Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 

Xiaomi Redmi 3s

- - - - -
  • Please log in to reply
669 replies to this topic

#1
devlin2427

devlin2427

    zerofuxgiven

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 22.05.2008
Pick your poison:

http://www.gsmarena....2&idPhone3=8007

SD430 in loc de SD616, adica consum si GPU mai bun la 3s. Din pacate tot Lollipop.

http://www.gsmarena....dmi_3s-8150.php



[ http://cdn.gsmarena.com/imgroot/news/16/06/xiaomi-redmi-3s-official/inline/-728/gsmarena_003.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Mur, 14 June 2016 - 17:46.


#2
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Data viitoare cand deschizi un topic, pune si tu o poza, un link catre un site in engleza, daca in romana n-ai gasit etc. Comparatii pe GsmArena si noi stim face.

#3
diabolik213

diabolik213

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 858
  • Înscris: 25.09.2011
Din pacate daca era Marshmallow tot acelasi telefon era, tot MIUI7-8 are.

Nu inteleg de ce N-șpe versiuni la acelasi telefon aparut recent.... O sa fie mai greu sa comunitate sa le tina pe toate la zi pe termen lung.

#4
devlin2427

devlin2427

    zerofuxgiven

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 22.05.2008

 Mur, on 14 iunie 2016 - 17:44, said:

Data viitoare cand deschizi un topic, pune si tu o poza, un link catre un site in engleza, daca in romana n-ai gasit etc. Comparatii pe GsmArena si noi stim face.

E acelasi telefon ca Redmi 3 pro. Pe site-ul oficial sunt cele mai multe poze.

#5
StevenZA

StevenZA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 12.03.2015
Xiaomi Redmi 3S Review
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/TL8_OPvnvB8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6
io_kent

io_kent

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 06.10.2015
Într-o perioadă în care prețul telefonelor cu configurații de top scade semnificativ, noul Xiaomi Redmi 3s reușește să vă uimească cu o configurație mai mult decât decentă la un preț de aproximativ 100 de dolari.
Nu ar trebui să mai fie o surpriză pentru nimeni faptul că producătorii chinezi de telefoane reușesc să fie din ce în ce mai relevanți global, iar cea mai recentă dovadă a acestei realități vine de la Xiaomi sub forma noului Redmi 3s.
Linia de smartphone-uri Redmi de la Xiaomi nu este nici pe departe nou, iar întotdeauna a integrat modele mainstream cu un raport preț/performanță de invidiat. La începutul acestui an am văzut lansarea oficială a Redmi 3, iar în luna martie ajungeau deja online zvonuri legate de un upgrade la capitolul specificații pentru respectivul dispozitiv. Succesorul a fost anunțat oficial sub forma noului Xiaomi Redmi 3s, iar o parte din zvonuri au fost de asemenea confirmate.
Xiaomi Redmi 3s reușește să fie foarte accesibil, dar integrează câteva particularități premium, printre care se numără și un senzor de amprentă foarte performant pe spate. În contextul în care formele de securitate biometrică reprezentau un argument solid pentru a vă orienta către un gadget scump, acest mit tocmai a fost desființat oficial.
http://static2.playtech.ro/wp-content/uploads/2016/06/xiaomi-redmi-3s-1170x644.jpg
La capitolul hardware, Xiaomi Redmi 3s este construit în jurul unui panou de 5 inci cu o rezoluție nativă 720p. În carcasă se ascunde un Snapdragon 430 de la Qualcomm cu o performanță mai mult decât decentă și două camere de calitate. Camera principală de 13 megapixeli are o apertură f/2.0 și un bliț LED. Pentru selfie-uri aveți la dispoziție o cameră de 5 megapixeli cu f/2.2. Acumulatorul de 4100 mAh, în combinație cu procesorul nu foarte sprinten și ecranul HD are toate șansele să vă țină două zile departe de priză.
Per ansamblu, vor exista două variante de Xiaomi Redmi 3s care, deși vor avea același aspect estetic, configurațiile hardware vor fi diferite. La 106 dolari veți primi un Redmi 3s cu 2GB RAM și memorie de 16GB, în timp ce saltul până la 136 de dolari, se va reflecta în 3GB RAM și 32GB spațiu de stocare.

Sursa :playtech.ro

#7
devlin2427

devlin2427

    zerofuxgiven

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 22.05.2008
Astia au tradus specificatiile pentru idioti? :) Doar ca n-au inteles ca la Xiaomi succesor e ala care schimba cifra nu ala care adauga un s. Redmi 3s e cel mult un refresh dar mai ales o alternativa mai buna la Meizu 3/3s:

http://www.gsmarena....0&idPhone3=8062

#8
molkooo

molkooo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 24.07.2010
salutare. si-a luat cineva acest telefon? cum se comporta?
M-am hotarat sa-l achizitionez d pe ali de la top-one care vad ca au o optiune DHL cu tot cu taxe incluse .
Cu riscul de a fi luat la misto am si eu cateva nelamuriri. As vrea ca telefonul sa fie sigilat (am inteles ca le pot cere asta) nu vreau sa-mi instaleze nush ce rom etc... pe pagina lor, cei de la TO scriu ca Redmi 3s vine acum cu global firmware . Intrebare e : asa vine din fabrica sau il deschid ei si fac updateurile?
Recunosc sunt total pe langa fenomen. Ca utilizator d iphone si moto g nu am facut o pasiune pentru detalii deastea tehnic sii nu-mi place sa-mi prind urechile cand nu ma pricep. Multumesc in avans

#9
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
mai mult ca sigur ca vine cu "china" rom si acel global e pus de TO
oricum, as zice ca e preferabil sa vina cu rom acceptabil deja pus, chiar daca e desigilat, te scuteste de batai de cap si totodata ai si o verificare ca telefonul e functional (asta si in conditiile i ncare zici "nu am facut o pasiune pentru detalii deastea tehnic sii nu-mi place sa-mi prind urechile cand nu ma pricep")
apoi poti sa instalezi ce vrei/ce gasesti, dar nu e chiar simplu in cazul acestui model
eu am luat de la TO si am cerut explicit sa instaleze global (multilanguage) rom si pot spune ca merge absolut ok, fara balarii chinezesti sau reclame care topaie aiurea

Edited by aeon, 14 July 2016 - 15:06.


#10
molkooo

molkooo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 24.07.2010
mersi frumos pentru reply. e un sfat bun atunci sa le cer sa instaleze multi rom-ul. oricum le-am dat un mesaj azi dimin pe la 11. vad ca inca nu au raspuns probabil din cauza fusului orar. daca imi confirma maine dimineata il si comand. multumesc inca o data

#11
gatarba

gatarba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 15.07.2014
Slabe șanse să primești răspuns de la Top One.

#12
molkooo

molkooo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 24.07.2010

 gatarba, on 14 iulie 2016 - 18:52, said:

Slabe șanse să primești răspuns de la Top One.

dar macar sunt seriosi? am citit multe reviewuri pozitive despre ei, inclusiv aici

#13
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Seriosi sunt, au f multe review-uri pozitive pe Ali. Nu-ti raspund ca sunt foarte ocupati.

#14
gatarba

gatarba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 15.07.2014
Exact

#15
yahell

yahell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 26.02.2013
văd că n-are 4G TDD pt. digi...

#16
yahell

yahell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 26.02.2013
sau are ??

ca pe net informații sunt contradictorii...nu știu cine are dreptate și cine nu.

#17
fabian7ro

fabian7ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 961
  • Înscris: 13.01.2011
Are

#18
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,565
  • Înscris: 20.08.2014
Am vazut pe geekbuying ca redmi 3 pro e oferit si in versiune normala si "international version". E vreo diferenta intre ele?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate