar cu mari sacrificii, aproape inumane, la dispozitia clientilor zi si noapte. Apoi vazand ca da roade (clientii revin mereu calitatea fiind f buna raportata la pret) am devenit deosebit de sever cu serviciile oferite, ajungand la paroxism (sa nu existe nici macar o amprenta nicaieri).
Banii castigati i-am reinvestit mereu in diferite alte imobile ce sunt inchiriate.

DAR AM UITAT SA TRAIESC, SA FIU OM CU FAMILIA, NU DOAR CU CLIENTII !

Sper ca patania mea sa ajute si pe altii!
Bani este, făină-n pod este, dar unde dragoste nu e...nimic nu e.
E bine că te-ai trezit. E foarte bine. În cuplu, ambii parteneri au nevoie de dovezi ale iubirii, cum am spus în posturile mele anterioare. Nu-i suficient doar la cununia civilă, la nuntă sau la maternitate după ce-a născut.

View Postpisoiu22, on 01 iulie 2016 - 22:49, said:

am citit toate posturile la toti.
Orice se defineste.
Ca pe idei de genul" nu se defineste se traieste", "unul e o tragedie mai multi e o statistica" s-au facut crime in masa, s-au facut multe rele.
Daca sunteti slabi si va place sa pupati in coor femeia sa nu va lase, adica sa va joace cum vrea, asta e, aia se numesc pampalai si sunt multi, si aia nu-s barbati puternici apropo de un alt topic. Adica ii faci toate placerile, n-o modifica ca nu poti, si te multumesti cu firimituri. Asa ea poate foarte bine sa aiba si amanti si sa faca orice vrea, tu esti doar boul ei si esti multumit ca ai pe una ca daca-o pierzi alta nu mai gasesti

View Postpisoiu22, on 01 iulie 2016 - 23:03, said:

Si apropo de topicul celalat, barbatul puternic, sau barbatul alfa, este doritt de femei neconditionat, nu el face treaba ca sa aiba femei.
Pampalaii, care sunt beta sau gama (ca n-au cum sa fie alba) nu-s doriti, ei fac favoruri imense femeilor ca sa aibe si ei pe una. Sunt acei disperati, care sufera mult, care fac orice ptr femei, sunt evident vazuti ca prosti de care s epoate profita mult.

corect cu opusul urii. Am dat parca eu definitia intr-o paranteza mai sus undeva intr-un mesaj. (idealizarea pana la obsesie parca am scris, am scris mai corect acolo). Si evident ca ce idealizezi iti pare perfect si-ti place, ce urasti nu-ti place, te feresti, vrei sa nu vezi

Astia 2 poate nu se mai plac, daca s emai cearta mult se vor ura. Asa ca de unde iubire la ei

Omul daca e exact va trebui s-o minta spunad c-o iubeste.
Dupa 10 ani e clar c anu se mai iubesc, ei sunt doar prieteni sau parteneri de viata, asa e si normal.
Sunt studii care atesta ca aia care zic ca sunt indragostiti si dupa 40 de ani ca-n prima zi sunt bolnavi pshihic, au o boala practic
Se demonstreaza si chimic astea, e vorba de substante si hormoni din creier organism, care daca au alte concentratii inseamna boala
Aberezi în evidentă necunoștință de cauză. Când iubești pe cineva, îl/o iubești așa cum e, nu încerci să-l/o schimbi, căci atunci înseamnă că tu nu iubești persoana din fața ta, ci imaginea din capul tău despre persoana respectivă, ceea ce duce la drame, mai devreme sau mai târziu.
Un bărbat alfa conduce întotdeauna din umbră fără ca femeia să aibă habar, lăsându-i ei impresia că-i șefă, iar o femeie înțeleaptă este și ea o femeie alfa. Un cuplu înseamnă parteneriat, nu șef și subordonat.
Cât despre studiile respective, sunt ferm convins c-au fost făcute de impotenți și frigide cu inima de plastic, care habar n-au ce este iubirea.
Iubirea se trăiește, nu se definește.
O palidă definiție a iubirii ar fi asta: ia ca reper cel mai bengos orgasm al tău, gândește-te că-l amplifici de 1 trilion de ori și asta-i abia 0 urmat de un trilion de 0 ș-apoi 1 la sută. Asta e iubirea.

#126
TheFlooder

TheFlooder

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,080
  • Înscris: 06.04.2008
TImisoreanu, ma mir cum de nu ti-ai dat seama ca nu procedezi bine cum procedezi, ca apoi sa te plangi ca nu stii de ce, bine ca te-ai prins acuma macar ca sa indrepti lucrurile.
Nu a mai putut femeia si s-a putut si ea cum ai facut tu cu ea, de acum o sa fie bine daca te indrepti, insa nu stiu de ce am eu impresia ca aia e trasatura de caracter la tine, nu stiu cat va dura indreptarea pana sa nu devii tiran din nou, nu sunt sigur, e doar o parere ca asa ar fi.

Socrate nu mai exagera si tu cu iubirea aia ca nici chiar asa nu e, este cat de cat decent si atat, nu o mai inmulti cu 100 de zerouri.
E o nebunie iubirea aia care dureaza cat Feniletilamina aia secretata de creier drogheaza partenerii, dupa aia ramane ce am zis de n ori si anume intelegerea, respectul, comunicarea, lucrurile in comun fie discutii fie activitati, gesturi frumoase si tandre, sinceritate, cel putin asa ar trebui sa se intample.
Deci nu e iubire, este o simpatie puternica fata de o persoana care-ti place la nivel decent si cu care ai acele valori foarte bune care leaga relatia a la long.
Si da, asa zis-a iubire inseamna cand accepti omul asa cum este, din moment ce vrei sa-l schimbi, aia nu mai e iubire.
Si un alfa de ce sa lase gagica ? Nu vrea si el o relatie cu valorile care le-am enumerat ?! Nu e si el om ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate