Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Totul despre Wizzair

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
16139 replies to this topic

#14275
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,765
  • Înscris: 03.04.2017
Rute noi pentru wizz. Din toamna zboara si spre maldive din abu dhabi.

#14276
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,537
  • Înscris: 30.10.2003
Stie careva daca s-a mai calmat situatia cu anularile de zbor?

#14277
flg20

flg20

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 22.01.2020

 Bursul, on 25 iulie 2022 - 08:17, said:

Stie careva daca s-a mai calmat situatia cu anularile de zbor?

Da, pare sa fi scazut destul de mult nr anularilor. Sunt inca foarte multe  intarzieri si de 2-3 ore dar asta e, daca nu ai de prins conexiune nu e mare lucru.

Dar poti intra pe flightradar24 si dai cautare dupa origine si destinatie si iti apare lista cu zboruri, si vezi in fiecare zi cand a plecat, cand a ajuns, daca s-a anulat.

#14278
yulica19

yulica19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 26.02.2007
Salut! Am facut o rezervare cu numele meu pentru zbor, dar in confirmare mi-a aparut alt nume de pe rezervarea anterioara. Deci acum am o rezervare dar e cu alt nume. Am trimis o reclamatie scrisa catre ei, dar termenul de rezolvare e 30 zile.
Ma gandesc ca daca nu se rezolva modificarea de la ei sa merg asa, dar se verifica cumva la boarding buletinul sau doar biletul?  :)
Am mers cu Austrian de cateva ori si era nevoie doar de codul de bare al biletului.

#14279
blackiesasha

blackiesasha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 21.01.2013
Nu ai facut rezervarea din contul tau? Titularul contului este obligator unul dintre pasageri (daca sunt mai multi). Daca esti unicul pasager si s-a intimplat ce zici, inseamna ca nu esti titularul contului de unde ai facut rezervarea.

#14280
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,537
  • Înscris: 30.10.2003

 yulica19, on 01 august 2022 - 07:20, said:

Salut! Am facut o rezervare cu numele meu pentru zbor, dar in confirmare mi-a aparut alt nume de pe rezervarea anterioara. Deci acum am o rezervare dar e cu alt nume. Am trimis o reclamatie scrisa catre ei, dar termenul de rezolvare e 30 zile.
Ma gandesc ca daca nu se rezolva modificarea de la ei sa merg asa, dar se verifica cumva la boarding buletinul sau doar biletul?  Posted Image
Am mers cu Austrian de cateva ori si era nevoie doar de codul de bare al biletului.
Depinde de noroc. Ultima data nu au verificat daca numele din buletin corespunde cu ala de pe bilet. Vamesii au cerut buletinul, aia de aeroport si Wizz au verificat biletul biletul.

#14281
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,630
  • Înscris: 12.12.2006
In unele aeroporturi politistul de frontiera mi-a cerut si boarding pass-ul. Tot la fel, mi s-a intamplat sa ceara si actele la imbarcare si sa le compare cu boarding pass-urile. Asa ca eu zic ca e la noroc. (Vorbesc de zboruri in 2021-2022, dar am avut destul de multe asa ca nu imi amintesc care-unde)

Edited by mdt, 02 August 2022 - 07:49.


#14282
yulica19

yulica19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 26.02.2007

 blackiesasha, on 01 august 2022 - 20:24, said:

Nu ai facut rezervarea din contul tau? Titularul contului este obligator unul dintre pasageri (daca sunt mai multi). Daca esti unicul pasager si s-a intimplat ce zici, inseamna ca nu esti titularul contului de unde ai facut rezervarea.
Am inteles ce s-a intamplat. Am cumparat un bilet anul trecut unei persoane si s-a creat contul pe numele ei. Cand am intrat acum in cont am schimbat numele cu al meu(s-a facut update la ce afiseaza), am facut rezervare pentru titularul de cont, inainte de a plati aparea numele corect, dar...
In confirmarea rezervarii a aparut numele vechi si dupa ce am facut logout/login in contul de wizzair apare tot numele vechi.
Deci cumva nu se salveaza numele nou in baza lor de date.
Am incercat de mai multe ori sa schimb numele titularului de cont dar nu functioneaza.

Edited by yulica19, 02 August 2022 - 10:48.


#14283
moniK_06

moniK_06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 11.11.2006
din cate am inteles, nu poti schimba numele titularului de cont.
LE: da, uite ce scrie pe site ul lor
https://wizzair.com/...-trebuie-sa-fac
Puteți corecta greșelile prin reintroducerea detaliilor personale relevante în profilul dumneavoastră. Pentru a face acest lucru, conectați-vă și faceți clic pe Profilul meu. Toate câmpurile pot fi editate, cu excepția numelui, formulei de adresare și adresei de e-mail. După editare, faceți clic pe Salvați pentru a finaliza corecturile. De asemenea, puteți contacta Centrul telefonic Wizz Air pentru asistență.

Edited by moniK_06, 02 August 2022 - 10:56.


#14284
yulica19

yulica19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 26.02.2007

 moniK_06, on 02 august 2022 - 10:53, said:

din cate am inteles, nu poti schimba numele titularului de cont.
Totusi pe cont iti da impresia ca poti modifica, apare modificat dupa ce schimbi, dar nu se salveaza la logout.
E un bug de-al lor?

Revenind la verificarea numelui si noroc...
Cursa este Iasi - Torino si insotesc un prieten iar prezenta mea este optionala. Urma sa ne intoarcem cu o masina si sa-l sustin moral Posted Image
Am calatorit saptamana trecuta cu Austrian din Iasi si nu a verificat nimeni biletul impreuna cu actele. Deasemenea nici in Viena sau Frankfurt.
Necunoscuta ar fi boardingul din Iasi cu wizzair. Fiind lowcost pot cauta motive mai multe sa nu te primeasca.

Dar asta e o discutie teoretica pentru ca nu am tupeul necesar sa ma duc cu alt nume pe bilet Posted Image
Dar poate va fi util altei persoane care nu are de ales(nu are bani sau timp sa schimbe).

Edited by yulica19, 02 August 2022 - 11:11.


#14285
Aylinn1

Aylinn1

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 17.03.2020
Ce interesantă fază, am zbor mâine seară și tot verificam la locuri din când în când, dimineața mai erau 47 locuri libere și restul toate ocupate din 180 (6 x 30 de rânduri), acum sunt mult mai multe libere și avionul are 40 de rânduri, inclusiv cele 2 de langa mine s-au eliberat acum. Știe cineva care e explicația? Au schimbat avionul?

#14286
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,279
  • Înscris: 19.07.2008
Probabil au bagat un A321 in loc de A320

#14287
Aylinn1

Aylinn1

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 17.03.2020
Acum a revenit la cel scurt

#14288
nasty2

nasty2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 937
  • Înscris: 22.02.2011

 Bursul, on 25 iulie 2022 - 08:17, said:

Stie careva daca s-a mai calmat situatia cu anularile de zbor?

Din nefericire am primit azi un mesaj:
Care sunt optiunile? Că am aranjate din timp Crăciun, alte zboruri, o plecare într-o excursie între zboruri!

Attached Files


Edited by nasty2, 04 August 2022 - 16:35.


#14289
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,537
  • Înscris: 30.10.2003
Nasol.
Sotia a zburat ieri Memmingen - Timisoara fara probleme. Maine vine inapoi, sper sa faca pe nebunii.

#14290
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,550
  • Înscris: 14.04.2008
Speri sa faca sau sa NU faca?😁

nasty2, vad ca wizz pe 24 dec are cursa seara, la 20h. Fie iti schimbi rezervarea la aia, fie pe 23 (tot seara, la aceeasi ora), fie iti iei la alta companie si ceri restituire.

#14291
nasty2

nasty2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 937
  • Înscris: 22.02.2011
Păi am luat biletele la un preț mic de acum câteva luni. Acum dacă mă uit cât costă pe 24 dec sau +/-1,2 zile indiferent la ce companie, prețul este x10...
Dar nu mai spun că mi-a mai venit o modificare, care m-a dat peste cap, în sensul că revelionul programat la Roma trebuie să-l fac fără rude în Tenerife!!!

Attached Files



#14292
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,765
  • Înscris: 03.04.2017

 nasty2, on 05 august 2022 - 11:29, said:

Păi am luat biletele la un preț mic de acum câteva luni. Acum dacă mă uit cât costă pe 24 dec sau +/-1,2 zile indiferent la ce companie, prețul este x10...
Dar nu mai spun că mi-a mai venit o modificare, care m-a dat peste cap, în sensul că revelionul programat la Roma trebuie să-l fac fără rude în Tenerife!!!
La modificare de zi in cazul unei anulari,nu stiu daca mai platesti ceva. Anul trecut am avut zbor in abu dhabi,a fost anulat si am mutat zborul in dubai fara alte taxe in plus

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate