Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s
 Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...
 BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale
 Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier
 

Ajutor Steam

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
BmwURS

BmwURS

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 19.06.2015
Buna seara!!!..De curand am facut pasul cel mare si mi-am achizitionat un pc de gaminig..Si am observat ca la ultimele titluri aparute(nu la toate),nu poti beneficia de toata frumusetea jocului daca il descarci de pe torente sau mai stiu eu ce..Si m-am decis sa achizitonez toate jocurile de Steam..Mai exact de pe G2A si codurile bagate in Steam..Acum, ideea e ca e prima oara cand achizionez un joc pe un astfel de site si nu prea stiu cu ce se mananca..stiu cum sa cumpar si toate cele dar intrebarea mea este..De exemplu daca achizionez Gta 5..O sa il am la nesfarsit in contul de Steam?..Pot sa il descarc de cate ori vreau?..gen daca imi schimb Windows-ul si se sterge,il pot descarca din nou?..Multumiri anticipate

#2
Orange09

Orange09

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 16.06.2014
Da

#3
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Da il vei avea salvat in contul de Steam si il vei putea reinstala/descarca de cate ori doresti.

#4
BmwURS

BmwURS

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 19.06.2015
Deci le pot descarca de cate ori vreau si raman mereu pe cont-ul Steam..Multumesc mult

#5
Orange09

Orange09

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 16.06.2014
Sunt a tale. Ca le instalezi, ca le pastrezi, nu ti le ia nimeni.

#6
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Mare grija cu G2A ala, in primul rand sa ai activat G2A Shield neaparat, sansele sunt mici sa iti iei teapa, dar daca iti iei teapa si nu ai G2A Sheild activat nu te ajuta nimeni, e ca o garantie din partea site-ului ca totul merge bine. Eu zic ca pentru 1 euro nu are rost sa te zgarcesti.

#7
Kevlar111

Kevlar111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 17.11.2014
Da, jocurile raman in cont chiar daca reinstalezi win.
Mare atentie cu g2a, daca cumperi cu paysafecard si nu numai, are foarte multe costuri suplimentare(ca tot a zis colegul de mai sus) e site de doi lei, recomand instantgaming, au doar o singura taxa la paysafecard de 1 euro si atat, fara shield fara prostii, si nu, nu iti iei teapa, am testat de mai multe ori.

#8
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,508
  • Înscris: 19.04.2009
Vezi si pe instant-gaming preturile.

Pe G2A, Kinguin exista riscul sa ramai cu buza umflata (sunt practic mai multi vanzatori care cam fac ce-i taie capul). Bine, poti avea "shield" dar meh...

Eu de 2 ani comand numai de pe IG si niciodata nu am avut probleme. Atata doar ca unele jocuri (GTA de ex) le au in afara Steam (GTA pe socialclub-ul rockstar; ceea ce e pretty okay daca ai un SSD de 120GB si vrei sa-l bagi acolo) si Witcher3 DRM Free pe alt site (si asta l-am vrut pe steam). In rest, toate jocurile is pe platformele deja cunoscute (Steam, Origin, UPlay).

Felicitari pentru achizitie si gandurile bune Posted Image


ps. IG (instant-gaming) e magazin propriuzis online (vinde licente digitale), nu are mii de reselleri.
Si nu ai taxe daca platesti utilizand un card.

Edited by lex404, 14 June 2016 - 23:52.


#9
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Unul extrem de bun e G2play sau Greenmangaming, de pe g2play am luat Batman: Arkham Knight si Far Cry Primal (merg perfect, nicio problema intampinata), si de pe Greenmangaming GTA5 cu 180 lei inainte sa apara cu o saptamana (voiam neaparat preload, in ora in care se lanseaza eu sa ii dau play).

De pe G2A mi-am luat cu cardurile alea ce le-am primit la EECC (comiccon) Left 4 Dead 2 pe gratis, totul a mers si aici perfect.

@lex404: mersi de pont, extrem de bine de știut, vad ca sunt si multe jocuri ieftine.

Edited by queron, 15 June 2016 - 01:33.


#10
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,076
  • Înscris: 07.11.2006
Nu strica sa compari si preturile de la Emag,,Altex&MG,etc. cu preturile de pe site-urile recomandate mai sus.Vei avea surprize din cele mai placute uneori.

#11
DGecko

DGecko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 725
  • Înscris: 31.07.2012
Salutare!
O intrebare legata de Steam : Unde pot vedea codul jocului deja cumparat in aplicatie?
Intreb asta pentru ca GTA IV il am cumparat prin Steam si as vrea sa-l mut in aplicatia Rockstar Games, acolo unde am si celelalte jocuri cumparate create de acestia.
Este posibil?

#12
Morphinus

Morphinus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,894
  • Înscris: 29.09.2010
Jocurile activate sunt disponibile in biblioteca de jocuri, ca si aici: https://i.ibb.co/1Gn...04-13h20-31.png .
Apoi ai detalii legate din contul tau direct din browser.
Informatii privind achizitiile: https://store.steamp...ccount/history/ ce cuprind jocurile achizitionate direct de pe Steam si  Licentele Steam ce contin absolut toate jocurile asociate contului: https://store.steamp...!

Recomand alte doua chestii sa le faci, anume nu te juca cu cheaturi sa ai parte de chestii neplacute ca si banari/dezactivari ale contului etc...
Iar pe de alta parte musai sa ai Steam Guard pe aplicatie in telefon cu 2FA sa nu existe probleme cu logari suspicioase chiar si stergerea contului , scenarii fiind suficiente, recomandand si o parola generata cu un manager de parole gen Bitwarden ori LastPass.

Mai adaug si scenariul in care te joci cu un VPN sa cumperi jocuri de pe magazinul steam din alte tari ca deh sunt uber iefteneaua, zicand sa nu faci asta sa nu dai cu piciorul la un cont dezvoltat, fiind riscul sa se faca o curatare/verificare si la acest capitol.
Si un ultim sfat, fa-ti o arhiva cu 1-2-9 screenshoturi, cate vrea muschiul tau si uploadeaza pe un Google Drive, Dropbox , imagini care sa cuprinda colectia de jocuri,detalii legate de email,card bancar ce vrei, dar sa reiasa ca esti titularul contului, avand aceste metode de verificare, fiind usor sa demonstrezi cine esti cand ti se va cere acest lucru.
Habar nu ai cate conturi de Steam de pe la prieteni am vazut pierdute pe tema asta, cand li se pune la dispozitie metode doveditoare ca ai fost unicul utilizator al contului de catre suportul steam, inchizandu-ti gura ca nu poti demonstra ca ai fost intr-adevar cine sustii.

Gata nu te mai plictisesc! Posted Image

Edited by Morphinus, 04 June 2020 - 12:21.


#13
DGecko

DGecko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 725
  • Înscris: 31.07.2012
Nu m-ai plictisit, multumesc pentru raspuns si recomandarile facute!

#14
FeDaYin

FeDaYin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,675
  • Înscris: 03.01.2007

 DGecko, on 04 iunie 2020 - 11:24, said:

Salutare!
O intrebare legata de Steam : Unde pot vedea codul jocului deja cumparat in aplicatie?
Intreb asta pentru ca GTA IV il am cumparat prin Steam si as vrea sa-l mut in aplicatia Rockstar Games, acolo unde am si celelalte jocuri cumparate create de acestia.
Este posibil?
Chiar daca ai GTA pe Steam, jocul necesita suplimentar cont de Rockstar Games, pe care il ai deja.

1. Nu exista nicio diferenta de frumusete intre un joc piratat si unul cumparat.
2. Jocurile piratate nu merg multiplayer. Jocurile cumparate pe o platforma online precum Steam, Origin, Epic Games, uPlay, Bethesda, Riot Games etc pastreaza salvarile in cloud si nu se pierd la reinstalarea sistemului de operare.
3. Pentru o frumusete cat mai mare a jocurilor, recomand sa iei un monitor cu contrast cat mai mare si luminozitate cat mai mare, recomand monitor/TV cu panou VA.
4. Sunt unele jocuri mai vechi pe care le poti cumpara dar care au un numar limitat de instalari, precum jocurile Crysis.
Deasemenea exista si jocuri care necesita conexiune constanta la internet, chiar si pentru singleplayer precum jocurile cu Denuvo DRM.
https://www.pcgaming...ty_DRM_on_Steam

#15
belemistul

belemistul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,485
  • Înscris: 03.06.2020

View Postqueron, on 15 iunie 2016 - 01:31, said:

Unul extrem de bun e G2play sau Greenmangaming,
de acord.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate