Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Fara artificii si unele manifestari festive de 1 Decembrie?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
39 replies to this topic

#19
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012

View PostDamascus77, on 30 noiembrie 2015 - 10:39, said:


La fel, in multe orase din Romania, printre care si Clujul, Sibiul, focurile de artificii nu vor mai avea loc, si fondurile alocate vor fi redistribuite, se pare, familiilor victimelor de la Colectiv.


-foarte bine daca banii de artificii sunt dati familiilor victimelor de la Colectiv.

#20
OmulLLORT

OmulLLORT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,756
  • Înscris: 06.09.2014

View PostBursul, on 30 noiembrie 2015 - 11:30, said:

Insa pentru ceilalti, artificiile sunt motivul pentru care unii au murit. Ranitii si rudele victimelor inca sunt afectati psihic si vor mai fi afectati o perioada, cand vad sau aud de artificii. Faptul ca nu le folosim anul asta e o dovada ca suntem solidari cu ei si incercam sa-i protejam de alte socuri. Suntem alaturi de ei si nu vrem sa le reamintim tragedia prin care tocmai trec. Asta inseamna sa fii mafiot bun!
Da ba, ca atunci cand au murit oameni in accidente de masini, s-a inchis circulatia pe tot teritoriul Romaniei.
Ca atunci cand o femeie e violata, barbatii sunt tinuti inchisi in case.

#21
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005

View Postcristirg, on 30 noiembrie 2015 - 12:26, said:

-foarte bine daca banii de artificii sunt dati familiilor victimelor de la Colectiv.

Ca ce chestie ??? Adica e ok. sa fie ajutati dar nu mergem putin cam prea departe ?
Cind ai zis "familiile victimelor din Colectiv" te refereai la familiile care inca mai au o victima in viata si se chinuie sa o trateze dar nu au bani ?

Edited by lil debul, 30 November 2015 - 12:40.


#22
0_0

0_0

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,116
  • Înscris: 07.11.2015

View PostOmulLLORT, on 30 noiembrie 2015 - 12:37, said:

Da ba, ca atunci cand au murit oameni in accidente de masini, s-a inchis circulatia pe tot teritoriul Romaniei.
Ca atunci cand o femeie e violata, barbatii sunt tinuti inchisi in case.

Astea-s doar motive.. De ce sa nu stea iohanis alaturi de femeisa acasa, sa se duca intr-un concediu pe la Paris, etc..
Prin treaba asta aratam ca nu ne pasa de aia 30.000 de oameni muriti doar pt ca tara asta sa fie unita..

#23
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006
Anul asta e prima data cind aud de artificii de 1 Decembrie. Eu nu m-as fi gindit la asa ceva. :huh:

#24
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012

View Postlil debul, on 30 noiembrie 2015 - 12:39, said:

Ca ce chestie ??? Adica e ok. sa fie ajutati dar nu mergem putin cam prea departe ?
Cind ai zis "familiile victimelor din Colectiv" te refereai la familiile care inca mai au o victima in viata si se chinuie sa o trateze dar nu au bani ?

-da sa fie ajutati familiile care mai au victime in viata, ei trebuie sa urmeze tratamente costisitoare ani de zile

#25
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,581
  • Înscris: 30.10.2003

View PostOmulLLORT, on 30 noiembrie 2015 - 12:37, said:

Da ba, ca atunci cand au murit oameni in accidente de masini, s-a inchis circulatia pe tot teritoriul Romaniei.
Ca atunci cand o femeie e violata, barbatii sunt tinuti inchisi in case.
A fost un eveniment iesit din comun. Au murit totusi multi oameni.

E normal ca pentru unora sa nu le pese. Sunt sigur ca sunt si orase care vor avea artificii. Puteti merge acolo. Cel putin in Bucucresti unde a avut loc tragedia mi se pare de bun simt aceasta masura.

#26
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,776
  • Înscris: 07.01.2012

View PostDamascus77, on 30 noiembrie 2015 - 10:39, said:

La fel, in multe orase din Romania, printre care si Clujul, Sibiul,
Tonul l-a dat Alba Iulia as The Alba Iulia(orasul cu  Unirea)

#27
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,151
  • Înscris: 04.02.2011

View PostAlecsandru010, on 30 noiembrie 2015 - 10:55, said:

Se cam exagereaza; mai lipseste ca nici iluminatul de sarbatori sa nu fie aprins si ne ducem toti in sihastrie.

Ai uitat de fasole.. => gaz => pericol de explozie.

#28
OmulLLORT

OmulLLORT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,756
  • Înscris: 06.09.2014

Quote

A fost un eveniment iesit din comun. Au murit totusi multi oameni.
Iesite din comun ar trebui sa fie si accidentele cu cocalari/tigani tupeisti, fara permis si analfabeti, violurile, copiii facuti la betie si tinuti in mizerie etc.

Cam de la ce numar ar trebui sa fie "silenzio stampa" ?  daca mor 5-10 in mina, accidente de masina, avion etc. nu e nici o problema ?

#29
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,581
  • Înscris: 30.10.2003
E problema, dar nu prea ai ce sa anulezi :P


#30
gamerxgambler

gamerxgambler

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 560
  • Înscris: 10.09.2015
Sa inteleg ca nici Revelion cu artificii in Piata Constitutiei nu o sa avem in acest an?

#31
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,581
  • Înscris: 30.10.2003
Nu v-ati saturat de artificii? Cele mai faine artificii le-am vazut la Festivalul Berii, sa fi fost acum 15 ani. Nici nu artific nu a fost mai misto ca in anul 2000. Si am tot vazut la artificii de mi s-a acrit.
P.S. sau a fost 2002 !?!?!

Edited by Bursul, 30 November 2015 - 16:13.


#32
datace

datace

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 26.04.2005
Fara artificii ...dar cu 3 milioane de beculete (cu led) aprinse prin centru si prin cotloanele Bucurestiului. Chiar e nevoie de super risipa aceasta anual? In marile orase europene sunt impodobite doar cateva puncte din oras  ( de ex la Viena in fata primariei si Ringul). La noi e decorata de Craciun, printre alte artere amarate si intrarea in Bucuresti dinspre Giurgiu, care numai de asta nu are nevoie, locul arata deplorabil. In fiecare an se cheltuiesc sute de mii de euro pentru beculete montate in zone din Bucuresti  demne de lumea  a treia.

#33
catalinn

catalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,850
  • Înscris: 25.10.2004

View Post0_0, on 30 noiembrie 2015 - 12:02, said:

....... Il intelegem ca-i lene sa participe la aceasta manifestatie, il intelegem, daca nu simte romaneste, stim cam ce a facut si la Sibiu domnia lui, unde in mai toti anii in care a fost primar nu s-a prezentat la manifestarile de 1 decembrie....
e cineva care a "copiat" litera cu litera postarea ta, in direct la aneta 3, astazi, pe seara.
ce coincidenta...

[ http://stirile.rol.ro/img/resize/img3.rol.ro/images/2015/01/15_mihai-gadea-si-pavel-abraham-amenintati-cu-moartea-senatorul-serban-nicolae-exista-o-latura-291059_w700_h800_q90.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#34
0_0

0_0

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,116
  • Înscris: 07.11.2015

View Postcatalinn, on 30 noiembrie 2015 - 23:40, said:

e cineva care a "copiat" litera cu litera postarea ta, in direct la aneta 3, astazi, pe seara.
ce coincidenta...


Si? Eu n-am zis nimic nou, eu am zis ce se stia de mult timp:)
Sa amani ceva important pentru poporul asta, un eveniment pt care si-au dat viata zeci de mii de oameni, na, zi si tu.. Un gest anti-romanesc pe fata!
Dar bine c-a putut sa bea champagne nea klaus, atunci nu mai era in doliu cand si-a investit guvernul.. Vai de capu tau Romanie, pe ce maini ai ajuns!

Edited by 0_0, 01 December 2015 - 00:08.


#35
catalinn

catalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,850
  • Înscris: 25.10.2004

View Post0_0, on 01 decembrie 2015 - 00:05, said:

Si? Eu n-am zis nimic nou, eu am zis ce se stia de mult timp:)
Sa amani ceva important pentru poporul asta, un eveniment pt care si-au dat viata zeci de mii de oameni, na, zi si tu.. Un gest anti-romanesc pe fata!
Dar bine c-a putut sa bea champagne nea klaus, atunci nu mai era in doliu cand si-a investit guvernul.. Vai de capu tau Romanie, pe ce maini ai ajuns!
asta e, meci piedut, Iohannis a stiut sa gestioneze momentul.
fara petarde la Cotroceni, castiga unde altii credeau ca sunt shmekeri
vezi tu, nationalismul de propaganda, trebuie adaptat la timpul prezent si viitorPosted Image
ps
investirea guvernului nu a fost petrecere, nici la aneta3 nu am auzit de asa ceva, pana la interventia pesedistulul serban
keep the faith! Posted Image
apropo, asta pe unde bazaie? ca-i placeau "serbarile zapezii", autostrazile, moastele....
[ http://radu-tudor.ro/wp-content/uploads/2015/11/1bf37420-0054-4e04-b08c-859d0dd8e933.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by catalinn, 01 December 2015 - 00:58.


#36
0_0

0_0

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,116
  • Înscris: 07.11.2015
"Președintele Klaus Iohannis a șocat, marți, de Ziua Națională. Ziariștii acredidați la Palatul Cotroceni nu au fost lăsați în sala în care președintele României își rostea mesajul către români, fără nicio explicație din partea Administrației prezidențiale. În mesajul de Ziua Națională președintele Iohannis a lansat și un avertisment către presă, care în 2016 va trebui să fie reformată."
http://www.dcnews.ro...esa_491173.html

Ce-l durea capu' pe iohan de 1 decembrie..
Asta vrea pe zi ce trece sa se transforme intr-un dictator.

Edited by 0_0, 01 December 2015 - 14:56.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate