Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate
 Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta
 alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 

Franta - Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
481 replies to this topic

#451
-SucreBolivar-88

-SucreBolivar-88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 04.06.2016

View PostNick_85, on 12 iunie 2016 - 18:30, said:

tu ai tinut cu arbitrii in meciul cu Franta, asa-i?
de unde ai stiut ? :)

#452
Nick_85

Nick_85

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,564
  • Înscris: 24.01.2014

View PostRixthinna, on 11 iunie 2016 - 19:09, said:

Stati putin.

Elvetia a scos doar 1-0 cu Albania, astia din urma in 10 jucatori?
Atunci sunt de batut, avem o zi de odihna in plus. Nu e putin lucru, zic eu.

***

Poate ma lamuriti totusi concret cum se rezolva problema asta:


Optimi de finală
Sâmbătă 25 iunie
Meci 1: A2 — C2 (Stade Geoffroy-Guichard — Saint-Etienne, 16,00)
Meci 2: D1 — B/E/F3 (Stade Bollaert-Delelis — Lens, 22,00)
Meci 3: B1 — A/C/D3 (Parc des Princes — Paris, 19,00)
Duminică 26 iunie
Meci 4: F1 — E2 (Stadium de Toulouse — Toulouse, 22,00)
Meci 5: C1 — A/B/F3 (Stade Pierre-Mauroy — Lille, 19,00)
Meci 7: A1 — C/D/E3 (Stade de Lyon — Lyon, 16,00)

De exemplu, avem partide posibile D1 cu B3
dar si C1 cu B3.
Cum se rezolva asta? Presupunand ca se califica atat B3 cat si F3, vedem ca D1 si C1 pot juca atat cu B3 cat si cu F3.

se face mai intai un clasament al echipelor   de pe locul 3 sau al grupelor (nu am inteles exact) si in functie de clasament se stabilesc meciurile

[ http://s33.postimg.org/8qvexx6fj/3rd.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Nick_85, 12 June 2016 - 19:09.


#453
-SucreBolivar-88

-SucreBolivar-88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 04.06.2016
se califica in optimi si locurile 3 ??

#454
Sidorin

Sidorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,511
  • Înscris: 12.07.2010
Patru din şase.

#455
-SucreBolivar-88

-SucreBolivar-88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 04.06.2016

View PostSidorin, on 12 iunie 2016 - 19:08, said:

Patru din şase.
pfoai , apoi atunci aproape sigur suntem in optimi :)

#456
Nick_85

Nick_85

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,564
  • Înscris: 24.01.2014

View Post-SucreBolivar-88, on 12 iunie 2016 - 19:09, said:

pfoai , apoi atunci aproape sigur suntem in optimi Posted Image
nu cred ca Ungaria o sa fie printre alea 4 din 6...

#457
-SucreBolivar-88

-SucreBolivar-88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 04.06.2016

View PostNick_85, on 12 iunie 2016 - 19:20, said:

nu cred ca Ungaria o sa fie printre alea 4 din 6...
bine... Ungaria nu o sa fie nevoita sa se califice de pe locul 3 o sa mearga de pe locul 2

imi mai trebuie 2 cornere la Polonia-Irlanda de Nord :)

Edited by -SucreBolivar-88, 12 June 2016 - 19:28.


#458
Nick_85

Nick_85

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,564
  • Înscris: 24.01.2014
sucre, da ce s-a intamplat de ai lipsit de pe forum de alegeri?

#459
-SucreBolivar-88

-SucreBolivar-88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 04.06.2016

View PostNick_85, on 12 iunie 2016 - 19:33, said:

sucre, da ce s-a intamplat de ai lipsit de pe forum de alegeri?
am fost banat si am zis ca nu imi mai fac cont , dar mi am facut blog si am zis ca ii fac publicitate , dar tre sa ajung la 400 de posturi ca sa  imi pot pune semnatura Posted Image

astia nu s in stare sa mai dea un corner :(

Edited by -SucreBolivar-88, 12 June 2016 - 19:42.


#460
Nick_85

Nick_85

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,564
  • Înscris: 24.01.2014
si eu care credeam ca ai candidat si nu ai avut timp de forum :)

#461
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015

View Post-SucreBolivar-88, on 12 iunie 2016 - 19:41, said:

astia nu s in stare sa mai dea un corner Posted Image
Ai pariat pe nr de cornere? Riscant!

Edited by MembruAnonim, 12 June 2016 - 20:03.


#462
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,330
  • Înscris: 12.07.2010

View Postviotl, on 12 iunie 2016 - 16:54, said:

E bun, e excelent, dar golul a fost norocos.
Ca al lui Chivu in 2000.
Sa fim seriosi, in pozitia aia a mai fost de cîteva ori. Sutul a fost la disperare.
Da, e super echipa lor. Dar le-a cam trecut glontul pe la ureche.

Noroc e atunci cand da un asemenea gol un jucator care nu prea are treaba cu tehnica si o plezneste la nimereala. Cand o face un jucator de genul lui Payet, trebuie sa fii complet afon in ceea ce priveste fotbalul ca sa sustii ca e vorba de noroc. Banuiesc ca si la Modric a fost noroc azi. Nu mai prinde el asa sut cat traieste, nu?

View Postbeastie, on 12 iunie 2016 - 18:48, said:

N-am mai vazut din 2008 un meci al Romaniei intreg in direct si ce am vazut cu Franta nu m-au impresionat deloc placut. M-am sculat la 5 fara un sfert dimineata ca sa vad o echipa cu jucatori care nu stiu sa puna mingea jos, nu stiu sa dribleze, fara viziune in joc si teribil de plictisitor de urmarit. Prin comparatie, din ce am vazut pana acum, Anglia si Polonia, care traditional erau asa, mai agricultori in comparatie cu noi, au per total jucatori cu abilitati tehnice mai bune. Daca am ajuns mai jos ca englezii la tehnica e destul de rau. Nu stiu ce se intampla la copii si juniori, probabil ca mai nimic.
Varza. Var-za.

Daca ai ajuns sa tragi asemenea concluzii, inseamna ca nu te-ai mai uitat la fotbal de prin anii '90. Iti urez de pe-acum somn usor pentru miercuri si duminica.

#463
-SucreBolivar-88

-SucreBolivar-88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 04.06.2016

View PostMembruAnonim, on 12 iunie 2016 - 20:03, said:

Ai pariat pe nr de cornere? Riscant!
8-1 a ramas la cornere , nu au fost in stare sa mai dea una :( Hategan tradatorul :(

#464
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012

View Postbeastie, on 12 iunie 2016 - 18:48, said:

N-am mai vazut din 2008 un meci al Romaniei intreg in direct si ce am vazut cu Franta nu m-au impresionat deloc placut. M-am sculat la 5 fara un sfert dimineata ca sa vad o echipa cu jucatori care nu stiu sa puna mingea jos, nu stiu sa dribleze, fara viziune in joc si teribil de plictisitor de urmarit. Prin comparatie, din ce am vazut pana acum, Anglia si Polonia, care traditional erau asa, mai agricultori in comparatie cu noi, au per total jucatori cu abilitati tehnice mai bune. Daca am ajuns mai jos ca englezii la tehnica e destul de rau. Nu stiu ce se intampla la copii si juniori, probabil ca mai nimic.
Varza. Var-za.

Pentru că în primul rând nu am jucat cu jucătorii tehnici şi în al doilea rând am jucat contra o echipă puternică, sau tu crezi că poţi să-l driblezi pe Evra aşa când ai tu chef? :lol:

#465
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,254
  • Înscris: 15.01.2014
Pe PRO TV, in meciul Franta – Romania, la pauza publicitara s-a difuzat la un moment dat un spot. Nu l-am prins prea bine, nu eram atent, dar la un moment dat am vazut antrenorul, in costum de trening Abibas, si jucatorii nationalei (presupun) facandu-si cruci, in vestiar, inainte de meci.
Mi s-a parut putin nelalocul lui spotul respectiv, si de atunci nu l-am mai vazut.
Stie cineva despre ce este vorba, a fost difuzat din greseala?

#466
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,960
  • Înscris: 12.07.2008

View PostpexCom, on 13 iunie 2016 - 11:00, said:

... la un moment dat am vazut antrenorul, in costum de trening Abibas, si jucatorii nationalei (presupun) facandu-si cruci, in vestiar, inainte de meci.
Mi s-a parut putin nelalocul lui spotul respectiv


De ce, dom'le ?! Păi, e sport unde tre' și oleacă de noroc ! Fiecare-l cere de unde crede de cuviință ! Ce, trebuia ascunsă treaba asta ? (nu sunt credincios, just saying )

De altfel, vorba lu' Gradinescu, in transmisiunea directă de acu zece ani Steaua-Kiev 4-1, înaintea execuției loviturii libere când a înscris Dică , când camerele de vederi au surprins un spectator in timp ce făcea "semne geometrice" pe piept : "O cruce bine făcută, nu e niciodată de prisos !"  :D

#467
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,683
  • Înscris: 30.10.2003

View PostBob493, on 12 iunie 2016 - 20:15, said:

Noroc e atunci cand da un asemenea gol un jucator care nu prea are treaba cu tehnica si o plezneste la nimereala. Cand o face un jucator de genul lui Payet, trebuie sa fii complet afon in ceea ce priveste fotbalul ca sa sustii ca e vorba de noroc. Banuiesc ca si la Modric a fost noroc azi. Nu mai prinde el asa sut cat traieste, nu?

Ronaldo si Messi au mai intodeauna noroc. Nu stiu ce au mancat cand au fost mici Posted Image

#468
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,960
  • Înscris: 12.07.2008

View PostBob493, on 12 iunie 2016 - 20:15, said:

Noroc e atunci cand da un asemenea gol un jucator care nu prea are treaba cu tehnica si o plezneste la nimereala. Cand o face un jucator de genul lui Payet, trebuie sa fii complet afon in ceea ce priveste fotbalul ca sa sustii ca e vorba de noroc. Banuiesc ca si la Modric a fost noroc azi. Nu mai prinde el asa sut cat traieste, nu?


Cred în noroc la șuturi dintr-astea, dar mai mult cred în antrenamente repetitive !
De exemplu, ca o comparație, eu joc tenis de masă de vreo 30 de ani si îți dai seama, uneori după mai multe seturi, când esti tot mai obosit, lovești de multe ori din automatism și uneori mă mir și eu de unele retururi pe care le dau "cu ochii închiși".
Așa e în orice sport profesionist ! Dacă te uiți la reluare, nici măcar nu se uita spre poartă în momentul șutului.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate