Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!

zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...
 SAMSUNG Galaxy A15,

La ce ora se deschid urnele ?

Reducerea turației unui moto...

Mergeti la vot?
 Adaptor USB-A to USB-C

La multi ani @SorinGT!

Discursul sefei de promotie sau, ...

Ce aplicatie pentru supraveghere ...
 Airbag volan Audi

Cum deschid rezervor WC Geberit s...

Folie protectie solara efect mirror

Mașina electrica vs. maș...
 

Huawei Nexus 6P

* * * * * 6 votes
  • Please log in to reply
5473 replies to this topic

#3709
G0rg0ne

G0rg0ne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,635
  • Înscris: 12.09.2008
@Florenzo1: Procentajul la baterie se putea pune si pe KitKat. Nu imi mai aduc aminte de la care android a scos-o goagal doar ca sa o bage iar inapoi. Cred ca doar pe MM nu a fost, asta depindea si de customizarea producatorului. Sincer ma indoiesc ca asta e motivul pentru care fac launchere spartane. Ce aplicatii sa dispara 4-5 launcere care chiar conteaza? In plus acest lucru nu e valabil pentru toate aplicatiile google. @katabxp are dreptate, e plin playstore-ul de apk-uri pe care nu le foloseate nimeni. Sunt zeci de launcere desi utilizate de un numar notabil de useri sunt doar cateva. Lucru valabil si la browsere.

Edited by G0rg0ne, 27 July 2017 - 16:49.


#3710
Florenzo1

Florenzo1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 09.02.2013
Puteti sa spuneti voi ce vreti. Google nu va face niciodata prea multe ca sa lase loc si pentru dezvoltatori.

#3711
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Daca nu ar face asa, ar disparea azi 4-5, maine 4-5 si daca se curata play store-ul de apk si nu se mai poate bate Google cu caramida-n piept ca ecosistemul android beneficiaza de mai multe apk decat apple

#3712
catalin.t

catalin.t

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 23.02.2005
Recunosc ca ma cam mananca sa imi pun ultimul DP, pt ca ma exaspereaza SOT-ul pe update-ul oficial de iulie. Din ce inteleg, clar autonomia pe DP4 e mai buna, dar in rest cum e? Stabilitate, compatibilitate cu aplicatiile? Merita timpul pierdut sa trec de acum la O sau mai bine astept versiunea finala, sau patchul de august? Multam

Edited by catalin.t, 31 July 2017 - 11:19.


#3713
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,802
  • Înscris: 17.01.2012
Eu zic ca merita. Initial, incearca update'ul OTA + wipe cache. Daca nu striga la tine, pastrezi acea versiune, nu mai reinstalezi prin adb sau nrt. Eu asa am facut si n-am avut pana acum vreo problema.

Edited by octav727, 31 July 2017 - 14:52.


#3714
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Si eu zic ca merita. Inca de la DP3 a fost stabil la mine. DP4 l-am pus ca OTA peste DP3 si nu au aparut probleme.

#3715
Florenzo1

Florenzo1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 09.02.2013
E ok dp4. Mai prost ca ultimul N nu are cum sa fie. Probleme sunt doar la unele aplicatii. Nu multe.

#3716
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Eu sunt si in concediu si am dp4 pe el, merge ca uns saracu'. Poze si filmari nonstop, net, gps, de toate face saracu, dar il incarc dimineata pe la 7 si il scot la 9 iar la 15-16 il bag iar la incarcat. E in conditii de stres maxim dar nu a dat semne de oboseala, nu-l pot ingenunchea nici cand il pun in battery saver.

#3717
bits

bits

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,935
  • Înscris: 11.01.2007
Concediu plăcut în continuare,la toți posesorii de 6p și nu numai.

#3718
10nutz_413x

10nutz_413x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 01.02.2007
Salut,
Ma bate gandul sa trec la N6P direct de la Nexus 5 pe care il am de ...aprox 4 ani?! (pe acolo)
Il aveti deja de 1 an sau chiar 2 unii din voi, deci cum e? Se ridica la "nivelul nexus"?
Ati avut careva probleme cu indoitul la utilizari normale sau poate v ati aseszat pe el din greseala in timp ce era in buzunarul din spate, s a intamplat sa il indoiti?
La fel sticla, vi s a intamplat sa pocneasca din senin?
Si poate cea mai simpla intrebare, il recomandati sau nu? Posted Image

Inca ceva, eu fiind pe vodafone trebuie sa fiu atent la o anumita versiune de telefon pentru a-mi functiona 4g, am inteles bine? Modelul H1512 (A2) nu?

Mersi mult Posted Image

Edited by 10nutz_413x, 07 August 2017 - 12:57.


#3719
cristianraduca

cristianraduca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,963
  • Înscris: 24.01.2010
Eu nu am avut probleme cu indoitul. Doar cu acumulatorul care a cedat după 12 luni. Meanwhile am luat unul sh care e ok. Merita fiecare ban

#3720
10nutz_413x

10nutz_413x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 01.02.2007

View Postcristianraduca, on 07 august 2017 - 13:01, said:

Eu nu am avut probleme cu indoitul. Doar cu acumulatorul care a cedat după 12 luni. Meanwhile am luat unul sh care e ok. Merita fiecare ban
Ti l ai schimbat tu singur sau in service? Ma gandesc ca exista videouri si tutoriale pas cu pas pe net ptr asa ceva?

#3721
cristianraduca

cristianraduca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,963
  • Înscris: 24.01.2010
Am dus telefonul in service. Ei mi-au făcut refuz de reparație - cred că îi costă prea mult totul - și am primit banii inapoi

#3722
mar1uscal1n

mar1uscal1n

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,563
  • Înscris: 13.04.2011
Am telefonul de 1an și 8luni...nu m-am așezat pe el, l'am protejat în husa și folie de sticla care a rezistat cu brio pana în ziua de azi, doar cu câteva zgârieturi fine vizibile doar în unghi în lumina soarelui... Dacă îl găsești la preț bun încă mai merita acest telefon... Părerea mea

#3723
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Tinand cont de faptul ca a scazut la 1000 lei la sh in stare buna chiar e un best buy. Camera e super, comparabila cu cele de pe telefoanele din 2017 (cele de top), chipset puternic, suport 64 bit, soft curat si inca un an de suport de la Google.
Chiar e un telefon de cumparat!

#3724
catalin.t

catalin.t

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 23.02.2005
Al meu are un an jumate, dar bateria inca e ok. Cand ii va veni momentul, o voi schimba singur. Nu e atat de greu de desfacut pe cat pare, plus ca una noua (originala, zic ei pe site) costa cam 90 de lei, deci nu e o suma mare. In cazul meu, o sa o schimb, dar tot nu renunt la telefon...cam atat de ok mi se pare Posted Image
Momentan, sunt pe versiunea publica, cu root, si astept cu nerabdare actualizarea de august, ca cea de iulie e foarte neprietenoasa cu bateria

Edited by catalin.t, 07 August 2017 - 16:10.


#3725
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008

View Post10nutz_413x, on 07 august 2017 - 12:53, said:

Salut,
Ma bate gandul sa trec la N6P direct de la Nexus 5 pe care il am de ...aprox 4 ani?! (pe acolo)
Il aveti deja de 1 an sau chiar 2 unii din voi, deci cum e? Se ridica la "nivelul nexus"?
Ati avut careva probleme cu indoitul la utilizari normale sau poate v ati aseszat pe el din greseala in timp ce era in buzunarul din spate, s a intamplat sa il indoiti?
La fel sticla, vi s a intamplat sa pocneasca din senin?
Si poate cea mai simpla intrebare, il recomandati sau nu? Posted Image

Inca ceva, eu fiind pe vodafone trebuie sa fiu atent la o anumita versiune de telefon pentru a-mi functiona 4g, am inteles bine? Modelul H1512 (A2) nu?

Mersi mult Posted Image
La mine s-a indoit. Nu il port niciodata in buzunarul de la spate, nu ma asez pe el. Suspectez ca s-a indoit in urma unei cazaturi. Este protejat cu sticla si case spigen. Indoitura am vazut-o tarziu, cand l-am scos din case sa-l mai curat.
As da banii pe el? Nu prea, dar din pacate nu prea sunt alternative mai bune. De ce spun asta? Pt ca nu il simt ca pe un Nexus.

#3726
mar1uscal1n

mar1uscal1n

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,563
  • Înscris: 13.04.2011
Și eu l'am scăpat de vreo 2-3 ori... Dar nu s'a îndoit...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate