Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
windows 10 drivere startup degrad...

Tencuiala exterioara casa caramid...

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 Care din urmatoarele optiuni este...

Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...
 Problema droguri

Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...
 Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme
 

Mutarea serviciilor Telekom Romania la o alta adresa

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
anna001

anna001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 09.11.2012
Buna! Am abonament telekom la TV, internet si telefonie fixa prin fibra optica. M-am mutat de la adresa la care am abonamentul si vreau sa imi mut serviciile la noua adresa unde am un alt abonament care va expira in scurt timp, tot de la telekom. Am sunat in urma cu o luna sa vad daca pot face mutarea si mi s-a spus ca nu e nici o problema, voi avea aceleasi servicii, la acelasi pret, doar ca nu voi avea aceeasi tehnologie pentru ca nu exista fibra optica la noua adresa. Am refuzat sa fac cererea atunci pentru ca mai avea nevoie cateva zile de internet Posted Image Am sunat din nou sa fac cerere de mutare, dar nu am dat de aceeasi persoana. Am primit raspunsuri diverse: nu exista acoperire telekom la aceasta adresa (eu sunam de pe un telefon fix de la telekom Posted Image ), cererea nu se poate face telefonic, serviciile telekom nu se pot muta de la o adresa la alta sau exista deja un abonament la aceasta adresa. Am fost la un magazin telekom sa fac cerere, initial mi s-a spus ca nu se poate pentru ca nu exista acoperire telekom la acea adresa, apoi a ramas ca o sa primesc un telefon cand e "gata" cererea. Peste o saptamana m-a sunat cineva ca vine in 30 de minute sa verifice adresa. Peste trei ore m-am trezit cu unu' pe casa, dar numai pentru telefon si internet. Am refuzat!
Daca in contract scrie ca am trei servicii, de ce se pot muta doar doua?

#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,470
  • Înscris: 01.12.2001
Pt ca nu suporta infrastructura de acolo. E greu de inteles.
Sigur ai TV IPTV si asta nu merge pe ASDL.

#3
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010
ba da, am avut iptv pe sarme (adsl 16Mbps) si mergea chiar bine.

#4
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015

 anna001, on 05 noiembrie 2015 - 17:11, said:

Buna! Am abonament telekom la TV, internet si telefonie fixa prin fibra optica. M-am mutat de la adresa la care am abonamentul si vreau sa imi mut serviciile la noua adresa unde am un alt abonament care va expira in scurt timp, tot de la telekom. Am sunat in urma cu o luna sa vad daca pot face mutarea si mi s-a spus ca nu e nici o problema, voi avea aceleasi servicii, la acelasi pret, doar ca nu voi avea aceeasi tehnologie pentru ca nu exista fibra optica la noua adresa. Am refuzat sa fac cererea atunci pentru ca mai avea nevoie cateva zile de internet Posted Image Am sunat din nou sa fac cerere de mutare, dar nu am dat de aceeasi persoana. Am primit raspunsuri diverse: nu exista acoperire telekom la aceasta adresa (eu sunam de pe un telefon fix de la telekom Posted Image ), cererea nu se poate face telefonic, serviciile telekom nu se pot muta de la o adresa la alta sau exista deja un abonament la aceasta adresa. Am fost la un magazin telekom sa fac cerere, initial mi s-a spus ca nu se poate pentru ca nu exista acoperire telekom la acea adresa, apoi a ramas ca o sa primesc un telefon cand e "gata" cererea. Peste o saptamana m-a sunat cineva ca vine in 30 de minute sa verifice adresa. Peste trei ore m-am trezit cu unu' pe casa, dar numai pentru telefon si internet. Am refuzat!
Daca in contract scrie ca am trei servicii, de ce se pot muta doar doua?
Pentru a intelege problema ta,ai antena daia dolce?

Si ai gresit ramura,trebuia sa faci topic pe Telekom Romania (Ex-Romtelecom) NU pe Telekom Romania (Ex-Cosmote).Posted Image Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate