Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Totul despre Wizzair

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
16156 replies to this topic

#14311
Lucaciu

Lucaciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 624
  • Înscris: 05.01.2007
Au pus zborurile pentru anul viitor. Aseara pe la 12 am intrat si aveau ceva promo - a expirat pe la 1.
Am luat 3 bilete Cluj - Corfu + bagaj cala 20kg cu 520 lei in luna august 2023. Din pacate nu am mai apucat sa mai iau un rand de bilete pentru ca a expirat promotia.

Edited by Lucaciu, 13 August 2022 - 10:37.


#14312
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,010
  • Înscris: 03.12.2005

View PostBursul, on 05 august 2022 - 12:55, said:

Sibiu - Memmingen: intarziere 30 minute. Cica ar fi aglomeratie pe "autostrada" de la 8000 m inatlime Posted Image

Exact asa stau lucrurile. Stii, avioanele au prostul obicei sa refuze sa stea in aer sub o anumita viteza. Efectiv nu le poti opri pe avarii in coloana. Si-s vreo 10 ani de cand incerc.

#14313
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,296
  • Înscris: 02.09.2014
"Sute de ieşeni abandonaţi la Bergamo de Wizz Air, de luni până vineri.

Pasagerii cursei de luni seară pe ruta Milano (Bergamo) – Iaşi au aflat, brusc, la poarta îmbarcării, că zborul lor a fost anulat: 200 de persoane au rămas blocate în aerogară, iar în primă fază nu au beneficiat de vreo explicaţie. La câteva ore după anularea zborului, li s-a comunicat că motivul a fost „vremea nefavorabilă”. „E frustrant când te ia de prost”, a comentat un pasager. Celor 200 de ieşeni li s-au alăturat 200 de craioveni, în cazul cărora tot Wizz le-a anulat zborul, în acelaşi timp cu cel spre Iaşi."  https://www.ziarulde...or--331046.html

#14314
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,339
  • Înscris: 14.06.2006
WIZZ AIR ANUNȚĂ DESCHIDEREA BAZEI SALE DIN SUCEAVA

Wizz Air a anunțat astăzi deschiderea unei baze noi în Suceava, extinzându-și operațiunile în România. Odată cu alocarea a două noi aeronave moderne Airbus A321neo, Wizz Air oferă acum 11 rute către 7 țări de pe Aeroportul Internațional „Ștefan cel Mare” Suceava. Noua aeronavă va sprijini zborurile pe cinci noi rute, către Paris-Beauvais (Franța), Bruxelles-Charleroi (Belgia), Veneția-Treviso (Italia), Larnaca (Cipru) și Eindhoven (Olanda). Biletele pentru noile rute sunt deja disponibile online pe wizzair.com și prin intermediul aplicației pentru mobil începând cu 24,99 EUR / 119 RON.

Cu o nouă bază și două aeronave alocate în Suceava, Wizz Air își reafirmă angajamentul față de aeroporturile regionale de a oferi destinații populare la tarife ultra-reduse cât mai multor pasageri, în cel mai sustenabil mod posibil. Începând cu 15 decembrie, românii pot călători de la Suceava la Paris-Beauvais în zilele de joi și sâmbătă. O zi mai târziu, pe 16 decembrie, vor începe zborurile din Suceava către Bruxelles-Charleroi în fiecare luni, miercuri și vineri, iar spre Veneția-Treviso în fiecare luni și vineri. În plus, începând cu 17 decembrie, pasagerii pot călători către Larnaca și Eindhoven, ambele cu plecare în zilele de marți și sâmbătă.


NOILE RUTE WIZZ AIR DIN SUCEAVA

RUTE ZILE ÎNCEPÂND CU DE LA**

Suceava – Paris-Beauvais joi, sâmbătă 15 decembrie 24,99 EUR / 119 RON
Suceava – Bruxelles-Charleroi luni, miercuri, vineri 16 decembrie 24,99 EUR / 119 RON
Suceava – Veneția-Treviso luni, vineri 16 decembrie 24,99 EUR / 119 RON
Suceava – Larnaca marți, sâmbătă 17 decembrie 24,99 EUR / 119 RON
Suceava – Eindhoven marți, sâmbătă 17 decembrie 24,99 EUR / 119 RON

#14315
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,769
  • Înscris: 03.04.2017
Mie nu imi merge aplicatia si nici pe site nu pot sa vad noile curse.
Ce nu inteleg eu e de ce se dubleaza astia de la wizz cu cursele celor de la ryanair(bruxelles ,venetia,milano) sunt chiar ass de multi pasageri ca nu incap in avioane si mai trebuie curse? Asta pe langa faptul ca terminalul2 din suceava nu e gata si se sta ca sardelele in cel existent.

Edited by dacrad2, 18 August 2022 - 00:03.


#14316
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,339
  • Înscris: 14.06.2006

View Postdacrad2, on 17 august 2022 - 23:57, said:

Ce nu inteleg eu e de ce se dubleaza astia de la wizz cu cursele celor de la ryanair(bruxelles ,venetia,milano) sunt chiar ass de multi pasageri ca nu incap in avioane si mai trebuie curse? Asta pe langa faptul ca terminalul2 din suceava nu e gata si se sta ca sardelele in cel existent.
Astazi mai urmeaza un anunt de la Iasi, se pare ca extind si baza de acolo.

#14317
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,597
  • Înscris: 17.08.2007
Au anuntat acum:

Iasi -Basel, Copenhaga, Memmimgen
Craiova-Torino, Billund
London-Podgorica

#14318
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,296
  • Înscris: 02.09.2014
"Ungaria a lansat o investigație împotriva Wizz Air, cea mai mare companie aeriană a sa, pentru încălcarea legislației privind protecția consumatorului.
Ministerul Justiţiei din Ungaria susţine că a primit multe plângeri la adresa Wizz Air deoarece operatorul aerian cu sediul în Budapesta nu ar fi oferit informaţii şi asistenţă clienţilor ale căror zboruri au fost întârziate sau anulate, conform agenţiei de presă ungare MTI.
De asemenea, Wizz Air este acuzată că nu a acordat cazare şi o nouă rezervare pentru pasagerii afectaţi, nu a răspuns plângerilor consumatorilor în termen de 30 de zile şi operează o linie telefonică de asistenţă pentru clienţi cu suprataxă, ceea ce contravine legislaţiei şi drepturilor consumatorilor din Ungaria, a precizat Ministerul Justiţiei."
https://economie.hot...sumatorului.htm

#14319
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,597
  • Înscris: 17.08.2007
Au cam ramas singurul low cost care face legea prin Europa de Est si daca nu ia nimeni masuri li se cam urca la cap.

#14320
travelpouch

travelpouch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 09.06.2010
Nu stiu daca s-a mai scris, Ryad si Jeddah din 9, respectiv 10 ianuarie 2023. Sursa: https://boardingpass...udita-din-2023/

Ma intreb ce public ţinteşte Wizz cu rutele astea, sunt curios daca vor fi rentabile.

#14321
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,643
  • Înscris: 12.12.2006
Probabil imigranti din respectivele tari. Si-or fi facut ei niste calcule privind cererea…

#14322
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,296
  • Înscris: 02.09.2014

 mdt, on 26 august 2022 - 09:52, said:

Probabil imigranti din respectivele tari. Si-or fi facut ei niste calcule privind cererea…
Jeddah si Ryad sunt in aceeasi tara, Arabia Saudita. Zborurile vizeaza turistii romani care vor sa viziteze cele doua orase saudite, asa reiese din articolul asta: https://adevarul.ro/...rce=adevarul.ro

Nu au nicio treaba cu imigrantii, Arabia Saudita e o tara bogata din care nu emigreaza lumea, aduc ei muncitori straini (in principal din Bangladesh, India, Sri Lanka, Pakistan, de regula musulmani, ca si sauditii).
Romani nu prea sunt pe acolo cu munca, decat niste antrenori si jucatori de fotbal, ii numeri pe degetele de la o mana.

#14323
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,643
  • Înscris: 12.12.2006
Bun, atunci reformulez: cred ca in target sunt si oamenii de afaceri sauditi care fac afaceri cu Romania sau stabiliti in Romania si care mai doresc sa-si viziteze tara natala din cand in cand. E doar o presupunere de-a mea.

#14324
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,296
  • Înscris: 02.09.2014

 mdt, on 26 august 2022 - 11:36, said:

Bun, atunci reformulez: cred ca in target sunt si oamenii de afaceri sauditi care fac afaceri cu Romania sau stabiliti in Romania si care mai doresc sa-si viziteze tara natala din cand in cand. E doar o presupunere de-a mea.
Nu sunt "gica contra", dar nici astia nu cred ca sunt targetul lor Posted Image

Uita-te la pretul biletelor, low cost, 55 de euro, ei vor sa aduca turisti, daca citeai articolul din link-ul pus de mine vedeai asta: "Wizz Air a semnat un Memorandum de Înţelegere cu Ministerul Investiţiilor al Regatului Arabiei Saudite, o iniţiativă a Ministerului Turismului, menită să îmbunătăţească dezvoltarea sectorului turismului saudit."

Vor sa aduca turisti straini in Arabia Saudita, aduc nu doar romani ci si italieni, unguri, austriceci etc. Vezi harta aia de la inceputul articolului.

Edited by Costel2014, 26 August 2022 - 13:15.


#14325
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,206
  • Înscris: 08.12.2006
Wizz air nu m ai e de multa vreme un low cost, sunt niste smecheri care profita de ideea intiparita in mintea oamenului ca sunt low cost.

Am vrut sa zbor de la Bucuresti la Birmingham la sfarsitul lui August, inceputul lui Sept, doar un dus cu bagaj de cala de 20 de Kg...Wizz air...mi-a bagat scurt un 350 de lire doar un dus (zbor de maxim 3 ore). Am cascat niste ochi cat cepele. Am renuntat, mi-am luat cu escala la Munchen cu Lufthansa ( o ora de stat in Munchen) si am dat 145. Totusi , cu restul de bani pot face cu totul altceva decat sa le umflu curu lu Wizz

Asta in ideea in care , la sfarsitul lui Septembrie mi-am luat Londra -Taipei la Bristish dus intors zbor direct  (3 saptamani intre dus si intors) cu 645 de lire . Wizz air rulz.

In schimb...cu Wizz nu te plictisesti niciodata, inca se mai aplauda la aterizare, in ciuda preturilor exorbitante, clientii sunt fideli

Edited by cuculea, 26 August 2022 - 13:55.


#14326
Costel2014

Costel2014

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,296
  • Înscris: 02.09.2014

 cuculea, on 26 august 2022 - 13:52, said:

Wizz air nu m ai e de multa vreme un low cost, sunt niste smecheri care profita de ideea intiparita in mintea oamenului ca sunt low cost.

Am vrut sa zbor de la Bucuresti la Birmingham la sfarsitul lui August, inceputul lui Sept, doar un dus cu bagaj de cala de 20 de Kg...Wizz air...mi-a bagat scurt un 350 de lire doar un dus (zbor de maxim 3 ore). Am cascat niste ochi cat cepele. Am renuntat, mi-am luat cu escala la Munchen cu Lufthansa ( o ora de stat in Munchen) si am dat 145. Totusi , cu restul de bani pot face cu totul altceva decat sa le umflu curu lu Wizz

Asta in ideea in care , la sfarsitul lui Septembrie mi-am luat Londra -Taipei la Bristish dus intors zbor direct  (3 saptamani intre dus si intors) cu 645 de lire . Wizz air rulz.

In schimb...cu Wizz nu te plictisesti niciodata, inca se mai aplauda la aterizare, in ciuda preturilor exorbitante, clientii sunt fideli
Cand imi iau bilet fara bagaj de cala, de regula gasesc bilete ieftine. Bine, am platit si eu sute de euro pentru un Bucuresti-Torino, dar asta pentru ca luasem biletele foarte tarziu, cu cateva zile inainte de zbor.

#14327
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,597
  • Înscris: 17.08.2007
Pe ruta Bucuresti-Basel pe care familia mea zboara de la introducerea ei acum nici nu mai stiu cati ani preturile erau max 50euro/dus-intors off season (primavara si toamna) in timpul verii 100-120 euro si de marile sarbatori (Paste Craciun) sareau calul spre max 2-300 euro.
Acum daca gasesti cu 100 e mare minune si vad ca in vara asta 200-250 au fost biletele. Vad ceva preturi mai scazute pe octombrie.

Regula e simpla, daca pe o destinatie sunt singuri si e cerere umfla preturile fara numar, daca mai zboara si altii atunci isi mai pondereaza pretentiile.
Vad ca si la bagajul de mana au crescut pretul, acum e 55 euro pe segment pe Bucuresti. (si la bagaj preturile difera fc de destinatie)

E un joc de-a soarecele si pisica cu ei. Tot titmpul am senzatia ca e ceva de genul: care pacaleste pe care.

#14328
mihail1986

mihail1986

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 27.06.2008
Salutare, am luat niste bilete pentru ianuarie, greseala a fost sa cumpar si locurile tot asa din timp, au modificat deja zborul de vreo 2 ori, aveam locuri luate pe randul 8 si la dus si la intors, dupa modificarea zborului mi-au dat locuri aleatorii pe ultimul rand, intai au schimbat aeronava pe dus cu una mai mare, acum programul de 2 ori si mi-au schimbat si pe intors locurile tot pe ultimul rand mi-au dat fara sa am posibilitatea sa aleg (acum trebuie sa platesc taxa schimbare loc daca vreau alt loc), oare daca sun la ei am vreo sansa sa-mi dea locurile mai in fata aeronavei?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate