Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

Xiaomi Mi Band 2

- - - - -
  • Please log in to reply
642 replies to this topic

logicom

logicom

New Member

• Grup: Members
Salut. Apreciez postarile voastre si vin cu ceva catre voi si cu o intrebare. Aplicatii platite cracuite de Android gasiti la mobilism . org . am instalat sute de cind am telefonul si nici una nu a fost virusata. Apoi .. .. bratara e a sotiei si nu imi scrie apelantul. Telefonul ei este cu interfata in romana si singurul mod (pe net/youtube) de a face bratara sa scrie apelantul e trecerea telefonului in chineza, conectare cu btatara, trecere telefon in engleza indiana. Ea se descurca si cu engleza pe telefon .. Stiti voi alta cale mai scurta? Multumesc.

P.S. ultima aplicatie pt mi este Tools & Mi Band v3.0.1 - nu am pus-o inca ..

picheru_d4

picheru_d4

New Member

View Postlogicom, on 09 aprilie 2017 - 20:01, said:

Salut. Apreciez postarile voastre si vin cu ceva catre voi si cu o intrebare. Aplicatii platite cracuite de Android gasiti la mobilism . org . am instalat sute de cind am telefonul si nici una nu a fost virusata. Apoi .. .. bratara e a sotiei si nu imi scrie apelantul. Telefonul ei este cu interfata in romana si singurul mod (pe net/youtube) de a face bratara sa scrie apelantul e trecerea telefonului in chineza, conectare cu btatara, trecere telefon in engleza indiana. Ea se descurca si cu engleza pe telefon .. Stiti voi alta cale mai scurta? Multumesc.

P.S. ultima aplicatie pt mi este Tools & Mi Band v3.0.1 - nu am pus-o inca ..
Salut ! Eu am dat telefonul in engleza si am facut o sincronizare noua a bratarii....apoi totul a fost ok ! Apare si optiunea pentru activare id... in meniul bratarii ! Daca dai iar in romana, dispare optiunea din meniul bratarii !!! Cred ca tot pe aici am citit modul asta de rezolvare...

alseeme

alseeme

Active Member

Schimbi limba in chineza.
Lasi bratara sa isi faca update de firmware si dupa schimbi in romana.
Nu o sa dispara nimic, afiseaza id-ul apelantului si in limba romana.

VlnLiviu

VlnLiviu

Member

Salut, mi-a sosit si mie bratara (m-am trezit cu ea in cutia postala, luata de la gearbest) nu reusesc sa fac sa imi apara numele apelantului, am versiunea Mi Fit 2.4.1...am pus telefonul si pe chineza si tot nu isi face update, imi apare ca e ultima versiune.. iar la firmware version cand dau pe mi band 2 imi apare V1.0.1.47 ... ce pot sa ii fac? :)) apropo dintre mi tools si notify&fitness ce ati alege? vreau sa cumpar una din ele...apropo nu exista ca la google fit sa poti sa dai sa incepi o activitate? de exemplu pe google fit dau "incepereti activitatea" si imi aleg eu acolo ce vreau sa fac...

natarau

natarau

Active Member

Notify & Fitness for Mi Band are ce vrei tu.
Eu nu am încă firmwarerul ăla, nu mi-a venit.

VlnLiviu

VlnLiviu

Member

View Postnatarau, on 23 aprilie 2017 - 16:47, said:

Notify & Fitness for Mi Band are ce vrei tu.
Eu nu am încă firmwarerul ăla, nu mi-a venit.
pai si daca teoretic sunt mai in fata cu firmware fata de al tau de ce nu imi apare numele apelantului? :)) ce trebuie sa fac?

natarau

natarau

Active Member

Acum scuze că întreb, dar sigur e activată in Mi Fit opțiunea, nu?

VlnLiviu

VlnLiviu

Member

View Postnatarau, on 23 aprilie 2017 - 17:10, said:

Acum scuze că întreb, dar sigur e activată in Mi Fit opțiunea, nu?
nici macar nu-mi arata optiunea, imi arata doar optiunea de notificare...nu si cel pt id-ul apelantului

Cretuboy

Cretuboy

Member

Intre Xiaomi Mi Band 2 si aceasta Lenovo http://m.gearbest.co.../pp_604055.html Care ziceti sa o aleg??

natarau

natarau

Active Member

View PostVlnLiviu, on 23 aprilie 2017 - 17:26, said:

nici macar nu-mi arata optiunea, imi arata doar optiunea de notificare...nu si cel pt id-ul apelantului
Deci nu in tab-ul profile, la band display settings.
Din tab-ul de mijloc, adica Play - Incoming call - bifezi turn on call allerts si show contact information.
Dacă nu ai optinile astea, înseamnă că nu ai ultima versiune de Mi Fit din Google Play.

View PostCretuboy, on 23 aprilie 2017 - 18:39, said:

Intre Xiaomi Mi Band 2 si aceasta Lenovo http://m.gearbest.co.../pp_604055.html Care ziceti sa o aleg??
Nu știu cum e Lenovo ala, dar cele mai multe brățări de fitness nu îți numără pașii corect, iti numără pași în timp ce dormi (ca te mai miști prin pat), pulsul e inexact.
La faza cu pașii nici Mi Band 2 nu era perfectă, imi arata pași dimineața când eu încă eram in pat, dar problema a dispărut cu ultimele firmware-uri, au calibrat-o foarte bine. Pulsul pare si el corect indicat, eu am mai testat in paralel cu un tensiometru clasic (doar să stea fixa brățara, nu largă, dar nici sa-ti oprească circulația :D).
Nici măcar de la Garmin am vazut ca nu-s exacte brățările.
Părerea mea e să mergi pe Mi Band 2. Sau dacă ai bani, ceva de la FitBit, pentru că suportul software este clar superior, dar la buget mai scazut as recomanda doar Xiaomi.
Mai poti cauta review-uri la Lenovo, sincer nu știu nimic despre ea.

Ah, la xiaomi, ca minus, aplicația oficială e oarecum sărăcăcioasă in features dacă te interesează tracking pe mai multe activități de Fitness. Eu folosesc altă aplicație plătită pentru asta.

VlnLiviu

VlnLiviu

Member

View Postnatarau, on 23 aprilie 2017 - 19:38, said:

Deci nu in tab-ul profile, la band display settings.
Din tab-ul de mijloc, adica Play - Incoming call - bifezi turn on call allerts si show contact information.
Dacă nu ai optinile astea, înseamnă că nu ai ultima versiune de Mi Fit din Google Play.

Nu știu cum e Lenovo ala, dar cele mai multe brățări de fitness nu îți numără pașii corect, iti numără pași în timp ce dormi (ca te mai miști prin pat), pulsul e inexact.
La faza cu pașii nici Mi Band 2 nu era perfectă, imi arata pași dimineața când eu încă eram in pat, dar problema a dispărut cu ultimele firmware-uri, au calibrat-o foarte bine. Pulsul pare si el corect indicat, eu am mai testat in paralel cu un tensiometru clasic (doar să stea fixa brățara, nu largă, dar nici sa-ti oprească circulația Posted Image).
Nici măcar de la Garmin am vazut ca nu-s exacte brățările.
Părerea mea e să mergi pe Mi Band 2. Sau dacă ai bani, ceva de la FitBit, pentru că suportul software este clar superior, dar la buget mai scazut as recomanda doar Xiaomi.
Mai poti cauta review-uri la Lenovo, sincer nu știu nimic despre ea.

Ah, la xiaomi, ca minus, aplicația oficială e oarecum sărăcăcioasă in features dacă te interesează tracking pe mai multe activități de Fitness. Eu folosesc altă aplicație plătită pentru asta.
da, exact acolo ziceam si eu ca nu am optiunea aia...pai si cum fac sa am ultima versiune de mifit? azi am downloadat, am pus si telefonul in chineza, engleza si tot nimic, imi zice ca e instalata ultima versiune

natarau

natarau

Active Member

Trebuie sa fie verisunea 2.3.0 de aici
https://play.google....iaomi.hm.health
Poate ai varianta de China a Mi Fit, mai ales dacă ai descărcat-o manual de undeva.
Eu as face asa:
1. Din Mi Fit as da unpair brățării (ca am mai citit de cazuri când nu a mai putut fi paired dupa - eu personal nu am pățit-o chiar daca am dezinstalat Mi Fit)
W
2. As dezinstala manual Mi Fit din telefon.
3. As reinstala din link-ul de Google Play aplicația.

Si faptul ca ai un firmware mai nou decat la mine ma duce cu gândul că ai varianta chinezeasca de Mi Fit, nu cea internațională din Play. A chinezilor e mai mereu cu un pas in fața ca versiune, dar lipsesc chestii din ea.

VlnLiviu

VlnLiviu

Member

View Postnatarau, on 23 aprilie 2017 - 19:49, said:

Trebuie sa fie verisunea 2.3.0 de aici
https://play.google....iaomi.hm.health
Poate ai varianta de China a Mi Fit, mai ales dacă ai descărcat-o manual de undeva.
Eu as face asa:
1. Din Mi Fit as da unpair brățării (ca am mai citit de cazuri când nu a mai putut fi paired dupa - eu personal nu am pățit-o chiar daca am dezinstalat Mi Fit)
W
2. As dezinstala manual Mi Fit din telefon.
3. As reinstala din link-ul de Google Play aplicația.

Si faptul ca ai un firmware mai nou decat la mine ma duce cu gândul că ai varianta chinezeasca de Mi Fit, nu cea internațională din Play. A chinezilor e mai mereu cu un pas in fața ca versiune, dar lipsesc chestii din ea.
Am reusit pana la urma dar merge doar cu telefonul in engleza, exista vreo posibilitate sa ramana telefonu pe romana si sa apara apelantul?

Cretuboy

Cretuboy

Member

@natarau mersi pt raspuns, cred ca o sa merg pe xiaomi pentru suportul software, cu aplicatia platita ai tracking?? Momentan nu imi permit ceva de la Fitbit cu toate ca am auzit numai lucruri bune despre ei.

Edited by Cretuboy, 23 April 2017 - 23:20.

natarau

natarau

Active Member

Pentru inceput testează doar aplicația oficială Mi Fit - din Google Play ( nu cea pe care o poți descărca manual, că riști sa fie varianta de China). oricum e nevoie să o ții instalată, ca sa stea brățara conectată la telefon si sa isi facă updates de firmware) chiar daca instalezi si ceva 3rd party. Si dupa ce vezi ce stie, cat te mulțumește, testează si Notify & Fitness for Mi Band chiar varianta free dacă nu vrei sa o cumperi direct.

natarau

natarau

Active Member

A venit azi update la 2.4.1 + firmware si pe Google Play.Attached File  Screenshot_2017-04-24-08-20-30-117_com.xiaomi.hm.health.png   59.35K   59 downloads

VlnLiviu

VlnLiviu

Member

View Postnatarau, on 24 aprilie 2017 - 07:21, said:

A venit azi update la 2.4.1 + firmware si pe Google Play.Attachment Screenshot_2017-04-24-08-20-30-117_com.xiaomi.hm.health.png
vezi? despre asta vorbeam ieri :))) eu tot pe asta o am, imi apare numele persoanei care ma suna doar cand e pe engleza telefonul :D cand e pe romana nu...
E cineva care a incercat si mi band tools si notify&fitness? vreau un versus :)) sa aud pareri pro si contra

natarau

natarau

Active Member

Nu o aveai chiar pe asta, ca nu era încă lansată. Ai varianta chinezeasca de aplicație, care e foarte puțin diferită. Nu mai știu ce lipsește din ea, ceva gen n-ai sincronizare cu Google Fit si mai știu eu ce.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate