Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 

Xiaomi Mi Band 2

- - - - -
  • Please log in to reply
642 replies to this topic

#109
gunur

gunur

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 08.01.2009
Multumesc pentru raspuns. Dar daca nu ma insel am vazut ca te anunta doar dupa 2 minute in cel mai fericit caz, sau nu m-am uitat eu unde trebuie?

#110
VlnLiviu

VlnLiviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 05.08.2014
Update Notify & Fitness Attached File  Screenshot_2017-06-12-00-26-43-001_com.mc.miband1.png   52.39K   71 downloads

#111
natarau

natarau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 25.04.2008

View Postgunur, on 09 iunie 2017 - 14:05, said:

Multumesc pentru raspuns. Dar daca nu ma insel am vazut ca te anunta doar dupa 2 minute in cel mai fericit caz, sau nu m-am uitat eu unde trebuie?
Te anunță instant.

In settings - basics - mi band 2 menu settings - connection lost (ultima opțiune). Te anunță instant când te îndepărtezi de telefon. Si oricând mai poate pierde semnalul Bluetooth (gen cand dai reset la telefon).


#112
florinlei

florinlei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 392
  • Înscris: 06.04.2008
Se poate seta luminozitatea afișajului mai puternică? Nu prea se  vede la soare mai de loc. Mulțumesc

#113
Danielms

Danielms

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 10.02.2013
Sincer, nu cred.

#114
natarau

natarau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 25.04.2008
Nu are opțiune pt așa ceva.

#115
florinlei

florinlei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 392
  • Înscris: 06.04.2008
Mulțumesc pt răspunsuri.

#116
dan_grs

dan_grs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 14.12.2005
Salutare ! Am luat o bratara din asta, resigilata, de la Emag si nu reusesc sa o conectez la aplicatia mi fit. Am mai citit pe net ca e posibil sa fie legata la un alt cont si din cauza asta nu merge. Ce sa fac ? Sa fac retur sau sa o trimit la garantie ?

#117
lache1

lache1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,430
  • Înscris: 09.05.2006
Retur sau las-o pana se descarca de tot si mai faci o incercare. Dar asta dureaza cam 2-3 saptamani. As merge pe retur.

#118
florinlei

florinlei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 392
  • Înscris: 06.04.2008
Pentru notificare apelant în  în română merge cu Notify  setat in engleza și telefonul in romana

#119
Slay

Slay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 14.02.2005
Sie cineva ce  inseamna cand se aprind acele doua  leduri verzi de pe spatele dispozitivului?

#120
BogdanDimitriu

BogdanDimitriu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 20.03.2014
In acel moment ti se calculeasca pulsul,  cate batai pe minut.

#121
Slay

Slay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 14.02.2005
Dar nu o aveam pe mana, era pusa pe birou.

#122
BogdanDimitriu

BogdanDimitriu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 20.03.2014
Nu cunoteaza daca e sau nu e pe mana. Daca ii dai sa-ti masoare pulsul, fie din butonul bratarii fie din aplicatie, ti-l masoara.

#123
BogdanDimitriu

BogdanDimitriu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 20.03.2014
Am cumparat bratara pe 10 iunie. Nota 4 din 5. La pretul ei este o afacere buna, in conditiile in care nu ai prea multe pretentii de la ea.

Partile bune le cunoaste majoritatea asa ca am sa povestesc pe scurt ce nu-mi place la ea. In primul rand display-ul. 80% din timp e suficient, in schimb in lumina soarelui e aproape imposibil de citit - nu ma deranjeaza chiar asa mult, din nou, datorita pretului, e de inteles. In al doilea rand aplicatia ei e foarte saraca si se misca destul de greu. Notify & Fitness for Mi Band are functii cacalau, foarte buna - am varianta pro si nu prea am ce sa-i reprosez; singurul lucru ce nu-mi place la aplicatie este design-ul dar pot spune ca deja sunt picky, deci trecem cu vederea. 3: monitorul de puls e foarte sensibil si masoara doar in anumite situatii. Cand ai mana transpirata si faci miscari repetitive nu iti masoara cum trebuie, tot pe langa e dar (!!!) asta stiam dinainte s-o achizitionez, deci e ok.

Acum problema cea mai mare pe care o am in momentul de fata: toti sustin ca bateria ii tine minim 2 saptamani, unii spun ca i-a  tinut chiar si o luna. La mine nu e asa. Pe 10 iunie, pe la ora 21:00 am incarcat-o pana la 94%, m-a tinut pana ieri pe 19 iunie la ora 18:00, deci 9 zile. Pe 19 iunie, ieri, am incarcat-o 100%, au trecut putin peste 12 ore si mai am doar 91%. Cam putin, parerea mea. Cel mai rau a fost ca in 30 de minute dupa ce am scos-o de la incarcat a coborat pana la 96%. Ceea ce ma ingrijoreaza nu este ca bateria ma tine doar 7-10 zile, ci faptul ca e posibil sa fie defecta si stiu ca garantia e de la producator, China.

Ce va rog sa ma sfatuiti? Ce sa fac, sa o tin in continuare sau sa o returnez (mai am timp inca vreo 10 zile, am luat-o de la eMAG)? Pot spune ca a fost folosita destul de intens, cu tot ce se poate si am incarcat-o de la priza folosind un incarcator cu output de 1000 mA.

Ce parere aveti? E un comportament normal sau e ce in neregula cu ea? Mersi anticipat!

#124
natarau

natarau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 25.04.2008
Heart rate monitor-ul la cat il ai setat? Sunt gata să fac pariu ca de aici se duce bateria așa repede. Când nu ești într-un workout nu te ajuta prea mult mai des. Sigur, depinde și cat te interesează autonimia.Attached File  Screenshot_2017-06-20-17-00-56-513_com.mc.miband1.png   76.22K   55 downloads

#125
BogdanDimitriu

BogdanDimitriu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 20.03.2014
E dezactivat, nu ma intereseaza HRM asa des. Cand vreau sa stiu, il activez pe loc. Imi monitorizeaza doar somnul. Daca scadea bateria rapid doar pe timp de noapte era lesne de inteles si nu ma plangeam, dar bateria "curge" constant. E 22:30 ceasul si mai am 86% baterie la bratara.

Din nou, daca m-ar tine o saptamana as fi multumit, n-ar fi o problema. Imi e teama sa nu se deterioreze mai rau si peste vreo 3 luni sa ma mai tina doar 2 zile.

#126
natarau

natarau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 25.04.2008
Ai activate funcțiile alea ca sa iti afișeze textul de la mesajele sms, WhatsApp etc.? Și alea o omoară cu vibrațiile.
Și eu am avut momente când se descarca ca la tine, dar ori a fost monitorizarea pulsului pusa prea des ori vibrațiile alea.
Dacă nu e nici ceva care sa activeze vibrațiile prea des, las-o pe birou jumătate de oră și vezi dacă nu cumva se aprind luminile de puls de nebune des.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate