Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau sa ofer imprumut pentru con...

Usa de garaj la o magazie existenta

The worst of evil

Proiect de lege: Romanii vor achi...
 Dopuri / casti amortizare zgomot ...

Ce componente trebuie sa schimb d...

2 job-uri de 8 ore simultan.

VW e-Up second hand sau alternati...
 Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...

La mulți ani @mishu_bz!
 La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...

Tencuiala exterioara casa caramid...
 

Citate din Biblie

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
126 replies to this topic

#55
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostBadAstronomy, on 18 aprilie 2016 - 09:44, said:


Deci tu esti crestin si crezi ca e ok sa faci avort. Mai ales ca asa zice legea. Posted Image
Ce te faci ca sunt unii care cred ca nu-i ok sa-i ucizi. Si altii care cred ca-i ok sa-i omori pana pe la 3 ani. Si altii care cred ca-i ok sa-i omori oricum, ca si asa suntem prea multi. Care e motivul pentru care ai crede ca aia-s imorali in timp ce tu esti o persoana morala ? Doar pentru ca asa zice "legea" ? Posted Image
Legea zicea multe, de exemplu cu 100 de ani in urma cand ratiunea si sentimentele unora au dat nastere ideilor eugenice, legea spunea ca e ok sa-i omori sau sterilizezi pe unii care nu se incadrau in tiparul majoritatii, sau nu erau chiar utili pentru restul. Sau legea de pe timpul lui Hitler spunea ca e ok sa scapi de rasele inferioare.

E culmea ca oamenii vorbesc despre moralitate in afara religiei dupa care vorbesc despre "selectia mea". In afara cazului in care tu esti Dumnezeu si decizi ce e bine si rau, "selectia ta" e doar o parere. La fel cum si Mein Kampf e doar o parere. Impartasita sau nu de altii.
Crestinism inseamna sa intelegi ce spune isus si sa aplici doar din prisma bunavointei si dragostei , orice atitudine care nu se incadreaza pe cele doua principii trebuie sa te abtii sa le savarsesti .
Legea mea e morala daca aplic cele doua principii de care am amintit întotdeauna si exclusiv . Nu aduc pe lume progenituri aiurea , nu fac sex neprotejat, nu condam pe cei ce intrerup sarcina .
Problema mea nu e ce fac ceilalti ci cum ma raportez eu fata de societate bazat pe principii crestine . Daca altii vor sa ucida in numele credintei lor e stric problema lor , nu pot sa-i conving altfel daca citeste din biblie si are liber sa ucida de la liderii religiosi sau i se pare moral .

Când ai "un dumnezeu" pe care il urmezi in constinta ta  totul devine simplu fara mustrari de constinta , insa e un pericol imens daca nu treci totul prin filtrul ratiunii si sentimentelor bazate pe niste principii . Principiul iubirii aplicat oriunde atrage adepti , si asta e motivul pentru care tarile nordice au evoluat enorm si atrage .

#56
BadAstronomy

BadAstronomy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,409
  • Înscris: 15.07.2014

View Postpacopaco1967, on 18 aprilie 2016 - 10:03, said:

Crestinism inseamna sa intelegi ce spune isus si sa aplici doar din prisma bunavointei si dragostei , orice atitudine care nu se incadreaza pe cele doua principii trebuie sa te abtii sa le savarsesti .
Legea mea e morala daca aplic cele doua principii de care am amintit întotdeauna si exclusiv . Nu aduc pe lume progenituri aiurea , nu fac sex neprotejat, nu condam pe cei ce intrerup sarcina .
Problema mea nu e ce fac ceilalti ci cum ma raportez eu fata de societate bazat pe principii crestine . Daca altii vor sa ucida in numele credintei lor e stric problema lor , nu pot sa-i conving altfel daca citeste din biblie si are liber sa ucida de la liderii religiosi sau i se pare moral .

Când ai "un dumnezeu" pe care il urmezi in constinta ta  totul devine simplu fara mustrari de constinta , insa e un pericol imens daca nu treci totul prin filtrul ratiunii si sentimentelor bazate pe niste principii . Principiul iubirii aplicat oriunde atrage adepti , si asta e motivul pentru care tarile nordice au evoluat enorm si atrage .

Eu cred ca habar nu ai pe ce lume traiesti. Daca tu crezi ca a face sex protejat e vreun principiu care are de-a face cu crestinismul, e clar. :)
Iar in tarile nordice pana acum 2-3 ani erau si bordeluri de animale. Asa ca mai slabut cu moralitatea alora. Faptul ca-s bogati nu-i face morali.
Daca exista Dumnezeu si este cel descris de Biblie, atunci orice porunceste El in Biblie, aia este moral. Restul, sunt opinii care se citesc sau se asculta, si se arunca in foc. Indiferent cat de aiurea suna pentru unii din noi sau chiar pentru majoritate, sau chiar pentru unanimitate - daca exista Dumnezeu atunci el are monopolul moraliatii. :P

Daca nu exista, atunci moralitatea nu exista ci e o problema de gust - nimic nu-i mai moral sau mai putin moral decat altceva. Restul este incercarea unora (de obicei aia din fruntea bucatelor ) de a ne vinde ideile lor pe post de surogat pentru moralitate, si prostia foarte multor indivizi care cred ca doar crestinismul i-ar indoctrina, si ca daca refuza ideile de acolo or sa scape de lanturi. :)

#57
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View PostBadAstronomy, on 18 aprilie 2016 - 10:20, said:

Eu cred ca habar nu ai pe ce lume traiesti. Daca tu crezi ca a face sex protejat e vreun principiu care are de-a face cu crestinismul, e clar. Posted Image
Iar in tarile nordice pana acum 2-3 ani erau si bordeluri de animale. Asa ca mai slabut cu moralitatea alora. Faptul ca-s bogati nu-i face morali.
Daca exista Dumnezeu si este cel descris de Biblie, atunci orice porunceste El in Biblie, aia este moral. Restul, sunt opinii care se citesc sau se asculta, si se arunca in foc. Indiferent cat de aiurea suna pentru unii din noi sau chiar pentru majoritate, sau chiar pentru unanimitate - daca exista Dumnezeu atunci el are monopolul moraliatii. Posted Image

Daca nu exista, atunci moralitatea nu exista ci e o problema de gust - nimic nu-i mai moral sau mai putin moral decat altceva. Restul este incercarea unora (de obicei aia din fruntea bucatelor ) de a ne vinde ideile lor pe post de surogat pentru moralitate, si prostia foarte multor indivizi care cred ca doar crestinismul i-ar indoctrina, si ca daca refuza ideile de acolo or sa scape de lanturi. Posted Image

Dumnezeu este Cel descris de Biblie, insa bisericosii au alt dumnezeu. Ei aleg cateva versuri care descriu doctrina lor si ignora restul care le contrazic doctrina. Nu stiu de unde ti-ai facut sau nu o parere despre Dumnezeu, dar de la bisericosi nu poti afla care este treaba, ci doar ce-ti citesc ei de prin brosurici, ca nici bunul simt sa citeasca toata Biblia nu au.

Edited by zexelica, 18 April 2016 - 10:25.


#58
BadAstronomy

BadAstronomy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,409
  • Înscris: 15.07.2014

View Postzexelica, on 18 aprilie 2016 - 10:24, said:

Dumnezeu este Cel descris de Biblie, insa bisericosii au alt dumnezeu. Ei aleg cateva versuri care descriu doctrina lor si ignora restul care le contrazic doctrina. Nu stiu de unde ti-ai facut sau nu o parere despre Dumnezeu, dar de la bisericosi nu poti afla care este treaba, ci doar ce-ti citesc ei de prin brosurici, ca nici bunul simt sa citeasca toata Biblia nu au.

Corect ! Ar trebui sa renunte la ce le spune Biserica si sa te asculte pe tine. Daca ar fi zexelicosi in loc sa fie bisericosi, atunci lumea ar arata altfel. :)

#59
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View PostBadAstronomy, on 18 aprilie 2016 - 10:30, said:


Corect ! Ar trebui sa renunte la ce le spune Biserica si sa te asculte pe tine. Daca ar fi zexelicosi in loc sa fie bisericosi, atunci lumea ar arata altfel. Posted Image

Niciodata. Ar trebui sa asculte de Biblie, nu de biserica.

#60
BadAstronomy

BadAstronomy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,409
  • Înscris: 15.07.2014

View Postzexelica, on 18 aprilie 2016 - 10:37, said:

Niciodata. Ar trebui sa asculte de Biblie, nu de biserica.

Pai de unde stii ca nu asculta ? Pai stai ... daca ar asculta de Biblie ar gandi la fel ca tine deci ar fi zexelicosi. :)

#61
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostBadAstronomy, on 18 aprilie 2016 - 10:20, said:

Eu cred ca habar nu ai pe ce lume traiesti. Daca tu crezi ca a face sex protejat e vreun principiu care are de-a face cu crestinismul, e clar. Posted Image
Iar in tarile nordice pana acum 2-3 ani erau si bordeluri de animale. Asa ca mai slabut cu moralitatea alora. Faptul ca-s bogati nu-i face morali.

Ai vreo referire la cei asemenea obiceiuri ca erau crestini ? Si in Romania sunt tot felul de destrabalati insa isi zic ca sunt crestini . Unii confunda erotismul cu iubirea , asta pentru ca au invatatori pe poftele lor .

View PostBadAstronomy, on 18 aprilie 2016 - 10:20, said:

Daca exista Dumnezeu si este cel descris de Biblie, atunci orice porunceste El in Biblie, aia este moral. Restul, sunt opinii care se citesc sau se asculta, si se arunca in foc. Indiferent cat de aiurea suna pentru unii din noi sau chiar pentru majoritate, sau chiar pentru unanimitate - daca exista Dumnezeu atunci el are monopolul moraliatii. Posted Image
Biblia descrie multi dumnezei , insa eu l-am ales pe Hristos isus . Alt dumnezeu nu primesc in constinta mea , EL  a promis ca cei ce ii vor manca trupul si ii vor bea sangele  vor fi inviati de EL . Trupul si sangele sunt invataturile si trairea/dragfostea/suferinta lui . Pe acestea le primesc sa faca parte din constinta mea si lepad orice alta invatatura chiar daca sunt scrise in biblie . Si Satan dumnezeul acestui veac si-a bagat "coada "in ea .

View PostBadAstronomy, on 18 aprilie 2016 - 10:20, said:



Daca nu exista, atunci moralitatea nu exista ci e o problema de gust - nimic nu-i mai moral sau mai putin moral decat altceva. Restul este incercarea unora (de obicei aia din fruntea bucatelor ) de a ne vinde ideile lor pe post de surogat pentru moralitate, si prostia foarte multor indivizi care cred ca doar crestinismul i-ar indoctrina, si ca daca refuza ideile de acolo or sa scape de lanturi. Posted Image
Ratiunea ta inseamna ca e fara folos daca tu crezi ca trebuie sa urmezi fara sa analizezi "duhurile " .

Edited by pacopaco1967, 18 April 2016 - 10:44.


#62
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View PostBadAstronomy, on 18 aprilie 2016 - 10:40, said:


Pai de unde stii ca nu asculta ? Pai stai ... daca ar asculta de Biblie ar gandi la fel ca tine deci ar fi zexelicosi. Posted Image

Eu doar arat ca si ce nu respecta. Nu sunt eu sursa adevarului, doar pot verifica daca ce se afirma contrazice sau nu Scriptura. Tu ai ceva impotriva Scripturii, stimabile?

#63
BadAstronomy

BadAstronomy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,409
  • Înscris: 15.07.2014

View Postzexelica, on 18 aprilie 2016 - 10:55, said:

Eu doar arat ca si ce nu respecta. Nu sunt eu sursa adevarului, doar pot verifica daca ce se afirma contrazice sau nu Scriptura. Tu ai ceva impotriva Scripturii, stimabile?

Nu, am ceva impotriva ta, cel duhovnicesc si plin de duhul blandetii. :)

View Postpacopaco1967, on 18 aprilie 2016 - 10:42, said:


Biblia descrie multi dumnezei , insa eu l-am ales pe Hristos isus . Alt dumnezeu nu primesc in constinta mea , EL  a promis ca cei ce ii vor manca trupul si ii vor bea sangele  vor fi inviati de EL . Trupul si sangele sunt invataturile si trairea/dragfostea/suferinta lui . Pe acestea le primesc sa faca parte din constinta mea si lepad orice alta invatatura chiar daca sunt scrise in biblie . Si Satan dumnezeul acestui veac si-a bagat "coada "in ea .

Pai da-ne dovezi. Cine ucide femei si copii la potop ? Sau in Sodoma ? Sau crezi ca era orasul plin doar cu barbati perversi ? De ce crezi ca intr-un caz Dumnenzeu ar decide ca neamul X trebuie starpit, dar in alte cazuri crezi ca porunca ar veni de la satana ? :)

#64
kolfleading

kolfleading

    Born to Raise Hell

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,987
  • Înscris: 01.03.2013

View PostBadAstronomy, on 18 aprilie 2016 - 10:20, said:

Daca exista Dumnezeu si este cel descris de Biblie, atunci orice porunceste El in Biblie, aia este moral. Restul, sunt opinii care se citesc sau se asculta, si se arunca in foc.
Posted Image

#65
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostBadAstronomy, on 18 aprilie 2016 - 11:10, said:

Pai da-ne dovezi. Cine ucide femei si copii la potop ? Sau in Sodoma ? Sau crezi ca era orasul plin doar cu barbati perversi ? De ce crezi ca intr-un caz Dumnenzeu ar decide ca neamul X trebuie starpit, dar in alte cazuri crezi ca porunca ar veni de la satana ? Posted Image
Dumnezeul acestui veac in persoana lui Satan , dar n-avea grija duhurile lor au fost salvate de Tatal ceresc .
Tatal ceresc nu l-a exterminat nici pe Satan , nici pe Adam si Eva , nici pe Cain , nici pe Hitler si nici pe Stalin .
Daca ar fi fost cum credeti voi nu lasa pe acestia in viata .

#66
dapix

dapix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,422
  • Înscris: 12.09.2006

View PostBadAstronomy, on 18 aprilie 2016 - 08:41, said:

O prostie. Ori exista un etalon la care ne raportam toti, ori nu exista moralitate ci doar pareri individuale despre bine si rau.
In cazul relatat de Biblie, daca oamenii ar studia Biblia in loc sa caute pe net pasaje din astea strong cu care sa le dea crestinilor in cap, o sa vada ca Dumnezeu i-a pasuit pe oamenii aia sute de ani. Apoi sigur ca a venit urgia, ca asa se intampla intotdeauna - oamenii isi fac de cap si ajung sa faca lucruri inimaginabile pentru ca nu-i asa - moralitatea trebuie cautata in alta parte, dupa care vine nota de plata.
De ce e rau ca le-a poruncit evreilor sa-i distruga ?

E corect ce spui deoarece chiar exista un etalon universal acceptat indiferent de religie. Eu nu stiu vreo societate in care crima, hotia, curvia, nedreptatea, minciuna sa fie ridicate la rang de virtuti si totusi societatea sa prospere. Exista unele aberatii cum ar fi: "scopul scuza mijloacele" dar sunt privite ca exceptii de la regula si cat timp vor ramane asa, societatea mai poate supravietui. Exceptiile respective sunt datorate neputintei legii umane de a face fata tuturor provocarilor si astfel incearca sa obtina un control al "derapajelor" societatii.

Omul este singurul organism moral de pe Terra pentru ca nici un alt animal nu face deosebire intre bine si rau. Tot ceea ce a fost creat de catre Dumnezeu este bun si atunci unde salasluieste raul? Moralitatea exista in om dar ea nu a fost creata de Dumnezeu ci e consecinta faptului ca omul a ales sa-si urmeze pofta in ciuda avertismentului primit de la Dumnezeu. Puterea Legii asupra omului a inceput doar din momentul in care el a putut deosebi binele de rau.

Prin urmare Biblia nu da definitia moralitatii ci doar indica spre Cel care este singurul Bun pentru ca toti cei care sunt atrasi de Bine sa stie unde se afla.

View PostBadAstronomy, on 18 aprilie 2016 - 09:09, said:

E rau sa ucizi copii nenascuti ? E mai putin rau decat sa ucizi copii nascuti ? Ce iti spun ratiunea si sentimentele ?

Toata lumea stie ca avortul este o crima, dar societatea actuala, in modul in care e ea construita acum, nu ar putea avea grija de toti copiii nedoriti/abandonati fara a crea noi situatii incomode si atunci prefera sa-i scoata pe "usa din dos" fiind si mai ieftin. Alternativa ar fi sa ceara tuturor oamenilor sa participe activ la cresterea tuturor celor abandonati nu doar material ci si afectiv a.i. sa se dezvolte normal si deci sa nu-i inchida in sanatorii si orfelinate.

View Postzexelica, on 18 aprilie 2016 - 10:55, said:

Eu doar arat ca si ce nu respecta. Nu sunt eu sursa adevarului, doar pot verifica daca ce se afirma contrazice sau nu Scriptura. Tu ai ceva impotriva Scripturii, stimabile?
Stiu ca poti dar stiu si ca nu vei face nici o alegere deoarece, asa cum ai declarat, nu ai liber arbitru, fiind un simplu bot care executa intructiuni fara discernamant. Si atunci care ar mai fi rostul?

Edited by dapix, 18 April 2016 - 11:37.


#67
BadAstronomy

BadAstronomy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,409
  • Înscris: 15.07.2014

View Postpacopaco1967, on 18 aprilie 2016 - 11:28, said:

Dumnezeul acestui veac in persoana lui Satan , dar n-avea grija duhurile lor au fost salvate de Tatal ceresc .
Tatal ceresc nu l-a exterminat nici pe Satan , nici pe Adam si Eva , nici pe Cain , nici pe Hitler si nici pe Stalin .
Daca ar fi fost cum credeti voi nu lasa pe acestia in viata .

Deci Satan a distrus lumea la potop si apoi Sodoma ? :)
Nu stiu daca ai observat, dar nici Hitler si nici Stalin nu mai sunt in viata. :)

#68
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postdapix, on 18 aprilie 2016 - 11:30, said:

Stiu ca poti dar stiu si ca nu vei face nici o alegere deoarece, asa cum ai declarat, nu ai liber arbitru, fiind un simplu bot care executa intructiuni fara discernamant. Si atunci care ar mai fi rostul?
Sa faci ce vrea El. Ca un robot. Te enerveaza sa fii robul lui Dumnezeu, este? Tu vrei sa fii sef :lol: :lol:

#69
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostBadAstronomy, on 18 aprilie 2016 - 11:32, said:


Deci Satan a distrus lumea la potop si apoi Sodoma ? Posted Image
Nu stiu daca ai observat, dar nici Hitler si nici Stalin nu mai sunt in viata. Posted Image
In momentul când omul s-a supus (a crezut ) in Satan guvernarea pamantului a fost preluata de acesta . Toate faptele  arata caracterul ucigas al acestuia . Cei care fac la rândul lor faptele lui Satan sunt supusii si credinciosii acestuia .

Stii ca e vreun om care are viata vesnica ? Daca da inseamna ca au primit in dar de la dumnezeu margaritarul cel mai de pret .

#70
dapix

dapix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,422
  • Înscris: 12.09.2006
19 «Iau azi cerul şi pământul martori împotriva voastră că ţi-am pus înainte viaţa şi moartea, binecuvântarea şi blestemul. Alege viaţa, ca să trăieşti, tu şi sămânţa ta» Deut.30

E vorba de alegeri. Dumnezeu pune inainte variante. Omul alege.

Apropo de robi ai lui Dumnezeu:

50.« Caci oricine face voia Tatalui Meu care este in ceruri, acela Imi este frate, sora si mama."» Matei 12.

View Postzexelica, on 18 aprilie 2016 - 11:38, said:

Sa faci ce vrea El. Ca un robot. Te enerveaza sa fii robul lui Dumnezeu, este? Tu vrei sa fii sef Posted Image Posted Image

doar cei animati de o falsa modestie nu vor sa creada faptul ca Isus nu a venit sa inrobeasca ci sa elibereze:

«31 Şi a zis iudeilor care crezuseră în El: „Dacă rămâneţi în cuvântul Meu, sunteţi în adevăr ucenicii Mei;
32 veţi cunoaşte adevărul, şi adevărul vă va face slobozi.”
33 Ei I-au răspuns: „Noi suntem sămânţa lui Avraam şi n-am fost niciodată robii nimănui. Cum zici Tu: ‘Veţi fi slobozi’?”
34 „Adevărat, adevărat vă spun”, le-a răspuns Isus, „că oricine trăieşte în păcat este rob al păcatului.
35 Şi robul nu rămâne pururea în casă; fiul însă rămâne pururea.
36 Deci, dacă Fiul vă face slobozi, veţi fi cu adevărat slobozi.» Ioan 8.

11 «Căci Cel ce sfinţeşte şi cei ce sunt sfinţiţi sunt dintr-unul. De aceea, Lui nu-I este ruşine să-i numească „fraţi”,» Evrei 2.

Edited by dapix, 18 April 2016 - 12:09.


#71
BadAstronomy

BadAstronomy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,409
  • Înscris: 15.07.2014

View Postpacopaco1967, on 18 aprilie 2016 - 11:46, said:

In momentul când omul s-a supus (a crezut ) in Satan guvernarea pamantului a fost preluata de acesta . Toate faptele  arata caracterul ucigas al acestuia . Cei care fac la rândul lor faptele lui Satan sunt supusii si credinciosii acestuia .

Stii ca e vreun om care are viata vesnica ? Daca da inseamna ca au primit in dar de la dumnezeu margaritarul cel mai de pret .

Pai care fapte ? Chiar Hristos aminteste despre vremurile lui Noe si despre Sodoma ca exemplu pentru soarta unora din viitor. :)

#72
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostBadAstronomy, on 18 aprilie 2016 - 11:55, said:


Pai care fapte ? Chiar Hristos aminteste despre vremurile lui Noe si despre Sodoma ca exemplu pentru soarta unora din viitor. Posted Image
isus spune despre Satan ca ïnca de la inceput a fost un ucigas . Oprirea cursului vietii cuiva se numeste ucidere . Tatal ceresc (Creatorul) nu a oprit cursul vietii nici unui om , ca dovada Adam si Eva erau in viata când au fost alungati din Eden , Cain a fost protejat de la ucidere , Hitler se pare ca a fost protejat de multe ori .

In timpul lui Noe prin gura acestuia a incercat sa salveze fizic cat mai multi , La Sodoma iar a incercat sa salveze cativa . Insa va veni momentul invierii tuturor care au "adormit " si vor fi selectati si atunci .
Sa nu crezi ca in Sodoma sau la potop pana si pruncii erau pacatosi .

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate