Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Driver pentru Windows 10

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
reaper666

reaper666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 31.01.2012
Salut. Deoarece am posibilitatea de a avea un Windows licentiat, am hotarat sa trec pe Windows 10 de la 7. Am un laptop Lenovo G500, si nu am gasit driver-ele care sa fie compatibile cu Windows 10. In acest caz, pot/merita sa fac schimbarea?

#2
alex_bv2001

alex_bv2001

    Hell of a member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,166
  • Înscris: 15.12.2013
Am un model identic de laptop cu Windows 10 pe el, fa-i upgrade fara probleme. Chipsetul, audio, AHCI, Wireless, Bluetooth, Camera WEB si le ia singur. Tu trebuie sa instalezi driverele video pe care le gasesti pe site-ul Intel/AMD (speciale pentru W10) si driverul LAN pe care il poti instala de pe Lenovo Support, merge driverul de Windows 8.1. Succes!

Edited by alex_bv2001, 17 October 2015 - 12:16.


#3
Gaby_M

Gaby_M

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,686
  • Înscris: 29.04.2014
Nu te costa nimic sa incerci. Daca ceva nu e in regula poti reveni la Windows 7. La mine pentru video functioneaza driverul de Windows 7.

#4
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,742
  • Înscris: 21.08.2008
Sau descarci Driver Booster 3 si nu mai ai nici o treaba.
Mie mi-a gasit ce nu era la device manager insa din pacate nu am driver pentru a conecta prin hotspot un Nokia 808 cu Symbian la orice are W10 (pe iPhone merge conexiunea deci lipsa driver W10).

#5
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,416
  • Înscris: 08.02.2011
Oricum wizardul ala de upgrade nici nu te lasa sa treci la windows 10 daca ai hardware incompatibil sau pentru care nu exista drivere.

#6
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Te lasa sa treci daca nu exista drivere.
Am facut eu ieri upgrade de la Windows 8.1 la Windows 10 pe un laptop pentru care afisa ca nu exista drivere pentru BlueTooth.
Upgrade-ul a reusit, iar partea interesanta este ca BlueTooth-ul functioneaza perfect (driverele pentru Windows 8.1 functioneaza in acest caz perfect si cu Windows 10). :)
Alteori instaleaza drivere generice cu care functioneaza foarte bine.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate