Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...
 Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn
 Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania
 AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului
 

Mega-moschee in Bucuresti

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2310 replies to this topic

#163
un huligan

un huligan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 11.09.2006

 cosond, on 02 septembrie 2015 - 14:58, said:

Voi stiti cand a fost independenta Romaniei de sub turci?

Acum 500 de ani, 400 de ani, 300 de ani, ...

Ia scadeti din 2000 pe 1878!

122 de ani ne da!

Cred ca nu prea luam bacul cu matematica si istoria asta.

#164
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012
islamul e o metoda foarte eficienta de a folosii prostimea globului.

era un nene de stiinta ce spunea ca pana la urma , ori noi ori ei. ori mergem pe evolutie ori ne intoarcem la a viola caprele pe pasune. adica , ori cu non islamul , ori cu el.

#165
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Respectivull imam este reprezentantul Muftiatului in Bucuresti.
Se apreciaza la 10.000 numarul musulmanilor Bucuresteni, fara a se socoti cei 20.000 musulmani arabi,
veniti in toata tara dupa 1989
Moscheea la care conduce rugaciunea este intre doua blocuri in zona Eroilor Revolutiei -Pieptanari.A ajuns acolo dupa daramarea vechii geamii din Parcul Libertatii -Parcul Carol azi, cine isi mai aminteste de ea.
Si daramata de comunisti- era o moschee micuta si cocheta , asezata foarte pitoresc.

Nu stiu daca reactia imamului este buna sau nu.
Stiu insa ca nu se pomeneste nici un gest de profanare al musulmanilor romani asupra unui biserici sau alt simbol crestin.
Cei infierbantati la creier ar trebui sa se gandeasca la asta.
Ei nu se lupta cu islamul, nu se lupta cu teroristii, nu cu fanaticii religiosi.
Nu au oute pentru asta.
Ei se lupta cu un teren viran.....

[ http://simplybucharest.ro/wp-content/uploads/2009/06/carol3.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Acum nu sunt sigur daca moscheea este problema romanilor.
Probabil ca daca era un spital, sau o scoala reactia era la fel.
Parearea mea este ca romanii au serioase probleme in a percepe  pe cineva diferit lor.

Edited by vio69a, 03 September 2015 - 00:22.


#166
all_or_nothing

all_or_nothing

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 08.04.2015
Eu cred ca tu ai o problemă gravă.

#167
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

 vio69a, on 03 septembrie 2015 - 00:13, said:




Acum nu sunt sigur daca moscheea este problema romanilor.
Probabil ca daca era un spital, sau o scoala reactia era la fel.
Parearea mea este ca romanii au serioase probleme in a percepe  pe cineva diferit lor.
incerc sa te fac sa pricepi un lucru elementar....eu ca agnostic privesc cu dezgust si catedrala mantuirii neamului dar asta cu moscheea le intrece pe toate...acesti indivizi care risipesc banii in speranta ca primatele se inchina la un zeu invizibil si vor fi cuminti mi se pare primitiva din toate punctele de vedere....ai idee cate scoli, spitale sau orice altceva s-ar ridica cu banii aia?
iar in Romania unde din fericire numarul musulmanilor este redus, ce scop are ridicarea unei moschei gigantice?

#168
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,505
  • Înscris: 31.08.2006

 Valmont43, on 03 septembrie 2015 - 01:40, said:

iar in Romania unde din fericire numarul musulmanilor este redus, ce scop are ridicarea unei moschei gigantice?

Rostul e megalomania unor politicieni romani de ultima speta. De ce nu intreaba, nemernicii, pe prostii care i-au ales, daca vor o megamoschee in Bucuresti ? De ce nu se face un referendum la care bucurestenii sa-si exprime parerea ? De ce aceasta moschee nu se face , de pilda, in Dobrogea, regiune unde sunt destui minoritari turci ? De ce iau la misto cu fiecare ocazie poporul roman, acesti banditi ordinari care-si spun politicieni ?

#169
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,736
  • Înscris: 06.08.2004

 fansat, on 03 septembrie 2015 - 06:39, said:

Rostul e megalomania unor politicieni romani de ultima speta. De ce nu intreaba, nemernicii, pe prostii care i-au ales, daca vor o megamoschee in Bucuresti ? De ce nu se face un referendum la care bucurestenii sa-si exprime parerea ? De ce aceasta moschee nu se face , de pilda, in Dobrogea, regiune unde sunt destui minoritari turci ? De ce iau la misto cu fiecare ocazie poporul roman, acesti banditi ordinari care-si spun politicieni ?

Poanta Musulmanul a fost ales de romani? Te inseli amarnic, nu a fost votat niciodata direct de romani, l-au ales parlamentarii sa vanda dreapta credinta ortodoxa musulmanilor..

#170
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,505
  • Înscris: 31.08.2006
Pai nu conteaza daca a fost ales sau nu prin vot direct. Banditii astia pe cine cnnduc pana la urma ? Pai asa pot lua orice decizie nebuneasca, fiindca asa vor muschii lor. Si guvernul, recte Ponta, si presedintele tarii, recte turistul care din cand in cand viziteaza Romania, sunt total rupti de realitate si n-au nicio legatura cu poporul roman. De 25 de ani politicienii nostri sunt o rusine perpetua a acestei tari. Comunistii erau mici copii pe langa monstrii politicii romanesti de azi.

Edited by fansat, 03 September 2015 - 06:54.


#171
_overboost

_overboost

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,726
  • Înscris: 06.07.2013

 Valmont43, on 03 septembrie 2015 - 01:40, said:

iar in Romania unde din fericire numarul musulmanilor este redus, ce scop are ridicarea unei moschei gigantice?
Daca tot va e frica de teroristi si atentate poate va ganditi si la vechea vorba romaneasca ce suna cam asa: "tine-ti prietenii aproape, dar dusmanii si mai aproape".

#172
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012

 vio69a, on 03 septembrie 2015 - 00:13, said:

Respectivull imam este reprezentantul Muftiatului in Bucuresti.
Se apreciaza la 10.000 numarul musulmanilor Bucuresteni, fara a se socoti cei 20.000 musulmani arabi,
veniti in toata tara dupa 1989
Moscheea la care conduce rugaciunea este intre doua blocuri in zona Eroilor Revolutiei -Pieptanari.A ajuns acolo dupa daramarea vechii geamii din Parcul Libertatii -Parcul Carol azi, cine isi mai aminteste de ea.
Si daramata de comunisti- era o moschee micuta si cocheta , asezata foarte pitoresc.

Nu stiu daca reactia imamului este buna sau nu.
Stiu insa ca nu se pomeneste nici un gest de profanare al musulmanilor romani asupra unui biserici sau alt simbol crestin.
Cei infierbantati la creier ar trebui sa se gandeasca la asta.
Ei nu se lupta cu islamul, nu se lupta cu teroristii, nu cu fanaticii religiosi.
Nu au oute pentru asta.
Ei se lupta cu un teren viran.....

[ http://simplybucharest.ro/wp-content/uploads/2009/06/carol3.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Acum nu sunt sigur daca moscheea este problema romanilor.
Probabil ca daca era un spital, sau o scoala reactia era la fel.
Parearea mea este ca romanii au serioase probleme in a percepe  pe cineva diferit lor.

tare curios pt cine sau pt ce lucrezi

 _overboost, on 03 septembrie 2015 - 07:21, said:

Daca tot va e frica de teroristi si atentate poate va ganditi si la vechea vorba romaneasca ce suna cam asa: "tine-ti prietenii aproape, dar dusmanii si mai aproape".

nu merge cu musulmanii. astia fac cucerire prin populatie. asa zicea si uk ul acum 60 de ani cand erau doar cateva mii de musulmani. acum sunt milioane.

#173
aanndrei33

aanndrei33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 17.07.2011
Mai băieți, dacă islamismul îi religie pentru bărbați atunci creștinismul ce, îi pentru fetite?
Eu unul, nu am auzit de vreo religie creată de/pentru femei.
Toate religiile o fost scornite de băieți doar pentru băieți, știți sa le ia 10% or sa dea.la alții în cap sa dea și aia 10%.
Asta cu moscheea mare cred ca ii dovada ca securiști noștri s-o lenevit, vor sa ii ia pe toți di la un loc,sa nu împrăștie microfoanele la 10 moschei.
Acuma toți știm că majoritatea musulmanilor de la noi îs bișnițari, adică aveau ba sa își construiască una dacă aveau nevoie, da nu de asta noi avem nevoie, sa îi strângem grămadă și sa ii supraveghere mai ușor.

#174
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

 n3utr1n0, on 03 septembrie 2015 - 07:38, said:

tare curios pt cine sau pt ce lucrezi


O sa-ti fie cam greu sa afli......sunt unii pe aici care de 6 ani incearca sa afle ceva concret si mereu o dau in bara.

---------------------------------

Vezi, tot timpul s-a pomenit de bisericile daramate im comunism, care de fapt au fost foarte putine si scopul a scuzat mijloacele, dar nu s-a pomenit de loc de moschei daramate.

Musulmanii romani, turci si tatari sunt devotati si modesti
Dar daca huliganii romani pe care nici nu-i numesc ortodoxi, ca mi-asi bate joc de ortodoxie, se inmultesc
si se comporta ca niste debili mental, e posibil chiar sa vorbim la timpul trecut


PS -interesant ca te-ai exprimat "pentru cine lucrezi"  si nu: "ce ciudat gandesti"
asta spune mult despre mentalitatea romaneasca.....

Edited by vio69a, 03 September 2015 - 08:45.


#175
aanndrei33

aanndrei33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 17.07.2011
Voi nu realizați, noi le-o construim noi ii proiectam toate intrările și ieșirile.
Și"Da",de ce la București, pai acolo îs toate ambasadele.
Cum nu am avea și noi oportunitatea să facem la toți dușmanii câte o biserica, Oare ungurii nu vor una?

#176
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013
Acum, eu nu prea inteleg topicul asta.
Avem deja unul despre moschee in aria potrivita - islam

http://forum.softped...a-in-bucuresti/

Ce poate aduce nou un topic care se refera la o zicere a unui imam ?
Care azi este, maine nu este?

Cred ca se poate inchide cu succes

#177
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,146
  • Înscris: 03.07.2008

 sddan, on 02 septembrie 2015 - 12:55, said:

E o adevarata placere sa vezi cum se cearta religiosii intre ei.

Romanii ortodocsi au bagat toate cacaturile alea cu libertatea religiei in Constitutie crezand ca libertatea aia o sa fie doar a lor. Acuma s-au prins ca de fapt, implicit, au acordat libertatea aia si musulmanilor si incearca acuma sa o dea la intoarsa.

O sa va inecati voi ortodocsii in propriul rahat mai repede decat zice muslimul alah akbar.

E fascinantPosted Image

Constituia de astazi este creatia lui Iliescu, Iorgovan si a altor atei declarati!

#178
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,779
  • Înscris: 07.01.2012

 aanndrei33, on 03 septembrie 2015 - 08:34, said:

Mai băieți, dacă islamismul îi religie pentru bărbați atunci creștinismul ce, îi pentru fetite?
Eu unul, nu am auzit de vreo religie creată de/pentru femei.
Cultul lui Isis, foarte popular in Roma Antica in primul secol.

Edited by iulian_k, 03 September 2015 - 12:58.


#179
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,571
  • Înscris: 02.09.2006

 vio69a, on 03 septembrie 2015 - 09:13, said:

Acum, eu nu prea inteleg topicul asta.
Avem deja unul despre moschee in aria potrivita - islam

http://forum.softped...a-in-bucuresti/

Ce poate aduce nou un topic care se refera la o zicere a unui imam ?
Care azi este, maine nu este?

Cred ca se poate inchide cu succes


  Pai are rost, pentru ca inteleg ca nu-i imamul din insula Pastelui ci cel din Romania.

Pentru cei care nu stiu sau se prefac a nu sti: Romania ofera doar terenul se construieste cu banii lor!

#180
bulan60

bulan60

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,274
  • Înscris: 19.01.2009

 chique, on 02 septembrie 2015 - 21:25, said:

nu toti musulmanii sunt fanatici religiosi.
Deja ții cu ursul!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate