Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 

Totul despre Wizzair

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
16139 replies to this topic

#14293
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,537
  • Înscris: 30.10.2003
Sibiu - Memmingen: intarziere 30 minute. Cica ar fi aglomeratie pe "autostrada" de la 8000 m inatlime :lol:

#14294
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,550
  • Înscris: 14.04.2008

 nasty2, on 05 august 2022 - 11:29, said:

Păi am luat biletele la un preț mic de acum câteva luni. Acum dacă mă uit cât costă pe 24 dec sau +/-1,2 zile indiferent la ce companie, prețul este x10...
Dar nu mai spun că mi-a mai venit o modificare, care m-a dat peste cap, în sensul că revelionul programat la Roma trebuie să-l fac fără rude în Tenerife!!!
😁
Poti modifica rezervarea venita.
Nu mai platesti nimic,iti alegi ce data vrei (ai un interval de +/- 14 zile parca). Poti schimba inclusiv destinatia daca doresti.

#14295
blackiesasha

blackiesasha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 21.01.2013
Destinatia se poate schimba intre anumite limite...apar in site ce posibilitati ai.

#14296
Lucaciu

Lucaciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 624
  • Înscris: 05.01.2007
Pe cand oare pun baietii zborurile pentru anul viitor ? Mai am una mie lei credit la wizz si expira pe 15 septembrie.

Edited by Lucaciu, 06 August 2022 - 15:55.


#14297
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,765
  • Înscris: 03.04.2017
Prin septembrie parca,nu mai știu exact de cand cu pandemia

#14298
mhro

mhro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 03.05.2020
am facut o pre-rezervare pentru plata prin transfer bancar catre Wizz. Problema este ca informatiile sunt usor confuze. As prefera sa fac plata online prin transfer bancar catre contul lor OTP Bank (eu fiind de asemenea client OTP Bank).

Cod SWIFT OTPVROBU
Număr de cont pentru transferuri naționale
Număr de cont pentru transferuri internaționale
Doar numerar, cont bancar RO51OTPV320000076516RO01
Beneficiar Wizz Air Hungary Kft (Account number for cash deposit payments)

Sa inteleg ca accepta doar depuneri la casieria unei sucursale OTP Bank? Nu pot face transfer direct din contul meu catre al lor? fiind ambii clientii aceleiasi banci?

#14299
mhro

mhro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 03.05.2020
eu centrez, eu dau cu capul, intr-un final am facut plata la casieria unei sucursale OTP Bank folosind un formular special pentru rezervarile Wizz. Daca am avut succes sau nu, nu se stie. Angajatii erau pe langa subiect. Urmaresc rezervarea in zilele ce urmeaza.

#14300
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,765
  • Înscris: 03.04.2017
Ce e asa confuz? Eu am platit de cateva ori la casierie la otp bank si nu a fost nici o problema. Daca scrii corect datele nu ai de ce sa-ti faci griji.

#14301
blackiesasha

blackiesasha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 21.01.2013
Care e ideea de a plati cash fata de plata online cu cardul?

#14302
mhro

mhro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 03.05.2020

 dacrad2, on 08 august 2022 - 21:17, said:

Ce e asa confuz? Eu am platit de cateva ori la casierie la otp bank si nu a fost nici o problema. Daca scrii corect datele nu ai de ce sa-ti faci griji.

Confuzia a venit din partea angajatilor care nu stiau procedura, insa o doamna si-a adus aminte ca au un formular non-standard pentru plati wizz, efectiv o hartie a4 copiata la imprimanta de atatea ori incat abia era lizibila.

 blackiesasha, on 09 august 2022 - 05:58, said:

Care e ideea de a plati cash fata de plata online cu cardul?

Niciuna in mod special, nu aveam cardul la indemana.

#14303
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,279
  • Înscris: 19.07.2008
Aplicatie de mobile banking nu exista pentru OTP?

Mi se pare pierdere de vreme umblatul pe la ghiseu, eventual sa prind si o coada de 15 oameni care toti vor sa depuna bani, sa transfere etc
Asta daca esti deja acolo, ca in orasele mai mari... pana gasesti loc de parcare, pana te invarti, poate mai trebuie sa platesti si taxa pentru parcare... nu merita

Oricum nu am mai intrat in banca pentru casierie de o gramada de ani de cand mi-am deschis cont la Raiffeisen care a venit cu mobile banking inclus. Si la ING vreo 5 luni nu am avut card deloc fiindca nu a fost nevoie. Plati, transferuri, cumparaturi -> aplicatia mobila


Legat de metoda asta de achizitie de bilete, am mai urmarit pe facebook, si se plangeau unele persoane ca dureaza prea mult procesul. Daca ai o urgenta si cumperi biletul cu 3-4 zile inainte de decolare, poate te trezesti cu surprize. Cel mai bine -> aplicatia wizzair pe telefonul mobil, urmaresti, cumperi, primesti notificare daca e ceva, ai biletele si in mod offline

#14304
mhro

mhro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 03.05.2020
Exista aplicatie de Mobile Banking, desigur, insa din instructiunile lor scria ca platile prin contul de OTP se fac in numerar https://wizzair.com/...transfer-bancar

Altfel as fi facut si eu viramentul direct catre ei. Mi se pare si mie pierdere de vreme, am mai facut asta o singura data acum multi ani si nu mai stiam procesul. In rest, toate platile se fac online.

#14305
dacrad2

dacrad2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,765
  • Înscris: 03.04.2017

 blackiesasha, on 09 august 2022 - 05:58, said:

Care e ideea de a plati cash fata de plata online cu cardul?
Ideea e ca poate nu ai bani pe card ci cash si mergi la banca,asa cum a fost in cazul meu.Cand am avut bani destui pe card am platit din aplicatie.

#14306
Attibarth

Attibarth

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.08.2022
Am primit astăzi următorul SMS și mail:
Dear customer, please know that your Wizz Air flight will arrive at Terminal 2 of Sofia International Airport (SOF). WIZZ
Zborul meu este mâine de la Cluj la Napoli. In aplicatie nu apare nici o modificare la zborul respectiv. Știe cineva mai multe? Ați mai pățit asta? Mulțumesc



#14307
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007
Poate face o escala la Sofia?
Sau poate e o greseala.

Edited by atupi, 09 August 2022 - 15:30.


#14308
mhro

mhro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 03.05.2020

 Attibarth, on 09 august 2022 - 15:01, said:

Am primit astăzi următorul SMS și mail:
Dear customer, please know that your Wizz Air flight will arrive at Terminal 2 of Sofia International Airport (SOF). WIZZ
Zborul meu este mâine de la Cluj la Napoli. In aplicatie nu apare nici o modificare la zborul respectiv. Știe cineva mai multe? Ați mai pățit asta? Mulțumesc

Probabil o eroare. Istoricul zborului pare normal https://www.planemap.../flights/W63427 ; https://www.flightra.../flights/w63427

#14309
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007

 Attibarth, on 09 august 2022 - 15:01, said:

Am primit astăzi următorul SMS și mail:
Dear customer, please know that your Wizz Air flight will arrive at Terminal 2 of Sofia International Airport (SOF). WIZZ
Zborul meu este mâine de la Cluj la Napoli. In aplicatie nu apare nici o modificare la zborul respectiv. Știe cineva mai multe? Ați mai pățit asta? Mulțumesc
Este eroare clar, acelasi mesaj l-au dat si ptr zborul Bucuresti-Geneva. Ignora-l!

#14310
mhro

mhro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 03.05.2020
Plata prin acel formular din sediile OTP Bank a functionat, a durat cam 36 de ore confirmarea. Mi se pare usor misleading procesul.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate