Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tencuiala exterioara casa caramid...

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...
 Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri
 Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...
 Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...
 

Huawei Nexus 6P

* * * * * 6 votes
  • Please log in to reply
5473 replies to this topic

#3601
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Interesanta. O studiez.... Deși nu sunt in pericol să rămân fără căști... :)

#3602
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
In ultima saptamana mi se bloca in timpul navigatiei (g maps beta), sau se crash-uia.
Am revenit la varianta oficiala g maps si in ultimele 2 zile nu s-a mai intamplat.

#3603
MaryusRazor

MaryusRazor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 18.09.2016

View Postdanmerezeanu, on 17 iulie 2017 - 04:46, said:

Interesanta. O studiez.... Deși nu sunt in pericol să rămân fără căști... :)
La vârsta mea ascult multă muzică :)) si mi se strica căștile destul de des :)) deci a fost utilă când am rămas fără ele :))

Edited by MaryusRazor, 17 July 2017 - 16:33.


#3604
catalin.t

catalin.t

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 23.02.2005

View Postkatabxp, on 10 iulie 2017 - 21:59, said:

Back on O dp3! Am 30 min SOT si 95% baterie. Asa da!

Pe bune? Asa mare e diferenta? Adevarul e ca si la mine parca se duce cam repede cat timp il folosesc. Ba mai mult, se si incalzeste mai tare, dar am pus asta pe seama caldurii, nu a consumului mai mare al bateriei. Cat e in stand-by nu ma plang. De obicei, versiunile noi au nevoie de ceva timp inainte de a fi mai prietenoase cu bateria

#3605
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Pe N 7.1.2 cu update de securitate pe iulie - despre asta vorbesc. E varza la consum, de dimineata pana seara mi se inchidea si telefonul si ceasul iar acum pe O il am scos de la incarcat de la ora 7 dimineata si mai am 79% baterie iar la ceas mai am 67%, merg acasa acum la 18 si il frec toata seara pe facebook si youtube ca ziua nu am timp iar dimineata la 5 le bag la incarcat.
Mentionez ca pe updateul de securitate de pe iunie tinea mai mult decat pe O dp3.

#3606
cristianraduca

cristianraduca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,963
  • Înscris: 24.01.2010
Eu tot pe DP3 sunt și sunt ok cu consumul

#3607
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
La fel si la mine... Si DP4 nu mia vine odata.... Oare pentru ca s-o baza pe versiunea de securitate de iulie si ... vor sa repare? Nu cred, probabil vine la nivelul versiunii de securitate din iunie :)

#3608
Florenzo1

Florenzo1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 09.02.2013
Aici arata ca vine la jumate dintre iulie si sfarsitul lui septembrie. [ https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170717/7274fb3fbba92a75db15daf3a4344452.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Florenzo1, 17 July 2017 - 19:22.


#3609
protul

protul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 12.08.2011
Și mie mi se descarcă destul de repedea bateria, de dimineață de la 94%, până seara, cu un consum mai mult decât moderat de net, (puțin Facebook, navigare pe net, știri) din care jumătate pe 3-4G, iar restul pe wi-fi, seara 35-40% din baterie.... Menționez că netul nu e deschis non-stop, numai când e nevoie :wacko:    a, și sunt pe 7.1.2

Iar beta nu vrea să vină neam OTA, cu toate că am reinstalat de 3 ori "androidul" , ultima dată cu wipe cache, cu tot ce trebuie, nu vrea și pace. Să fie de la bootloader deblocat, nu știu, ideea e că m-a disperat, mai ales că am intrat siin paranoia asta cum că bacteria se consumă foarte repede pe 7.1.2

Mama lui de autocorect :P

Și întrebare de noob, dacă descarc zipul cu O pe PC, îl flashuiesc cu Nrt?

#3610
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Daca ai Nexus 5x sau 6p descarci imaginea potrivita telefonului tau si o poti scrie cu nrt fara probleme.
Atentie: trebuie sa ai bootloaderul deblocat si sa activezi usb debugging di developer options!

#3611
mar1uscal1n

mar1uscal1n

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,563
  • Înscris: 13.04.2011
Pai trebuie sa fii înscris în beta O...

#3612
protul

protul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 12.08.2011
6p estem (nostalgie dupa Ismail, din Toate panzele sus :D ), bootloader deblocat estem și el, debugging bifat, deci, mâine trecem pe O, după amiază, că dimineață munci :wacko:

#3613
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,323
  • Înscris: 18.12.2012
Nu trebuie daca scrii singur imaginea cu nrt sau adb.

#3614
protul

protul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 12.08.2011
Sunt înscris în beta de peste o săptămână

#3615
mar1uscal1n

mar1uscal1n

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,563
  • Înscris: 13.04.2011
Pai da... Dar backup, imaginea scrisa cu app instalate din nou, setari și toate cele tot durează ceva timp

#3616
protul

protul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 12.08.2011
Și.... degeaba, că tot nu a venit....am mai fost în beta acum ceva timp, dar eram fără bootloader deblocat și mi-a venit instant O

Edited by protul, 17 July 2017 - 22:30.


#3617
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Asta e. Pui cu NRT... Si asa vine DP4 cat de curand. Eu am DP3 dar il voi pune pe curat (ca de obicei) :).

#3618
andreiiriza

andreiiriza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 06.02.2012
Nici la mine nu a mai venit O beta,am dat enroll de 2 zile,si am 6p-ul stock,exact cum l-am cumpărat. Ce se întâmplă ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate