Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scari interioare

Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST

Despre titularizare si definitiva...
 date personale angajat

Intelectualii Romaniei

Gaina rasa Brahma bolnavioara

Recomandare SmartWatch pe care po...
 Concediu Vasiliki

Funcție WhatsApp

Zilele reclamelor luminoase cu &#...

Propranolol zilnic
 Ce "tip" de apartament/ca...

A luat cineva masina Tesla din re...

Robot de spalat geamuri

Lipsa etrieri noduri
 

Lenovo P1 si P1m

- - - - -
  • Please log in to reply
337 replies to this topic

#109
lex luthor

lex luthor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 27.03.2007
Se pare ca nicio aplicatie nu afiseaza asa numitele badges. Adica asa ceva [ https://developer.apple.com/library/ios/documentation/UserExperience/Conceptual/MobileHIG/Art/notif_ctr_badge_2x.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Foarte ciudat.
O fi de la lansator? Am incercat si cu lansatorul Vibe UI si cu cel Android si face la fel.

Oricum, cel mai mult ma deranjeaza partea cu mesageria SMS si anume ca nu recunoaste numele din agenda. As fi vrut sa folosesc aceasta mesagerie implicita a telefonului si nu sa intalez o aplicatie terta.

Edited by lex luthor, 23 March 2016 - 08:16.


#110
godoroj

godoroj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 767
  • Înscris: 25.09.2013
Eu am bagat nova launcher cel premium si imi notifica orice, la led sa intri in setari afisaj, notificare led si sa activezi si altele sa iti licare la toate notificarile si ca aplicatie de mesaje foloste TEXTRA eu zic ca e cea mai tare in momentul de fata. Multa bafta.

#111
Benoit

Benoit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 18.01.2009

View Postlex luthor, on 23 martie 2016 - 07:13, said:

Am luat pana la urma telefonul Vibe P1
Ce ROM ai ca sa înțeleg de ce ai problemele respective. Ai garantie la el? Întreb ptr ca un sfat ar fi sa schimbi ROM-ul cu unul mai prelucrat care sa te scutească de fazele astea.

#112
lex luthor

lex luthor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 27.03.2007
Telefon cumparat de la Emag.
Versiune ROM: P1a42_S152_160126_ROW.
Nu se pune problema de schimbat ROM.

#113
Benoit

Benoit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 18.01.2009

View Postlex luthor, on 23 martie 2016 - 23:01, said:

Telefon cumparat de la Emag.
Versiune ROM: P1a42_S152_160126_ROW.
Nu se pune problema de schimbat ROM.

☺Iti inteleg reticenta, am trecut prin aceasta etapa insa la un moment dat neajunsurile nu le-am mai suportat și... am devenit mai flexibil. Acum la finalul "aventurii" găsesc ca schimbarea de mentalitate mi-a  adus satisfactie. Nu as îndrăzni sa recomand aceste alegeri ce privesc schimbarea dacă nu ar fi pozitive. Numai bine!

#114
valory1984

valory1984

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 10.12.2011
Va salut,

Am un Lenovo Vibe P1 (P1c72), cu Android 5.1.1 si am o mare problema. Nu imi arata contactele din Google...
La Settings - Accounts - Google (acolo click pe adresa de mail) imi intra, cu ce sa sincronizez telefonul: App Data, Calendar, Gmail, Play music, People details si atat, contacte nu... Cineva stie ce am de facut? Cum pot da de meniul Contacts? Nu am gasit nici o rezolvare pe net.

Va multumesc anticipat!

#115
difendhar

difendhar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 17.06.2008
salutare! am un vibe p1m (p1ma40_s029_160226_16gb_row) si sunt putin nedumerit: chiar nu se poate conecta la digi pe 4g? am studiat forumul insa nu sunt lamurit :D. ma poate ajuta cineva? multumesc!

#116
alextudor

alextudor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 12.09.2006
Nu are banda 38(2600Mhz) pe care Rcs emite 4G.

#117
Benoit

Benoit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 18.01.2009

View Postvalory1984, on 28 martie 2016 - 20:43, said:

Va salut,

Am un Lenovo Vibe P1 (P1c72), cu Android 5.1.1 si am o mare problema. Nu imi arata contactele din Google...
La Settings - Accounts - Google (acolo click pe adresa de mail) imi intra, cu ce sa sincronizez telefonul: App Data, Calendar, Gmail, Play music, People details si atat, contacte nu... Cineva stie ce am de facut? Cum pot da de meniul Contacts? Nu am gasit nici o rezolvare pe net.

Va multumesc anticipat!
Ce ROM ai?


#118
sorryyn

sorryyn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 09.09.2009
lenovo p1m-  a primit careva upgrade la s029 de la s024 ?sau merge doar de la s027? sau inca pentru romania nu a aparut ota?

Edited by sorryyn, 30 March 2016 - 19:38.


#119
bardu

bardu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,485
  • Înscris: 09.05.2007
Întrebari pentru posesorii de P1c72.
1. Cat de tare se încălzește la navigare pe internet, mail, convorbiri? Eventual jocuri mai puțin solicitante, gen puzzle pt copii, Zuma,
2. Dacă aveți rom-ul chinezesc vibeui 3.1 instalat, la galerie se regăsește opțiunea de a crea video din poze, highlight reel ?
3. Ce SOT se poate obține pe digi 4g cu datele cuplate permanent?

#120
Benoit

Benoit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 18.01.2009

View Postbardu, on 08 aprilie 2016 - 16:32, said:

Întrebari pentru posesorii de P1c72.
1. Cat de tare se încălzește la navigare pe internet, mail, convorbiri? Eventual jocuri mai puțin solicitante, gen puzzle pt copii, Zuma,
2. Dacă aveți rom-ul chinezesc vibeui 3.1 instalat, la galerie se regăsește opțiunea de a crea video din poze, highlight reel ?
3. Ce SOT se poate obține pe digi 4g cu datele cuplate permanent?
1. Nu se încălzește la navigare, singurele dati cand am simțit ca e cald este la încărcare.
2.Nu pot sa ma pronunț, nu am ROM-ul 3.1, încă.
3. Autonomie 3.5 - 4zile în condițiile în care am Power off intre 10:45PM și 7:00 AM. Încărcarea o fac la 20%,nu sub.


Sent from my Lenovo P1c72 using Tapatalk

Edited by Benoit, 08 April 2016 - 19:03.


#121
nicusori

nicusori

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 02.02.2006

View Postvalory1984, on 28 martie 2016 - 20:43, said:

Va salut,

Am un Lenovo Vibe P1 (P1c72), cu Android 5.1.1 si am o mare problema. Nu imi arata contactele din Google...
La Settings - Accounts - Google (acolo click pe adresa de mail) imi intra, cu ce sa sincronizez telefonul: App Data, Calendar, Gmail, Play music, People details si atat, contacte nu... Cineva stie ce am de facut? Cum pot da de meniul Contacts? Nu am gasit nici o rezolvare pe net.

Va multumesc anticipat!
TREBUIE să instalezi MIUI google installer apk (il găsești pe net) și cu el instalezi google contacts sync. După aia o să-ți apară optiunea sa sincronizezi contactele la conturi-google.

Sent from my Lenovo P1c72 using Tapatalk



#122
bardu

bardu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,485
  • Înscris: 09.05.2007
Rog un posesor de P1c72 sa facă un test de viteza pe digi 4G.
PS.  testmy.net pe browser e suficient.

#123
andreidobrin

andreidobrin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 18.05.2015
salut. tocmai am primit si eu P1ma40. telefonul e ok chiar imi place, dar nu inteleg de ce am problema cu semnalul pe Vodafone. am maxim 1 sau 2liniute. O fi defect din fabrica sau de la Vodafone?

#124
bardu

bardu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,485
  • Înscris: 09.05.2007
Posibil ca situația sa fie valabila pe 4g.  Ai încercat sa retrogradezi la 3g? Convorbirile sunt ok?

#125
andreidobrin

andreidobrin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 18.05.2015

View Postbardu, on 12 aprilie 2016 - 18:56, said:

Posibil ca situația sa fie valabila pe 4g.  Ai încercat sa retrogradezi la 3g? Convorbirile sunt ok?


am schimbat si tot la fel e semnalul, cred ca e ceva din telefon .

Edited by andreidobrin, 12 April 2016 - 22:18.


#126
bardu

bardu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,485
  • Înscris: 09.05.2007
Poate fii un bug de rom, am întâlnit defect vizual la un anumit moment la un rom developer pt k3 note. Dacă convorbirile sunt ok și viteza la internet idem las-o asa. Probabil ca fiind un model relativ nou vor fii disponibile actualizări.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate