Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 A fost adoptata legea privind alc...

La multi ani Costi

Vreau sa ofer imprumut pentru con...

Usa de garaj la o magazie existenta
 The worst of evil (2023)

Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

Ce componente trebuie sa schimb d...
 

Huawei Nexus 6P

* * * * * 6 votes
  • Please log in to reply
5473 replies to this topic

#3673
protul

protul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 12.08.2011
Doaaaaaamneeee ajută-ne :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Pt ceea ce a spus @katabxb cu pixelizarea noastră

#3674
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Uite, am luat un telefon de la cineva, un Moto G4 Plus cu 7.0 si security patch June 1 pe el si dupa ce ii termin de setat Moto Z-ul, ii fac reset la ala vechi, sa vad cum si ce fel.
Am mai gasit o chestie misto astazi: daca telefonul este legat la un cont de email exchange, atunci poti face wipe la telefon din exchange. Tocmai am facut wipe la un blackberry la care nu aveam BB ID-ul si nu puteam sa-l resetez.
Urmeaza o incercare si pt Android.

LE:
i-a facut wipe la telefon (BB), dar la setarea telefonului, cand am vrut sa-mi setez propriul BB ID, a zis ca sa-l bag pe ala vechi.

Edited by geekos, 25 July 2017 - 18:53.


#3675
G0rg0ne

G0rg0ne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,635
  • Înscris: 12.09.2008
Pixelizarea mondiala. Nope, not for me.:P

Attached Files



#3676
Florenzo1

Florenzo1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 09.02.2013
Sunt si eu pe O. Cum dracu schimb icoanele alea patrate? Ca astia de la Google se chinuie de 10 ani acusi si nu reusesc sa uniformizeze iconitele alea. Una e patrata, 7 rotunde...

Edited by Florenzo1, 25 July 2017 - 20:31.


#3677
mar1uscal1n

mar1uscal1n

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,563
  • Înscris: 13.04.2011
Poți sa le schimbi dar nu pe toate... Ții apăsat pe display și unde sunt wallpapers, widgets și settings, te duci la settings și acolo ai changes icon shape

#3678
Florenzo1

Florenzo1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 09.02.2013

View Postmar1uscal1n, on 25 iulie 2017 - 20:48, said:

Poți sa le schimbi dar nu pe toate... Ții apăsat pe display și unde sunt wallpapers, widgets și settings, te duci la settings și acolo ai changes icon shape
Cred ca ce zici tu era intr-o versiune anterioara. Eu nu gasesc asa ceva.

#3679
mar1uscal1n

mar1uscal1n

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,563
  • Înscris: 13.04.2011
Sorry man... Am pixel launcher

#3680
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Uite inca o modificare la nivel vizual Dan: Change icon shape. Si poti face iconuri rotunde, patrate, ovale sau sub forma de lacrima (preferatele mele). Pip am vazut ca merge la youtube si alte cateva apkuri, incet incet au introdus functiile noi despre care vorbeau.

#3681
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
@Katabxp, a mers factory reset fara sa ma intrebe de contul anterior. Cred ca inca nu functioneaza cum trebuie frp-ul.

#3682
protul

protul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 12.08.2011
Chit că îmi iau ban pt noobism, tot întreb (numai întrebând o să învăț, căci cu rușinea, ca până nu demult, muream tăntălău): dacă eu, pe persoană fizică, ;) am instalat pixel launcherul de acum ceva posturi, de ce mama lui Proces Verbal nu pot să schimb icoanele?????�� :wacko:  :wacko:  :wacko:  Ce pisici fac//am făcut greșit?[ https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170726/b2f19f8a0a97fc97d628bcb4aaeca8fc.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by protul, 26 July 2017 - 02:13.


#3683
mar1uscal1n

mar1uscal1n

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,563
  • Înscris: 13.04.2011
Încearcă cu asta... http://www.apkmirror...-download/#file

http://www.androidau...-review-758783/

https://zonait.tv/go...un-chipset-nou/

#3684
Sevi99

Sevi99

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 18.02.2017

View Postkatabxp, on 24 iulie 2017 - 22:30, said:

Da draguta, desi in afara de faptul ca o poti lua de cap si sa o intorci pe toate partile nu am stiut ce sa fac cu ea. Posted Image)
Imi place chestia cu autofill, mi se pare geniala, mai ales pt cei ca noi care facem reinstalari de sistem numai clean. Era superstresanta treaba cu asocierea apk-urilor cu emailuri, cu parole, etc. Numai la configurat mailurile, apk-urile de la digi, antivirus, facebook, orice e instalat pe el.

Tocmai ai spus, ca i-ai dat reset. Atunci ti-a cerut contul, l-ai pus pe al tau dar nu l-ai mai asociat cu alt cont, adica ai procedat cum trebuie.
Daca vreti sa va convingeti faceti urmatorul test: resetare generala si apoi incercati un alt cont, nu cel cu care era folosit. O sa vedeti ca nu va lasa sa-l asociati pana nu il puneti pe cel antetior. Eu cand am luat N6 (placa de baza) am avut problema asta insa am instalat pe el Android 5.0 L si ala nu cerea, asa ca l-am putut asocia cu contul meu dupa care am facut update ota la MM 6 si apoi la N. Abia dupa updateurile astea ota puse unul peste celalalt am putut face resetare generala.
Nici daca pui custom nu treci de frp fara contul anterior. Sistemul asta de protectie a fost introdus odata cu Android 5.1 daca nu ma insel.

De ce credeti ca vand baietii Pixel cu 1100-1200lei? Sunt blocate in frp si e aproape imposibil sa mai treci de el daca are 7.1.2.
Pe L si MM existau niste portite,te lasa sa intri pe net, de acolo descarcai o aplicatie cu care puteai sa accesezi setarile si puteai sa stergi contul vechi si sa-l bagi pe cel nou, pe Nougat nu se mai poate!
M-a contactat vânzătorul și m-a întrebat despre ce cont este vorba, a zis că e când a avut cont și la făcut doar pentru magazin play și nu și-l amintește și când i-am spus să-mi dea telefonul înapoi(am dat pe nexus un htc 10 și dânsul mi-a dat diferentă de 450lei ) sau să-mi plătească reparația ( dacă se poate ) a zis că nu este problema lui.
În momentul de față încerc să-i bag un recovery și să-i pun cea mai veche versiune de android care este disponibilă pentru acest telefon și apoi bănuiesc că voi putea pune contul meu de google.
Dar adevărata problemă este că nu pot activa "developer options" pentru a activa usb debug.

Edited by Sevi99, 26 July 2017 - 06:52.


#3685
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
@protul:
Al doilea link (http://www.androidau...-review-758783/) din mesajul lui @mar1uscal1n oferă un răspuns (bad news mai precis): "Change app icon shape" removed. :(
La mine s-a păstrat deocamdată optiunea pentru că am pus OTA-ul de DP4 peste DP3, dar când o să îl pun pe curat....

Edited by danmerezeanu, 26 July 2017 - 06:58.


#3686
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
@geekos daca nu ti-a cerut contul indeamna ca nu a avut cont pt magazin play, etc. Daca telefonul are un cont si are o versiune peste 5 atunci cere, nici daca nu-l conectezi la net nu poti trece de setarile initiale. Asta e p protectie online de la Google.
Cat despre iconuri, am sa pun azi pe 5x-ul sotiei dp4 sa vad daca ma lasa sa le schimb.

#3687
Sevi99

Sevi99

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 18.02.2017

View Postgeekos, on 26 iulie 2017 - 01:01, said:

@Katabxp, a mers factory reset fara sa ma intrebe de contul anterior. Cred ca inca nu functioneaza cum trebuie frp-ul.
M-am interesat si frp-ul se activează atunci când dai telefonul drept "furat/perdut" , trebuie să te loghezi pe https://android.com/find și atunci când selectezi "erase" dispozitivul se resetează și după îți cere contul sincronizat anterior.
Și am aflat asta pentru că i-am făcut și eu același lucru acelui "domn" care mi-a vândut un telefon și după l-a declarat furat, poate că dacă va dori să folosească telefonul primit de la mine mă va contacta să-i dau id și pass de la cont, dar dacă el nu face același lucru la rândul lui poate să se spele cu telefonul pe cap.

Edited by Sevi99, 26 July 2017 - 09:24.


#3688
cristianraduca

cristianraduca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,963
  • Înscris: 24.01.2010
Și tu ce faci?

#3689
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Probabil el s-a spalat deja! ���

#3690
Sevi99

Sevi99

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 18.02.2017

View Postcristianraduca, on 26 iulie 2017 - 09:32, said:

Și tu ce faci?
Eu am mereu un telefon de rezervă, un iphone 5 bătut de soartă.
Îmi mai bat capul putin cu acest nexus și dacă nu reușesc nimic în vând său îl tin pe post de bibelou până când vor găsi ăștia o metodă pentru a șterge frp pe 7.1.2 .

View Postkatabxp, on 26 iulie 2017 - 09:34, said:

Probabil el s-a spalat deja! ���
Să fie sănătos atunci :)) .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate