Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

allview vs utok vs evolio vs serioux vs altele(firme "romanesti")

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
slykk

slykk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 391
  • Înscris: 22.10.2015
salutare   din experienta proprie care dintre firmele de telefoane "romanesti" este cea mai serioasa. Am vazut ca utok ar oferi 5 ani garantie dar pare ireal. La randul ei evolio a dat intr-un timp 5 ani garantie iar allview ofera contra cost 3 ani garantie. Tot allview a oferit cele mai multe updateuri la telefoane. Dar toate par a avea o problema comuna. Nu isi respecta garantia iar pentru reparatii cer preturi foarte mari car ajung sa coste cat produsul nou. Deci care dintre aceste firme e mai serioasa. Astept pareri

#2
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013
Allview

#3
AzY9

AzY9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 23.02.2015
Vad ca tu vrei garantii si reparatii... deci e clar, telefonul tau coboara singur scarile. Poi... nu alege evolio pentru ca au screenuri de kkt. Alege  Allview daca nu ai prea multi bani dar vrei ceva cu performante bune. De utok si altele nu mai vb pt ca nu am auzit de ele.
Daca vrei ceva rezistent si bun si  IEFTIN cumpara acer.

Edited by AzY9, 24 October 2015 - 14:51.


#4
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,624
  • Înscris: 12.02.2008
Toate sunt gioarse

#5
slykk

slykk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 391
  • Înscris: 22.10.2015
da telefonul o sa cada mult pe jos si nu vreau ca daca il sparg sa imi ceara pentru reparatie 90 % din pret.  As vrea un telefon cu 4g dac se poate si neaaparat cu 1gb ram. Am o tableta allview cu 512 mb ram si mi-a mancat zilele. Abia se misca. M-am gandit la allview v1 viper i 4g sau allview a5 quad plus. O alta alternativa ar fi lg leon 4g.

#6
AzY9

AzY9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 23.02.2015
Pentru ce vrei sa folosesti telefonul ?

#7
slykk

slykk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 391
  • Înscris: 22.10.2015
facebook  youtube jocuri foarte putin pt vorbit

#8
AzY9

AzY9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 23.02.2015
buget?

#9
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

View Postslykk, on 24 octombrie 2015 - 14:41, said:

salutare   din experienta proprie care dintre firmele de telefoane "romanesti" este cea mai serioasa. Am vazut ca utok ar oferi 5 ani garantie dar pare ireal. La randul ei evolio a dat intr-un timp 5 ani garantie iar allview ofera contra cost 3 ani garantie. Tot allview a oferit cele mai multe updateuri la telefoane. Dar toate par a avea o problema comuna. Nu isi respecta garantia iar pentru reparatii cer preturi foarte mari car ajung sa coste cat produsul nou. Deci care dintre aceste firme e mai serioasa. Astept pareri

'Allview P 5 Energy' , nu e foarte scump, nu e nici ieftin, are baterie foarte bună, e o "adevărăciune" (cuvânt tipic manelistic) pentru "feisbuk-ari", " iutub-ari", "geim-ari", e " haur curat" pentru puștii adolescentini și imberbi Posted Image , e o mană cerească, or' ție tocmai așa ceva îți trebuie, unul rezistent la  șocuri fizice, imersie în apă, noroi, unul cu baterie puternică, fiabilă, așadar e mai mult decât clar Posted Image 'Allview P 5'  e perfect pentru tine " bazatule"!

Edited by Teophileos, 24 October 2015 - 15:56.


#10
slykk

slykk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 391
  • Înscris: 22.10.2015
500.     stiu ca depasesc bugetul dar o sa il cumpar de black friday.

#11
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,140
  • Înscris: 10.07.2013

View Postslykk, on 24 octombrie 2015 - 15:54, said:

500. stiu ca depasesc bugetul dar o sa il cumpar de black friday.

Aici este mai ieftin 549 lei: http://www.rcs-rds.r...lview P5 Energy
Nu fac reclama....

Edited by xmanyacs77, 24 October 2015 - 16:00.


#12
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Altfel, la cel mai serios mod ți-o spun : "Ferește-te de cele 4 firme enunțate în titlu :naughty: ca de ciumă și năpastă"

#13
AzY9

AzY9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 23.02.2015
Telefon mobil Huawei Y5 asta e cel mai bun daca vrei 4G. Totusi, pentru ce ai nevoie de 4G?

#14
slykk

slykk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 391
  • Înscris: 22.10.2015
la rds l.am vazut si eu cu 550 de black friday il lasa cu 500(cred) plus ca e compatibil 4g cu digi ceea ce voiam si e si dual sim. pare destul de bun. dar de lg leon 4g stiti ceva. nu am mai auzit de lg de pe vremea cand au aparut telefoanele cu touchscreen si ei aveau printre cele mai ieftine modele. dar erau foarte proaste. se stricau la 5. 6 luni de la cumparare. acum nu mai stiu ce fel de firma e lg.

4g am nevoie pentru ca 3g de la digi merge foarte greu in zona in care stau eu. si la orange vodafone telekom pentru un abonament similar cu cel de la digi cer de 5 ori mai mult.

#15
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
LG Leon e o praștie, nu-l cumpăra, nu are banda TDD 38, nu va funcționa pe 'Digi mobil' 4 G , Pentru nevoile tale ar fi sublim un 'Len-
ovo K3', e un phablet care e mult mai scump, are ecran de 5,5", rezoluție full hd, însă costă 899 lei.

'Huawei Y 5' nu are 4 G Posted Image deloc, chiar deloc, e mult mai slab la mai multe capitole decât ''Allview P 5' ,
lg leon e o praștie, nu funcționează în rețeaua 4G a "Digi mobil' ...

Edited by Teophileos, 24 October 2015 - 16:25.


#16
Stan_Patzitul

Stan_Patzitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 26.08.2009

View Postslykk, on 24 octombrie 2015 - 14:41, said:

Astept pareri
Te inteleg. Tu esti dintre acei oameni care se plictisesc cand lucrurile merg bine, viata isi duce domol cursul la vale si totul e calm. Tie-ti place sa cumperi lucruri care nu merg, cu care-ti mananci ficatii, care se defecteaza din te miri ce si trebuie sa mergi la service sa te certi cu unii si altii, sa ameninti ca le dai foc la sediu, sa le bagi carne in frigider, sa incerci sa le otravesti cainele/pisica/calul etc. Te inteleg. Alege oricare din alea, cu siguranta te vei distra intr-un fel sau altul.

#17
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012

View PostTeophileos, on 24 octombrie 2015 - 15:53, said:



'Allview P 5 Energy' , nu e foarte scump, nu e nici ieftin, are baterie foarte bună, e o "adevărăciune" (cuvânt tipic manelistic) pentru "feisbuk-ari", " iutub-ari", "geim-ari", e " haur curat" pentru puștii adolescentini și imberbi Posted Image , e o mană cerească, or' ție tocmai așa ceva Ă®ți trebuie, unul rezistent la  șocuri fizice, imersie Ă®n apă, noroi, unul cu baterie puternică, fiabilă, așadar e mai mult decât clar Posted Image 'Allview P 5'  e perfect pentru tine " bazatule"!
Holy cow :)))))))))))))))
Scuze de offtopic.

#18
slykk

slykk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 391
  • Înscris: 22.10.2015
"teophiles" huawey y5 are 4g dar nu stiu daca e compatibil 4g cu digi. cat despre lg acum cativa ani erau cele mai proaste telefoane posibile.(ma refer la cele cu touchscreen ieftine gen lg kp 500.     501.  pana la urma am sa ma feresc de aceste firme "romanest" dupa cum spune majoritatea. nu vreau sa ma cert cu toti cretinii pentru ca nu.mi repara telefonul care e in garantie.
oricum multumesc pentru sfaturi :)

"stan_patzitul" nu vreau sa ma cert cu nimeni de pe la nu stiu ce firma. la allview am gasit niste telefoane destul de bune ca raport specificatii pret. allview v1 viper i..a5 quad plus ....e3 living(care e compatibil cu digi) iar de la celelalte asteptam alte modele de telefoane(cum mi.a dat "azy9" pe huawei y5.

Edited by slykk, 24 October 2015 - 17:08.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate