Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate
 Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta
 alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 

Sony-Ericsson K800i

- - - - -
  • Please log in to reply
6249 replies to this topic

#91
sisi2000

sisi2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 12.09.2006
QUOTE(marescosmin @ Oct 16 2006, 18:40) <{POST_SNAPBACK}>
Multumesc de urare! smile.gif
Si acum fara rautati: smile.gif
-Fara autofocus - ca si ce "mare branza" facea autofocusul atata vreme cat nu este optic la fel ca la camerele foto.Pozele sunt la fel ca si la K750 de clare si "night mode" chiar stie ce face.
-Fara blitz - tu ai la K750 un "flash",de fapt un bec tip xenon...destul de bun noaptea cand vrei sa focalizezi un subiect...lipsa lui nu este o problema.Sunt curios de cate ori l-ai folosit pana acum?
-Fara infrared - la ce-ti mai trebuie infrared cand este o functie pe cale de disparitie? Nici la laptop-uri NU se mai foloseste in ultimele serii de fabricatie.Nici telefoanele profi,nu mai folosesc infrared atata vreme cat exista bluetooth care este mult mai rapid si poti sa ai distante mari intre device-uri.
-NU ARE RADIO - tu numesti radio FM,RADIO? Mizeria aia de sunet pe care-l receptionezi cu un "pitigoi" de 80.000 lei din obor? OMULE,suntem in 2006! Radioul FM isi traieste agonia sfarsitului la fel ca gramofonul in anii '60!!! Tu de radio DIGITAL,repet cuvantul D I G I T A L,ai auzit? De un radio in care TU iti poti personaliza muzica pe genuri,artisti,ani,un radio la care auzi cu claritate de CD adica ai raport S/Z de 110 dB in toata gama de frecventa,nu ca la FM,cu diafonie intre canale,distorsiuni de 5% etc?!? Ei bine,V630i are radio DIGITAL,repet D I G I T A L,esti propriul tau DJ,asculti dintr-o lista de peste 500.000 cantece,vezi videoclipuri in direct,DIGITAL,descarci videoclipuri etc. Nu ca la radio FM cand esti la P**A oricarui DJ kkt care baga ce vrea muschiu' lui,regleaza inaltele si joasele dupa cum l-a satisfacut femeia cu o noapte inainte si emisia suna ca un cur! Repet,la V630i ai radio DIGITAL,ai programe tv in direct etc.
-Nu are protectie la camera - da,un minus dar nu insurmontabil...implica mai multa grija.
Insa V630 este de ultima generatie,este FULL option=un telefon exceptional!
K750 - un telefon extrem de bun din toate punctele de vedere,eu din asta as fi vrut sa iau dar a aparut V630i si le-a pus capac la toate si ca pret-dotari-performante si 3G!
-Se comercializeaza numai prin Vodafone - pai eu NUMAI cu Vodafone lucrez,la ei am 3 abonamente,ei au 3G sunt The Best!
K800i - un telefon exceptional,vor mai parea si altele.
Eu mi-am incheiat "pladoaria" zic eu,bine fundamentata.Daca tu nu doresti sa faci pasul spre 3G,este alegerea ta si eu impreuna cu toti forum-istii,ti-o respectam! O fi 3G-ul "moft" dar este viitorul alaturi de GSM si trebuie sa accepti ca va fi ceva normal.Eu deja "sunt in viitor".Tu ai un telefon excelent,"de top",il poti pastra,repet K750 si eu as fi vrut sa-mi iau ca tare este bun,dar am dorit mai mult pasul spre 3G si un telefon de ultima generatie.
Ce am ascris am scris FARA NICI UN FEL DE RAUTATE! smile.gif
Cu respect,Cosmin Mares smile.gif
P.S. - Memorie redusa...are card de 256 Mb si mai am unul de 1Gb cumparat separat! E,te-am linistit? smile.gif


Fara suparare, imi cer scuze ca intervin... dar ar trebui sa iti cumperi un k800 si apoi sa vb daca este bun sau nu. Mai citeste si tu recenziile sa vezi ca la ora asta, in materie de poze este de departe mai bun k800 decit orice Nokia. Nu mai spun de pret. Un Nokia de 3 mega pixeli este 25 de milioane, iar K 800 la 3,2 mega costa 15 milioane. E diferenta totusi de 10 milioane. Iar acel stabilizator este exact ca la o camera digitala si iti garantez ca este bun. Vizavi de muzica, mai este mult pina departe...adica pina cind la noi vor aparea radiourile digitale. este aceeasi poveste ca si cu HDTV. Si pina la urma ai un player cu care poti sa asculti orice muzica iti pui, daca esti mai pretentios. De asemenea sunt radiouri pe net care iti ofera muzica pe alese. Eu spun ca la ora asta K800 la aproape 11 milioane, cit este pretul cu conectare la Orange este cea mai buna alegere...deocamdata.

#92
TRazvan

TRazvan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 09.12.2004
QUOTE(TRazvan @ Oct 16 2006, 04:04) <{POST_SNAPBACK}>
Cred ca am descoperit un bug: atunci cand intru in agenda si incerc sa merg mai sus de primul articol al meniului (Contact nou), telefonul se blocheaza. Ecranul se stinge, apoi se face alb, iar se stinge, etc si nu mai raspunde la nici o comanda.


Haideti fratilor, nu a incercat nimeni ce am scris mai sus? Mai devreme spunea cineva ca se poate face update de firmware direct de pe wap. Care e adresa?

#93
asyst72

asyst72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 18.05.2006
QUOTE(marescosmin @ Oct 16 2006, 18:40) <{POST_SNAPBACK}>
Multumesc de urare! smile.gif
Si acum fara rautati: smile.gif
-Fara autofocus - ca si ce "mare branza" facea autofocusul atata vreme cat nu este optic la fel ca la camerele foto.Pozele sunt la fel ca si la K750 de clare si "night mode" chiar stie ce face.
-Fara blitz - tu ai la K750 un "flash",de fapt un bec tip xenon...destul de bun noaptea cand vrei sa focalizezi un subiect...lipsa lui nu este o problema.Sunt curios de cate ori l-ai folosit pana acum?
-Fara infrared - la ce-ti mai trebuie infrared cand este o functie pe cale de disparitie? Nici la laptop-uri NU se mai foloseste in ultimele serii de fabricatie.Nici telefoanele profi,nu mai folosesc infrared atata vreme cat exista bluetooth care este mult mai rapid si poti sa ai distante mari intre device-uri.
-NU ARE RADIO - tu numesti radio FM,RADIO? Mizeria aia de sunet pe care-l receptionezi cu un "pitigoi" de 80.000 lei din obor? OMULE,suntem in 2006! Radioul FM isi traieste agonia sfarsitului la fel ca gramofonul in anii '60!!! Tu de radio DIGITAL,repet cuvantul D I G I T A L,ai auzit? De un radio in care TU iti poti personaliza muzica pe genuri,artisti,ani,un radio la care auzi cu claritate de CD adica ai raport S/Z de 110 dB in toata gama de frecventa,nu ca la FM,cu diafonie intre canale,distorsiuni de 5% etc?!? Ei bine,V630i are radio DIGITAL,repet D I G I T A L,esti propriul tau DJ,asculti dintr-o lista de peste 500.000 cantece,vezi videoclipuri in direct,DIGITAL,descarci videoclipuri etc. Nu ca la radio FM cand esti la P**A oricarui DJ kkt care baga ce vrea muschiu' lui,regleaza inaltele si joasele dupa cum l-a satisfacut femeia cu o noapte inainte si emisia suna ca un cur! Repet,la V630i ai radio DIGITAL,ai programe tv in direct etc.
-Nu are protectie la camera - da,un minus dar nu insurmontabil...implica mai multa grija.
Insa V630 este de ultima generatie,este FULL option=un telefon exceptional!
K750 - un telefon extrem de bun din toate punctele de vedere,eu din asta as fi vrut sa iau dar a aparut V630i si le-a pus capac la toate si ca pret-dotari-performante si 3G!
-Se comercializeaza numai prin Vodafone - pai eu NUMAI cu Vodafone lucrez,la ei am 3 abonamente,ei au 3G sunt The Best!
K800i - un telefon exceptional,vor mai parea si altele.
Eu mi-am incheiat "pladoaria" zic eu,bine fundamentata.Daca tu nu doresti sa faci pasul spre 3G,este alegerea ta si eu impreuna cu toti forum-istii,ti-o respectam! O fi 3G-ul "moft" dar este viitorul alaturi de GSM si trebuie sa accepti ca va fi ceva normal.Eu deja "sunt in viitor".Tu ai un telefon excelent,"de top",il poti pastra,repet K750 si eu as fi vrut sa-mi iau ca tare este bun,dar am dorit mai mult pasul spre 3G si un telefon de ultima generatie.
Ce am ascris am scris FARA NICI UN FEL DE RAUTATE! smile.gif
Cu respect,Cosmin Mares smile.gif
P.S. - Memorie redusa...are card de 256 Mb si mai am unul de 1Gb cumparat separat! E,te-am linistit? smile.gif


Aoleoooo dar cat ai scris!!!...   : deadtongue.gif
ce-ti mai iubesti telefonul... m-ai convins.. kisstogether.gif
dar n-am inteles de ce i-au pus atata portocaliu.. fara rautate, prefer mai multa sobrietate si mai putin RADIO DIGITAL, d'ala supermodern si pe bani.. iar TV-ul pe mobil.. hm.. ma gandesc cum ar fi sa vad Steaua-Real pe mobil... nu ca as fi stelist, dar nu vreau sa pierd golurile Realului in poarta Maimutei.. macar noi sa le vedem, daca Maimuta nu..
in fine.. pace!
si cand te gandesti ca nu sunt decat niste cutii de plastic pline cu sarme, piulite si suruburi..

Edited by asyst72, 16 October 2006 - 23:31.


#94
S@BYN

S@BYN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 15.06.2006
A aparut varianta pe argintiu ah ce bine arata :D

[ http://i.gsmarena.com/ii/newsimg/061012_se-k800-silver.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#95
gika_killeru'

gika_killeru'

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 03.01.2006

 S@BYN, on Oct 17 2006, 11:40, said:

A aparut varianta pe argintiu ah ce bine arata :D

[ http://i.gsmarena.com/ii/newsimg/061012_se-k800-silver.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

da dar e numai pentru super spioni ...... doar james bond wanabees o pot cumpara :P

#96
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004

 marescosmin, on Oct 16 2006, 18:40, said:

-Fara autofocus
-Fara blitz -
-Fara infrared -
-Se comercializeaza numai prin Vodafone
Cu respect,Cosmin Mares :)
P.S. - Memorie redusa...are card de 256 Mb si mai am unul de 1Gb cumparat separat! E,te-am linistit? :)
Acel autofocus contează foarte mult dacă vrei să faci fotografii clare la obiecte apropiate și cred că confunzi autofocusul cu zoom-ul (autofocus optic?). Blițul este de asemenea mai util decât crezi, un număr destul de mare din poze le-am făcut cu blițul și au ieșit excelent. IrDA este în continuare destul de folosit mai ales la telefoanele low-end. Nu toată lumea are bani de telefoane 3G. Radio-ul poate fi ascultat GRATIS, fără să plătești 10 USD pe lună și mai important nu trebuie să ai abonament pentru asta. Iar despre rețea nu comentez, fiecare cu părerile lui. Rugămintea mea este să folosești un limbaj mai puțin vulgar pe forum!

Și acum anunț posesorii de K800i/K790i că voi pune câteva jocuri în perioada următoare.

Edited by Codename, 17 October 2006 - 12:50.


#97
sirtiger

sirtiger

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 28.07.2004
aplicati pentru k800 nu aveti sau de unde sa gasesc,dar fara wap ca nu am,gen face warp care e  tare rau :D

#98
asyst72

asyst72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 18.05.2006

 Codename, on Oct 17 2006, 13:40, said:

Acel autofocus contează foarte mult dacă vrei să faci fotografii clare la obiecte apropiate și cred că confunzi autofocusul cu zoom-ul (autofocus optic?). Blițul este de asemenea mai util decât crezi, un număr destul de mare din poze le-am făcut cu blițul și au ieșit excelent. IrDA este în continuare destul de folosit mai ales la telefoanele low-end. Nu toată lumea are bani de telefoane 3G. Radio-ul poate fi ascultat GRATIS, fără să plătești 10 USD pe lună și mai important nu trebuie să ai abonament pentru asta. Iar despre rețea nu comentez, fiecare cu părerile lui. Rugămintea mea este să folosești un limbaj mai puțin vulgar pe forum!

Și acum anunț posesorii de K800i/K790i că voi pune câteva jocuri în perioada următoare.


@Codename: de acord 100% cu tine pentru observatiile tehnice, la obiect si de bun simt pe care le-ai facut.
Si eu i-as fi zis acelasi lucru, dar n-am mai vrut sa polemizez fiindca dumnealui e prea exaltat de telefonul pe care il are..
Btw:
-apropos de utilitatea infrared-ului chiar ieri am trimis niste carti de vizita din agenda mea spre un Nokia6230i si am folosit infrared, desi atat eu (la SE K750i) cat si Nokia aveam bluetooth.. oare de ce am preferat asa?
simplu: a fost mult mai usor si mai comod decat prin BT.

-cat despre ce inseamna autofocus si blitz(sau macar un flash) nu mai comentez.. e de ajuns sa faci comparatia intre foto luate cu K750i si unele luate cu V630i;
:nonobad:
-iar chestia cu asa-zisul apus al radiofoniei FM, si avantul Radio Digital si TV Mobil... mofturi, mofturi si iar mofturi.. pe bani. -_-

#99
TRazvan

TRazvan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 09.12.2004
Va atasez un joc, poate imi spuneti si mie daca aveti si voi bug-ul de care am scris mai sus.  :(

Attached Files



#100
sirtiger

sirtiger

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 28.07.2004
Codeman astept jocuri nu poti sa bagi si niste aplicati dc ai ms

#101
Tzu-Man

Tzu-Man

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 11.11.2003

 TRazvan, on Oct 19 2006, 00:20, said:

... poate imi spuneti si mie daca aveti si voi bug-ul de care am scris mai sus.  :(




Da Razvane, ai dreptate. Am incercat ce ai prezentat si la unu' din doua telefoane face faza cand esti in agenda si dai in sus se pierde.


Nu va speriata prea tare, daca e sa vi-l cumparati, poate aveti parte de "unu'" si nu de al doilea din telefoane.




  Dar TrackID-ul la gasit cineva, macar pe varianta nebrandata de Orange?

#102
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Enjoy.

[ http://img86.imageshack.us/img86/8289/image2043256gkz0.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#103
c.g.c.

c.g.c.

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 77
  • Înscris: 18.10.2006
cel mai bun telefon cu camera, din pct de vedere al camerei, pt ca K800 este un cybershot, este, din pct meu de vedere, LG KG920. Senzor CCD, 5 MP.
[ http://img90.imageshack.us/img90/4320/lgkg920000lk5.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
K750 este peste V630i, sunt convins pt ca m-am jucat cu amandoua. k800, ca despre el vorbim, inca nu l-am "testat", dar imi place cum arata. Daca pozele de pe mobile-review sunt pe bune (eu am indoieli), camera nu impresioneaza, ba din contra

#104
TRazvan

TRazvan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 09.12.2004
I-am dat o resetare generala si nu se mai blocheaza in agenda. Totusi s-a blocat dupa un transfer de fisiere de pe calculator. Si pentru ca avem snooker la tv, va atasez un joc de snooker.

Attached Files



#105
T131

T131

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 27.04.2006
Poate sa uploadeze din memoria interna si d p card?Am incercat sa uploadez cu K750 dar nu afiseaza pagina cu chestia aia:browse->upload.Aceasi problema si la Motorola.La Siemens si la Nokia merge.A incercat cineva?pt k sunt in dilema daca sa iau Nokia sau Sony Ericsson.

#106
X-plane

X-plane

    ANTICOMUNIST.

  • Grup: Validating
  • Posts: 7,838
  • Înscris: 15.03.2006
Azi am observat ca s-a stins un pixel. Are o luna de zile, luat de la orange.  :death:

#107
adi_sampon

adi_sampon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 15.10.2006
am si eu ceva pentru k800i desi am k750i

Attached Files



#108
dade

dade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 643
  • Înscris: 10.03.2006

 X-plane, on Oct 26 2006, 19:07, said:

Azi am observat ca s-a stins un pixel. Are o luna de zile, luat de la orange.  :death:
La problema asta ce zice garantia??
Se schimba? Doar nu o sa zica, ca in cazult monitoarelor, ca le schimba de la 3 pixeli in sus???

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate