Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Xiaomi Redmi 3s

- - - - -
  • Please log in to reply
669 replies to this topic

#667
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Am aflat raspunsul.
Spre usurarea mea, nu e defecta bateria. Am gasit o aplicatie (barcode scanner), care lucra in fundal. Nu imi amintesc cum a ajuns la mine in telefon. I-am resrictionat functionarea si consumul a revenit la normal. Azi am si dezinstalat-o.

#668
cundinic

cundinic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 11.10.2007
A folosit cineva un incarcator Quick Charge 3 la Redmi 3s? A functionat?
Eu am folosit unul, arata pe ecran ca incarca rapid, apare o icoana in plus in bara sus cu incarcare, dar practic mie mi se pare ca nu incarca mai repede. Ramane sa incerc la alte telefoane pe un S6 sau S8 sa vad daca ar functiona.
Din ce am citit pe net se pare ca telefonul suporta incarcare rapida.
Aveti informatii, sfaturi pentru situatia asta?
Multumesc.

#669
dcr

dcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,020
  • Înscris: 01.05.2004
Am un Redmi 3s care nu se mai conecteaza la retelele mobile decat prin E (edge) si nici asa nu merge totdeauna, pierde semnalul de tot, cateodata. Are cineva idee care ar putea fi cauza?

Nu a facut de curand actualizare, are MIUI 10.2.2.0 stable, am facut revenire la setarile de fabrica si nimic. La Retele Mobile este setat Prefer LTE, am pus si 3G, am revenit si tot nimic.
Am testat simul meu in alt telefon si merge normal pe 3G si 4G precum si alt sim in telefonul meu si tot la fel, nu merge.

#670
cundinic

cundinic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 11.10.2007
Am facut niste update-uri (daca se schimba locatia din setari pe Romania, am observat ca update-urile sunt mai multe si mai frecvente) la aplicatiile de sistem, si dupa ultimele 2 la Browser si la una de System, Gboardul da eroare si se opreste.
Am reusit sa fac tastatura sa funtioneze numai dupa resetarea aplicatiei Gboard, fara a mai face update la ea.
A mai intalnit cineva problema asta?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate