Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?
 Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 

Mercedes Benz SLK 350 / C Class C280

- - - - -
  • Please log in to reply
305 replies to this topic

#199
i860

i860

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,328
  • Înscris: 19.10.2015
Off topic
Azi am avut programat C-ul sa ii schimbe sonda. Ca de obicei nu au avut rampa libera, am mai incercat 3 service-ri si nu aveau liber pana vinerea viitoare, asa ca m-am nervozat si am schimbat-o eu pana la urma.
De data asta s-a lasat cu arsuri...
Am facut resetarea la formarea amestecului si gata.
Mi-a luat o ora cu totul insa am reusit.

Attached Files



#200
i860

i860

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,328
  • Înscris: 19.10.2015
Am cumparat niste ceara, sper sa o incerc saptamana asta.

Attached Files



#201
i860

i860

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,328
  • Înscris: 19.10.2015
A trecut slk-ul inspectia anuala ( mot-ul in uk ) fara nici o recomandare. Au zis ca keep one eye on the rear tires. Gumele pe spate sunt 3mm.

#202
i860

i860

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,328
  • Înscris: 19.10.2015
Azi am schimbat iara un cam shaft magnet ( ala defect a supravietiuit 2 lun , cumparat de la main dealer ...) si am testat meguiar cleaner wax. A iesit foarte faina.

Attached Files



#203
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,715
  • Înscris: 15.06.2007
Ca sa intreb un cunoscator in detailing, apelez la sfaturile tale.
Pe drum pana  in grecia, am facut un insectar pe masina, de nedescris.   Cum scopul a fist vacanta, nu m-a interesat masina.
Apoi am descoperit pe insula un self wash, si am spalat/clatit-o cu jet,  fara sa o ating sau sa o frec. Buba este ca s-au dus insectele dar au ramas urmele lor,  cum s-au prajit pe bara la soare cateva zile. Pe net am gasot tot felul de sfaturi cu D40W,  spreyul penetrant universal  cica e bun pt insecte, dar nu stiu cum se comporta vopseaua.  
Am spalat deja de doua ori masina, dar urmele de insecte tot acolo raman.  
Sti cumva o solutie pentru curatat insectele de pe masina?

#204
i860

i860

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,328
  • Înscris: 19.10.2015
As inclina spre o imuiere a masini, snow foam apoi un detergent bun, clay bar daca poti ajunge pe bara, un polish si ceara. Grija si cu jetul de presiune poate sa iti distruga lacul.
La mine din cauza la ceara se duc foarte repede mustele moarte, insa nu astept sa se coaca pe bara.
NU as folosi dw-40 pe vopsea.

#205
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,715
  • Înscris: 15.06.2007
La greci, jetul din spalatorie oricum era mult mai slab comparativ cu ce avem prin tara.  Si mai am si acas un bosh aquatack 100 , din ala hobby, o sa incerc cu el. A ramas un soi de ceara pe masina  cum nu au spalat-o calumea nici cei de la reprezentanta. Am masina de doar 3 saptamani.  
O sa ma interesez la niste vecini cu  o spalatorie de fitze, ca numa   masini smechere am vazut la spalat acolo.

#206
i860

i860

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,328
  • Înscris: 19.10.2015
Nu am mai prea facut nimic la masina, in afara sa ii dau pingele.
L-am luat la o tura pe un coleg de munca, un frantuz.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/MTEdusC6m4I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/vQtNXqLA9dI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#207
i860

i860

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,328
  • Înscris: 19.10.2015
Acum cateva zile balamaua de la usa pasagerului a incput sa faca urat asa ca am decis sa o schimb.
Am fost la reprezentanta si am colectat balamauam, are 2kg cred ( poate si de aici pretul de 43 de lire ).
Am desenat cu o carioca pe langa balamaua veche, am pus cricul cu o bucata de lemn sub usa sa o tina,am pus ceva tape pe cantul usi sa nu se zgarie in caz ca iese din aliniere. L-am rugat pe vechin sa ma ajute si in 15 minute am schimbat balamaua.

#208
i860

i860

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,328
  • Înscris: 19.10.2015
Nu mai pot edita, asta este balamaua stricata:

Attached Files



#209
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,715
  • Înscris: 15.06.2007

View Posti860, on 23 august 2016 - 18:52, said:

Nu mai pot edita, asta este balamaua stricata:
Bine ca nu-i trebuie soft ca la VW. Scuze de off topic.. dar am o sictireala pe vw cu component protectionul lor..

#210
i860

i860

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,328
  • Înscris: 19.10.2015
Uite dacă tot ai pomenit de vag:
http://forum.lab501....postcount=28711

#211
i860

i860

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,328
  • Înscris: 19.10.2015
Azi am schimbat uleiul la masina mea si a unei colege de munca. Masina colegei este la al 3lea shimb cu shell ultra 5w40 si se poate vedea cat de bine a curatat uleiul inauntru, este o masina veche, cand am schimbat prima data era negru inauntru la buson. Uleiul arata si el foarte curat mai ales ca ea merge 95% in oras.
La a mea nimic special totul pare sa fie curat, am scos 8l si am bagat 8l.

http://imgur.com/a/n4tYM

#212
saxx

saxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 24.11.2006
Vezi ca e 30% reducere pe eurocarparts (bank holiday), in caz ca-ti trebuie ceva.

#213
i860

i860

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,328
  • Înscris: 19.10.2015
Multumesc, eu iau de la carparts4less ( tot de eurocarparets apartin) insa sunt mai ieftini, la eurocarparts 5l shell este 29.99 la carparts4less 5l shell sunt 21.99. Plus ca am avut 12% off tot asa de bank holiday la carparts4less.

#214
mufasa

mufasa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,011
  • Înscris: 02.12.2014

View Posti860, on 31 august 2016 - 17:35, said:

Azi am schimbat uleiul la masina mea si a unei colege de munca. Masina colegei este la al 3lea shimb cu shell ultra 5w40 si se poate vedea cat de bine a curatat uleiul inauntru, este o masina veche, cand am schimbat prima data era negru inauntru la buson. Uleiul arata si el foarte curat mai ales ca ea merge 95% in oras.
La a mea nimic special totul pare sa fie curat, am scos 8l si am bagat 8l.

http://imgur.com/a/n4tYM

Macar colega te-a recompensat corespunzator Posted Image !

#215
i860

i860

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,328
  • Înscris: 19.10.2015
LOL
Poate sa imi fie mama. Daca pot sa ajut, ajut.

#216
i860

i860

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,328
  • Înscris: 19.10.2015
A fost colegul cu slk 55 azi si printre altele i-am activat ambele stopuri de ceata si corner light.
Din pacate ii curge un pic de ulei si este pe la semeringul de palier.

Attached Files


Edited by i860, 07 September 2016 - 15:16.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate