Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Galaxy Note 7 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
2356 replies to this topic

#2305
farockhcm

farockhcm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,919
  • Înscris: 13.05.2013
Incepe... Totusi vad ca pe Wi Fi se poate folosi in continuare dar vorbesti,nu trimiti sms-uri,nu te conectezi 3G,4G.

Cine isi permite sa-l tina asa,e dispus sa scoata inca 800-1000 de euro pentru alt flashgip,se poate bucura de Note 7 in continuare,in conditiile date,fare update-uri etc.

Edited by farockhcm, 04 November 2016 - 16:06.


#2306
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
Vad ca au de adunat și aproape 3 milioane de mașini de spălat.
Multe tone de reciclat

#2307
adriahno

adriahno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 06.07.2006
Stai liniștit că nu e singurul producător care se confruntă cu recall-uri, însă ei sunt în vizorul media acum

#2308
smentoma

smentoma

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 27.04.2008
Note 7 a murit! Exista Insa alternative aproape identice. Telefonul din clipul de mai jos este al meu si pot confirma ca acest rom merge excelent cu o baterie foarte buna dacă e putin ținut în frâu de grenify si package disable. Glance plus suplineste lipsa aod-ul:
https://www.youtube....?ci=sg1KQfk_ffk

#2309
radusky1

radusky1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.10.2016
"celebra functie de creare gifuri"..."foarte foarte utila.."..la ce naiba e asa de utila prostia aia, sa faci gifuri? gifuri fac si eu cu lumia 950 xl...e doar funny, deloc utila. in rest, in video-ul cu note-ul 5, in afara de mazgaleli pe s-note, nu am inteles nimic. apropo de multitasking pe note: deschizi vreo 3 aplicatii (un notepad, un browser, mail, dialer)...buun...copiezi de colo ce ai chef, doar ca atunci cand suni, sau esti sunat, se duce dracu totu! apare un ditamai dialer-ul ca la un htc din 2008! :-)))
note-ul este un fail, folosit indeosebi de copii si pitipoance. asta e si motivul pentru care mi se facea rusine uneori cu el (note1, 2, 4 - am avut). In rest, iti creaza impresia periculoasa ca te poti baza pe el, iar atunci cand o faci, constati ca ai probleme mari si tre sa faci tot felul de artificii care mai mult te enerveaza si te solicita. in rest, sa vezi pe cineva ca ia notite la o intalnire pe note, este ca si cum te uiti la cel mai penibil personaj din sala (cand toata lumea noteaza pe agenda, tu notezi pe note: daca e cineva antreprenor, incercati sa faceti asta in fata clientilor si e aproape garantat ca i-ati pierdut). Ceea ce e bun la el, e ca iti mananca timpul sa tot descoperi tot felul de rahaturi inutile. Pe langa asta, mai e si interfata aia oribila si ultraveche de la android (de pe vremea primului HTC desire, de prin 2009 -ba, pardon, au mai schimbat culorile si ceva efecte...chiar astazi am vazut pe cineva cu un note 2: mai tineti minte sunetele care le scotea cand formai un numar de telefon? :-)))...poing, poing, poing....si cica era un device de bussines! :-))) note e doar un gimmick. sincer, nu am reusit nici macar un pictor sa-l fac sa se joace un pic cu s-pen-ul sa deseneze ceva...pt ca e total lipsit de naturalete si firesc. Pe langa, ca orice mobil samsung, dupa 1 an merge cam la 60% din cat mergea initial (asta daca l-ai butonat mai mult decat fb, whatsapp si sms)

Edited by radusky1, 15 November 2016 - 16:48.


#2310
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,960
  • Înscris: 10.07.2014
Ai stat tu si contempland in stele ai ajuns la piatra filosofala.Gusturile nu se discuta,e doar parerea ta.

#2311
radusky1

radusky1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.10.2016

View Postab06deg, on 27 octombrie 2016 - 18:29, said:

Nelule pana nu ai note 8 în mână nu o sa ai liniște. Poți sa te potolești de pe acum Posted Image
Dar este viata și după pen, după o săptămână de schimbare radicala e ok. I'm ok, betonul mi-a amortizat căderea Posted Image)
Decât sa am ghinion cu un note 5 și sa îmi anuleze garanția pe te miri ce motiv mai bine fără bat. Ca pj am doar dreptul sa ma duc în instanță și nu am nervi.
Nu mai semnez pdf pe telefon asta e, ura și la gara. Prea m-am cramponat  în bățul vieții. Nici nu m-am chinuit încă sa găsesc o soluție înlocuitoare.


pdf se poate semna cu o gramada de aplicatii pe o gramada de platforme (3, de fapt :-))...inclusiv flatten signature

#2312
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
Mulțumesc, o sa încerc :)

#2313
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,960
  • Înscris: 10.07.2014
Parerile despre un anumit gadget sunt binevenite insa a cataloga posesorii acestui model ca ,,prunci si pitipoance,,consider ca ai trecut la jigniri si meriti un report.Iti inteleg nemultumirea,nu cumpara pe viitor acest produs si limiteaza-te doar la acest lucru.Poate ai avut si o zi proasta.

#2314
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postradusky1, on 15 noiembrie 2016 - 16:47, said:

apropo de multitasking pe note: deschizi vreo 3 aplicatii (un notepad, un browser, mail, dialer)...buun...copiezi de colo ce ai chef, doar ca atunci cand suni, sau esti sunat, se duce dracu totu! apare un ditamai dialer-ul ca la un htc din 2008! :-)))
note-ul este un fail, folosit indeosebi de copii si pitipoance. asta e si motivul pentru care mi se facea rusine uneori cu el (note1, 2, 4 - am avut).
Nu cred deloc ce spui tu aici. Eu am Note 4 şi-ţi pot confirma că, atât în multitasking cât şi în monotasking - ca să zic aşa - dialer-ul este o fereastră redimensionabilă. Deci, chiar dacă nu sunt în multitasking, dialer-ul poate deveni o fereastră micuţă în jumătatea de sus a ecranului, astfel încât să pot face şi altceva pe telefon în timp ce vorbesc la el.
Note-ul (până la Note 7) nu este nicidecum un fail şi, ghici măr, ce telefon este folosit de majoritatea piţipoancelor şi a copiilor de bani gata.
Faptul că ţi se făcea ruşine cu acest telefon ţine strict de tine. Mie îmi era ruşine când nu aveam Note-ul (Note 2 era cel mai nou atunci).

A, şi încă ceva: întotdeauna când sunt sunat şi fac orice altceva, inclusiv un joc fullscreen, dialer-ul apare sub forma acelei ferestre mici în jumătatea de sus a ecranului, nicidecum în ecran complet.

#2315
in10se_l1fe

in10se_l1fe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 26.01.2011


View PostPSC, on 17 noiembrie 2016 - 13:25, said:

întotdeauna când sunt sunat și fac orice altceva, inclusiv un joc fullscreen, dialer-ul apare sub forma acelei ferestre mici în jumătatea de sus a ecranului, nicidecum în ecran complet.

Asta tine de Android, nu de telefon.


#2316
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Nu este adevarat,nu au toate telefoanele cu android aceasta optiune!

#2317
nicolas10

nicolas10

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 17.11.2016
Daca ai deschis dialer in fereastra mica si alte aplicatii, la fel, cand esti sunat sau suni, dialerul trece pe tot ecranul. Pentru a ramane sus, tre sa treci prin home sau task switch. Apelul ramane in bara de sus doar in jocuri si eventual fisiere video. Daca spui ca nu e asa, poti proba cu un video? Eu unul, sunt convins ca nu

Dialerul este redimensionabil, adevarat, dar cand suni sau esti sunat, daca cumva este deschisa acea fereastra mica cu dialerul, ea va trece pe tot ecranul si, mai mult, va minimiza toate celelalte ferestre pop up deschise cu alte aplicatii

#2318
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Pai tu crezi ca eu am toate telefoanele android?spre exemplu htc nu are,am avut m8 pana de curand si iti garantez ca nu avea,poti intra pe topicul m8 unde chiar eu am intrebat daca are optiunea asta!

#2319
nicolas10

nicolas10

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 17.11.2016
M-am referit la ce spunea PSC

...despre note 4

#2320
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Ca sa fim corecti:tine de touchwizz!

#2321
nicolas10

nicolas10

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 17.11.2016

View Postsilviu03, on 17 noiembrie 2016 - 14:46, said:

Ca sa fim corecti:tine de touchwizz!

ceea ce spun eu nu se poate realiza pe nici un fel de android...nu stiu eu pana acum sa se poata. note  este promovat ca un instrument de business, dar in fapt este doar un telefon cu tot felul de jucarii pe el care de multe ori cedeaza sau se blocheaza. parerea mea, ca la ce a scos xiaomi, mi mix, cu un ecran de 6,4 inchi pe un sasiu ca de 5,7 inchi, este viitorul. ecranul curbat este un alt gimmick care mai degraba poate enerva pe multi. viitorul este in ecrane mai mari, cu proportie fata de intregul corp al telefonului cat mai ridicata si adevarat multitasking, nu omor la ochi cu pop-up-uri minuscule...aa, si autonomie. multi producatori se intorc la ecranul full hd, pentru asta

#2322
iliemirea

iliemirea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 17.07.2014
Eu zic sa ne întoarcem la ecranul alb negru, ce ne chinuim cu atâta culoare, pixeli și alte lucruri care papa din baterie.
Al meu Note 4 nu a cedat si nu s-a blocat pana acum intr-un an de utilizare.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate