Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

O nouă televiziune va intra pe piața din România: canalul de nișă The Medical Channel

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#19
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,151
  • Înscris: 14.12.2007

 pleteab, on 05 octombrie 2015 - 16:04, said:

Cu siguranta la rds va fi prima data introdus

O poanta reusita. :)  Posted Image

#20
cipaul66

cipaul66

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 26.08.2009
Cu siguranță pe satelit , înainte de a introduce DS 4 !
PS . Glumeam ... ! On topic - sper să fie suficient de interesant încât sa rămână ! Off topic la cum se mișcă RDS  în ultimul timp pe partea de TV - slabe speranțe !

Edited by cipaul66, 06 October 2015 - 13:46.


#21
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011
Intra la Akta peste 3 saptamani. Sursa : HD Satelit.

#22
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
ce se mai discuta despre acest canal de nisa medical .de parca te uiti la el si te faci bine!Posted Image

#23
Cola_13

Cola_13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 19.10.2009
Este  foarte bine ca o sa apara in Romania un canal cu emisiuni medicale. Abia astept sa intre la rds acest canal. In acest moment singura emisiune pe care o vad la tv  este masterchef.Posted Image

#24
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006
Salut aparitia acestui canal. Foarte multi se considera medici pe forumuri si internet in general. E util un canal cu informatii verificate.

#25
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,462
  • Înscris: 09.03.2007
Deja in Slovenia

Attached Files



#26
claudiu_1

claudiu_1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 17.10.2008
De acum toti pensionarii o sa-si abureasca ochelarii la TV sa vada de ce anume mai sufera. Si asa revergoram sistemul nostru de sanatate; aveam nevoie de o infuzie de bolnavi inchipuiti ;) Cred ca in primetime o sa fie emisiunea Aspirina saracului! prezentata de Stela si cu Arsinel.... program sponsorizat de Catena.

#27
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009
Eu zic sa fie si astfel de canale in Romania. Din partea mea, sa fie disponibile canale tv din toate nisele, atata timp cat sunt televiziuni private. Pe digital este loc iar daca nu-ti convine, nu te uiti. Altii poate se uita, asa ca eu le urez succes.

Edited by vladul_care_este, 23 October 2015 - 18:54.


#28
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,139
  • Înscris: 26.07.2009
Cea mai bucuroasa va fi bunica mea. :)))

#29
1kvoi

1kvoi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 10.11.2007
Astept sa apara la UPC cat mai curand.

#30
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,462
  • Înscris: 09.03.2007
Cum este loc de topshop, paprika, digisport, carton network, mtv așa să fie loc și de medical channel. Nișa atrage curioșii.

#31
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Poate asa nu mai lasam sa moara oamenii inecati cu carnati la tot felul de concursuri.
Vedem cat o rezista.

#32
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006
Daca se va axa pe preventia bolilor, va fi de bun augur. Mare parte din bolile cronice ale societatii actuale pot fi prevenite prin modificari benefice in stilul de viata. Eu abia astept un asemenea post TV. Doar ca, fiind la RDS, o sa tot astept...

#33
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,852
  • Înscris: 07.07.2009

Televiziunea The Medical Channel s-a lansat în România prin AKTA


Televiziunea The Medical Channel, o sursă de informații dedicată educării publicului pe teme medicale, a devenit acum disponibilă în România. Abonații AKTA, o companie care este prezentă în principal în zonele rurale si urbane mici si care acoperă peste 4500 localități, sunt primii care au acces la aceasta televiziune.

Attached File  the medical channel akta romania.jpg   43.74K   11 downloads

Limeclip Ltd este compania media din spatele acestui canal, concentrat exclusiv pe nișa medicală. Televiziunea informeaza publicul prin intermediul unor programe dedicate si prin sfaturi oferite de catre experti, pentru a spori conștientizarea populatiei in privinta diverselor aspecte medicale.

Dan Voicu, director de marketing la AKTA, a precizat: "The Medical Channel reprezinta o noutate absoluta pentru piata romaneasca si AKTA este mândră sa fie prima platformă care lanseaza aceasta televiziune in Romania. Noi credem că The Medical Channel are un continut care este foarte potrivit pentru abonatii noștri și așteaptăm cu nerăbdare să observăm reactia acestora, cat mai curand posibil."

Nives Lépin, Diredctor de distributie la Limeclip, a completat: "Suntem foarte încântați de prima noastră lansare într-o piață atat de importantă. Răspunsul uimitor primit de la expertii din lumea medicala si de la telespectatorii noștri a fost impulsul din spatele creșterii rapide a canalului în sine. Natura sa distinctivă a dovedit necesitatea de conținut medical de înaltă calitate."

Televiziunea The Medical Channel este deja prezentă la nivel international în peste un milion de locuințe, fiind disponibilă in sase regiuni din Europa Centrală și de Est, prin intermediul a 18 platforme. Aceasta nouă lansare continuă extinderea rapidă a televiziunii The Medical Channel in Europa Centrala si de Est. Negocierile continua în Polonia, Germania, Austria și Elveția si progresează pozitiv pentru o viitoare lansare in aceste țări, in anul 2016. Ulterior, televiziunea The Medical Channel va fi lansata si in Marea Britanie.

Sursa: http://hdsatelit.blogspot.ro/2016/01/televiziunea-medical-channel-s-lansat.html

#34
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
A fost lansată la mijlocul lunii decembrie. Din câte am citit, va intra în curând și la INES, probabil va urma UPC și poate Next Gen/Telekom. RDS nu cred că e interesată de acest canal. Posibil să mai intre și la operatorii locali din mediul rural, dacă va fi ”cerere” din partea acestora.

#35
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
Emisiunile de genul asta mereu au avut succes in Romania. La un moment dat, era o tanti pe la OTV, stiu ca facea ceva audienta cu emisiunea aia. Apoi domnu' "va pup pe suflet", la fel si el, avea ceva ok acolo. Dupa aceea au aparut astfel de emisiuni pe la toate televiziunile.

Desigur, nu le compar pe acelea cu acest canal, care probabil e mult mai cordial din toate punctele de vedere. Totusi, nu cred ca va fi la RCS/RDS.

#36
jeolis

jeolis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,271
  • Înscris: 27.08.2007
Emite cumva pe net?au un site oficial ceva?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate