Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație
 Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier
 Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...
 Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente
 

Minulescu 39 Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
h2_504

h2_504

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.07.2008
Salut!

A facut cineva rezervare sau a cumparat in acest (viitor) imobil ceva?

Am luat legatura cu persoana de contact de pe site, care este o firma ce se pare ca reprezinta exclusiv dezvoltatorul si mi-a dat cateva detalii, insa insuficiente. Cel mai ciudat lucru este ca lipseste panoul de informare cu privire la constructia care se ridica unde ar trebui sa se specifice numarul autorizatiei de construire, numele proiectantului general, numele antreprenorului general, etc. Un inginer constructor mi-a spus ca absenta panoului poate atrage o amenda foarte mare de la ISC (zeci de mii de lei), dar si alte amenzi mai mici de la Politia Locala.

Ceva informatii cu privire la aceste aspecte?

#2
clipman

clipman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 25.04.2014
Ce poze frumoase. Departe rau de adevar.
PS. VERDELE ALA.

Edited by clipman, 27 March 2016 - 20:21.


#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Detaliile insuficiente banuiesc ca sunt datorita intrebarilor insuficiente.

#4
Joakin

Joakin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 27.07.2015
Nu au panou pentru ca nu au ce sa scrie in el.
Acest imobil nu are autorizatie de construire.
Zona respectiva este o zona protejata intrucat vis a vis este un corp de cladire din fosta fabrica Timpuri Noi clasat obiect de Patrimoniu. Vaga mea intuitie imi spune ca datorita acestui aviz de la culte nu a fost obtinuta inca autorizatia.
Investitorul/constructorul este cel de la Moon Residence, iar metehnele sunt cele uzual intalnite in zona Popesti.
Bafta cumparatorilor!

#5
h2_504

h2_504

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.07.2008
Buna Joakin!

Se pare ca stii cate ceva detalii despre cladire/dezvoltatori. La ce metehne te referi? Stii ceva despre dezvoltatori ce ar fi de interes pentru cineva care si-ar dori un apartament acolo (de exemplu eu)? Care este cladirea care spui ca ar impiedica obtinerea autorizatiei? Nu ar trebui sa fie afectata de aceasta problema si complexul de birouri TN Square (care se construieste vis-a-vis)?

#6
Joakin

Joakin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 27.07.2015
Detalii despre cladiri cu probleme gasiti aici, inclusiv cea din Minulescu.
http://www.juristurban.ro/
Cei de la TN Square au luat avizul in 2 ani.

#7
h2_504

h2_504

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.07.2008
Multumesc pentru informatii. Interesant ghidul de pe site. Nu gasesc insa detaliile legate de cladiri (inclusiv cea din Minulescu, de care ziceai). Baza de date este "Under construction". Poti te rog sa imi dai un link unde sa gasesc detalii despre aceasta cladire?

Am gasit in tabul "Call center" ceva legat de Minulescu 39 colt cu Vlad Dracul. Cred ca despre cladirea in cauza este vorba. Nu am inteles insa cine a facut solicitarea (Asociatia Salvati Bucurestiul?), catre cine si care e obiectul solicitarii. Banuiesc (nu sunt sigur si nici nu sunt foarte familiar cu domeniul) ca se solicita detalii privitoare le constructie. Nu inteleg de ce nu a pus intrebarea cu subiect si predicat (de exemplu: care este autorizatia de construire sau de ce lipseste panoul de informare, etc).

#8
Joakin

Joakin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 27.07.2015
Cazul este in lucru in cadrul Asociatiei. In curand vor afisate detalii.

#9
mog

mog

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,024
  • Înscris: 20.01.2009
cand credeam ca le am vazut pe toate referitor la minciunile dezvoltatorilor de pe site urile de prezentare a complexelor imobiliare, am deschis si eu linkul catre acest proiect (pus in primul post), care inca n a inceput (sau abia a inceput constructia) iar in partea de jos a paginii gasesti testimoniale de la persoane care deja s au mutat acolo! Fabulos!

Edited by mog, 29 March 2016 - 10:39.


#10
opmdsm

opmdsm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 12.12.2007

View Postmog, on 29 martie 2016 - 10:38, said:

cand credeam ca le am vazut pe toate referitor la minciunile dezvoltatorilor de pe site urile de prezentare a complexelor imobiliare, am deschis si eu linkul catre acest proiect (pus in primul post), care inca n a inceput (sau abia a inceput constructia) iar in partea de jos a paginii gasesti testimoniale de la persoane care deja s au mutat acolo! Fabulos!

lol, asta-i tare :)

#11
Joakin

Joakin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 27.07.2015
Aici e liniste totala de vreo 6 saptamani...Ca si pe santier...Se verifica faptul ca nu au autorizatie si unele avize nu sunt luate. Din schitele lor intuiesc si ca au fost depasiti si coeficientii zonei (POT si CUT).

#12
vladec

vladec

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 23.11.2004

View PostJoakin, on 07 mai 2016 - 12:05, said:

Aici e liniste totala de vreo 6 saptamani...Ca si pe santier...
Eu am vizitat prin Iunie aproximativ. Exista panou de informare, totul parea in regula, se lucra pe santier. Cateva etaje erau deja ridicate.
Sa inteleg ca autorizatia si avizele au fost luate?

#13
Alex1690

Alex1690

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.01.2016

View Postvladec, on 24 iulie 2016 - 12:13, said:

Eu am vizitat prin Iunie aproximativ. Exista panou de informare, totul parea in regula, se lucra pe santier. Cateva etaje erau deja ridicate.
Sa inteleg ca autorizatia si avizele au fost luate?

Da, s-a luat autorizatia. Apare nr. ei pe panou.

#14
mihaiureche

mihaiureche

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.01.2007
Salutare

Si eu sunt interesat de achizitia unui apartament de 3 camere in acest imobil.
Este cineva de pe forum care a achizitionat deja si ne poate da mai multe informatii?

Multumesc,

Toate cele bune,

#15
gigineo2000

gigineo2000

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.09.2016

View Postmihaiureche, on 05 septembrie 2016 - 18:15, said:

Salutare

Si eu sunt interesat de achizitia unui apartament de 3 camere in acest imobil.
Este cineva de pe forum care a achizitionat deja si ne poate da mai multe informatii?

Multumesc,

Toate cele bune,


Ce informatii ai nevoie ?

#16
scheffe

scheffe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 02.07.2013
cat costa 3 camere la minulescu?

cum e cu locu de parcare?

#17
gigineo2000

gigineo2000

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.09.2016
Aici e o lista cu preturile:
http://www.star-cons...-timpuri-noi-3/

Din cate stiu au locuri si la subsol si suprateren si preturile variaza in functie de loc.

#18
mog

mog

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,024
  • Înscris: 20.01.2009
Haha ce preturi :)))))))

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate