Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitionare laptop gaming

Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba
 Facultate

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume
 Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta
 Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...
 

Handsfree pt copiat la examene

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
19 replies to this topic

#1
strut_boy2000

strut_boy2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 05.12.2005
Avand in vedere k sunt in sesiune si nu am chef sa invat nimic mi-am achizitionat un handsfree dinacela cu lita de il bagi in ureche.Dar am auzit de la altii k un tip de la Medicina si-a facut un handsfree cu bluetooth,care il tine in gura :bigeyed: Prima data nu am crezut,pana am dat de el si mi-a zis k mi-l imprumuta cu 100euro.si daca imi face unu e 250euro.No f.... way.Cica tipu a adaptat un aparat auditiv i-a atasat un bluetooth,iar vibratiile merg la timpan si vin de la coardele vocale.Practic nu are cum sa te prinda.Aveti habar cum asi putea sa-mi fac unul?Sau sa dau de cineva sa mi-l faca la un pret rezonabil?

#2
m-marian

m-marian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 546
  • Înscris: 16.06.2005

 strut_boy2000, on Jan 31 2006, 01:32, said:

Avand in vedere k sunt in sesiune si nu am chef sa invat nimic mi-am achizitionat un handsfree dinacela cu lita de il bagi in ureche.Dar am auzit de la altii k un tip de la Medicina si-a facut un handsfree cu bluetooth,care il tine in gura :bigeyed: Prima data nu am crezut,pana am dat de el si mi-a zis k mi-l imprumuta cu 100euro.si daca imi face unu e 250euro.No f.... way.Cica tipu a adaptat un aparat auditiv i-a atasat un bluetooth,iar vibratiile merg la timpan si vin de la coardele vocale.Practic nu are cum sa te prinda.Aveti habar cum asi putea sa-mi fac unul?Sau sa dau de cineva sa mi-l faca la un pret rezonabil?
Scuza-ma, dar rar mi se intampla sa vad ca cineva care vrea sa comita o ilegalitate (CU CARACTER PENAL!) sa solicite complicitate fatisa pe un forum!

Nu stiu daca inveti la un "SRL" sau la o facultate adevarata, dar PUNE MANA SI INVATA! Avem destui "patalamati" care ne paraziteaza si cred ca ne-am saturat cu totii sa-i caram in spate, iar ei sa se ascunda de munca precum... strut-ii!

Sper ca acesta sa fie primul si unicul raspuns pe care il primesti!

#3
augustin87r

augustin87r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,013
  • Înscris: 11.09.2005
Nu vreau sa dau apa la moara, dar ideea suna interesanta. Chiar se poate asa ceva? Sa atasezi blue tooth unui aparat auditiv ?:)

#4
Dj Shock

Dj Shock

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,098
  • Înscris: 21.10.2005
Cel mai misto este sa ai intr-un buzunar la piept un radioemitzator/receptor. Emitatorul are un microfon care este fixat undeva cat mai aproape de gura (dar nu vizibil) la guler undeva nu stu, eventual sa fie sensibil, sa nu se observe ca "vorbesti singur". Receptorul, are un amplif de minim 1 W care duce la ceasul de mana. Ceasul de mana are in el o bobina, iar daca te-ai fi uitat in posturile anterioare, vei vedea ca este nevoie sa tii in dinti o bucata de metal. Apropii ceasul de gura, el provoaca camp magnetic...Vibratiile se transmit la creier si asa poti auzi indicatiile "de afara".
Get real :w00t: Invatza si ia nota in mod cinstit, nu mai vana cai verzi pe pereti.
Si forumul este de rezolvat probleme serioase...ce-ar fi sa postez eu maine ceva de genul: "dati-mi si mie schema unui detonator pls. Am facut rost de 1000 kg tnt si nu stiu ce sa fac..."

#5
Gheorghe Dracu

Gheorghe Dracu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,974
  • Înscris: 02.11.2004
Cand eram student am utilizat de 2 ori metode RF pentru copiat. Acum dupa 10 ani recunosc ca am fost un idiot. Pe de o parte ca puteam fi prins, exmatriculat si dat la lada de gunoi a societatii si pe de alta parte ca e de kko sa copiezi ca sa iti dai seama la sfarsitul facultatii ca esti un habarnist, si ca de fapt o facut o fuckultate.

Am si eu o rugaminte: mars la invatat!

#6
bchendran

bchendran

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,865
  • Înscris: 28.05.2005

Quote

...ca sa iti dai seama la sfarsitul facultatii ca esti un habarnist, si ca de fapt o facut o fuckultate.
Greu sentiment...l-am avut si eu in anul 4. Noroc ca am avut doi ani sa recuperez (am terminat medicina)
Struty, mars la invatat, deci. N-o sa-ti para rau.

#7
medvonok

medvonok

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 31.08.2005
S-a mai discutat o problema asemanatoare la un topic " Vand pixuri care scriu cu pasta invizibila" - in mare parte sunt de acord cu <<Invata sa iei un sapte cinstit decat un zece fals>>. Cu copiute mai treaca-mearga, fiindca iti mai intra ceva in cap atunci cand le faci, dar cu metoda RF sunt total impotriva.
Sa-ti fie rusine ca ai avut tupeul sa intrebi asa ceva pe Softpedia.

#8
csgreetingsnow

csgreetingsnow

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.01.2006

 strut_boy2000, on Jan 31 2006, 01:32, said:

Avand in vedere k sunt in sesiune si nu am chef sa invat nimic mi-am achizitionat un handsfree dinacela cu lita de il bagi in ureche.Dar am auzit de la altii k un tip de la Medicina si-a facut un handsfree cu bluetooth,care il tine in gura :bigeyed: Prima data nu am crezut,pana am dat de el si mi-a zis k mi-l imprumuta cu 100euro.si daca imi face unu e 250euro.No f.... way.Cica tipu a adaptat un aparat auditiv i-a atasat un bluetooth,iar vibratiile merg la timpan si vin de la coardele vocale.Practic nu are cum sa te prinda.Aveti habar cum asi putea sa-mi fac unul?Sau sa dau de cineva sa mi-l faca la un pret rezonabil?


Anyway trecind peste motivul indoielnic pt care iti trebuie, mi se pare o idee interesanta ce isi poate gasi alte aplicabilitati.. totusi nu pot sa nu ma intreb cum poti tine in gura un aparat auditiv + un bluetooth... ar trebui sa ocupe un volum destul de mare... ca sa nu mai vorbim ca le trebie si baterii..

Ai vazut tu cu ochii tai asa ceva sau sint povesti??

#9
Gheorghe Dracu

Gheorghe Dracu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,974
  • Înscris: 02.11.2004
Probabil ca l-a fraierit cineva ca daca baga o calimara in gura o sa aiba Bluetooth.

#10
strut_boy2000

strut_boy2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 05.12.2005
Ce de oameni corecti pe forum-ul asta!!Presupun ca voi nu ati copiat NICIODATA.Sau nu ati dat niciodata mita la politist sa inchida ochii cand ati parcat ilegal,sau cand ati fost la doctor nu ati lasat o mica atentie sa va bage si pe voi in seama...etc...

#11
medvonok

medvonok

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 31.08.2005

 strut_boy2000, on Jan 31 2006, 15:12, said:

Ce de oameni corecti pe forum-ul asta!!Presupun ca voi nu ati copiat NICIODATA.Sau nu ati dat niciodata mita la politist sa inchida ochii cand ati parcat ilegal,sau cand ati fost la doctor nu ati lasat o mica atentie sa va bage si pe voi in seama...etc...
Mda, asta este problema Romaniei.
Tu vrei sa continuam asa ????
Pana cand ???

#12
Gheorghe Dracu

Gheorghe Dracu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,974
  • Înscris: 02.11.2004
Am recunosut ca am utilizat de 2 ori metoda RF si acum imi pare rau. De aia iti recomand sa nu faci aceeasi gresala. Tu faci cum vrei, dar sa nu ajungi la sfarsitul facultatii sa te intrebi ce cauti pe acolo.

#13
augustin87r

augustin87r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,013
  • Înscris: 11.09.2005
Ideea e interesanta. ADik sistemul asta de emitator asa minuscul.

Poate domnul Gheorghe Dracu sa ne spuna cuma folosit metode RF pentru copiat? Un emitator receptor sunt destul de greu de folosit,sutn destul de mari, trebuie sa fie sensibile, parerea mea (si a  lui Vacaroiu :))))........chestia cu blue tooth e plauzibila

#14
yonu

yonu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 12.04.2005
Sincer si eu am copiat si probabil inca mai copiez la exam. care consider ca nu isi au rostul in viata mea desi cate putin din fiecare lucru te ajuta foarte mult dar ce vreau sa zic este ca va dau dreptate dpdv a invatatului. Eu am fost pus in diferite ipostaze in care nu stiam sa explic unele lucruri care le invatasem in scoala dar mi-a fost mai usor sa copiez. Cert este ca imi pare rau. Deci: Invatati fratilor ca e vorba de cunostintele voastre generale si de satisfactia care o aveti apoi cand stati la discutii cu oameni culti si stiti despre ce se vorbeste.

#15
medvonok

medvonok

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 31.08.2005

 yonu, on Jan 31 2006, 16:14, said:

Deci: Invatati fratilor ca e vorba de cunostintele voastre generale si de satisfactia care o aveti apoi cand stati la discutii cu oameni culti si stiti despre ce se vorbeste.
Si eu care ma gandeam ca la discutii intre oameni culti o sa vina tot cu hands free -ul bagat in gura !  :w00t:

Edited by medvonok, 31 January 2006 - 14:32.


#16
Gheorghe Dracu

Gheorghe Dracu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,974
  • Înscris: 02.11.2004

 augustin87r, on Jan 31 2006, 14:10, said:

Ideea e interesanta. ADik sistemul asta de emitator asa minuscul.

Poate domnul Gheorghe Dracu sa ne spuna cuma folosit metode RF pentru copiat? Un emitator receptor sunt destul de greu de folosit,sutn destul de mari, trebuie sa fie sensibile, parerea mea (si a  lui Vacaroiu :))))........chestia cu blue tooth e plauzibila

Mari??? Greu de folosit???  :console:  Ma faci sa zambesc. Cel mai mic emitator construit de mine vreodata era cam cat o jumatate de cutie de chibrituri, bateria era prea mare... Nu intru in detalii pentru ca nu doresc sa dau detalii unor puturosi.

#17
augustin87r

augustin87r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,013
  • Înscris: 11.09.2005
bun, am inteles. Oricum, bateria puteai sa o tii in alt buzunar.Deci le ai cu emitatoarele.Pe mine nu ma intereseaza ceva minuscul. Am scris pe topicul 'intrebare'. E acolo un montaj dar nu e explicat deloc. Adik datele sunt cam aiurea. Ia vezi, poti sa ma scoti din ceata ?

#18
bchendran

bchendran

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,865
  • Înscris: 28.05.2005
Cand eram mic si ma durea gatul, luam pastile cu albastru de metilen.
Sa vezi atuncea "bluetooth". De fapt, "blueteeth", ca erau mai multi :P
Scuze de offtopic

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate