Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...

Anulare Planului Urbanistic Zonal...
 Flicker expunere drona noua

Corectare barem Tudor Vianu

Dji mini 4 pro si limita de inalt...

Masinile cu volan pe dreapta - de...
 Harta - apa minerala naturala

Recomandari forum Softpedia pentr...

Este TeamViewer o aplicatie cu cr...

RCS-RDS devine Digi Romania
 Problema monitor

Ce software secure folositi pentr...

Tub flexibil retur combustibil tr...

La multi ani @iogamac!
 

Digi Mobil Italia 2015-2016. Discuții, întrebări etc.

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
300 răspunsuri în acest subiect

#271
tcdr

tcdr

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 676
  • Înscris: 03.10.2007
Printre altele, am avut cu 1 an în urmă cartelă Cosmote care avea incluse minute națion./internaț. către mobile UE incluse inclusiv către Lyca Mobile UK + Lyca Ro. Și acum este la fel, cred. Dar Digi nu știu dacă are cu Lyca UK dar știu că cu Lyca Ro minutul este destul de scump. Revenind On-Topic, mai demult cu ceva ani în urmă minutul către Poste Italiane (MVNO)  costa cam mult.

#272
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.318
  • Înscris: 17.04.2008
Pentru cei care vor sa rezilieze abonamentele: atentie, daca ati luat telefoane pe abonamentele respective, nu e tocmai gratis rezilierea... Vi se calculeaza diferentele dintre "tariful de lista" si cat ati achitat in total pt telefonul respectiv, iar diferenta trebuie achitata in momentul "rezilierii fara costuri". Sursa: RC Digi.Mobil.

E drept, la mine de exemplu au ajuns la concluzia ca pt un telefon am platit (avans plus 12 rate) mai mult decat costul lui integral... asa ca e bine sa nu va mire nimic.

#273
tcdr

tcdr

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 676
  • Înscris: 03.10.2007
De astăzi apelurile către Wind Italia costă 2,50 cenți.

#274
rosalageorgica

rosalageorgica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 40
  • Înscris: 13.07.2014
Cartela digi cu 2 numere italia beneficiaza de ofertele din Romania mai precis pot  activa o optiune (ex.Diva) pe numarul romanesc?

#275
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.733
  • Înscris: 21.03.2005
Stiu ca la Digi Italia primesti 2 numere pe Sim, unul cu prefix de IT si unul de RO.
Cred ca se consuma minutele din optiune ca si cum ai fi in IT, desi esti in Romania cu cartela, in Roaming international.

Si tin minte ca sunt vreo 800 de nationale si 2000 in Digi Ro, Italia si Spania...

Strict la intrebarea ta - nu cred. Vezi daca in menu la *111#  ai optiunea activa.

*110*2*1*1#

Editat de MELODY, 05 martie 2016 - 21:34.


#276
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Mesaje: 8.361
  • Înscris: 16.04.2014
@rosalageorgica - Nu se pot activa optiunile disponibile in Romania pe un sim Digi Mobil Italia.

#277
rosalageorgica

rosalageorgica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 40
  • Înscris: 13.07.2014
Am inteles pe numarul din Italia.daca eu sunt in Romania si folosesc numarul de aici,nici asa nu se pot activa optiunele?



#278
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.733
  • Înscris: 21.03.2005
Ba da, se activeaza orice optiuni.
Daca esti in roaming national, poti activa optiuni de la Vodafone. 6 euro si primesti un "multumim" de la ei.
Daca esti in zona cu antene Orange, poti activa si o optiune de la Orange. Trimiti un sms la nr 0726874863 (072-OPTIUNE) in care spui ce optiune vrei.

Esti limitat la maxim 50euro/saptamana, asa ca sa nu incarci mai mult ca nu vei putea activa mai mult de 5 optiuni diferite intr-o saptamana.

#279
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Mesaje: 8.361
  • Înscris: 16.04.2014
@rosalageorgica - Daca doresti sa beneficiezi de optiunile prepaid din Roamnia va fi nevoie sa iti achizitionezi un sim prepaid din Romania.

#280
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.113
  • Înscris: 20.01.2007
E-mail de la [email protected]

Citat

Draga Client,

Ne bucuram sa te anuntam ca in scurt timp vom avea mari noutati pentru tine. Pregateste-te de pe acum pentru a putea beneficia de ele in urmatoarele saptamani. Reinnoieste-ti cartela pana la 30/4/16. Primesti acum GRATUIT pentru 30 zile, minute, sms si internet NELIMITATE si beneficiezi astfel curand si de viitoarele avantaje ale ofertei.

Adu-ti si prietenii la Digi!
Daca aduci un prieten la Digi Mobil, primiti amandoi un bonus de 200 minute impreuna cu oferta voastra de voce. Vezi aici oferta pentru care poate opta prietenul tau. Va asteptam la distribuitorii nostri.
Urmareste-ne si pe Facebook, ca sa fii permanent informat. Se anunta o primavara plina de noutati!


#281
SIR

SIR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.317
  • Înscris: 06.08.2005
Sunt de vreo trei zile în Italia. Cartela mea digi (abonament full), care a funcționat fără probleme în Spania, Grecia, Germania, nu e acceptata de nici una din rețelele vizibile (i-tim, wind, I-Vodafone). Pusa în doua telefoane, pe roaming și de test pe național, logare automata sau manuala etc nimic,  nu pot suna decât 112...

#282
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.546
  • Înscris: 16.12.2006
Du-te in SIM Toolkit si de la CHANGE IMSI schimba din national pe roaming.

Vezi pe urma daca iti functioneaza si in Italia.

#283
leomagic44

leomagic44

    Io, cu electronii.

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.054
  • Înscris: 06.02.2012

Vizualizare mesajSIR, pe 31 mai 2016 - 16:51, a scris:

Sunt de vreo trei zile în Italia. Cartela mea digi (abonament full), care a funcționat fără probleme în Spania, Grecia, Germania, nu e acceptata de nici una din rețelele vizibile (i-tim, wind, I-Vodafone). Pusa în doua telefoane, pe roaming și de test pe național, logare automata sau manuala etc nimic,  nu pot suna decât 112...
Saptamana trecuta am fost prin Ungaria,Slovenia si Italia pana la Roma nu am avut probleme.
Datele si apelurile au mers foarte bine, pentru apeluri am folosit  si Digi Oriunde, acolo unde am avut WI-Fi care a mers impecabil.
Prietenii mei ziceau mai lasa telefonul ca o sa platesti de o sa te usture, tarife de roaming, pana la urma nu mai scapam de ei ca sa dea un telefon pe la rude.
In final cost suplimentar 3,86 E trafic de date, toata stima pentru Digi.

#284
SIR

SIR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.317
  • Înscris: 06.08.2005
Bineînțeles că a fost comutata cartela pe roaming, parca și scrisesem asta. Ca a funcționat "digi oriunde" pe Wifi ma lasă rece, si mie îmi funcționează Skype etc. Ideea era ca o cartelă Digi nu e acceptata la roaming în Italia, ceea ce imi provoacă destule inconveniente și enervare...

#285
GsmWorld

GsmWorld

    DigiMobil

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.234
  • Înscris: 13.12.2006
Nu compara DigiOriunde cu Skype

#286
SIR

SIR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.317
  • Înscris: 06.08.2005
Ambele fiind aplicații VoIP care iti permit sa accesezi rețelele de telefonie convenționale... Dar ai dreptate, probabil ca pt fiecare utilizator de digi oriunde exista vreo sută de mii de utilizatori Skype.
O lecție învățată cu digi mobil, lucrurile ieftine cam atât și fac...

#287
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.733
  • Înscris: 21.03.2005
Eu cred ca ai alte probleme, indiferent care, dar rezolvabile in primul rand prin apel la relatii clienti, nu prin postari pe forum.

Eu am invatat o lectie similara de la vodafone.
Scump, nu ieftin, roaming pe bani grei, cat dai, atat nu face. Ustura la buzunar, vorbesti cu picatura, simti abia la factura/credit ce inseamna o retea ca vodafone.
Unul dintre abobamentele mele a stat in Italia cu saptamanile, fara ABSOLUT NICI O PROBLEMA, sms, voce, pe Digi Mobil.

Repet, pare sa fie o situatie izolata la tine, un apel prin  DigiOriunde (daca mai esti acolo) la numarul de fix, la suport Digi Mobil si vezi ce problema ai.
Sa stii ca e posibil sa fie ceva "agatat", dau ei un reset si totul e ca nou.

Editat de MELODY, 01 iunie 2016 - 20:55.


#288
leomagic44

leomagic44

    Io, cu electronii.

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.054
  • Înscris: 06.02.2012

Vizualizare mesajSIR, pe 01 iunie 2016 - 20:44, a scris:

Ambele fiind aplicații VoIP care iti permit sa accesezi rețelele de telefonie convenționale... Dar ai dreptate, probabil ca pt fiecare utilizator de digi oriunde exista vreo sută de mii de utilizatori Skype.
O lecție învățată cu digi mobil, lucrurile ieftine cam atât și fac...
Cand intram in fiecare tara cautam manual reteaua care i-mi convenea mie de obicei le cautam cele cu 3G,
Pana la parasirea tarii respective telefonul ramanea pe  reteaua respectiva.
Nu am folosit change IMSI.

Editat de leomagic44, 02 iunie 2016 - 06:12.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate