Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Tigara electronica

  • Please log in to reply
21697 replies to this topic

#20341
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,081
  • Înscris: 22.06.2004
am un milkman de ceva timp si vad ca expira in luna decembrie 2019. or fi prins astia vreo reducere ca pe ate siteuri din afara nu l vezi sub 23 dolari sticluta

#20342
IaSaVedem

IaSaVedem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 649
  • Înscris: 05.12.2015
de pe vapebar am luat lichide halo 18mg/10ml la  oferta 35 lei 3 sticle  si expirau in maxim 3 luni, unele in luna urmatoare. Poate generalizez aiurea dar cred ca piata e saturata, toate magazinele au adus aceleasi arome si lichide, iar vanzarile au scazut.

Edited by IaSaVedem, 14 January 2019 - 16:50.


#20343
symyka

symyka

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.01.2019
Salutare, mi-am cumparat astazi o tigara electronica eGo one CT cu baterie de 2200 mah si rezistente de 0.2, 0.4 si 1 ohm si prima intrebare at fi daca am facut o investitie buna iar a doua, cum vreau sa incep sa vapez, ce lichid sa folosesc si ce concentratii, plus daca aveti cunostinte despre tigara mea, cu ce rezistenta sa vapez si pe ce mod? e putin complexa tigarea electronica si datorita faptului ca are trei rezistente si watt reglabil plus modurile susmentionate, nu prea stiu cum sa le combin. In cartea tehnica am citit si am inteles cat de cat, dar tot nu sunt lamurit cu modurile alea trei si sigurantele...mentionez faptul ca fumez aproximativ un pachet pe zi de tigari clasice (Dunhill albastru) si vrea sa fie aproximativ aceeasi senzatie la inceput.
Multumesc!

#20344
magellanro

magellanro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 05.09.2009

View Postsymyka, on 15 ianuarie 2019 - 12:17, said:

Salutare, mi-am cumparat astazi o tigara electronica eGo one CT cu baterie de 2200 mah si rezistente de 0.2, 0.4 si 1 ohm si prima intrebare at fi daca am facut o investitie buna iar a doua, cum vreau sa incep sa vapez, ce lichid sa folosesc si ce concentratii, plus daca aveti cunostinte despre tigara mea, cu ce rezistenta sa vapez si pe ce mod? e putin complexa tigarea electronica si datorita faptului ca are trei rezistente si watt reglabil plus modurile susmentionate, nu prea stiu cum sa le combin. In cartea tehnica am citit si am inteles cat de cat, dar tot nu sunt lamurit cu modurile alea trei si sigurantele...mentionez faptul ca fumez aproximativ un pachet pe zi de tigari clasice (Dunhill albastru) si vrea sa fie aproximativ aceeasi senzatie la inceput.
Multumesc!

cele 3 moduri de care vorbesti CT-Ni, CT-Ti and CW. daca nu ma insel cele 3 rezistente sunt una pt CW (cea cu negru) una pt CT-Ni (nichel) cea albastra si CT-Ti (titan) cea rosie. daca nu au cauciucurile alea colorate scrie pe ele Ti, sau Ni.
incepe cu aia de  0.4 sau 1.0  sa te inveti putin cu ea.
lichidul sa fie 18mg/ml sau 12 mg/ml. prima data incearca cu 18 mg/ml

#20345
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 22.08.2006
Am primit kitul Steam Tuners pentru Prime. Am comandat geamul și drip tipul din ultem dar mi-au trimis geamul alb. Merge și așa, dar cred că o să comand și adaptorul ca să pot folosi drip tipul meu, ăsta e cam scurt și ating sticla cu buzele.
Ce părere aveți?

Attached Files



#20346
Muff

Muff

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 21.01.2013
Decât steam tuners cu al lor plexi mergea un kit PEI direct de la svoe mesto.
Grija mare la ce lichide folosești.

#20347
symyka

symyka

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.01.2019
Multumesc pentru sfaturi @magellanro, am pus-o pe cea de 1.0 si e pe W, iar lichid mi-am luat cu 12mg dar mi se pare intepator rau cand trag, ori ca nu-s obisnuit ori de la lichid, am luat de la Liqua traditional tobacco.

#20348
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 22.08.2006
@Muff Am vrut să îl iau dar are doar 3 ml capacitate.

Edited by M@nuel, 15 January 2019 - 17:21.


#20349
Muff

Muff

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 21.01.2013
Mie chiar si 2 ml mi se par suficienti pe mtl dar iau intotdeauna 2 moduri. 4 ml imi ajung lejer toata ziua (12 mg).
Am ridicat azi clona de Dvarw din China si pot spune ca este MULT mai ok decat mizeria de clona Coppervape de la noi din magazine. Pe cat este de bine executata Spica Coppervape pe atat de prost este executat Dvarw Coppervape. Am comandat 2 seturi de oringuri originale din Ungaria sa vedem daca s-or potrivi..
Tb sa-mi fac curaj sa fac ceva clapton ss 28 ga invelit cu ni80 46 ga @ 9-10 w e ce tb si tb sa ma gandesc la inca un mod minuscul 18650.
Eu nicotina am luat din cipru si a venit la posta de cartier dar am auzit de cineva care a comandat din China si i s-a confiscat la vama urmand amenda or smth Oo

#20350
Borcanescu

Borcanescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 20.03.2018
? asta pare interesant

http://www.3fvape.co...ml#.XD4rqvZuKUk

#20351
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,112
  • Înscris: 04.03.2014
De câteva zile sunt pe pods-urile de Juul americane, 5% (50 sau 58 mg/ml sare de nicotina). Sunt fantastice, îți dau lovitura aia în gat ca și o tigara adevărată.  Ciudat mi se pare ca sarea de nicotina de 50mg/ml cu care am încărcat niște podsuri mi se pare mult mai slaba fata original.

#20352
siruletzu

siruletzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 11.01.2005

View PostMuff, on 15 ianuarie 2019 - 20:37, said:

Am ridicat azi clona de Dvarw din China si pot spune ca este MULT mai ok decat mizeria de clona Coppervape de la noi din magazine. Pe cat este de bine executata Spica Coppervape pe atat de prost este executat Dvarw Coppervape. ....

Poti sa fii mai precis cand ne spui ca e proasta clona de dvarw de la coppervape?de ce? Si ce clona de dvarw ai luat din china?

Edited by siruletzu, 16 January 2019 - 10:12.


#20353
Muff

Muff

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 21.01.2013
Filet prost la îmbinarea tank-ului cu baza. Oring-uri prea groase la baza chimney și topcap chimney. Când desfac tank-ul sa realimentez topcap-ul chimney-ului ramane atașat pe tank.
Clona din China (dvarw v2) nu avea producătorul specificat. E varianta cu toate tankurile și reductiile, baza e v2.

#20354
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,081
  • Înscris: 22.06.2004
foarte draguti cei de la e-fum. am cumparat cele doua milkman si chitros ca tot romanul zic hai sa mai cumpar de 60 lei(140 lei doua milkman) ca sa nu platesc transportul. fausem deja comanda de lichid si ii sun sa imi mai adauge la comanda 2 rezistente pt smok g2 cu prince pe el si una pentru revenger x. omul zice ok si primesc inr o ora comanda pe mail unde nu existau cele 3 rezistente.

sun repede la ei gandindu ma ca sunt neseriosi si mi se spune ca cele 3 rezistente(20 lei bucata) sunt cadou. imi scuip repede in san, fac 3 pasi in spate si spun multumesc.


in nici 24 de ore m a sunat curierul de la gls. chiar daca nu ma asteptam la un cadou de 60 de lei din partea lor rezistentele au fost in pachet.

jos palaria pentru e-fum pentru ca stiu cum sa isi faca clienti. tineti cont va rog ca eu dateam 120 lei pe sticluta de milkman la germanvape pana sa dea faliment.

deci o comanda care pe mine ma costa pe vremuri 300 lei m a ajuns la 140 lei cu transport inclus

multumesc e-fum.

Attached Files


Edited by conu71, 16 January 2019 - 16:18.


#20355
ultrascri

ultrascri

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 09.10.2009
Mi-a ajuns kayfun-ul(SXK) si azi m-am jucat toata ziua cu el,initial imi curgea grav dar am reusit sa-l fac sa mearga astfel:
L-am umplut cu juice control-ul inchis apoi am deschis juice control o tura foarte putin cat sa nu inunde camera de ardere.In momentul in care nu-l folosesc inchid de tot juice control-ul ptr ca lichidul se tot aduna daca nu mai vapez.Stiu ca pare o solutie de avarie dar functioneaza ,azi l-am purtat la mine si in 6-7 ore nu a curs .Am folosit un lichid 70/30 probabil ajuta si vascozitatea lui .
Am sa testez si cu oring-uri originale cand am drum pe la vape shop.

Attached Files


Edited by ultrascri, 16 January 2019 - 20:38.


#20356
siruletzu

siruletzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 11.01.2005
erau la smokemania, oringuri originale de prime. schimba-le si vei scapa de toate problemele. eu le-am schimbat de cand am luat clona si nu am nicio problema de atunci.

#20357
siruletzu

siruletzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 11.01.2005

View PostMuff, on 16 ianuarie 2019 - 13:21, said:

Filet prost la îmbinarea tank-ului cu baza. Oring-uri prea groase la baza chimney și topcap chimney. Când desfac tank-ul sa realimentez topcap-ul chimney-ului ramane atașat pe tank.
Clona din China (dvarw v2) nu avea producătorul specificat. E varianta cu toate tankurile și reductiile, baza e v2.


eu am comandat tot coppervape https://www.fasttech...0051660/9651077 .cand o sa junga o sa-l vad cum se comporta. in rest, aroma, th cum se prezinta?

Edited by siruletzu, 17 January 2019 - 10:46.


#20358
Muff

Muff

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 21.01.2013
Aroma este ok, th slăbuț, se alimentează ok.
1.2 mm e reductia cu care vine coppervape și pt mine este prea aerat. Acum folosesc 0.8 și 1.0 și îmi place. Am mai comandat unul; cred ca rămân cu 3 dvarw, 1 spica și 1 doggy 2k16, toate clone :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate