Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

Dristor Park (strada Buteica - Kaufland Mihai Bravu)

- - - - -
  • Please log in to reply
152 replies to this topic

#145
XtremePWN

XtremePWN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 739
  • Înscris: 26.11.2019

View PostANdrwww, on 06 ianuarie 2021 - 23:32, said:


Sunt si eu curios daca in general se poate alege un alt notar decat cel agreat de dezvoltator. Inteleg ca implica ceva mai multa munca cu plimbatul actelor etc.

Ar fi si normal sa accepte, daca nu are nimic de ascuns. In acest caz insa....

#146
gigelpurceldinoz

gigelpurceldinoz

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.01.2021

View Postflorinnitu, on 06 ianuarie 2021 - 22:11, said:


Toate cele de mai sus devin insa doar mici inconveniente cand pui in balanta zona, suprafata si pretul de 145000 euro cu TVA inclus (stiu, este enorm comparabil cu costul de constructie dar asa functioneaza pietele libere deci din nou taci si inghiti). Intrucat apartamentul (desi avea un pret foarte bun) era peste bugetul nostru maxim, am incercat la fata locului sa vedem daca exista loc de negociere sau macar daca ar fi dispusi sa includa in pret un loc de parcare. N-am reusit sa obtinem nimic si a ramas ca mai vorbim.

Salut,

Vazusem si eu anuntul pentru apartamentul respectiv acum ~2 saptamani. Locul de parcare subteran era inclus in cei 145000 euro (atat pe imobiliare.ro cat si pe site-ul http://www.dristorpa...dristor-park-2/). Nu stiu cand ai fost tu la vizionare dar mi se par cam magari sa nu iti zica de locul de parcare inclus. Dar deh, asa o sa negocieze: iti ofera locul de parcare si nu lasa la pret...

#147
MihaiB_PhD

MihaiB_PhD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 17.04.2014

View Postgigelpurceldinoz, on 16 ianuarie 2021 - 00:28, said:



Salut,

Vazusem si eu anuntul pentru apartamentul respectiv acum ~2 saptamani. Locul de parcare subteran era inclus in cei 145000 euro (atat pe imobiliare.ro cat si pe site-ul http://www.dristorpa...dristor-park-2/). Nu stiu cand ai fost tu la vizionare dar mi se par cam magari sa nu iti zica de locul de parcare inclus. Dar deh, asa o sa negocieze: iti ofera locul de parcare si nu lasa la pret...

Check your story!
In primul rand, apartamentele respective nu au avut niciodată inclus in preț loc de parcare, nici exterior nici subteran (subterane oricum nu mai sunt disponibile din 2019), nici acum, nici in 2019 când promovam pe imobiliare aceste apartamente. Iar pe site-ul dristorpark.ro nu au fost niciodată promovate aceste apartamente duplex. Site-ul ne aparține, dar nu este al dezvoltatorului și nici al unei alte agentii.
Locurile de parcare nu au fost niciodată incluse in prețurile apartamentelor pt ca nu au fost obligatorii ca achiziție la achiziția apartamentelor, iar in plus prețul cu loc de parcare inclus chiar și la apartamentele de 2 camere ar fi depășit din start plafonul de TVA 5%.

Edited by ProhilRezidential, 16 January 2021 - 09:45.


#148
gigelpurceldinoz

gigelpurceldinoz

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.01.2021
Buna ziua,

Se pare ca am confundat treburile. Vazusem un apartament asemanator cu cel descris in Dristor Residential 2. Credeam ca e aceelasi lucru cu Dristor Park 2: https://www.imoneria...-residential-2/ - undeva in descriere scrie de bonus.
Imi cer scuze daca sunt 2 proiecte diferite.

#149
MihaiB_PhD

MihaiB_PhD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 17.04.2014

View Postgigelpurceldinoz, on 16 ianuarie 2021 - 17:46, said:

Buna ziua,

Se pare ca am confundat treburile. Vazusem un apartament asemanator cu cel descris in Dristor Residential 2. Credeam ca e aceelasi lucru cu Dristor Park 2: https://www.imoneria...-residential-2/ - undeva in descriere scrie de bonus.
Imi cer scuze daca sunt 2 proiecte diferite.

Într-un fel nu ai greșit, este vb de același bloc, dar este promovat de alta Agentie. Din acest motiv am ținut sa te “corectez”, fiind vb, mai sus de remarca ta, de o serie de actiuni ale altor colegi de breasla pe care nu mi le asum și nu ma identific in stilul respectiv de abordare a vânzărilor. Denumirea “Dristor Park” a fost lansată și înregistrată ca marca la momentul lansării de către Prohil Rezidential, iar alte agenții au promovat proiectul sub alte denumiri.

#150
vvlaic2021

vvlaic2021

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 04.12.2021

View Postdpana33, on 22 iulie 2019 - 14:17, said:

Buna ziua,

Inainte de a achizitiona un apartament in blocul Dristor Park 2 (Aleea Marius Emanoil Buteica nr 25 -27), puteti intra in grupul Dristor Park 2, creat pe Facebook, ca sa cititi conversatiile legate de procesul in curs.
Blocul vecin (Aleea Marius Emanoil Buteica nr 23) l-a dat in judecata pe dezvoltatorul blocului Dristor Park 2 si autorizatia de constructie a fost anulata in instanta. Acum se judeca recursul...

Decizia instantei: anulare act administrativ aut.nr.1571/18.10.2016, dosar nr. 5168/3/2017.

Consultati si Portalul Instantelor de Judecata:

http://portal.just.r...xQ-85362Kvd8kws

O zi buna!

Trebuie mentionat si acest litigiu: http://portal.just.r...987&id_inst=301

In care lista de persoane de mai jos, toti parte a asociatiei Buteica 23, au de achitat sume imense catre vecinii lor de la asociatia Dristor Park 2.

Aceste persoane au pierdut toate procesele (in numar de 3) cu vecinii lor de langa. Inclusiv procesul mentionat de dpana33.

Toate deciziile luate de instanta sunt finale si nu pot fi contestate. Sper ca acestia sa gaseasca resursele financiare pentru a plati :)


CORDOȘ ANA MARIA Reclamant
BRANIȘTE COSTEL Reclamant
POPESCU LAVINIA Reclamant
DOROBĂȚ GHEORGHE Reclamant
POPESCU SORIN ȘTEFAN Reclamant
TIMOFTE CRISTINA CLAUDIA Reclamant
FLORESCU MARIA LUIZA Reclamant
HRAPCIUC ALIN GABRIEL Reclamant
FLOREA VITALIE Reclamant
FLOREA CRISTINA Reclamant
LĂPĂDAT ALINA Reclamant
MAXIM DANIEL Reclamant
ASOCIAȚIA DE PROPRIETARI MARIUS BUTEICA 23 Pârât

#151
jamalex2001

jamalex2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 02.03.2010
6640 ron sume imense?  vreo 500 de om :) sigur au platit mai mult pana acum la avocat.

#152
vvlaic2021

vvlaic2021

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 04.12.2021

 jamalex2001, on 05 decembrie 2021 - 21:02, said:

6640 ron sume imense?  vreo 500 de om Posted Image sigur au platit mai mult pana acum la avocat.

6640 dintr-un singur proces dar au fost 3 procese deschise :D Aici se adauga taxe judiciare, taxe avocat plus plata daunelor aduse vecinilor. Plus plata taxei de avocat pentru avocatul vecinilor :D

#153
CUCUL

CUCUL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 21.04.2022
Mai exista apartamente de vanzare la dristor park?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate