Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Dristor Park (strada Buteica - Kaufland Mihai Bravu)

- - - - -
  • Please log in to reply
152 replies to this topic

#55
MihaiB_PhD

MihaiB_PhD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 17.04.2014
Cu tot respectul, dar la fel de lipsit de optimism erați si anul trecut legat de Timpuri Noi, dar iată ca este vandut integral!

#56
sovu

sovu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 29.05.2015
Pe fond de Robor istoric, dare in plata, crestere de salarii, optimism general de consumerism, ati avut volum mic si o cerere mare...
De unde sa stiu atunci ce ne pregatesc alesii. Anii de campanie sunt buni, cine stie ce vedem la anul.
Sper sa nu ma insel a doua oara.
Sau macar a treia oara...

Prost nu e cine cere... Este cel ce da, la o statie distanta cu 40% in plus ca la Timpuri Noi sau cu 20% in plus ca la Dristor Park.

Pana la urma, asa pesimist, am luat 3 camere cu suprafata mare la 100 mii in zona Politehnica. Cu venituri mari in lei, dobanzi istorice, etc.. Costa putin sa iei un apartament AZI, cum sa nu te arunci sa cumperi...

E posibil sa mai mearga bula si sa creasca preturile la anu si sa vindeti tot.. Doar ca ulciorul nu merge de multe ori la apa. Nu inseamna ca pierdeti ceva. Dvs o sa va mearga tot bine:)

Edited by sovu, 27 August 2016 - 19:33.


#57
MihaiB_PhD

MihaiB_PhD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 17.04.2014

View Postsovu, on 27 august 2016 - 19:15, said:

Pe fond de Robor istoric, dare in plata, crestere de salarii, optimism general de consumerism, ati avut volum mic si o cerere mare...
De unde sa stiu atunci ce ne pregatesc alesii. Anii de campanie sunt buni, cine stie ce vedem la anul.
Sper sa nu ma insel a doua oara.
Sau macar a treia oara...

Prost nu e cine cere... Este cel ce da, la o statie distanta cu 40% in plus ca la Timpuri Noi sau cu 20% in plus ca la Dristor Park.

Pana la urma, asa pesimist, am luat 3 camere cu suprafata mare la 100 mii in zona Politehnica. Cu venituri mari in lei, dobanzi istorice, etc.. Costa putin sa iei un apartament AZI, cum sa nu te arunci sa cumperi...

E posibil sa mai mearga bula si sa creasca preturile la anu si sa vindeti tot.. Doar ca ulciorul nu merge de multe ori la apa. Nu inseamna ca pierdeti ceva. Dvs o sa va mearga tot bine:)

Campania nu are nici o treaba, repet, având in vedere ca nu ne adresam celor cu Prima Casa.

Când ai la vanzare apartamente de 2 camere începând cu 75000 EUR cu loc de parcare inclus, iar avansul este de minim 10%, respectiv 25%, nu ai cum sa depinzi de campanii populiste pe timpul alegerilor.

Piața lovită de darea in plata, respectiv de mărirea avansurilor la ipotecare, si apoi de lipsa fondurilor PC, a fost piața imobilelor de la periferie, adresate aproape exclusiv clienților PC, cel mult celor cu ipotecare cu 15% avans.

Zonele mai centrale, eventual la maxim 5-7 min de metrou, cum sunt Mihai Bravu, Dristor, Timpuri Noi, sau Lujerului/Politehnica, chiar si in eventualitatea unui nou 2008, se vor vinde garantat (poate la un pret ușor scăzut), datorită poziției, pt ca acesta este principalul atu al unui imobil: chirii bune in cazul investițiilor, pret bun la revânzare, mobilitate in cazul locuințelor proprii.

In fine, poate e o bula, dar spargerea ei ii va afecta cum spuneam pe cei ce s-au axat pe periferie si pe cei ce au credite de la bănci pt teren sau pt investitie (prea mulți in ultima vreme, pt ca văd Libra pe toate gardurile de Șantiere).

#58
sovu

sovu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 29.05.2015
Multumesc pt clarificari. De asta am decis si eu sa cumpar in acea zona.

Vroiam sa zic asa:
Campania a dat drumul la Darea in Plata si la psihoza consumerista dupa mariri de salarii ici colo si incalzirea economiei cu masuri de consum.

Dupa ce ai avansul pt ipotecar conteaza cat e ROBOR si rata raportat la venituri.

Daca ai bani la banca cu dobanda mica vrei sa ii bagi in ceva mai profitabil si vrei sa inchiriezi. Faci credit pt restul sumei.

Conteaza care este psihologia turmei. Acum suntem intro psihoza consumerista. Cand se va produce un shift vom trece in extrema cealalta si tranzactiile vor incetini.

Orice modificare de fiscalitate pe cladiri si taxe pe chirii sau crestere de dobanda sau modificare psihologica va produce efecte. Taxarea pe chirii nu exista acum in realitate. Fiscalitatea pe cladiri e mica.

Darea in plata a fost un artificiu interesant. Nu stiu daca a fost aruncata special ca sa se arunce oamenii la cumparat pana nu se termina. Prima casa mereu se zice ca se va opri doar ca sa crezi ca maine nu se mai poate.

Probabil prima casa probabil va ramane tocmai pt ca dezvoltatorii si bancile sunt principalii ce castiga din volumele mari de vanzari.

#59
greezly

greezly

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 28.08.2009

View PostMr_Sticky, on 26 august 2016 - 21:33, said:

Legat de apartamente, aveau deja zidite la parter 3 din cele 4 tipuri de apartamente care sunt si la etaje si mi-au plăcut cum sunt gândite, mai ales ca sunt decomandate, pereți din caramida, balcoane chiar f largi la 2 din modele, doar ca toate 3 au baie fara geam.
Eu doream sa văd amplasarea si orientarea celor din al 4lea tip, disponibil doar pe etaje, având in vedere ca este singurul tip cu geam la baie. De la etajul 2 deja vederea este peste Kaufland, probabil la 3-4-5 e deja si mai ok.

Voi merge in Weekend cu soția pt a vedea mai bine detaliile zonei si voi reveni si cu foto de la fata locului.

Intr-adevar, apartamentul de care zici tu, cel cu geam la baie, e singurul de 2 camere care pare mai decent, ca si compartimentare. Dar cu doua observatii, cel din scara 1 e foarte aproape de blocul meu, probabil poti sa scuipi seminte in balconul de vis-a-vis, nu stiu cum e cel de pe partea cu kaufland, si sunt orientate cu fata spre nord. Mare atentie pentru cei interesati de apartamentul de langa acesta, cel cu 3 camere. Observ ca are un dormitor lipit de baia acestui apartament. Si credeti-ma, o fi bun la alte capitole, dar izolatia fonica practic nu exista, se aude ORICE de la vecini.
Iti doresc mult succes in tot acest proces, daca nu te doare mana sa dai atatia bani pe ceva care, crede-ma, nu merita. Si sunt convins ca preturile o vor lua in jos. Suntem iar intr-o bula, uita-te doar pe statisticile bancilor, cate credite au dat in ultimele 2-3 luni raportat la acum 1-2 ani, aceeasi perioada. Eu un apartament asemanator in blocul vecin, facut tot de ei, l-am luat mult mai ieftin, aproape cu 30%, si loc de parcare inclus. Toata postarea asta initiala a plecat de la mine, fiind oarecum socat de ce preturi cer, raportat la produs, care sunt convins ca va fi asemanator cu ce am eu.

Edited by greezly, 28 August 2016 - 08:24.


#60
Mr_Sticky

Mr_Sticky

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 26.08.2016

View Postgreezly, on 28 august 2016 - 08:21, said:



Intr-adevar, apartamentul de care zici tu, cel cu geam la baie, e singurul de 2 camere care pare mai decent, ca si compartimentare. Dar cu doua observatii, cel din scara 1 e foarte aproape de blocul meu, probabil poti sa scuipi seminte in balconul de vis-a-vis, nu stiu cum e cel de pe partea cu kaufland, si sunt orientate cu fata spre nord. Mare atentie pentru cei interesati de apartamentul de langa acesta, cel cu 3 camere. Observ ca are un dormitor lipit de baia acestui apartament. Si credeti-ma, o fi bun la alte capitole, dar izolatia fonica practic nu exista, se aude ORICE de la vecini.
Iti doresc mult succes in tot acest proces, daca nu te doare mana sa dai atatia bani pe ceva care, crede-ma, nu merita. Si sunt convins ca preturile o vor lua in jos. Suntem iar intr-o bula, uita-te doar pe statisticile bancilor, cate credite au dat in ultimele 2-3 luni raportat la acum 1-2 ani, aceeasi perioada. Eu un apartament asemanator in blocul vecin, facut tot de ei, l-am luat mult mai ieftin, aproape cu 30%, si loc de parcare inclus. Toata postarea asta initiala a plecat de la mine, fiind oarecum socat de ce preturi cer, raportat la produs, care sunt convins ca va fi asemanator cu ce am eu.

Am citit ce ai scris pe aici si tind sa cred ca este vb si de foarte mult subiectivism din partea ta, având in vedere ca ești afectat direct de construirea acestui bloc.

Legat de preț, ce sa zic, nu e nici cu mult mai mare decât alții din zona, nici cu mult mai mic (vezi New town, care pt rigips are niște prețuri !!!).

Comparativ cu ce ai luat tu, da, este mult mai scump, dar au si trecut 3 ani de atunci, in care prețurile au urcat la fiecare 6-12 luni. Eu in locul tău m-as bucura ca am luat ceva la un preț f bun, iar in eventualitatea unei vânzări as obține un preț mult mai bun, in cel mai rău caz as scoate lejer banii pe el in cazul spargerii bulei.

Apartamentul pe care il vreau eu este pe scara 2, nu pe 1, deși la etajul 3-4 la care vreau probabil văd deja peste blocul vostru. Ma voi gândi bine, pt ca vreau sa si văd măcar la Et 1 cum e. Si nu e nord, ci nord vest, cu busola in mâna, iar peste vila se vede pana in blocurile comuniste de la etajul 2 deja.

Edited by Mr_Sticky, 28 August 2016 - 09:43.


#61
greezly

greezly

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 28.08.2009

View PostMr_Sticky, on 28 august 2016 - 09:28, said:

Am citit ce ai scris pe aici si tind sa cred ca este vb si de foarte mult subiectivism din partea ta, având in vedere ca ești afectat direct de construirea acestui bloc.

Comparativ cu ce ai luat tu, da, este mult mai scump, dar au si trecut 3 ani de atunci, in care prețurile au urcat la fiecare 6-12 luni. Eu in locul tău m-as bucura ca am luat ceva la un preț f bun, iar in eventualitatea unei vânzări as obține un preț mult mai bun, in cel mai rău caz as scoate lejer banii pe el in cazul spargerii bulei.

Apartamentul pe care il vreau eu este pe scara 2, nu pe 1, deși la etajul 3-4 la care vreau probabil văd deja peste blocul vostru. Ma voi gândi bine, pt ca vreau sa si văd măcar la Et 1 cum e. Si nu e nord, ci nord vest, cu busola in mâna, iar peste vila se vede pana in blocurile comuniste de la etajul 2 deja.

Nu inteleg mai exact la ce te referi cand vorbesti de subiectivism. Tot ce am scris e adevarat (dovada ca n-am fost contrazis de dezvoltator). Cred ca am evidentiat si partile bune (ex. structura de rezistenta). Probabil am avut un ton mai vehement, dar faptele tot alea sunt. Si ca o paranteza, constructia acestui bloc nu ma afecteaza deloc (sau ma afecteaza doar cand sunt acasa si mai aud zgomot pe santier), cand am luat apartamentul n-am fost atat de fraier incat sa nu vad ca pe acest teren se va construi altul. Ok, Nord-Vest cum spui tu, de fapt e mijlocul intre N-NV, daca insisti :)

Iti doresc succes si mai ales sa nu devii si tu "subiectiv" ;). Si neaparat sa-ti iei loc de parcare pentru ca e jale mare pe strada. (btw, acelea pentru cativa dintre noi au fost gratis, pentru restul, 3000 (la subsol), acum vad ca sunt 7000 afara. Dar probabil sunt eu subiectiv si aici, si nu vad costurile de constructie pentru un asemenea loc, care au crescut :)

#62
MihaiB_PhD

MihaiB_PhD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 17.04.2014
Stadiu fizic 24.09.2016

Apartamente vandute scara 1: Ap 19, 30
Apartamente vandute scara 2: Ap 69, 78, 83, 87, 92, 97, 98

Attached Files



#63
darkjacobs

darkjacobs

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 28.08.2007
Sunt interesat de un apart in zona dristor di sm vazut acea constructie care este in derulare. Am vaz ca un apart de 2 camere ar costa 67.000 de euro cash 100% bani platiti din faza de constructie. Nu stiu daca este inclus tva 5%, ideea e ca am intrat pe forum sa vad daca este serios cumparatorul si daca in cazul in care ash da toti banii nu e o teapa de dezvoltator care sa nu dea in folosinta blocul sau sa nu vanda acelasi apart la inca 3 persoane. Cred ca din punctul asta de vedere m-am cam linistit. Se pare ca acest dezvoltator nu e un mafiot care da tepe, ca in bucurestiul ala te astepti la orice, dai de multi nenorociti. Am vazut ca unii vin cu ingineri sa vada daca structura e buna, ca asha ar fi recomandabil, mi se pare destul de greu sa vada cineva in cateva ore doar vazand o fundatie, cam cum este contrutia. Pe mine nu ma intereseraza detaliile de structura,acum si la o casa din chirpic daca o ridici probabil trebuie sa ai aprobare de la un inginer, diriginte de santier, nu ma pricep prea tare, dar treb sa fie cineva care raspunde de constructie, daca se fisureaza un perete, asta ce inseamna? Nu inteleg. Eu am luat apart terminat in 92, inceput de ceausescu in 87 si finisat tot de stat si dat in folosinta si avea pereti fisurati in dormitor si sufragerie, peretele ala e turnat si l-am gletuit cu plasa si vad ca nu a mai aparut fisura de 3 ani, Va faceti probleme daca apare o fisura? Daca blocul nu cade si e corect construit si cred ca e ca nu da nimeni aprobabri aiurea, ce mai treb sa vin eu cu ingineri sa verifice constructia si etc. Pai la tatal meu la serivici care e companie de constructii civile si hidrotehnice, ei fac betoane si inainte de asta ia mostre si le preseaza la o presa speciala si astfel stabilesc daca betonul e bun pt temelie sau indiguit. Pai ce ar fi sa vin acolo unde se cosntruieste la dristor si sa iau o bucata de temelie si sa o duc la presa la taica-meu :)). Vad ca la noi cumparatorii le stiu pe toate. La mine la Constanta au fost blocuri construite in anul 2000-2006-2009, blocuri blamate ca ar fi construite la viteza si ca structura ar fi subreda, iar acum sunt cautate pt ca sunt considerate blocuri noi, fatza de unu construit pe vremea lui ceausescu, acum s-a uitat ca blocul respectiv nu era bine vazut. Asha ca observ ca unora le arde de cumparat cum ii arde la magar de alargat. Oricum eu cumpar apartamente  sau gars din faza de proiect la preturi cat mai mici, pe mine ma intereseaza doar pretul, sa scot pretul foarte mic la el, fara parchet, prize, gresie, faianta si usi daca se poate, pe mine pretul ma intereseaza sa fie mic si apoi sa il vand la cei care vor apart nou, oricum nu cumpar sa stau eu in apart. Asha ca o sa ajung la buc si voi face o vizita la biroul de vanzari. Cum si voi ca dezvoltatori traiti din asta, la fel si eu, doar ca eu nu imi permit sa construiesc blocuri. Eu sunt sincer, pt asta vreau sa cumpar si imi doresc doar sa mi se ofere pretul cel mai mic cu putinta, ca asta ma intereseaza cel mai mult. Sunt dispus sa platesc cash doar pt a scoate un pret bun.

Edited by darkjacobs, 22 October 2016 - 14:14.


#64
greezly

greezly

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 28.08.2009
Ma bucur că tot ce am scris inițial începe să se confirme. Scopul meu nu a fost să denigrez pe cineva, ci doar să prezint situația cât mai obiectiv. Prețuri nesimțit de mari, finisaje extrem de proaste, cam așa ar suna un rezumat. Și când ma refer la finisaje proaste, nu zic doar de preț, ci și modul în care sunt executate. Pereți gletuiți mai prost eu nu am văzut, multe plăci de gresie sună a gol, pentru că Dorel nu s-a gândit că e important să pună adeziv pe toată suprafața, de parchet nu mai zic în ce hal arată după 3 ani.
Și pot să mai fac un pariu cu voi. Aceste apartamente nu se vor vinde la acest preț. În mod sigur, va mai lăsa din preț.

#65
DanIlieB

DanIlieB

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 17.04.2014

View Postgreezly, on 13 noiembrie 2016 - 13:17, said:

Ma bucur că tot ce am scris inițial începe să se confirme. Scopul meu nu a fost să denigrez pe cineva, ci doar să prezint situația cât mai obiectiv. Prețuri nesimțit de mari, finisaje extrem de proaste, cam așa ar suna un rezumat. Și când ma refer la finisaje proaste, nu zic doar de preț, ci și modul în care sunt executate. Pereți gletuiți mai prost eu nu am văzut, multe plăci de gresie sună a gol, pentru că Dorel nu s-a gândit că e important să pună adeziv pe toată suprafața, de parchet nu mai zic în ce hal arată după 3 ani.
Și pot să mai fac un pariu cu voi. Aceste apartamente nu se vor vinde la acest preț. În mod sigur, va mai lăsa din preț.
Ne pare rau ca sunteti nemultumit dar si mai mult regretam faptul ca nu ne-ati transmis aceste nemultumiri mai devreme, in termenul legal al garantiei. Din ceea ce stiu dvs ati fost printre primii clienti care a cumparat in primul bloc construit de noi pe aleea Buteica, adica prin 2013 daca nu ma inseala memoria. De exemplu in acest forum http://forum.softped...ufland-m-bravu/ pareati foarte multumit si va felicitati singur pentru alegerea facuta. Gresesc? Ceea ce nu inteleg este de ce brusc ati devenit nemultumit in momentul in care am inceput al doilea bloc. O fi poate ca nu mai aveti aceeasi priveliste ca inainte? Va imaginati poate ca aproape un 1ha in centrul Bucurestiului va ramane parloaga? Cat despre pariurile dvs, ca nu se vor vinde, eu ma risc sa fac unul cu dvs. Nu de alta, dar ne-am apucat si de faza 2 din Dristor Park, fix pentru ca primul nu se vinde. Ca si sfat imobiliar, in locul dvs m-as felicita singur ca am facut o alegere in 2013 si am cumparat cu 80 000 de euro ce acum valoreaza minim 140 000.
PS: Parchetul invocat nu este de la noi. L-ati cumparat singur pt ca nu i-a placut iubitei. Va pot atasa dovada decontului daca doriti. Au mai ramas sa va plageti "decat" gletul si faianta.

Edited by DanIlieB, 13 November 2016 - 14:21.


#66
greezly

greezly

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 28.08.2009
Tocmai, am apelat în termenul legal al garanției, dar probleme respective se pare că nu erau acoperite. E posibil să mă confundați cu altcineva. Ma rog, nu identitatea mea e cea mai importantă. Dacă tot ați dat exemplul acelui thread din forum, chiar va rog sa dați câte un mesaj privat celor de acolo, să vedem cât de mulțumiți mai sunt acum. Sau mai simplu, trimiteți clienții care vin la dvs. la oricare din cele 30 de apartamente (mai puțin la colegele tale din academie, pentru ca nu vor avea o părere obiectivă) și să vedem ce părere au. De fapt tot ce scriu eu aici reprezintă părerea multora. Nu am negat niciodată și nu am ascuns ca eu nu am luat la un preț bun, de fapt un preț corect pt finisajele oferite, finisaje care sunt și acum la fel, dar la un preț cu 60-70% mai mare. Eu asta încerc să atenționez.

Iar legat de hectarul de care vorbiți, nu mi-am imaginat că va rămâne pârloagă, dar nici ca vecinul îmi va scuipa semințe în balcon. Dar nu-i nimic, pentru asta există următorul articol:

Art. 3. -   (1) Amplasarea clădirilor destinate locuințelor trebuie să asigure însorirea acestora pe o durată de minimum 1½ ore la solstițiul de iarnă, a încăperilor de locuit din clădire și din locuințele învecinate.  
(2) În cazul în care proiectul de amplasare a clădirilor evidențiază că distanța dintre clădirile învecinate este mai mică sau cel puțin egală cu înălțimea clădirii celei mai înalte, se va întocmi studiu de însorire, care să confirme respectarea prevederii de la alin. (1).

Rămâne să mai ținem legătura și pe alte mijloace decât acest forum

#67
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
S-au postat pe skyscrappercity poze cu groapa de la de la viitorul bloc. Cam prea apropiat, creaza un aspect de ghetou atatea blocuri noi inghesuite unul in altul. Si mai ziceau arhitectii despre cei de pe vremea lui Ceasusescu ca au construit cu ura fata de oameni...

Edited by MembruAnonim, 13 November 2016 - 19:17.


#68
Dizzy.exe

Dizzy.exe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 12.08.2003
Ce s-a intamplat cu mesajele anterioare? De ce au fost sterse?

#69
MihaiB_PhD

MihaiB_PhD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 17.04.2014

View PostDizzy.exe, on 13 noiembrie 2016 - 20:42, said:

Ce s-a intamplat cu mesajele anterioare? De ce au fost sterse?

Probabil a intervenit un moderator, avĂąnd in vedere ca dialogul dintre fratele meu si domnul indignat depășiseră limitele personale. Oricum, si postul meu a fost șters, nu Ăźnțeleg de ce, probabil pt ca il citam pe domn, dar oricum sunt deschis oricăror discuții argumentate plauzibil legat de proiect

Edited by ProhilRezidential, 13 November 2016 - 20:51.


#70
MihaiB_PhD

MihaiB_PhD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 17.04.2014
Cum spuneam si ieri, dar din pacate moderatorii ștergând postarea ta au șters-o si pe a mea, pretul reiese din costul terenului, al soluției de fundate, costul structurii si materialelor folosite inca de la faza la roșu. Nu compari blocuri din BCA cu blocuri din Porotherm, sau blocuri fundare îndoielnic fata de un bloc la care s-au băgat 10000 mc de piatra intr-o perna de pietriș compactat de aproape 4 m grosime.

Așadar, pentru orice alte nelămuriri legate de proiect, veți discuta doar cu mine, având in vedere ca mie imi atingeți numele cu insultele Dvs, nu altor agenții sau lui Soavă.

Si dacă ati avea un profil real pe Facebook, ati fi răspuns la apelul Facebook si la mesajul transmis catre Dvs.

Edited by ProhilRezidential, 14 November 2016 - 10:01.


#71
greezly

greezly

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 28.08.2009

View PostVlad2Tepes16, on 14 noiembrie 2016 - 09:24, said:

Pai  ce sa se intample cu mesajele anterioare , cand spui adevarul esti cenzurat.


Cred ca ai început să exagerezi și să o iei prea personal. Nu uita că acest topic e început de mine și până acum am avut numai opinii critice, pe subiect fără atac la persoană. Și iată că nu am avut nicio postare cenzurată. Ceea ce faci tu aici nu ajută pe absolut nimeni, scopul ar trebui să fie ca viitorii cumpărători să își facă o opinie cât mai realistă, cu plusuri și minusuri, așa cum este și în situația de față.

#72
MihaiB_PhD

MihaiB_PhD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 17.04.2014

View Postgreezly, on 14 noiembrie 2016 - 09:58, said:



Cred ca ai început să exagerezi și să o iei prea personal. Nu uita că acest topic e început de mine și până acum am avut numai opinii critice, pe subiect fără atac la persoană. Și iată că nu am avut nicio postare cenzurată. Ceea ce faci tu aici nu ajută pe absolut nimeni, scopul ar trebui să fie ca viitorii cumpărători să își facă o opinie cât mai realistă, cu plusuri și minusuri, așa cum este și în situația de față.

Multumesc de opinia obiectiva, asta este si concluzia mea legată de acest domn, având in vedere ca refuza orice alt contact, deci clar este vorba de ceva personal. Nici macar nu a ajuns sa il vadă pe Soavă la fata! In plus, termopanele sunt Ramplast, nu Aplast, deci clar nu a ajuns nici la bloc macar!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate