Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Promisiunile si realizarile Gabrielei Firea Pandele, noul primar al Bucurestiului

* * * * - 12 votes
  • This topic is locked This topic is locked
20146 replies to this topic

#3889
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,920
  • Înscris: 29.03.2005

 miromulus, on 27 aprilie 2017 - 19:03, said:

Tovarasu, ce treaba avem noi cu Prigoana? Sau simtiti nevoia sa cotiti discutia? Va mai intreb inca o data: cand incepe si primarita dvs sa invete sa faca altceva decat cititul de pe prompter, ca sa nu o mai pacaleasca sorositii din constructii cum vor ei? Mai dureaza 2-3 ani? Cand modernizeaza RATB si RADET? Cand face revolutie cu traficul, sa putem circula si noi prin Bucuresti? Ce face cu Securenii, cu neamu' lui Copca, cu Colentina...

Ma iertati fratiuere , ca mi-am permis sa indic cum ca ideea asta cu transportu' gratuit pe RATB fu' sustinuta si de oameni da' dreapta si n-am vazut ca unii dintre infieratorii de astazi sa aiba o problema.
Si v-am zis deja, dupa intii.


Si revenind la topic: SURPRIZĂ: Pasajul de la Piața Sudului a fost DESCHIS, după avertismentul lui Firea. Surpriză mare în cazul pasajului de la Piaţa Sudului. Acesta a fost deschis, momentan circulaţia rutieră desfăşurându-se pe o bandă pe sens, după ce, în urmă cu 2 zile Primăria Capitalei anunţase că vrea să rezilieze contractul cu cei de la Astaldi. (stiripesurse).
Asta sa nu va opreasca domnu' miromulus sa infierati ca-i de kkt, fiind deschisa doar o banda.Posted Image Posted Image

Edited by active95, 28 April 2017 - 15:09.


#3890
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007
Foarte bine cu Piata Sudului.

Doar sa nu fie facut pe repede inainte, ca am mai avut o autostrada facuta asa...si...well...

#3891
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006

 active95, on 28 aprilie 2017 - 15:08, said:

SURPRIZĂ: Pasajul de la Piața Sudului a fost DESCHIS, după avertismentul lui Firea.

Pe sistemul Ponta si autostrada Posted Image Posted Image Dati un click sa-l vedeti cum arata (nu ma lasa sa atasez imaginea direct): http://storage0.dms....t=574&width=600

#3892
Kersim

Kersim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,064
  • Înscris: 15.10.2016
Meserie domne, pasaj adevarat.

Probabil lucrarea de a aranja bordurile era la 60%, si au reusit sa termine intre timp.

#3893
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

 Kersim, on 28 aprilie 2017 - 17:25, said:

Meserie domne, pasaj adevarat.
Poftim acum aveti pasaj , dar , va astept sa incepeti cu alte critici !
In curind traficul se va bloca la Nitu Vasile , unde deja este infernal ...datorita unor dobitoci care au facut pasajele pe directia asta , si nu spre Brincoveanu. Am sa repet asta la infinit .
Idiotii au blocat dezvoltarea orasului .
...dar astept ziua cind si in Bucuresti se vor astupa pasajele ....

#3894
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

 86-APP, on 28 aprilie 2017 - 17:52, said:

In curind traficul se va bloca la Nitu Vasile , unde deja este infernal ...datorita unor dobitoci care au facut pasajele pe directia asta , si nu spre Brincoveanu. Am sa repet asta la infinit .

Posted Image daca maine dimineata ne-am trezi si am avea pasaje in absolut toate intersectiile, ar dura maxim o luna pana cand traficul s-ar bloca iar, si atunci am ajunge la concluzia ca ne trebuie niste autostrazi care sa taie orasul, care s-ar bloca si alea.
Daca pasajul e functional, adauga aia in urmatoarele luni ce mai au de terminat si nu pica in cap nimanui nimic din graba executiei, nu comenteaza nimeni nimic.

Iar nu intelege nimeni ca nici un om sanatos la cap nu vrea ca firea/psd sa dea gres? Again, e ca si cand ai vrea ca pilotul avionului in care esti sa se faca de ras.

Edited by shefu_de_combinat, 28 April 2017 - 18:05.


#3895
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
De pasaj oricum nu pot sa te enervezi pe ea, ca nu e proiectul ei. Singura tampenie de a facut-o legat de pasaj e cea cu termenul de finalizare.

#3896
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,581
  • Înscris: 05.11.2009

 86-APP, on 28 aprilie 2017 - 17:52, said:

Poftim acum aveti pasaj , dar , va astept sa incepeti cu alte critici !
In curind traficul se va bloca la Nitu Vasile , unde deja este infernal ...datorita unor dobitoci care au facut pasajele pe directia asta , si nu spre Brincoveanu. Am sa repet asta la infinit .
Idiotii au blocat dezvoltarea orasului .
...dar astept ziua cind si in Bucuresti se vor astupa pasajele ....
ala e pasaj sau o gluma de pasaj deschis numai ca sa se laude madama cu ceva neterminat? cine plateste daca se constata ca e un defect in constructie care nu paote fi imputat constructorului pt ca madama l-a deschis fara sa termine lucrarea (si sa o receptioneze) ?

#3897
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

 vanitty, on 28 aprilie 2017 - 19:05, said:

cine plateste daca se constata ca e un defect in constructie care nu paote fi imputat constructorului

Doamne fereste. Hai sa nu cobim.

^^ probabil strategia oficiala. Cu certitudine strategia oficiala cand vine vorba de curtremur

#3898
gabicen

gabicen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,878
  • Înscris: 27.06.2006

 86-APP, on 28 aprilie 2017 - 17:52, said:


Poftim acum aveti pasaj , dar , va astept sa incepeti cu alte critici !
In curind traficul se va bloca la Nitu Vasile , unde deja este infernal ...datorita unor dobitoci care au facut pasajele pe directia asta , si nu spre Brincoveanu. Am sa repet asta la infinit .
Idiotii au blocat dezvoltarea orasului .
...dar astept ziua cind si in Bucuresti se vor astupa pasajele ....

Spre Brancoveanu, dinspre Vacaresti, exista bretea la dreapta pe langa benzinarie. La fel exista bretea la dreapta si dinspre Oltenitei spre Vacaresti.
Ambuteiajele de la Nitu Vasile si Brancoveanu o sa ramana...

Adevarul este ca italienii de la Astaldi au facut misto de bucuresteni (intarzieri executie) si cu pasajul Vacaresi-Mihai Bravu.

In contractele astea nu exista clauze de penalizare a constructorului daca intarzie lucrarile?





#3899
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011

Quote

Oana Dobre-Dimofte 6 hrs · Bucharest ·

Ce evenimente susțin, anul acesta, Primăriile din marile orașe ale României

Cluj-Napoca: Campionatele Europene de Gimnastică
Cluj-Napoca: Untold
Sibiu: Festivalul Internațional de Teatru
Timișoara: Tango Festival
Iași: Afterhills Festival
Constanța: Neversea Festival
Târgu Mureș: Awake Festival
.................................
București: Festivalul Micului cel Mare.

That's all, folks! Să ne fie de bine.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/0Aa9N8ANZMk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Posted Image

#3900
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

 gabicen, on 28 aprilie 2017 - 19:33, said:

Spre Brancoveanu, dinspre Vacaresti, exista bretea la dreapta pe langa benzinarie. La fel exista bretea la dreapta si dinspre Oltenitei spre Vacaresti.
...........
N-ai inteles care sint , ma rog , cum au fost gindite arterele de circulatie prin PUG . Nu de bretele este vorba , nici de jartele ...

#3901
varanhia

varanhia

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,192
  • Înscris: 20.09.2015
Astaldi e o firmă serioasă, numai dacă nu lucrează in România, țara tuturor posibilităților.

#3902
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007
Serioasa in tari cu legi aspre in privinta termenelor de executie, calitate samd.
Aici se vede ca sint doar niste cocalari , care se adapteaza mediului de afaceri spagar romanesc. La fel ca anumiti ' oameni de afaceri ' de pe forumul SP. Rosii si in cea mai intunecata parte a corpului.

#3903
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

 miromulus, on 28 aprilie 2017 - 15:54, said:


Pe sistemul Ponta si autostrada Posted Image Posted Image Dati un click sa-l vedeti cum arata (nu ma lasa sa atasez imaginea direct): http://storage0.dms....t=574&width=600

E gata clar.
Dar bidoanele alea cu apa ce sunt?

#3904
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,626
  • Înscris: 13.06.2004
Eu sunt curios dacă tinerii care se vor înscrie la concursurile de angajare pentru noile societăţi vor avea vreo şansă de a se angaja.

#3905
catalinn

catalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,850
  • Înscris: 25.10.2004

 don_dannielo, on 29 aprilie 2017 - 10:24, said:

E gata clar.
Dar bidoanele alea cu apa ce sunt?
vine vara, caldura mare, tre' hidratare  daca ramai intepenit in coloana

#3906
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,538
  • Înscris: 18.10.2011

 shefu_de_combinat, on 28 aprilie 2017 - 18:01, said:

Posted Image daca maine dimineata ne-am trezi si am avea pasaje in absolut toate intersectiile, ar dura maxim o luna pana cand traficul s-ar bloca iar, si atunci am ajunge la concluzia ca ne trebuie niste autostrazi care sa taie orasul, care s-ar bloca si alea.
Daca pasajul e functional, adauga aia in urmatoarele luni ce mai au de terminat si nu pica in cap nimanui nimic din graba executiei, nu comenteaza nimeni nimic.


Pasajele s-ar bloca pentru ca se termina in niste fundaturi, bottleneckuri.

Autostrazile facute ca lumea, cu conze de intrare/iesire tranzitie catre intersectiile obisnuite, cu mai multe zone (nu sa iasa un cartier pe o iesire ca asta), nu prea se blocheaza asa usor.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate