Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 

Sisteme antiefractie pentru locuinte

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
2651 replies to this topic

#1765
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009
pune o poza cu ce setari cere dvrul

#1766
vladvidra

vladvidra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 19.08.2009

Pai ar trebui sa trimita ip150 mail nu centrala pentru ca centrala nu trimite mail doar ip 150 are optiune de mail setup

#1767
vladvidra

vladvidra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 19.08.2009
Eate o centrala de efractie paradox spectra 4000 cu modul comunicatie ip150

#1768
mircea_e

mircea_e

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 22.11.2012
Salut,  Da acel IP150 trimite mail, dar el trimite mail cind ii spune cineva, adica centrala, pina acum nu am avut in mina un astfel de comunicator, decit fac asocieri din ce am intilnit, Masina este denumit acel dispozitiv care executa ceva fara sa ii dai o comanda in prealabil.

#1769
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009
netul de la cine e? presupun ca e rds
Daca e de la rds ai portul smtp blocat. intra in contul tau digi si deblocheaza-l de acolo. vezi poza atasata.

mailul la cine-l ai? presupun ca e gmail

Incearca asa:
outgoing server: smtp.gmail.com
port:587   // in caz ca nu functioneaza incerci cu portul 465

bifezi: Autentification Req
Completezi : username si parola. // incerci la username ambele variante adica username: [email protected], daca nu functioneaza nici asa incerci doar cu usernamele, fara @gmail.com.

dupa asta completezi
sende to: [email protected], bifezi active, il selecetzi  mai sus la email selected

Edited by Petrecristi, 01 December 2017 - 10:21.


#1770
vladvidra

vladvidra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 19.08.2009
Netul e de la upc si adresa de mail de servici e smtp si trit si primesc mailuri de.pe.reteaua din casa

#1771
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009
nu te inteleg... ce servici?
ce inseamna trit si primesc mailuri de pe reteaua din casa?

nu mai inteleg nimic... merge sau nu?

#1772
vladvidra

vladvidra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 19.08.2009
Nu e blocata reteaua la stmp pentru ca mailul de servici e outlook si este pe server smtp . Am incercat si ce ai zis tu sitot nu trimite mailul de test

Asa arata

Attached Files


Edited by vladvidra, 01 December 2017 - 17:07.


#1773
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009
totul pare ok...
Vezi sa nu ajunga mailurile in folderul spam.

Incearca si asta:
intra in programare in centrala, in sectiunea 935 si apasa tasta ARM ca sa=ti inregistreze modulul

Edited by Petrecristi, 01 December 2017 - 17:32.


#1774
vladvidra

vladvidra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 19.08.2009
Nu ajung nici in spam nu imi inregistreaza nimic la 935 dar pot intra de pe ip pe centrala prin babiware . Nu stiu ce draq are

#1775
alexsec

alexsec

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 14.08.2015
Salut,
DMZ pe ce IP ai facut? 192.168.0.137?
Cel putin asa se vede din poza ta atasata.
Adresa de mail e [email protected] sau [email protected], poate e greseala de o litera, zic si eu...

#1776
mircea_e

mircea_e

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 22.11.2012
Salut am observat ca ai pus adresa de mail la expeditor, dai cui expediaza? tot la aceeasi adresa sau nu am inteles eu?
Sera buna!

#1777
vladvidra

vladvidra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 19.08.2009
Am trei adrese de mail acum trimite a inceput de o data dar am trouble pe tastatura imi zice ca modulul nu e inregistrat cred ca trebuie sa pun ceva la wan

#1778
M_ierdnA

M_ierdnA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,608
  • Înscris: 17.03.2014
In ultima vreme s-au inmultit spargerile in zona in care stau si as vrea sa ridic un pic nivelul de securitate. Nu am comunicator GPRS, dar as vrea sa primesc totusi alerte in caz de alarma prin linia de telefon fixa RDS. Ce posibilitati am? Centrala e paradox SP 6000.

Ma gandesc de asemenea la un sistem de supraveghere video. Ma puteti ajuta cu un sfat ca sunt complet pe dinafara? Multumesc.

#1779
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009
Daca ai linie fixa da, se poate.
Dar o sa primesti apel. Nu o sa-ti trimita mesaj.

#1780
vladvidra

vladvidra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 19.08.2009
Poti sa cumperi un comunicator ip si iti trimite mail la armare, dezarmare,alarma , si trouble

#1781
mircea_e

mircea_e

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 22.11.2012
Daca iti pui in comunicator GSM iti poater trimite si mesaje SMS, caca legi centala pe linie fixa sa te apeleze ea te suna de orice problema, dar nu stii ce vrea, asa poti sa pui un comunicator specializat, si sa primeti mesaje sau mail deoinde la ce poti sa reactionezi mai repede. Un sistem CCTV iar poti sa il monitorizezi prin mail, si iti trimite mail cu 3 poze si stii daca a trecut si vrabia prin fata camerei, poti sa definesti zona, dar depinde si de buget, ieftin si bun nu exista.
Seara buna!

Vladvidra? Ai inceput sa primesti mail acum este ok?
Ma bucur. ce setari ai mai facut sa inceapa sa trimita?
Mersi seara buna.

#1782
M_ierdnA

M_ierdnA

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,608
  • Înscris: 17.03.2014
Faza cu mesajul banuiesc ca depinde de operatorul de telefonie. Mai demult aveam un "fixo-mobil" de la orange si puteam in principiu sa trimit sms de pe el. De la RDS chiar nu stiu daca merge.

Comunicatoarele astea de care spuneti, vad ca nu sunt tocmai ieftine. Se poate pune de la orice firma sau exista probleme de compatibilitate cu centrala? Pentru comunicator imi trebuie sim si abonament de la o companie de telefonie mobila?

Un link cu sisteme cctv care pot fi monitorizate imi puteti da sa vad si eu cam despre ce preturi vorbim? Multumesc.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate