Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...
 Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy
 ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 

Xiaomi Redmi 3s

- - - - -
  • Please log in to reply
669 replies to this topic

#505
adrisym

adrisym

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 29.05.2002
Am cumpărat si eu de pe afara modelul gold, de 2gb, pt soție.
In prima fază mă termina cu o serie de mesaje eroare a serviciilor. Unele aplicatii nu se actualizează sub nicio forma, se descarcă si redescarcă pachete.
Îl mai butonez si revin cu păreri.
Se încarcă greoi.

#506
addi19710

addi19710

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 28.11.2011
Ai rom de vanzator,treci pe rom oficial.

#507
adrisym

adrisym

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 29.05.2002
Am 8.2.13.0.0 stable.

#508
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,855
  • Înscris: 27.09.2008
Este rom modificat de vânzător, nu primește update. Poți flashui rom folosind tutoriale xiaomi Snapdragon. În aria xiaomi. În primul post. Atenție, folosește rom pentru telefonul tău, restul de aplicații sunt universale

#509
adrisym

adrisym

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 29.05.2002
Multumesc!

#510
cundinic

cundinic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 11.10.2007
Apropos de update.
Am tot incercat si eu sa vad daca a aparut mult asteptatul update, dar prin simpla verificare cu "verificati pentru actualizari" nu apare nimic.
Azi am zis sa fac o incercare cu cele 3 puncte din utilitarul de actualizare si am apasat la plesneala "descarca actualizare" si culmea dupa ce a stat la 0% vreo 2 minute, a plecat o descarcare, dar ca sa nu fac prostii am oprit la 2%.
Intrebarea mea: este chiar o actualizare sau numai cauta ceva si este numai un progres al cautarii dupa un update.
Daca este totusi o actualizare de ce nu o gaseste direct din comanda de verificare actualizare.?
Incearca cineva daca si la el gaseste ceva?

#511
danezu25

danezu25

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 12.05.2009
Nu este actualizare. Iti descarca ultima versiune pe care o ai deja pe telefon. ca sa verifici daca apare miui 8.2 trebuie sa intri pe site-ul miui,

#512
mstanciu

mstanciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,233
  • Înscris: 24.04.2007
Mi se pare o ciudatenie: sa iti descarce aceeasi versiune pe care deja o ai pe telefon, fara o minima verificare si instiintare.

Care e scopul? Sa reinstaleze aceeasi versiune? Fara nici un mesaj de atentionare sau informare... mi se pare ceva extrem de aiurea - mai ales ca prin "update" se intelege o versiune ulterioara celei pe care o ai. Poate e de vina traducerea din chineza.

#513
danezu25

danezu25

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 12.05.2009
Poate ai probleme la soft si vrei sa reinstalezi. banuiesc ca ala e scopul. oricum cand apare miui 8.2 stable o sa apara pe site-ul miui in dreptul lui redmi 3s. probabil nu au eliminat toate bug-urile si din acest motiv intarzie actualizarea

Edited by danezu25, 05 April 2017 - 17:43.


#514
cundinic

cundinic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 11.10.2007

View Postdanezu25, on 05 aprilie 2017 - 17:41, said:

Poate ai probleme la soft si vrei sa reinstalezi. banuiesc ca ala e scopul. oricum cand apare miui 8.2 stable o sa apara pe site-ul miui in dreptul lui redmi 3s. probabil nu au eliminat toate bug-urile si din acest motiv intarzie actualizarea

Nu, nu vreau sa reinstalez, chiar daca sunt ceva problene cu softul, am expus cred destul de clar ca am vrut sa vad daca exista update.
Cred ca cel mai bine ar putea incerca si altii asa cum am zis eu, macar pentru a stii daca asa lucreaza sistemul. Si se poate opri descarcarea asa cum am facut si eu.
Ca nu stim ce descarca, asta este altceva :)

#515
danezu25

danezu25

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 12.05.2009

View Postcundinic, on 05 aprilie 2017 - 18:20, said:

Nu, nu vreau sa reinstalez, chiar daca sunt ceva problene cu softul, am expus cred destul de clar ca am vrut sa vad daca exista update.
Cred ca cel mai bine ar putea incerca si altii asa cum am zis eu, macar pentru a stii daca asa lucreaza sistemul. Si se poate opri descarcarea asa cum am facut si eu.
Ca nu stim ce descarca, asta este altceva Posted Image
Nu m-ai inteles. Poate asa au gandit-o ei(adica daca ai probleme la soft sa dai pe cele 3 puncte si sa-ti redescarce utima versiune disponibila in acel moment, chiar daca este aceeasi pe care o ai in telefon).Daca merge foarte bine pe 8.1 stable de ce va grabiti toti la 8.2? Ca nu o sa vina cu prea multe in plus, mai ales ca deja lucreaza pentru miui9 si android7.

#516
adrisym

adrisym

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 29.05.2002
Camera foto e dezamăgitoare sau nu am setat eu ceva corect. Poze slabe, comparativ cu al meu huawei honor 6.
Iar acea setare foto "calitate inalta...." mi se pare amatorism.

#517
eu93n0

eu93n0

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 21.10.2007
[ROM] MIUI 8.2 Global Stable V8.2.4.0.MALMIDL for Redmi 3S/Prime Released! http://en.miui.com/t...573037-1-1.html

#518
zappaf

zappaf

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 09.05.2006
Doar daca schimbi regiunea poti face update OTA. Pentru Romania inca nu a aparut notificarea.

#519
OvidiuDunhill

OvidiuDunhill

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 04.03.2013

View Postadrisym, on 08 aprilie 2017 - 19:06, said:

Camera foto e dezamăgitoare sau nu am setat eu ceva corect. Poze slabe, comparativ cu al meu huawei honor 6.
Iar acea setare foto "calitate inalta...." mi se pare amatorism.
mie mi se par acceptabile pozele facute cu HDR...

#520
Fratello

Fratello

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,614
  • Înscris: 14.02.2006
Hristos a inviat ! Paste fericit tuturor !
....
Va adresez si eu o intrebare (scuze daca s-a mai discutat....). Cu ocazia acestei sarbatori si a zecilor de mesaje (sms) primite, sotia a observat ca, pe telefonul ei (Redmi 3s, desigur !), cand primeste un mesaj nu apare identitatea expeditorului, ci numarul de telefon al acestuia ! Dupa citirea mesajului, este afisata identitatea, dar nu si inainte ... Desi am cautat peste tot prin meniuri, nu am gasit nicio setare care sa modifice acest lucru. (Eu, pe al meu Moto, nu am aceasta problema ; vad direct cine mi-a trimis mesajul, imediat ce l-am primit). Ma puteti indruma in acest sens ? Multumesc anticipat !

#521
woe

woe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 16.11.2005
Eu am alta problema. Am reinstalat miui și am făcută backup la date. La reintroducerea SMS, n a putut insera decât vreo 2000, pe care le a pus într o ordine aleatorie, iar ce SMS nou primesc il așează unde il apuca, așa că am renunțat la aplicația stock, mai bună și folosesc textura. Dar tot mai performanta cea de la miui, îmi pare rău după ea.

#522
Fratello

Fratello

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,614
  • Înscris: 14.02.2006
Sa inteleg ca nu stie nimeni/nu exista o solutie ?!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate