Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Xiaomi Mi Band 2

- - - - -
  • Please log in to reply
642 replies to this topic

#91
natarau

natarau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 25.04.2008
N-am testat acea aplicație.
Brățara merge foarte bine cu noul update. O folosesc in continuare cu Notify&Fitness

O fi fost problemă pe 2.4.2 chinezesc, poate au rezolvat până sa faca update si la cea internațională pe Google play.

#92
VlnLiviu

VlnLiviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 05.08.2014
La mine nu a apărut deocamdatăAttached File  Screenshot_2017-05-12-11-40-40-286_com.xiaomi.hm.health.png   86.06K   50 downloads

#93
natarau

natarau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 25.04.2008
Verifica in Google play, nu acolo.

#94
VlnLiviu

VlnLiviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 05.08.2014
I-am dat si eu pana la urma, din google play si si-a facut si update de firmware, n-am intampinat probleme cu conectarea (cum se plang multi pe forum si la comentarii in google play)Attached File  Screenshot_2017-05-12-13-36-48-310_com.xiaomi.hm.health.png   52.68K   45 downloadsAttached File  Screenshot_2017-05-12-13-36-29-396_com.xiaomi.hm.health.png   54.42K   44 downloads

#95
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Eu o aveam deja instalata (Nexus 6P). Nici o problema de conectare.

#96
VlnLiviu

VlnLiviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 05.08.2014
Salut, vreau si eu sa bag iar softu pe telefon, ce sa fac sa nu am probleme cu bratara? trebuie sa ii dau unpair sau ceva? si din notify&fitness si din mi fit?

#97
natarau

natarau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 25.04.2008
Teoretic, da. Practic eu nu i-am dat unpair și mi-a mers dupa reinstalare, chiar și după resoftarea telefonului. Ce telefon ai? Nu strică sa faci un back-up la aplicație cu ceva gen titanium back-up. Dacă ai telefon Xiaomi, backup-ul integrat de aplicații e foarte bun.

Cred ca problemele de care am citit pe forumuri au fost când s-a mutat brățara pe alt telefon, fara sa fie unpaired înainte.

#98
VlnLiviu

VlnLiviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 05.08.2014

 natarau, on 15 mai 2017 - 21:13, said:

Teoretic, da. Practic eu nu i-am dat unpair și mi-a mers dupa reinstalare, chiar și după resoftarea telefonului. Ce telefon ai? Nu strică sa faci un back-up la aplicație cu ceva gen titanium back-up. Dacă ai telefon Xiaomi, backup-ul integrat de aplicații e foarte bun.

Cred ca problemele de care am citit pe forumuri au fost când s-a mutat brățara pe alt telefon, fara sa fie unpaired înainte.
Am un xiaomi redmi note 3 pro, nu am root sau chestii, vreau doar sa ii bag developer ca stabilu e praf, imi rupe bateria telefonului (ma refer la softul telefonului, nu are treaba cu bratara) deci recomandat ar fii sa fac un backup la notify & fitness si dupa unpair din mi flash?

#99
natarau

natarau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 25.04.2008
Fă-i back-up din settings, additional settings, back-up & reset, local back-ups si alegi acolo doar aplicațiile Mi Fit si Notify & Fitness.
Eu exact așa am procedat și nu i-am mai dat unpair, apoi mi-a mers din prima după ce-am schimbat romurile pe Mi Max si am făcut restore manual. Nu știu dacă sa te tesfatuiesc sa-i dai sau nu unpair, îți spun doar ce-am făcut eu. Oricum nu mă aștept sa ai probleme in niciunul din cazuri.
Apropo, dacă treci de la stabil la developer sau invers poate te ajuta back-up si restore complet, este foarte folositor, scapi de bataile de cap cu reinstalat totul din play, îți reface și majoritatea setarilor cum le aveai, 90% din aplicații se vor reinstala deja setate cum erau. Bună treabă.

#100
VlnLiviu

VlnLiviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 05.08.2014

 natarau, on 16 mai 2017 - 09:40, said:

Fă-i back-up din settings, additional settings, back-up & reset, local back-ups si alegi acolo doar aplicațiile Mi Fit si Notify & Fitness.
Eu exact așa am procedat și nu i-am mai dat unpair, apoi mi-a mers din prima după ce-am schimbat romurile pe Mi Max si am făcut restore manual. Nu știu dacă sa te tesfatuiesc sa-i dai sau nu unpair, îți spun doar ce-am făcut eu. Oricum nu mă aștept sa ai probleme in niciunul din cazuri.
Apropo, dacă treci de la stabil la developer sau invers poate te ajuta back-up si restore complet, este foarte folositor, scapi de bataile de cap cu reinstalat totul din play, îți reface și majoritatea setarilor cum le aveai, 90% din aplicații se vor reinstala deja setate cum erau. Bună treabă.
Nu scap de battery drain decat daca ii dau un clean install ( cu un soft bun, bineinteles) nu sunt adeptul back-up-ului ca practic nu rezolv nimic...o sa ii dau unpair cred

#101
coco243

coco243

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 24.04.2007
Salutare,

Cum pot sa vad pe bratara distanta ce o parcurg de la un anumit punct. Adica sa resetez la zero distanta ce apare pe bratara.
Nu vad folosul bratarii daca trebuie sa port si telefonu cu mine, ca si telefonul are  gps si daca instalez o anumita aplicatie ce rost mai are bratara?

#102
natarau

natarau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 25.04.2008
Păi brățara nu are gps.
Are rostul că iti monitorizează și pulsul, iar asta in combinație cu tipul activității pe care o depui si greutatea​ ta, rezultă intr-o estimare destul de corectă a caloriilor arse. + Celelalte funcții, notificări, dar mă opresc aici că nu e cazul sa-i fac review :)
Ce vrei tu să faci cred că este funcția
Runner display assistance din Notify & Fitness for Mi band (aplicație din Google play).
E gândită să funcționeze împreună cu telefonul in mare parte, ce vrei tu ar putea face Xiaomi Amazfit sau alte ceasuri / brățări la peste 100 euro.
Attached File  Screenshot_2017-05-20-15-00-47-120_com.mc.miband1.png   92.77K   73 downloads

#103
VlnLiviu

VlnLiviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 05.08.2014
La ultimul update pentru aplicatia Notify&fitness a aparut un simple mode...stie cineva la ce e bun sau pentru ce e mai exact?

#104
natarau

natarau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 25.04.2008
E o enigma :D
Nu pune si developerul o explicație de-al naibii la noile features.
I-am trimis un mail, că nici eu nu înțeleg ce face și postez aici când imi răspunde. L-am mai contactat in trecut și omul mi-a răspuns rapid.

#105
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,947
  • Înscris: 12.07.2008
Am tot amânat să îmi cumpăr MiBand-ul și tot vedeam între timp pe OLX la vânzare "recent cumpărată și foarte puțin folosită", și mi-a "săpat" în minte încet încet și până la urmă nu mi-am mai luat !
Că nu cred că o să mă motiveze suplimentar sa merg la sală ! Și nici măcar afișaj mișto nu are ...

#106
natarau

natarau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 25.04.2008
simple mode just enable/hide some advanced features on main app interface screen. You can enable/disable it from main left menu


sleep mode analysis uses different algorithm to calculate your sleep stats. depending on your firmware version, mi band version, and how you sleep, you can choose between older version (1.0) or new version (2.x)

Intrebasem si care e diferenta între sleep mode analysis, dar nu m-am lămurit deloc :)

Edited by natarau, 31 May 2017 - 07:54.


#107
gunur

gunur

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 08.01.2009
Mi-am cumparat si eu bratara. Imi place totul la ea doar ma deranjeaza ca nu exista o aplicatie care sa faca sa vibreze bratara cand te indepartezi prea mult de telefon si la fel cand te apropii din nou de telefon si se conecteaza sa vibreze.

#108
natarau

natarau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 25.04.2008
Notify & Fitness for Mi Band are funcție sa vibreze când te îndepărtezi de telefon.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate