Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...
 Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie
 

Huawei P9 Lite

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
3687 replies to this topic

#3457
voyageros

voyageros

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 14.01.2006
eu am ceva de genul...nu am primit inca update

Attached Files



#3458
coronel

coronel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 31.08.2005
Salut.Desi am deblocare prin amprenta ,când îl deblochez îmi cere și codul pin și zice ceva că administratorul telefonului a dezactivat această opțiune.Ce pot sa ii fac că sa se deblocheze doar cu amprenta?


#3459
Tyybi1

Tyybi1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 28.08.2014

View Postcoronel, on 03 octombrie 2017 - 09:20, said:

Salut.Desi am deblocare prin amprenta ,când îl deblochez îmi cere și codul pin și zice ceva că administratorul telefonului a dezactivat această opțiune.Ce pot sa ii fac că sa se deblocheze doar cu amprenta?
Simplu, folosești amprenta! Dacă nu ai avea cod, la ce ți-ar mai trebui amprentă? Asta e politica Google, să ai un cod de acces obligatoriu.

#3460
pavelescu

pavelescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,365
  • Înscris: 02.02.2005
Salut,

Am un cont de email si am setat notificari ptr emailuri noi in Outlook si in aplicatia telefonului.
Toate bune si frumoase pana las telefonul pe masa mai mult timp fara sa il folosesc - nu stiu exact dar dupa 1-2 ore neatins, nu mai primesc notificari. Cred ca intra in sleep.
Am incercat diverse programe gen CPU Awake dar fara rezultat.

Exista vreo solutie? Multumesc.

#3461
mandrku

mandrku

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,989
  • Înscris: 31.12.2007

View Postpavelescu, on 03 octombrie 2017 - 19:52, said:

Salut,

Am un cont de email si am setat notificari ptr emailuri noi in Outlook si in aplicatia telefonului.
Toate bune si frumoase pana las telefonul pe masa mai mult timp fara sa il folosesc - nu stiu exact dar dupa 1-2 ore neatins, nu mai primesc notificari. Cred ca intra in sleep.
Am incercat diverse programe gen CPU Awake dar fara rezultat.

Exista vreo solutie? Multumesc.
La Setari > Aplicații > Email ai setat sa foloseasca datele in fundal?
Atat pe wifi cat si pe Date sa verifici.
[ https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171004/23eafc559342bb107f7c093bd301b7d9.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3462
pavelescu

pavelescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,365
  • Înscris: 02.02.2005
Da, e activat acolo.
Am setat si in Setari -> Pastreaza date mobile active in mod inactiv
Si in Baterie -> Inchidere aplicatii dupa blocare ecran -- sa nu inchida aplicatiile de email.

Am gasit aseara o optiune pe care nu o stiam  Aplicatii->Setari->Acces special->Ignora optimizarile-> Email- permiteti
Mai testez. Multumesc.

#3463
robert8197

robert8197

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,017
  • Înscris: 20.04.2011
Parca as vrea sa-mi vand telefonul si sa-l cumpar pe cel nou. Imi place mult cum arata cel din 2017, e rotunjit asa la margini :))
Cu cat as putea sa-l pun la vanzare ca sa il dau repede? este impecabil + toate accesoriile si cutia. si garantie cam 13 -14 luni.

#3464
mandrku

mandrku

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,989
  • Înscris: 31.12.2007

View Postrobert8197, on 04 octombrie 2017 - 14:03, said:

Parca as vrea sa-mi vand telefonul si sa-l cumpar pe cel nou. Imi place mult cum arata cel din 2017, e rotunjit asa la margini :))
Cu cat as putea sa-l pun la vanzare ca sa il dau repede? este impecabil + toate accesoriile si cutia. si garantie cam 13 -14 luni.
E plin OLX-ul.
Noi nu-l vrem...

#3465
robert8197

robert8197

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,017
  • Înscris: 20.04.2011
Pai eu am intrebat cu cat sa.l vand ca sa se cumpere repede. Nu daca il vreti voi :))

#3466
2003spirit

2003spirit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 09.07.2017

View Postrobert8197, on 04 octombrie 2017 - 16:11, said:

Pai eu am intrebat cu cat sa.l vand ca sa se cumpere repede. Nu daca il vreti voi :))
Vezi ca e un topic dedicat ceva de genul: "cat mai valoreaza telefonul meu"
LE
https://forum.softpe...u/page__st__756

Edited by 2003spirit, 04 October 2017 - 16:21.


#3467
mandrku

mandrku

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,989
  • Înscris: 31.12.2007

View Postrobert8197, on 04 octombrie 2017 - 16:11, said:

Pai eu am intrebat cu cat sa.l vand ca sa se cumpere repede. Nu daca il vreti voi :))
Este cu subînțeles.
Altfel te-ai fi uitat pe OLX si vedeai media prețului.
Eventual il dadeai puțin sub preț.

Dar aici fiind useri cu sau care își doresc un P9lite si se informează, este aria ideala sa îți oferi produsul spre vânzare.

,,emoticonul ala cu limba scoasă"




#3468
robert8197

robert8197

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,017
  • Înscris: 20.04.2011
Multumesc, pt acel topic.

Daca era sa.mi fac reclama il puneam direct in semnatura 😎
Ideea e ca in afara de aspect si 1 gb ram nu e diferenta... Nu sunt sigur daca merita.
Ma gandesc ca trebuie sa apara si p9 lite 2018 :))

#3469
akymya

akymya

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 12.08.2016
Mi-a umblat băietelul la telefon și acum ecranul lock screen e mutat puțin spre stânga, în dreapta sa rămâne o dungă neagra. După ce bag parola și intru în meniu, nu exista acea dungă în dreapta, deci e doar la lock screen. Cum modific?

#3470
mandrku

mandrku

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,989
  • Înscris: 31.12.2007

View Postakymya, on 04 octombrie 2017 - 22:28, said:

Mi-a umblat băietelul la telefon și acum ecranul lock screen e mutat puțin spre stânga, în dreapta sa rămâne o dungă neagra. După ce bag parola și intru în meniu, nu exista acea dungă în dreapta, deci e doar la lock screen. Cum modific?
Ramane si dupa ce dai reboot la telefon ?

#3471
dikar

dikar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 30.04.2011
Încearcă să schimbi poza din lock screen

#3472
alseeme

alseeme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,954
  • Înscris: 17.03.2005
Am o husa magnetica, unde trebuie sa activez in setări ca atunci când deschid husa să se aprindă ecranul?

#3473
ionut986

ionut986

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 13.03.2010
Salut , am luat si eu un p9lite de la vodafone,si mam pus eu sa il debrenduiesc asa cum ma pricep cat de cat si ce am mai citit pe xda , am facut unlock bootloader ,am instalat twrp , pe el si am dat format la tot vendor ,product ,system,boot tot ce era in lista de la wipe la twrp,acum cand vreau sa  instalez ceva imi spune vendor argument ,product argument , reusisem la un momendat sa repar partitile si am facut un backup nandroid ,dar era o versiune de android 7 fara tastatura fara mai nimic ,am facut iar wipe la tot , acum imi apar iar vendor argument si product argument in twrp cu rosu error 16. daca apas acele 3 butoate sa intru in recovery imi apare update pana la 5% si imi spune ca nu e pt aceasta versiune , va rog cineva sa ma ajute

#3474
ionut986

ionut986

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 13.03.2010
pot intra in recovery mod dar face update pana la 5% si imi spune failed package

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate