Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Huawei Nexus 6P

* * * * * 6 votes
  • Please log in to reply
5473 replies to this topic

#3655
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,795
  • Înscris: 17.01.2012
Văd că DP4 are update'ul de securitate pt. luna iulie. Unul dintre motivele pentru care am trecut pe DP3 a fost să scap de update'ul ăsta - telefonul se încălzea și parcă și bacteria se ducea mai repede. Sper să nu fiu nevoit să mă întorc la 7.1.2, n-am nici chef, nici timp pentru încă o reinstalare completă.

#3656
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Si eu sper sa nu aiba legatura cu N-ul ca cel cu updatele de iulie a fost dezastru la baterie. Vedem dimineata ca vorba aia: noaptea e un sfetnic bun!

#3657
Florenzo1

Florenzo1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 09.02.2013
Android Octopus 🐙

Edited by Florenzo1, 25 July 2017 - 05:23.


#3658
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Ar fi ceva! :)
Cat despre baterie.... Sa vedem. Oricum, nu renunț la DP4 doar pentru așa ceva :)

#3659
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Dan crede-ma ca ai fi renuntat instant daca era ca N de iulie. Abia ma tinea de dimineata pana pe la 16 in conditiile in care nu faceam nimic la el, iar ceasul ma tinea cam 4-5ore, e dezastru.
Dar vad ca e ok dp4, nu are treaba cu N. Am 40 min SOT , scos de aseara de la incarcat si am 90% din baterie.
Pana acum e super.

Edited by katabxp, 25 July 2017 - 08:51.


#3660
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Te cred. Nici la mine nu poate să aibă vreo problema cu consumul așa că îl mai țin o vreme așa OTA :).

#3661
catalin.t

catalin.t

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 23.02.2005
Eu sunt pe versiunea publica cu update de iulie si confirm ca se incalzeste foarte mult cand il folosesc, plus ca bateria se "topeste" mai repede. In rest, in stand-by se comporta ok. Prefer sa astept actualizarea urmatoare, ca nu am nici timp si nici chef sa o iau de la zero cu instalatul. Banuiesc ca buba vine de la governor-ul procesorului, Cumva, atunci cand este awake tine in full load toate nucleele, in loc sa foloseasca doar ce e necesar...alta explicatie nu vad pentru faptul ca se incalzeste chiar si cand fac browsing. In mod normal, se incalzeste asa doar daca ma joc sau daca rulez ceva intensiv, nu la un simplu navigat web

#3662
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Posibil sa fie si asta dar in mod sigur au facut vreo "nefacuta" pe la bluetooth pt ca mie asta mi-l rupea in doua mai ales ca si la ceas se ducea mai repede.

#3663
protul

protul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 12.08.2011
Mi-am adus aminte de ce renunțasem la beta, Horizon Go-ul, programul dedicat UPC pentru a vizualiza canalele TV, nu mergea//și nu merge nici acum.... :wacko:  O să ziceți că e normal ca anumite programele să nu meargă bine, până își fac update, să treacă la O etc etc....Dar eu il folosesc frecvent (la drum lung e sfânt pentru copil :lol:  :lol: ,plus când vreau să scap de nevastă și mă închid în bucătărie, dormitor etc :ph34r:  :P  :lol: )

#3664
catalin.t

catalin.t

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 23.02.2005
Momentan astept actualizarea de la inceputul lunii urmatoare, iar cand va veni Android 8 final, ii fac actualzarea si apoi ii dau si un factory reset, asa cum fac de altfel la fiecare schimbare de OS, chiar si pe cand nu aveam root si il actualizam OTA

#3665
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,795
  • Înscris: 17.01.2012

View Postdanmerezeanu, on 25 iulie 2017 - 09:08, said:

(...) Nici la mine nu poate să aibă vreo problema cu consumul așa că îl mai țin o vreme așa OTA Posted Image.
Tot OTA si intr-adevar, DP4 pare sa se comporte civilizat. Este adevarat ca n-am avut timp sa-l folosesc intensiv, dar comparativ cu petarda de 7.1.2. iulie... Nu se compara.Posted Image

P.S. Doar mie mi se pare ca ''oul'' este si mai urat decat N? Verde si alb, parca-i o combinatie intre Gingerbread si Froyo. Mi-e dor de Jelly Bean sau de KitKat (d.p.d.v. vizual)...

#3666
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Asta pe 6p sau 5x, uite aici pe Pixel XL:

Eu zic ca e ok nu?[ https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170725/7903153aadebd7296e5a41a6ee361d88.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170725/7cb4a670df849e0568bec0cc2bfad3f3.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170725/e86fbbc97c11cfda8a52a417304dc84b.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170725/f592e6a77a70115b121ca07f62aec80a.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3667
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
@protul: noi ăștia de pe RCS avem noroc. Digi Online și HBO Go merg bine pe DP-uri :) . La asta se adauga și Mobdro - în special pentru meciurile de CL și snooker pe care nu le difuzează întotdeauna RCS-ul :)

@katabxp:
Arata mai bine, evident. Dar... Nu e suficient ca sa trec la Pixel XL... Despre Pixel 2 XL.... Mai vorbim.

Și tot pentru @katabxp - liniște torturase pe threadul de Pixeli. Se vede că Pixelii sunt telefoane de user normal :) . Am rămas doar noi ăștia cu Nexus-urile sa testam/dezbatem totul intre noi :D .

#3668
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Asta cu frp ul e valabil pt toate telefoanele, sau numai pt nexus/pixel?
Am testat cateva telefoane cu contul meu si la factory reset, nu mi-a cerut nimic, decat mi-a aratat ce conturi sterge. La configurare nu a guitat nimic de contul anterior.

#3669
bits

bits

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,928
  • Înscris: 11.01.2007

View Postdanmerezeanu, on 25 iulie 2017 - 14:11, said:

@protul: noi ăștia de pe RCS avem noroc.
Aștept și pasul cu VoLTE la Digi pe 6p.Oricum,eu de la ei l-am luat.Sper să fie oferit suport pentru el.

#3670
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Case+baterie

#3671
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
@geekos e valabil pt tot ce ruleaza Android de la 5.1 incoace, adica si tablete si telefoane si mediabox cu android peste 5.
@danmerezeanu, eu nu cred in treaba asta cu Pixel pt useri normali, automat sunt si din astia cum sunt si de Nexus si care nu au treaba cu root, unlock, etc. Exista useri normali si "anormali" asa ca noi dar nu neaparat "nexusisti". Noi avem norocul, de fapt ni l-am facut singuri, ca beneficiem de noutati si de Android pur de la mama lui. E adevarat ca pe forumul de Pixel bate vantul pt ca sunt prea putini posesori la nivel national si mai ales sa mai fie si fosti posesori de Nexus ca mine. Asa ca vrei nu vrei acest forum cu Pixel pe care bate vantul "is the future" , asta pt ca in cel mult doi ani toti care sunteti pe Nexus acum si care veti urma traditia veti fi urmatorii "pixelist sau pixelati" cum vrei sa le spui.

#3672
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009

View Postkatabxp, on 25 iulie 2017 - 15:56, said:

@danmerezeanu, eu nu cred in treaba asta cu Pixel pt useri normali, automat sunt si din astia cum sunt si de Nexus si care nu au treaba cu root, unlock, etc. Exista useri normali si "anormali" asa ca noi dar nu neaparat "nexusisti". Noi avem norocul, de fapt ni l-am facut singuri, ca beneficiem de noutati si de Android pur de la mama lui. E adevarat ca pe forumul de Pixel bate vantul pt ca sunt prea putini posesori la nivel national si mai ales sa mai fie si fosti posesori de Nexus ca mine. Asa ca vrei nu vrei acest forum cu Pixel pe care bate vantul "is the future" , asta pt ca in cel mult doi ani toti care sunteti pe Nexus acum si care veti urma traditia veti fi urmatorii "pixelist sau pixelati" cum vrei sa le spui.
@katabxp: Ei, cred ca stii ce voiam sa spun de fapt. Practic din omentul in care pe Pixel ai in setari suport 24/7 e clar ca Google l-a orientat spre clienti. la fel si povestea cu partitiile duale, dar sa nu insist. Trebuier ecunoscut ca e mai dificil dificil sa modezi un Pixel (ai testat si tu). In fine.... prbabi in cativa ani (daca nu se razgandeste Google) trecem si pe Pixeli... Sa vedem daca va mai fi nevoie de "abilitatile" pe care le-am dezvoltat in ultimii 5 ani de folosit Nexus-uri sau .... devenim utilzatori normali cu totii :).

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate